Премини към съдържание

Помощ, възникна проблем с заключващия механизъм на багажника


KorteZ

Препоръчано мнение

Здравейте, възникна голям проблем с заключващия механизъм на задния капак на колата. Реших да отворя багажника в студа и капака беше залепнал напънах леко отвори се но при опит да го затворя механизма не му сработи (само се удря капак и нищо). Като завъртя ключът на централното заключване вратите се заключват, а багажника не. Сега съм я прибрал в един гараж с надеждата утре сутрин да се размразил ако е замръзнал да се размрази, но ако проблема остане кажете на какъв майстор да я закарам да я погледне от Пловдив съм.

 

Благодаря ба всички предварително....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Майсторът ти се намира в бившият завод "Чайка"....

Но според мен, като се размрази, механизмът ще се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, на прав поглед машинката работи нормално- като я натисна с отвертка се заключва и като натисна бутона отзад на капак се отключва. Но това е само в отворено положение като се опитам да затворя капака не се получава -все едно механизма не сработва, като дръпнеш капак и се отваря. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

(само се удря капак и нищо)

Това какво ще рече багажника затваря ли се ?

 

Иначе и аз съм имал подобен проблем ( понякога багажника не ще да ми се заключи ) И колата остава заключена освен багажника.

 

И го оправям като го затвора и после го заключа със ключа до край >>> Смисъл завъртам го да е във хоризонтално положение <<<.

После със алармата заключвам колата !?!??!! И така докато не заработи максимум 2 3 пати да съм го правил това упражнение.Ако не на обратно процедурата и така.

 

Надявам се да съм помогнал. :good:

 

А при вас случвало ли се е да е замръзнала ключалката и като натиснете бутона да влезе само желязото на вътре а малкото кръкче пласмаца да залепне за по големия кръг пласмаса?

Е ако ви се случи не се безпокойте не се счупило.После като се размрази всичко си е нормално. :icon_thumbup: На мен като ми стана за 1-ви път така направо :icon_crying::icon_doh:

 

Съжалявам но като си написах поста видях че си написал подробности.

Значи, на прав поглед машинката работи нормално- като я натисна с отвертка се заключва и като натисна бутона отзад на капак се отключва

 

Ако е найстина така не виждам проблем освен ако езичето което си натиснал със отверката не стига до долния """"механизъм"""".

 

Което според мен ще рече че можеби той да е хлътнал на долу при ( последното трескане или по нашите пътища)

Така че ако се опиташ да го разхлабиш и да го повдигнеш на горе може и да се оправи :icon_hmm:

Редактирано от Gr1nGo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи пробвах и с ключа да го заключа, но ключалката не се завърта страх ме да не счупя ключа. Откакто има колата 4 години не сам ползвал ключалката на багажника винаги се е заключвал заедно с централното. Пробвах да натисна навътре с ключа и да завъртя ключалката не става, пробвах и без да натискам навътре пак не става. Напръсках я и със спрей против замръзване полза няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се размрази ще се оправи. Ако в гаража има ток, пробвай със сешуар да помогнеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегата, ако позволи.

Моя проблем е подобен - казвам подобен, защото аз мога да си отварям/затварям багажника с ключ, но не мога да го отварям/затварям с централното. Другата разлика е, че на мен ми се появи този проблем още преди месеци(когато бе топло). Проблема ми най-вероятно е от машинката на центр., та затова ако може да ми препоръчате майстор, при който да отида ще съм благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ти се е прекъснал кабела вътре в гумения маншон.

 

Иначе за замръзналата машинка, ако се отключва и заключва нормално е възможно първия път нещо да не е сработило и да се е върнала в затворено положение. После при затварянето да се е ударила в металната част отдолу за която се заключва и да я е изместила значително надолу. В този случай е напълно нормално да не може да се заключи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ходих пак да проверя оказа се че механизмът работи при отворен капак при заключване с централното механизма се заключва, но когато затворя капак скобата на купето не влиза май достатъчно в механизма и не заключва. Явно е пропаднала скобата надолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ходих пак да проверя оказа се че механизмът работи при отворен капак при заключване с централното механизма се заключва, но когато затворя капак скобата на купето не влиза май достатъчно в механизма и не заключва. