Премини към съдържание

Как се сменят задните колони на Галант?


m_16v

Препоръчано мнение

Здрасти,

 

Препоръчайте подходящ говорител(събууфер) за стоковия отвор?

 

Поздрави

 

Лично аз не съм виждал по магазините говорител, който направо да пасне на стоковия отвор. 8-инчови говорители има, но за да пасне на оригиналния отвор, 4-те дупки за закрепване на говорителя трябва да стърчат навън от мембраната, а такива не съм виждал да се продават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не съм виждал по магазините говорител, който направо да пасне на стоковия отвор. 8-инчови говорители има, но за да пасне на оригиналния отвор, 4-те дупки за закрепване на говорителя трябва да стърчат навън от мембраната, а такива не съм виждал да се продават.

 

ОК, разбрах за напасването, а относно параметри за местополжението му и обема на багажника и т.н. подходящ модел знаеш ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК, разбрах за напасването, а относно параметри за местополжението му и обема на багажника и т.н. подходящ модел знаеш ли?

Съжалявам, колега, но не мога да ти дам никаква информация, защото не съм слагал говорител на това място. Предполагам, че какъвто и да е читав говорител ще свири прилично, използвайки багажника за тонколона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги и аз съм с бас в багажника, но ми се иска да го монтирам на кората, проблема е че е десетка ... Бихте ли показали малко със снимков материал как сте монтирали по голям от 8 размер понеже гледам отдолу не е равна ламарината и се чудя как става...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм с бас в багажника, но ми се иска да го монтирам на кората, проблема е че е десетка ... Бихте ли показали малко със снимков материал как сте монтирали по голям от 8 размер понеже гледам отдолу не е равна ламарината и се чудя как става...

 

Това е 12-ка:

 

http://img804.imageshack.us/img804/838/38044799.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пълнежа, като гледам е някаква вата - колкото да не дрънчи, сигурно. Усилвателят е на гърба на облегалката, в някакъв "джоб" от ПДЧ, тапицирано като мокета в багажника, доколкото си спомням.

Това е от тунинг форума, но са изчезнали снимките. Тази си я бях сейвнал :) преди време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да ама гледам ламарината не е много равна около отвора за баса та за това ми трябва малко повече инфо какво и как е правено, и утре мисля да се захвана с това ако има време. то не че няма да го направиме някак, но е по лесно ако подскаже някой минал по тоя път :) ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да ама гледам ламарината не е много равна около отвора за баса та за това ми трябва малко повече инфо какво и как е правено, и утре мисля да се захвана с това ако има време. то не че няма да го направиме някак, но е по лесно ако подскаже някой минал по тоя път :) ...

Колега, това над говорителя не е пълнеж, а талашит облечен в плат. Първо е направена дупката за говорителя на талашита и после талашита е захванат за ламарината, друг начин няма. При това положение дупката може да си остане оригиналната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Механичния монтаж ясно долу горе импровизация . Чисто електрически възможно ли е допълнителния говорител да се върже паралелно на левия или десния канал целта ми е малко по-силно звучене от оригиналните говорител не ми трябват усилватели и подобни.

Редактирано от KrumBo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може, ако е с две намотки, но няма да може да го захранва. Усилвателите втора употреба не са скъпи - това е правилния вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да имаш CD с отделен изход за суб,един малък усилвател си купуваш(аз успях да го монтирам над педалите) и пускаш кабела до говорителя. Моя е 17 см.,точно колкото е мястото оставено оригинално,затова не се наложи да слагам голям усилвател. Чува се прилично,но ако го правя сега,бих сложил 10 инча говорител,без да се замислям изобщо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Най-добре да имаш CD с отделен изход за суб,един малък усилвател си купуваш(аз успях да го монтирам над педалите) и пускаш кабела до говорителя. Моя е 17 см.,точно колкото е мястото оставено оригинално,затова не се наложи да слагам голям усилвател. Чува се прилично,но ако го правя сега,бих сложил 10 инча говорител,без да се замислям изобщо.

 

Може ли някоя снимчица stevensgr , че и аз съм се запалил за такова нещо.Усилвателя къде си го монтирал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам колега,в чужбина съм и в близките няколко месеца няма да мога да го снимам.Усилвателя е малък и се събира над педалите до кормилния прът точно, в ляво.От там кабел до баса и готово.По принцип има място и зад централната конзола,така че може да пробваш и там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя е малък и се събира над педалите до кормилния прът точно, в ляво.От там кабел до баса и готово.По принцип има място и зад централната конзола,така че може да пробваш и там.

