Премини към съдържание

Day-Led на Халогените


vucata

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,хрумна ми една идея да направя моите халогени да светят като дневни светлини с диодна крушка (бяла).А въпросът ми е,дали ще имам проблеми с ^КАТ^и дали ще се получи добре.Ако някой е правил това моля да сподели.Благодаря предварително:) :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ти отговарям - да ще имаш проблеми, освен ако халогените и бялата крушка, не отговарят на цитирам

 

„Светлините за движение през деня трябва да съответстват на изискванията на Правило 87, рев.2 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН), като на тях трябва да има съответната маркировка, предвидена в правилото.

 

Монтирането им на автомобила трябва да съответства на изискванията на Правило 48, рев.5 на ИКЕ-ООН."

 

 

ето и http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/link.gifкъм малко старичка статия, но си е актуална, в нея има линкове към самите правила на Икономическата комисия, директивата, и др.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. по принцип тр. да има сертификат, че е одобрено допълнително монтираното нещо за използване като дневни светлини в ЕУ, което за диодни крушки монтирани в халогените няма как да представиш. Знам за колеги с Пасат Б3 на които са им се заяждали за диоди в халогените по този повод.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според някакъв текст от Закона за движение по пътищата или Правилника, само на халогени не може. Следва глоба. Като те спрат КАТ, иди доказвай, че не си на халогени, ами на дневни светлини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,хрумна ми една идея да направя моите халогени да светят като дневни светлини с диодна крушка (бяла).А въпросът ми е,дали ще имам проблеми с ^КАТ^и дали ще се получи добре.Ако някой е правил това моля да сподели.Благодаря предварително:) :rulez:

 

Погледни тук. Пост #16

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светят ли халогените без мъгла или в населено място - АКТ. Това какви крушки има вътре няма никакво значение.

 

Като искаш да светиш бяло при tpetrov има едни диодни крушки за габарити с доста на брой малки диоди - доста прилично светят. Нещо такова - http://img822.imageshack.us/img822/7272/thumb31296301723678.jpg

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам крушки с цокъл Н1 с по 68 диода и мислех да ги слагам в единият ми чифт фарове, на бронята (за дългите). Отделно имам и фарове за мъгла, така че мога да споря с КАТ, още повече, че фарчетата покриват изискванията за разположение на дневните светлини.

Друг е въпросът, че не си струва да си губя времето в излишни спорове...

 

За тези фарчета става въпрос: http://img8.auto24.ee/auto24/560/471/16179471.jpg

Редактирано от GT PoWeR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

така че мога да споря с КАТ, още повече, че фарчетата покриват изискванията за разположение на дневните светлини.

 

A има ли означение, че са сертифицирани като DRL?

В правило 87 се определя също така маркировката, която потвърждава, че продуктът е сертифициран като „фар за движение през деня" или дневни светлини. На стъклото на светлините трябва да има буквата „Е", оградена с кръг. След буквата „Е" следва кодът държавата от Европейския съюз, която е сертифицирала продукта. Обикновено там пише „Е4" , което означава, че продуктът е сертифициран в Холандия. Обозначението за дневни светлини е „00RL". В близост до знака „Е" трябва да е изписан и номерът на сертификата.

Или на твоите си пише halogen "Н1"

В България е по-важно какво пише на някакво листче, а не какво имаме в действителност.

 

 

Пресен пример от днес...:offtopic:

Преди известно време забелязах, че нямам налягане в пожарогасителя в колата си (закупен преди 2 години). И тъй като съм си патил и ми се е налагало да ползвам пожарогасител, отидох да ми го заредят. Днес ходих да си го прибера и попитах каква е причината да загуби налягане. На което ми бе отговорено:

- А-а-а, то имаше по-голям проблем от липсата на налягане.

- И какъв е този проблем?- питам аз.

- Липсваше лепенката за преглед...!!!:confused1:

На което успях само да смотолевя едно:

- Това сериозно ли го казахте? Лепенката ли ще ми угаси пожара?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Извършва ли се технотест за сертифициране на допълнително пригодени фарове изпозлвани за дневни светлини?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...