Премини към съдържание

Удостоверение от НАП


Препоръчано мнение

Значи днес ходих в КАТ за да си платя глобите и да си взема книжката ,от там ми казаха че трябва да си взема удостоверение от НАП че нямам задължения към КАТ , извадиха ми справка на катовете и фишовете и ми казаха че фишовете се плащат в НАП. Отивам след това в НАП след малко размотаване по стаите се срещам с един господин с компютър пред него и той ми изкарва че имам задължения на стойност 140лв от който два фиша по 50лв и два по 20лв ,а преди това в КАТ ми извадиха бележка че имам един фиш за 50лв и един за 30лв както и е реално аз нямам други освен тези двата,и в НАП ми искарват че сам имал акт за не носене на лична карта, което не се е случвало през живота ми и ми показват някакъв си лист на който пише че сам глобен който виждам за първи път и дори не съм подписал , а за другите два по 20лв даже не ми показаха листи , не можели да ги намерят и ме задължават да ги платя иначе не могат да ми изкарат документ. След това ходих в Районното управление и там също не ми излизат такива фишове само двата за 30 и 80лв е кажете ми какво да направя защото на мен ми писна да се разправям с идиоти по гишетата и никой нищо не знае .На някой случайно да му се е случвало подобно нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в убитата ни държава. Такива простотии само тук можеш да намериш. Заслужават да отидеш при господари на ефира с надежда, че ще помогнеш на следващите след теб. Не знам какъв съвет да ти дам, ако не платиш фишове и акт.. които вероятно не са твой, няма да ти дадат документ и ще те размотават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Съжалявам за случилото се.

И аз имах подобни премеждия.

Преди около 2 години(02.2010)ми написаха акт в Сливен за превишена скорост-100 лв и еди колко си точки-както и да е.

След като излезе наказателното постановление,отивам в Сибанк,плащам,нося платежното в КАТ-Сливен и ми върнаха талона.

До тук добре.

Миналата година,май месец и на мен ми трябваше въпросното удостоверение за липса на задължения.

Отивам в данъчното(умишлено го пиша с малка буква :mad: ) и какво се оказва-имам задължение към КАТ на стойност 100 лв.

Викам-"Аз съм го платил".А те-"Няма такова нещо.Трябва да донесеш платежното".

Отивам първо в банката-не може.

Отивам в КАТ-моля се да ми дадат платежното-обясних им така и така.Почнаха да ровят,да пъшкат и т.н.-накрая намериха папката,дадоха ми платежното и аз газ към НАП.Нося го на гишето.Г-жата там,какво прави незнам-даде въпросното удостоверение и аз спокоен че всичко е наред си тръгвам......

.....За съжаление филма продължава.Отивам 01.2012 пак за същото удостоверение-и познайте какво-излиза глоба към КАТ-100 лв.

В първия момент си казвам-"Еми може да се ме снимали някъде,знам ли !?"Попитах обаче от коя дата е-03.2010,т.е.пак същата глоба излиза.Невярвайки на ушите си,им казвам-"Вижте,платил съм си глобата още 03.2010,преди 6 месеца Ви показах платежното взето от КАТ,след което ми издадохте такова удостоверение,защо пак излиза в системата че не съм платил".Отсреща само ми казаха-"Момче не ни занимавай с глупости-донеси си платежното щом си платил и толкова".

Прибирам се в къщи и просто не мога да си спомня къде съм го затрил това смачкано синьо листче.Търсих два дни и накрая за мое щастие го намерих.

Отивам пак и питам каква е процедурата,с която да се заличи това задължение.Така и така,отиваш еди къде си,после там,после иначе и така.Прединия път процедурата беше съвсем различна.В крайна сметка вече би трябвало да не излиза това задължение,но знам ли-ще видим следващия път.

Та така-изгубени няколко дни в разправий и обиколки заради някой който не си е свършил работата-Какво съм виновен че липсва комуникация между КАТ и НАП-затова че КАТ не са отразили плащането ми и не са го препратили към НАП,също така кой е виновен че някой в НАП не си е свършил работата първия път и след представянето на платежното,не е направил всички необходими действия за да бъде отчетено плащането.

За съжаление,изгубеното време,похабените нерви и пари си остават за наша сметка.