Да дам и моите 5ст..

По спомен от мойта, малък усилвател може би ще се събере и под задния пепелник вътре в кутията на подлакътника (Може да бъркам ама мисля че е доста мястото там).

За захранването му, като се свали пластмасовия подкалник на предното колело се вижда как минава оригиналния сноп от коша към купето и може да се пусне успоредно захранване за усилвателя директно от акумулатора през бушон, като след като се вкара при педалите, кабела после да продължи в прага и под мокета (свалят се пластмасовите капаци които държат мокета и се вижда от къде минават оригиналните кабели). По същата схема може да замине и кабела за говорителя назад - под мокета до прага, през прага до под задната седалка и влиза в багажника, от там лесно.

Сигнала и ремоута от радиото най-лесно да излязат зад жабката и после по десния праг.

Да се обърне специално внимание да няма риск от претриване на изолацията (на плюса особено), че ще стане мазало.. най-добре да се ползват от специалните кабели за авто озвучаване, които са с дебела и здрава изолация. Масата за усилвателя излишно е да споменавам, че трябва да е по същата дебелина кабел както плюса и да е взета от надежно място по купето. Дебелината на кабелите за захранването много грубо могат да се сметнат, като се види колко ампера бушон има фабрично сложен в усилвателя и се сметне по формулата 2мм2 на всеки 10А . Т.е. ако е с 20 ампера бушон, 4мм2 кабел би тр. да му е достатъчен.

 

И аз много му се пинках как така ще пускам кабели и ала бала, ама реално не е страшно и е за час два работа със старанието .. И .. няма как да нахрани радиото директно басов говорител задоволително .. особено ако има и фабричните на четирите си канала .. трябва си усилвателче..

 

Поздрав.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам колега,в чужбина съм и в близките няколко месеца няма да мога да го снимам.Усилвателя е малък и се събира над педалите до кормилния прът точно, в ляво.От там кабел до баса и готово.По принцип има място и зад централната конзола,така че може да пробваш и там.

Ти така ли си го направил зад централната конзола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти така ли си го направил зад централната конзола.

 

Ако беше прочел 3 мнения по-нагоре,щеше да разбереш,че съм го монтирал над педалите,а не зад централната конзола.Казвам,че има място зад нея за монтаж на малък усилвател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел 3 мнения по-нагоре,щеше да разбереш,че съм го монтирал над педалите,а не зад централната конзола.Казвам,че има място зад нея за монтаж на малък усилвател.

Аз използвах нишата в лявата част на багажника, преградена с тапицирано пдч с постамент за двата усилвателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе там е мястото на оригиналната навигация,затова има толкова много място оставено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел 3 мнения по-нагоре,щеше да разбереш,че съм го монтирал над педалите,а не зад централната конзола.Казвам,че има място зад нея за монтаж на малък усилвател.

А защо си го монтирал над педалите,като на централната конзола е по-добре.Нали е скрит и няма прах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо си го монтирал над педалите,като на централната конзола е по-добре.Нали е скрит и няма прах.

 

Защото е малък и правоъгълната му форма точно съвпадна с мястото до кормилния прът,2 самонарезни винта и край. Мястото зад централната конзола си го оставям,ако случайно някой ден сложа 2 DIN или друго по-голямо CD. В България няма толкова много прах,че да се притеснявам от него,повЕрвай ми,вадих го скоро и не беше прашен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колеги темата е доста старичка, а и не знам дали е правилното място да питам, но дали тези колони ще влезнат отзад в галант комби 2001г. ?

Редактирано от skaliente
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги темата е доста старичка, а и не знам дали е правилното място да питам, но дали тези колони ще влезнат отзад в галант комби 2001г. ?

Ако са еднакви със задните колони на седана, не би трябвало да има проблем :)

Аз съм си наумил да сменя предните с тези.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите говорители са с големи магнити и голяма чувствителност. Примерно над 92db. Имат изисквания за обема, в който ще свирят, както и за дълбочината на монтаж. Филтрите ясно.

Високочестотните са добре на мястото на фабричните според мен. В оптималния вариант с тези и филтри ще свириш високи и мидбас, а в багажника ще имаш суб, настроен да свири басите. Задните не ги свързваш въобще. Фундаментално важен е плеърът. Звукът от него до говорителите има само един път на развитие и той не е към по-добро. Много хора с калпава свирка купуват качествени компоненти и после се чудят защо не свирят както описват. Всичко е важно в една озвучителна с-ма.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...