Премини към съдържание

питане за лаптоп?


Препоръчано мнение

Моят сайтСина ми иска лаптоп, каква марка да е.пари до 1200лв.нещо подобноМоят сайт Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайтСина ми иска лаптоп, каква марка да е.пари до 1200лв.нещо подобноМоят сайт

Аз бих избрал Lenovo макар че няма операциона система.Другият е с Linux (не че е лоша ОС)трудно се намират програми за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един добър избор - http://pcstore.bg/laptopi/DELL-2/DELL-Inspiron-N5110-8GB-%D1%81-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BA-3606

Ползвам го повече от половин година. Нямам забележки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента ако не се лъжа още върви промоцията на Леново Y560p за 1200 лв в МЕТРО.Иначе аз съм фен на ДЕЛЛ но Студио , а скоро няма май нов модел от тази серия и си взех Леновото и засега е ок.... http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/Lenovo-IdeaPad-Y560P-59-070331-8GB-2206

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам две HP-та и какво да ти препоръчам освен една G6-тица :)

http://www.technomarket.bg/products/09112392/hp-pavilion-g6-1211eu-a3s08ea

 

Не знам синът ти на колко години е, но лаптоп за 1200лв. бих взел само са мен :icon_shh: а на детето малкия брат G6-тица Compaq Presario http://www.technopolis.bg/b2c/details/519623/P11010101/Laptop-HP-COMPAQ-PRESARIO-CQ57-381EU/QJ1

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какви параметри трябва да е лаптопа? За мен лаптопът преди всичко трябва да е лек, защото аз си го нося навсякъде, където ида, и барабар с него мъкна още техника... Разбира се и не много слаб... Лаптоп 15.6 инча за мен е тежък. Моят е 14.1 инча и ми понатежава. А и вече не е от най-силните (двуядрен процесор 2,15 Ghz, 2 GB RAM, CD, вградено видео, 320 GB hard disk). За марката - освен Делл, аз горещо препоръчвам Асус - моят е Асус, от 5 години го имам - не е отварян за нищо, работи безпроблемно. Като го купувах, струваше 1000 лв. За тези пари сега имаш голям избор от лаптопи. Асусите ги тестват в различни условия - минусови Т и т.н. (поне така рекламират)... сглобката е правена в Китай (предполагам повечето са така).

Не ти препоръчвам ХП, една позната има такъв (спечели го от конкурс) - най-висок клас лаптоп - с не знам си какъв магнезиев корпус, с хиляди защити (създаден за да се ползва от военните) - ей, тоя лаптоп не спря да загрява, да се изключва и т.н. Те ХП произвеждат всичко, де що се произвежда :D

Аз преди време заложих на Асус, защото те освен лаптопи и дънни платки, и още две-три дреболии, друго не правят :)

 

ПП: Ха, сега видях, че колегата над мен, препоръчва ХП - може и да са направили няколко смислени бройки, да не се излагат :D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го купите отидете в някой специализиран магазин и тествайте. Въпреки, че може да е с по-добри характеристики, на практика може да е по-бавен този който сте харесали или пък да е неудобен за работа. Например тези с цял бутон на тъчпада са доста неудобни, ако се ползва без мишка. Също и дисплеите им са видимо с различно качество, ако сложиш няколко един до друг и т.н. Ето един сайт, който има горе-долу добра търсачка по зададени параметри: [min]=15&attr[5][max]=0&attr[3][min]=4&attr[3][max]=0&gpu[2][min]=55&gpu[2][max]=0&pg=2#!?min_price=1000&max_price=1200&attr[5][min]=15&attr[5][max]=0&attr[3][min]=4&attr[3][max]=0&gpu[2][min]=55&gpu[2][max]=0&cpu[1][min]=55&cpu[1][max]=0"]линк

Също така лаптопите на един производител, ако са различни серии разликата може да е от земята до небето. Също така може да има разлика в качеството между отделните модели (по-старите и по-новите), така че не трябва да се съди и от такива препоръки, освен ако не намериш собственик на същия лаптоп, който си харесал.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайтСина ми иска лаптоп, каква марка да е.пари до 1200лв.нещо подобноМоят сайт

Щом синът ти иска лаптоп, значи ще играе някакви игри, което автоматично означава, че приоритет трябва да бъде видеокартата! Моят съвет е да не взимаш нищо по-слабо от NVIDIA GeForce GT 540M. До 1200 лева можеш да вземеш доста прилична машина. ardes.bg и pcstore.bg са местата, от които можеш да поръчаш. Изключително коректни, дори си имат Live chat, който може да ти помогне. Освен това за всеки модел можеш да намериш ревю в google (aspire 5755 review, примерно).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега за първи път чувам негативно мнение за Hewlett-Packard. Една лястовичка пролет не прави ,че имало случай на недоволен :yes3:

Бих ли си взема второ HP ако не са добри :icon_rock:

Според мен за цената си HP PAVILION G6-1211EU A3S08EA предлага оптималното качество/параметри на пазара към този момент.

 

ПП:Може да са повече от две бройките :)

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега за първи път чувам негативно мнение за Hewlett-Packard. Една лястовичка пролет не прави ,че имало случай на недоволен :yes3:

Бих ли си взема второ HP ако не са добри :icon_rock:

Според мен за цената си HP PAVILION G6-1211EU A3S08EA предлага оптималното качество/параметри на пазара към този момент.

Аз също съм чувал негативни мнения за HP, лично не бих си взел такъв. И въобще не ми се коментира "оптималното" к-во/параметри/цена в даденият от теб линк... въобще не заслужава парите си, с тази видео карта... Най-добри като цена/параметри сякаш са Леново, обаче и за тях съм чувал, че прегряват. А по мое мнение цена/параметри/качество номер 1 са ASUS. ASUS или Lenovo, като Lenovo-то има по-добра видео карта, но бих изчел всичко за него, преди да го взема.

Успех, сподели какво сте избрали после :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Аз също съм чувал негативни мнения за HP, лично не бих си взел такъв. И въобще не ми се коментира "оптималното" к-во/параметри/цена в даденият от теб линк... въобще не заслужава парите си, с тази видео карта... Най-добри като цена/параметри сякаш са Леново, обаче и за тях съм чувал, че прегряват. А по мое мнениецена/параметри/качество номер 1 са ASUS. ASUS или Lenovo, като Lenovo-то има по-добра видео карта, но бих изчел всичко за него, преди да го взема.
Успех, сподели какво сте избрали после :)

NVIDIA нарочно :icon_angel: я избягвам.
AMD RADEON HD 6470M не знам с какво ще я задъхаш та да не става?
Въпрос на избор/вкус!!!
Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

AMD RADEON HD 6470M не знам с какво ще я задъхаш та да настава?

64хх са най-ниския клас на 6-та серия RADEON. Щом е за "сина"/игри просто не става...:)

А комбинацията HP с nVidia не е добра, аз не бих я погледнал ако ще и с i9 да е.(Поне за сега.)

Като марка DELL, Fujitsu, Asus с някоя по-хубава видео карта (за игрите). Модели много...:good:

п.п.

Може и най, най... лаптоп да е, и пак да се скапе. Затова е важна и гаранцията.

Редактирано от scr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Пробуук 4730 на Ейч Пи и няма грешка,взех го за 890 лв. с ДДС...........

 

 

Да, ама Compaq често ходят в сервиза. Рекорда който съм виждал от лаптопите наоколо го държи един CQ-51. Последния път от местния оторизиран сервиз бяха оставили 2-3 болтчета да се търкалят вътре незавити. Иначе също имам HP до сега не е виждал сервиз.

 

Fujitsu никога не бих си взел повече - имах навремето и за два месеца получи повреда, която не се покриваше гаранционно.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията ще пиша кво съм взел -взимам го за 18 рожден ден !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал Lenovo пред Acer.

Последните са на първо място като съотношение цена-параметри, но също така им се носи слава на кекави машини.

А за тези пари и Dell има какво да покажат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да стана досаден - обърни внимание повторно, на пост № 3.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама Compaq често ходят в сервиза. Рекорда който съм виждал от лаптопите наоколо го държи един CQ-51. Последния път от местния оторизиран сервиз бяха оставили 2-3 болтчета да се търкалят вътре незавити. Иначе също имам HP до сега не е виждал сервиз.

 

Fujitsu никога не бих си взел повече - имах навремето и за два месеца получи повреда, която не се покриваше гаранционно.

Това не е Компак ,а Ейч пи............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не е Компак ,а Ейч пи............

 

 

Да всичко е "дизайн на Hewlett Packard Development Company L.P." и в това е проблема. Compaq преди да ги погълнат от HP правиха мноооого добри лаптопи, но след това имам чувството, че нарочно са с по-ниско качество и изработка от другите им серии. Иначе като изработка и удобство за работа сегашните Compaq според мен не са на последно място.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да всичко е "дизайн на Hewlett Packard Development Company L.P." и в това е проблема. Compaq преди да ги погълнат от HP правиха мноооого добри лаптопи, но след това имам чувството, че нарочно са с по-ниско качество и изработка от другите им серии. Иначе като изработка и удобство за работа сегашните Compaq според мен не са на последно място.

Лаптопа си е много хубав,изрично исках да е 17 инчов, тъй като поне малко да замества домашния "сървър" така да се каже :D че жената напоследък от много работа ме гони от него .......Ето това е .......не е много мощен,но и аз не исках да е.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност сравни на живо един Presario, един Pavilion, един ProBook и един ENVY. Просто са различни класове и различно качество и при някои наистина има проблеми, които са им донесли слава на чуплива марка, въпреки че изобщо не е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента ако не се лъжа още върви промоцията на Леново Y560p за 1200 лв в МЕТРО.Иначе аз съм фен на ДЕЛЛ но Студио , а скоро няма май нов модел от тази серия и си взех Леновото и засега е ок.... http://pcstore.bg/laptopi/LENOVO-9/Lenovo-IdeaPad-Y560P-59-070331-8GB-2206

 

Ако става въпрос за игри, също препоръчвам Леново-то с видеокарта Nvidia 555m. Още когато излезе преди няколко месеца по хардуерните форуми полудяха по него като съотношение цена-производителност. Само за сравнение аз се бях навил да взимам 17" Дел със същата серия видеокарта преди 10на месеца за над 2 бона. Видеото е среден клас, с 1 идея над най-масовите предложения и ще може да подкарва и най-новите игри в следващите години. Препоръчвам да вземете и охлождаща подложка, когато се използва за игра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...