Към колегата-ако имаш време и нерви,не си оставяй нещата така-ходи,питай,разпитвай-рано или късно ще се появи светлина в тунела.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега съвета ми е да се обърнеш към адвокат, да ти изготви едно запитване към КАТ и Районното, че на теб не са ти връчвани такива актове и фишове, а в регистъра на НАП ти излизат такива. Надявам се че удостоверението ти е спешно и ти е необходимо...

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

може да закривате темата , аз заминавам извън България другата седмица и не ми се занимава , като се върна ще видя какво ще правя, благодаря все пак на колегите който се отзоваха

п.п то просто нашата система е такава и като гледам законите също , гледат да ти вземат само парите и това си е :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес ходих в КАТ за да си платя глобите и да си взема книжката ,от там ми казаха че трябва да си взема удостоверение от НАП че нямам задължения към КАТ , извадиха ми справка на катовете и фишовете и ми казаха че фишовете се плащат в НАП. Отивам след това в НАП след малко размотаване по стаите се срещам с един господин с компютър пред него и той ми изкарва че имам задължения на стойност 140лв от който два фиша по 50лв и два по 20лв ,а преди това в КАТ ми извадиха бележка че имам един фиш за 50лв и един за 30лв както и е реално аз нямам други освен тези двата,и в НАП ми искарват че сам имал акт за не носене на лична карта, което не се е случвало през живота ми и ми показват някакъв си лист на който пише че сам глобен който виждам за първи път и дори не съм подписал , а за другите два по 20лв даже не ми показаха листи , не можели да ги намерят и ме задължават да ги платя иначе не могат да ми изкарат документ. След това ходих в Районното управление и там също не ми излизат такива фишове само двата за 30 и 80лв е кажете ми какво да направя защото на мен ми писна да се разправям с идиоти по гишетата и никой нищо не знае .На някой случайно да му се е случвало подобно нещо?

Познат проблем, с едно единствено решение. Системата за задължения на НАП и МВР не е единна!

Отива се в КАТ и/или в РПУто и се иска да ти напишат писмо до НАП, че глобите които ти са наложени по ЗДП или административни по ЗМВР си ги платил + разпечатка на глобите които реално имаш или си имал, от апериода за който НАП претендират. От разпечатката на КАТ или РПУ виждаш кога и от коя банка си платил, отиваш там и искаш копия на платежните документи, разбира се ако ти нямаш такива. После с всичко това в НАП и им казваш да си Е..Т майката тъпа.

След което, ако нямаш други задължения като местни данаци и такси от предходни години, са длъжни да ти бъде издадено това удостоверение за задължения на физическо лице по ЕГН (чл.68).

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Как ви се струва този абсурд?

 

"Кола и имот ще се продават само срещу платени здравни вноски."

"Промяната е продължение на идеята на здравния министър Десислава Атанасова за по-тежки санкции за хората без здравни вноски. Първоначално тя искаше държавата да отказва различни административни услуги на гражданите, включително и да не се преиздават лични карти и шофьорски книжки на длъжниците."

 

Три коментара от мен:

 

1. Личните документи не са ли задължителни за всеки български гражданин, как така държавата да ги отказва?? Например, ако искам да постъпя на работа за да си платя вноските, или да продам нещо, за да си платя вноските, няма да имам документи за да го направя. Ако направя престъпление, нямам документи ако ме хване полиция.

 

2. Не трябва ли да е обратното - държавата да насърчава и улеснява длъжниците да си продадат коли и имот, с цел погасяване на здравните задължения? В това има логика, а в обратното няма логика!

 

3. С неплащане на здравни осигуровки, няма здравни права. Само толкова. Ако някой иска да се лекува в Париж при личния си частен лекар, или да си плаща в Токуда, при знахар, или да не се лекува и да се осланя на бог или слънцето, или каквото там иска като свободен човек... откъде накъде няма да има право да си продава имоти и да е без документи като бездомно куче? Егати!

 

Далеч съм от Бг политиката, от 12г. съм извън страната, но

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По т.1 - въпрос на психология. Забелязал съм, че някой бюрократ прави безумна изцепка, изречена обаче нарочно. Да се провери рефлекса на обществото. Ако народа скокне, не се провежда реформата. Ако си трае, правиш мазало. Тук имаме и двойна заплаха - лична карта и шофьорска книжка. То е ясно че лична карта няма как да отказват да правят, затова остават само шофьорска книжка и така изглеждат благородни в очите на слепите, склонили на народната воля.

 

По т.2 - има логика и в твоята идея и в тяхната.

 

По т.3 - В България здравното осигуряване е задължително. Здравните осигуровки са приравнени на данък, какъвто всъщност не са. Но ние сме длъжни да сме здрави. И да не умираме без лекарска помощ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има "наказание" за неплащане на здравните осигуровки и това наказание се казва "ЛИХВА". Всеко друго се явява второ за едно и също нещо. Правят опит да плашат. А за изказванията на тоз министър - Бойко явно ги избира по тъпота.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според Конституцията, здравното и пенсионното осигуряване са права на всеки български гражданин. Това означава, че не са задължителни и всеки сам решава дали да се ползва от тези свои права, или не. Да, ама не! Защото в България тези права са силно изкривени и са превърнати в задължения....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, да не отварям нова тема. Ето и моята история:

Карам Мицу Колт 1.3 75 коня, което е регистрирано на името на майка ми, която е инвалид. Заради това се възползвам от някои привилегии - не плащам данък, винетката ми е безплатна и имам право да паркирам на място за инвалиди. За да ползвам тези привилегии, трябва да имам и необходимите документи - ТЕЛК за група инвалидност, Нотариално заверено пълномощно от името на майка ми, която ме упълномощава да ѝ ползвам колата, лепенка "Инвалид" на задното стъкло, която ми дава право да спирам на инвалидни паркоместа; разбира се, наред с всичко това, и ГО, ГТП, талон, книжка и т.н. С една дума - изряден съм, винаги гледам да съм, и на 04.10.2011 също бях изряден. Какво се случи тогава:

Паркирам на инвалидно паркомясто пред болница "Св. Екатерина" Димитровград, бях заедно с майка си. Паркирам на заден ход и задницата остава скрита откъм една стена (но все пак с достатъчно място да се видят всички знаци). Свършвам си работата, излизам да си ходя (пак с майка) и гледам под чистачките - един фиш (първия ми). Прочетох го, в общи линии пише, че ме глобяват 20 лв заради това, че съм спрял на паркомясто за инвалиди. Пише и номера и името на колата, но неправилно, а именно "МицОбиши", без да пише модела. Ако пишеше модела, може би, г-н Полицая щеше да види, че малко над името на модела има и синя лепенка "Инвалид". Тогава не знаех, че фишовете се обжалват в рамките на седмица...

Преди няколко дни получих писмо по пощата, в което пише, че имам задължение към община Димитровград в размер на 20 лв. Отидох в общината да питам от къде е тази глоба, едва тогава разбрах, че въпросния фиш е писан не от КАТ, а от Общинска полиция. От общината бегом в общинска полиция, разговарям в единствения наличен униформен, който казва следното:

"Първо, доста си закъснял с обжалването. Второ, дори и да дойдеш с всички документи, аз нямам как да бъда сигурен, че не си лепнал синята лепенка преди 5 мин. Трето, щом като колегата ти е писал фиш, значи трябва да го платиш. Четвърто, дори и да го обжалваш, единствения човек, който може да приеме обжалването, е кмета на града." Не цитирам точно думите му, но бяха близки до тези. Аз му обяснявам, че бях паркирал назаде, колегата му не е видял лепенката, освен това ще е глупаво да премина през всички процедури по прехвърляне на кола и изкарване на необходимите документи и най-накрая да не си залепя лепенка... той вдига рамене.

Извод: каквито и лепенки да имате, винаги могат да намерят за какво да ви глобят. Обжалването на фишове в нашата страна е една "празна процедура". Полицаят винаги е прав. Дори и да карате автомобил на инвалид с всички обозначения, не можете да бъдете сигурен, че имате право да паркирате с привилегия. За съжаление, така стоят нещата в тази глупава държава, наречена България (казвам държава, не родина). Разбирате, че не съм за 20 лв, а съм за това, тези глупаци в униформа да не си разписват химикалките където им харесва, а да си вършат работата. Най-много ме е яд, че офисът им се намира залепен за бившите обществени тоалетни и на входната врата те лъхва един познат аромат от едно време... и повечето от обитаващите офиса са цигани, а вътре мирише на стар балатум и люспи от слънчоглед.

 

ПП: Знам, че в София, наред със синята лепенка, трябва да имаш и талон на предното стъкло с информация за човека-инвалид. Но в община Димитровград мисля, че нещата не стоят така, т.е. е достатъчна лепенката. Понеже тя се издава от Съюза на Инвалидите в БГ, а оттам ми казаха, че тя е достатъчна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих го правил на въпрос на твое място, ако карах кола на инвалид, с изброените от теб привилегии... Или може би в 100% от случаите когато ти управляваш, майка ти е в автомобила? Тогава единствено имаш право по случая.

 

Разбира се, това няма връзка с глобата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих го правил на въпрос на твое място, ако карах кола на инвалид, с изброените от теб привилегии... Или може би в 100% от случаите когато ти управляваш, майка ти е в автомобила? Тогава единствено имаш право по случая.

Ами, не съм сигурен дали е така...

Автомобилът е на името на инвалид и е обозначен като такъв. Дали това дава право автомобила да се паркира на сини паркоместа? Според мен - да. В София, да речем, масова практика е изкарването на фалшиви сини талончета... и разни Хамъри прочие със сини лепенки почнали да спират по тротоари и сини паркоместа и т.н. Ако някой ги провери, най-вероятно управляващия автомобила няма да има нито пълномощно от инвалида, на който се води колата (или на който е талончето), нито родствена връзка с него... Просто една "измислена" връзка между кола и инвалид с цел да се сложи едно талонче с една снимка на предното стъкло, когато колата е спряна на синьо паркомясто.

За рализка от тях, при мен тази връзка не е измислена. А е съвсем реална и по всяко време разполагам с нужните документи, за да го докажа. Защо трябва майка ми да е винаги в колата, за да може колата да се води "инвалидна" и да се ползват привилегиите ѝ? Майка ми е изкарала пълномощно, заверено от нотариус, в което по точки е упоменато в какви случай аз (като упълномощено лице) имам право да ползвам нейната кола. Не си спомням точно какви са, но изчерпват всички възможни случаи, дори мога да я представлявам пред институции като ЗК и т.н.

Как няма да го правя на въпрос? След като излизаме двамата с майка и гледам честитка на предния джам... Кой е виновен в случая - аз, че съм паркирал колата на майка на инвалидно място или полицая, че писал фиш заради това?

Аз не се ядосвам заради това, че съм задлъжнял с 20 лв, ядосвам се защото:

Първо - никой не може да докаже, че по времето на писане на фиша е имало лепенка (след като полицай пише фиш в мое отсъствие, значи лепенка е нямало, въпреки че имаше);

Второ - горното действие може да е инцидентно от недоглеждане, а може да е умишлено (по нареждане или манталитет);

Трето - обжалването е абсурдно, заради "Първо".

:) Нищо де, всичко е точно иначе... живи и здрави да сме :)

 

Най-добре принтирай означението "инвалид" и го залепи по всички възможни прозорци.

 

Хихихи, да не помисли някой, че рекламирам нещо... поне ще отива на боята на колата :)

ПП: Чичо полицай е длъжен да обиколи колата за отличителни знаци, още повече че въпросната лепенка стои на задното стъкло.

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...ПП: Чичо полицай е длъжен да обиколи колата за отличителни знаци, още повече че въпросната лепенка стои на задното стъкло.

Е, да. Но ти вече знаеш какво става, ако не обиколи. Затова - сигурното си е сигурно. А за най сигурно наснимай означението през стъклото и извади снимка, на която да пише и датата. После и нотариална заверка. Така няма да ти обясняват - ми ние не знаем дали не си сложил знака преди пет минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, да. Но ти вече знаеш какво става, ако не обиколи. Затова - сигурното си е сигурно. А за най сигурно наснимай означението през стъклото и извади снимка, на която да пише и датата. После и нотариална заверка. Така няма да ти обясняват - ми ние не знаем дали не си сложил знака преди пет минути.

Да, това е добър съвет :). Имаш предвид при следващия подобен случай да снимам? Трябва винаги да си държа един резервен апарат в колата (имам една сапунерка, тел-а ми няма камера). Идеята ми хрумна, когато чичката от Общинска полиция започна да ми се хвали, че вече и правели снимки... понеже досега нямали апарат и не правели... честитих му апарата и се сетих, че и аз мога да си ползвам моя. Плюс нотариална заверка на снимката, както казваш. Мерси :)

Да считаме моя казус за приключен. Засега не съм си платил глобата, мисля да изчакам... уж щели да я пращат към НАП. Интересно ми е каква е процедурата, само заради това ще изчакам. Дано да няма лихви :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За рализка от тях, при мен тази връзка не е измислена.

 

Остави пълномощни и нотариуси, не е ли факт, че ползваш облегченията, полагащи се на инвалид, без ти самият да си инвалид, и се оплакваш, че са те глобили...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид при следващия подобен случай да снимам? ... уж щели да я пращат към НАП. Интересно ми е каква е процедурата, само заради това ще изчакам. Дано да няма лихви

Имам предвид да я снимаш например днес, за да не кажат след месец /ако те глобят/, че когато са видяли нарушението /спиране на неразрешено място/, не е имало снимка. И понеже датата на фатоапарата може да се манипулира, нотариалната заверка на копие от снимката /около 5 лв./ ще носи автентичната дата - т.е. днес.

 

Относно НАП, лихва няма. Но нали обсъждат /не зная дали е прието/, че не можеш да ползваш някои административни услуги, ако не си си платил дължимото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остави пълномощни и нотариуси, не е ли факт, че ползваш облегченията, полагащи се на инвалид, без ти самият да си инвалид, и се оплакваш, че са те глобили...

 

Няколко пъти предложихме да дойдеш да поживееш малко в България, и тогава да взимаш отношение. Имаш ли представа какви грижи полага държавата за инвалидите, с какви проблеми се сблъскват придружителите им, какви средства коства това на роднините им? Или предлагаш на инвалида да вземат едно BMW 116d F20 на лизинг, да му сложат лепенките, и само той да си го кара? Роднините на тези хора изпитват достатъчно трудности и лишения, за да им завиждаме за някои привилегии, които закона ги позволява. А и в случая разглеждаме точно определена ситуация, за която, според така описаното, Арх. Пътко е абсолютно прав.

 

 

P.S. Радвам се, че Арх. Пътко не се поддане на заяждането и не се хвана да ти отговори. Ама аз не се сдържах. Карай си BMW-то и не ни мисли. И когато дойдеш и почнеш да плащаш данъци и осигуровки тук, тогава разсъждавай кое е правилно и кое не в България.

Айде, със здраве...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остави пълномощни и нотариуси, не е ли факт, че ползваш облегченията, полагащи се на инвалид, без ти самият да си инвалид, и се оплакваш, че са те глобили...

Ааа, късно виждам поста, ето сега отговарям :)

Аз не съм инвалид, но съм придружител на инвалид, при това упълномощен. Оплаквам се, че са ме глобили, защото нямат право да ме глобят в случая.

Имаш ли представа какви грижи полага държавата за инвалидите, с какви проблеми се сблъскват придружителите им, какви средства коства това на роднините им? Роднините на тези хора изпитват достатъчно трудности и лишения, за да им завиждаме за някои привилегии, които закона ги позволява.

Така е абсолютно! :good: Бих предпочел да се откажа от всички привилегии, само да нямам роднини инвалиди или аз да не съм инвалид... Те пък едни привилегии, това не е Австрия :)... има ги, но трябва всячески да се бориш за тях и като ги постигнеш, пак не са много сигурни, както виждате в моята ситуация.

Да считаме вече казуса за приключен, мерси на всички за коментарите. Живи и здрави :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,приятели!

Отдавна не съм писал във форума(защото автомобила ми вече не е Митсу),но не мога да се стърпя по такава тема,различна от последния казус.

Става дума за НеПлатени фишове.

На 28.08.2012 г. куриер доставя писмо от НАП В.Търново в къщи на съпругата ми.с изх.№0234-23.08.2012 г.,че:

 

Днес 23.08.2012 г.подписаният Милена Коева публичен изпълнител при Териториална дирекция гр.В.Търново,след като разгледах изпълнително дело №234\2012 по описа на същата дирекцияобразувано срещу:

 

ГЕОРГИ БОРИСЛАВОВ КОЛИМЕЧКОВ

 

ЕГН...........................

 

адрес-гр.В.Търново и т.н.

 

като разгледах заявление от СЕКТОР "ПП"-КАТ-ГР.В.ТЪРНОВО\публичен взискател\за присъединяване в производството по принудително събиране на публични вземания по посоченото изпълнително дело,постъпило с вх.№51-08-168-017154\02.07.2012 год.,както и приложените към него доказателства:

-Глоба с фиш,серия В №0250778\13.02.2012 г.

