Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

2007 Mitsubishi Outlander Review


Препоръчано мнение

При мен гумите са на 2,3 атм. но са и 18-ките.

А при люлеенето имаше ли вятър? При мен с 200 км/ч колата не мърда. А може и от асфалта да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 314
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

При мен гумите са на 2,3 атм. но са и 18-ките.

А при люлеенето имаше ли вятър? При мен с 200 км/ч колата не мърда. А може и от асфалта да е.

 

Не, мисля, че нямаше вятър. Но няма как да зная със сигурност. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, мисля, че нямаше вятър. Но няма как да зная със сигурност. :icon_hmm:

 

То и при мен се случи веднъж да има зверски вибрации над 140 км/ч, но предполагам, че по джантите беше полепнала сол/луга и други гадости.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, другата седмица ще получа Autlander 2.0di-d. Цялото ми семейство караме бързо независимо от класа на пътя (имам предвид магистрала или междуградски не разбит с локви и следи от БТР) и мисълта ми е дали мощността на този двигател е достатъчна за скорости от 200, за които говорите. Друго което искам да попитам е дали ако сложа чип шума и вибрациите намаляват при аналогични скорости. Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте другата седмица ще получа Autlander 2.0di-d... мисълта ми е дали мощността на този двигател е достатъчна за скорости от 200, за които говорите. Друго което искам да попитам е дали ако сложа чип шума и вибрациите намаляват при аналогични скорости. благодаря предваритално

 

Честно казано съм го карал до 190, но според мен можеше и още.

 

За "чип" ще мога да ти кажа скоро ;)

По скоро за пауър бокс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано съм го карал до 190, но според мен можеше и още.

 

За "чип" ще мога да ти кажа скоро ;)

По скоро за пауър бокс.

 

 

A каква е разликата, защото като говорих с БС ми казаха само за чип като възможност за запазване на гаранцията??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A каква е разликата, защото като говорих с БС ми казаха само за чип като възможност за запазване на гаранцията??

 

По принцип чипче на ECUто се сменя на стари автомобили - преди 97-98 год. Иначе на съвременните автомобили се подменя софтуера. Това и доколкото зная предлагат в БС. На каква цена ти го предложиха? Аз бях чел по темите тук за 3000 лв?

 

Пауър Бокс е електронно устройство, което се свързва допълнително между ECUто и блока за впръскване на горивото, без да се пипа софтуера на колата. То променя сигналите подавани към него и действа подобно на "чипосването", но без да ти отпада гаранцията, просто защото като ходиш в сервиза го сваляш. Такива устройства се предлагат на доста по-ниски цени. За такова нещо не съм се навил още на 100%, защото не съм намерил все още някой, който го е изпробвал за да каже какво е положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип чипче на ECUто се сменя на стари автомобили - преди 97-98 год. Иначе на съвременните автомобили се подменя софтуера. Това и доколкото зная предлагат в БС. На каква цена ти го предложиха? Аз бях чел по темите тук за 3000 лв?

 

Пауър Бокс е електронно устройство, което се свързва допълнително между ECUто и блока за впръскване на горивото, без да се пипа софтуера на колата. То променя сигналите подавани към него и действа подобно на "чипосването", но без да ти отпада гаранцията, просто защото като ходиш в сервиза го сваляш. Такива устройства се предлагат на доста по-ниски цени. За такова нещо не съм се навил още на 100%, защото не съм намерил все още някой, който го е изпробвал за да каже какво е положението.

Ти явно си разбираш от тия работи, щото на мен ми говориш на китайски малко:) . Като цяло те разбрах и идеята въобще не е лоша. Но ако ти прецака двигателя няма как да не си платиш, дори да е в гаранция колата. За чипа ми искат 3000 или 2990(малко wsteleshop цени)и ми се струва скъпо, ще изчакам да вида колата как се движи и ще реша. Мерси мноого за отговорите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ти явно си разбираш от тия работи щото на мен ми говориш на китайски малко:)като цяло те разбрах и идеята въобще не е лоша. но ако ти прецака двигателя няма как да не си платиш дори да е в гаранция колата..за чипа ми искат 3000 или 2990(малко wsteleshop цени)и ми се струва скъпо ще изчакам да вида колата как се движи и ще реша мерси мноого за отговорите..

 

А, недей така, само поотбирам това-онова. Много съм далеч от професионалните познания в тази област.

Бях пуснал една тема наскоро - Щайнбауер ПиБокс - те са някакви австрийски производители, които поемат пълна гаранция за колата - електроника, двигател, скоростна кутия, диференциал и т.н., ако поради монтажа на тяхното устройство се появи повреда. Цената която искат за устройство за нашите двигатели е 1600 лв.

Свързах се и с един човек от форума на Тойота, който продава и монтира подобни устройства за 400 лв., но без гаранцията на Щайнбауер.

Та въпросът сега е, мога ли да си позволя да харча пари за евтини неща... :icon_n_dunno:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ти явно си разбираш от тия работи щото на мен ми говориш на китайски малко:)като цяло те разбрах и идеята въобще не е лоша. но ако ти прецака двигателя няма как да не си платиш дори да е в гаранция колата..за чипа ми искат 3000 или 2990(малко wsteleshop цени)и ми се струва скъпо ще изчакам да вида колата как се движи и ще реша мерси мноого за отговорите..

 

Карал съм отдавна 2,0 TDI и ми беше слаб и според мен му трябва чип(лично мнение) и миналата седмица като карах Лансера на Рангел пак 2,0 TDI ясно се усещаше турбо - дупката. То се свиква с нея, но за по спортно каране малко му идват конете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ясно се усещаше турбо - дупката. То се свиква с нея, но за по спортно каране малко му идват конете.

 

Колко да свикнеш с нея...на дълъг път си нагласяш малко или много стила на каране, но в града...няма свикване. Тръгнеш уж да се изнесеш по бързичко от някое кръстовище, и чуваш бу-бу-бу...ама не мърдаш...в същото време по-долната предавка би вкарала колата в зоната над 3500 оборота. Тъпа е тази точно нашата турбо дупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко да свикнеш с нея...на дълъг път си нагласяш малко или много стила на каране, но в града...няма свикване. Тръгнеш уж да се изнесеш по бързичко от някое кръстовище, и чуваш бу-бу-бу...ама не мърдаш...в същото време по-долната предавка би вкарала колата в зоната над 3500 оборота. Тъпа е тази точно нашата турбо дупка.

 

Мисля, че с чипа турбо дупката намаля. При 2,2 HDi дупката е много по малка и не се усеща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, недей така, само поотбирам това-онова. Много съм далеч от професионалните познания в тази област.

Бях пуснал една тема наскоро - Щайнбауер ПиБокс - те са някакви австрийски производители, които поемат пълна гаранция за колата - електроника, двигател, скоростна кутия, диференциал и т.н., ако поради монтажа на тяхното устройство се появи повреда. Цената която искат за устройство за нашите двигатели е 1600 лв.

Свързах се и с един човек от форума на Тойота, който продава и монтира подобни устройства за 400 лв., но без гаранцията на Щайнбауер.

Та въпросът сега е, мога ли да си позволя да харча пари за евтини неща... :icon_n_dunno:

Да бе приятел, караш кола за маса пари и няма връзка за 1000 лв да си рискуваш време и разходи по сервизите, да не говорим за яда който ще те хване от "спестените" пари. Брат ми говори с негов приятел от БС и му е казал, че има липси точно този двигател, но разликата с колата с френския(нали се предлага само в ниво Instyle) е близо 10000лв и според мен не си заслужава, по добре чипа или това за което ти говориш. А да те питам къде мога да намеря такъв Power Box и дали можеш точно някакъв модел да ми препоръчаш - едва ли е само един.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да бе пичага, ма караш кола за маса пари и няма връзка за 1000 лв да си рискуваш време и разходи по сервизите да не говорим за яда който ще те хване от "спестените" пари..брат ми говори с негов приятел от БС и му е казал че има липси точно този двигател, но разликата с колата с френския(нали се предлага само в ниво Instyle) е близо 10000лв и според мен не си заслужава, по добре чипа или това за което ти говориш. А да те питам къде мога да намеря такъв Power Box и дали можеш точно някакъв модел да ми препоръчаш - едва ли е само един

 

 

Ми виж този линк - http://www.steinbauer.cc/

 

Но пак да ти кажа - не мога да ти кажа "препоръчвам ти го", просто защото до момента не съм намерил човек, който да го е изпробвал и да сподели впечатления.

 

Иначе съм напълно съгласен с теб, че евтиното винаги в някакъв момент излиза по-скъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми виж този линк - http://www.steinbauer.cc/

 

Но пак да ти кажа - не мога да ти кажа "препоръчвам ти го", просто защото до момента не съм намерил човек, който да го е изпробвал и да сподели впечатления.

 

Иначе съм напълно съгласен с теб, че евтиното винаги в някакъв момент излиза по-скъпо.

 

Това изглежда интересно и за дву литровия мотор постига параметрите, които се постигат когато се сложи чип. Но аз лично не бих рискувал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми виж този линк - http://www.steinbauer.cc/

 

Но пак да ти кажа - не мога да ти кажа "препоръчвам ти го", просто защото до момента не съм намерил човек, който да го е изпробвал и да сподели впечатления.

 

Иначе съм напълно съгласен с теб, че евтиното винаги в някакъв момент излиза по-скъпо.

 

Мерси видях сайта вдига мощността като чипа от mitsubishi на двойно по ниска цена, но в гаранцията никъде не пише че се включва и автомобила, единственото което е казано е "STEINBAUER Tuning Technologies Austria GmbH предлага 3 годишна гаранция за вашия STEINBAUER..." демек само продукта ти е застрахован, ако съм се объркал поправи ме , но на мен ми се струва че е така

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси видях сайта вдига мощността като чипа от mitsubishi на двойно по ниска цена, но в гаранцията никъде не пише че се включва и автомобила, единственото което е казано е "STEINBAUER Tuning Technologies Austria GmbH предлага 3 годишна гаранция за вашия STEINBAUER..." демек само продукта ти е застрахован, ако съм се объркал поправи ме , но на мен ми се струва че е така

 

Не, не изтегли си документа с инструкцията за монтаж. Там е обяснено за гаранцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това изглежда интересно и за дву литровия мотор постига параметрите, които се постигат когато се сложи чип. Но аз лично не бих рискувал.

 

И за 2.2 има

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за 2.2 има

 

Видях, но ти казах, че не бих рискувал. А и освен това мотора се справя много добре и няма нужда от допълнително подсълване.

Направо следващата ще е 200+ магарета:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо следващата ще е 200+ магарета:D

 

Струва си :)

Не знам с какви характеристики е предлаганият само в Русия Аутлендър 3.0 Di-D...

Но със сигурност ще е нещо много по-приятно за каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Струва си :)

Не знам с какви характеристики е предлаганият само в Русия Аутлендър 3.0 Di-D...

Но със сигурност ще е нещо много по-приятно за каране.

 

:D Аз приключих с Мицубишитата, а в Русия е 3,0 V6 MIVEC 220 коня бензин :)

Така, че по друго съм се загледал, даже си мисля да е хибридна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D Аз приключих с Мицубишитата, а в Русия е 3,0 V6 MIVEC 220 коня бензин :)

Така, че по друго съм се загледал, даже си мисля да е хибридна.

 

Хм...аз бях останал с впечатление, че трилитровият е дизел. Явно толкова съм и чел.

 

А какво ще е това хибридче, само не ми казвай Тойота Приус ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм...аз бях останал с впечатление, че трилитровият е дизел. Явно толкова съм и чел.

 

А какво ще е това хибридче, само не ми казвай Тойота Приус ;)

 

Честно казано новия Пруис ни хваща окото, но не е 4х4, което си е проблем :D

Иначе засега хибрида е концепция с опция да се пусне до година. Няма да назовавам марка защото ще стане мазало :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано новия Пруис ни хваща окото, но не е 4х4, което си е проблем :D

Иначе засега хибрида е концепция с опция да се пусне до година. Няма да назовавам марка защото ще стане мазало :icon_angel:

 

 

Не знам...аз още нямам вяра на хибридните технологии...преди да взема мицубишито, имах доста добра оферта за хибриден автомобил, внос от САЩ, пробвах го, хареса ми много, но реших, че не си струва, да експериментирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Струват си хибридите от гледна точка на разход и екология, но за тези които обичат шофирането няма предлаган модел, който да е мощен и не много скъп... Чух се днес с хората от steinbauer не можаха да ми отговорят за гаранцията, трябвало да проверят при какви условия може тяхната фирма да поеме някакви евентуални разходи по самия автомобил..ти къде ги намери, защото прочетох монтажа и т.н. но не видях, затова реших да се обадя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...