удостоверяващи наличието на вземания на СЕКТОР ПП-КАТ-В.ТЪРНОВО към ГЕОРГИ БОРИСЛАВОВ КОЛИМЕЧКОВ,длъжник по изпълнителното дело,в размер на 20.00\двадесет\лв. и на основание чл.217,ал.2 от ДОПК,

 

РАЗПОРЕЖДАМ:

 

Допускам присъединяване в производствопо събиране на публични вземания по изпълнителното дело №234\2012 по описана гр.В.Търново,на СЕКТОР ПП-КАТ-В.ТЪРНОВО\публиченвзискател\за вземането му,установено с Глоба фиш,серия В №0250778\13.02.2012 год.\изпълнително основание\ в размер на 20.00 \двадесет\лв. към ГЕОРГИ БОРИСЛАВОВ КОЛИМЕЧКОВ,длъжник по посоченото дело.

 

ОБЩ РАЗМЕР НА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА ВИ КЪМ 23.08.2012 Г.:60,00 лв.

 

Настоящото разпореждане може да се обжалва на основание чл.266 от ДОПК пред Териториалния директор на ТД на НАП чрез публичния изпълнител,в 7 дневен срок от получаването му.

 

 

 

 

 

Това е точно-написаното в писмото.Та,отивам аз в НАП при г-жа Коева(публичнияизпълнител),представям и платежните от 06.08.2012 г. за горепосочените три фиша с общ размер 60.00 лв. плюс 10.50 лв.такси\3 бр. по 3.50 лв).Също така я попитах и как ПО ТОЧНО СЕ Е ЗАПОЗНАЛА С НЕПЛАТЕНИТЕ МИ ФИШОВЕ НА 23.08.2012 Г.,след като съм представил копия от нарежданията ми в ПП-КАТ-В.ТЪРНОВО на 06.08.2012 г.,тя ми мигаше на парцали и ме гледаше като-СЪСЕЛ(ПЛЪХ) В ТРЪБЪ!!!

 

Още много малко ми трябва за да направя и аз някоя глупост от подобните абсурди в нашата държавица.Надявам се,че нашият представител :) на НАП от форума ще прочете това мое излияние,и ще ми напише едно дори и кратко отговорче на няколко мои въпросчета,а именно:

 

1.Как по точно се запознават публичните изпълнители с подобни дела?

2.Как се образуват дела срещу дадени лица,без тяхното уведомяване-по какъвто и да е начин?

3.Защо Ние Гражданите,които им плъщаме заплатите,трябва да им вършим работата КАКТО ТРЯБВА?

4.За да я свършим,докога ще трябва да отсъстваме от работа(да губим работни часове-сиреч пари)?

5.Не събра ли НАП пари за софтуер,който да свързва държавните учреждения в единна база данни,за по-голямо улеснение на гражданите,които пак да подчертая-им ПЛАЩАТ ЗАПЛАТИТЕ?

6.Докога ще гонят дребните "длъжници",а ще се правят на слепи за едрите(например игрите с ниските данъци на колите,палатите регистрирани като дъсчени постройки или офиси и т.н.),хайде,моля Ви се?

 

Имам и още въпросчета,но те са към други инстанции.Е,приятели,оставям Ви сами да прецените,след като прочетете написаното от мен,кой си е,и кой Не Си е свършил работата докрай.

 

Поздрави на всички!

Редактирано от gepito-vt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти имаш късмет, че публичният изпълнител защитава държавния интерес, а не личния. Иначе щеше първо да получиш известие от банката/работодатяля, че въпросните 60 лева са ти дръпнати от сметката/заплатата, а след това, че е образувано дело и т.н.

На въпроса защо НАП и КАТ /или общината и др. ведомства/ не са вързани можем и сами да си отговорим /или поне да направим вероятни догатки/.

Но самите КАТ имат проблем, защото водят неплатили и изпращат такава информация много шофьори, които отдавна са си платили глобите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам колко са жалки органите на реда които имаме.. Защо не пишат фишове на черните джипове когато спират на местата за инвалиди, като почнеш от болници и стигнеш до кауфланд и останалите такива магазини. Да браво велики са, глобили са неправомерно поредния изряден гражданин.. ами да като не глобяват мутрите.. все някъде трябва да си наваксат лимита. На такива хора мога само да им пожелая инвалидна кола и то с пълни права... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса преди няколко дни писаха някой медии.. пример тези:

 

Пловдивчанин плаща два пъти за една глоба към КАТ

 

Плащаме два пъти за една глоба към КАТ

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...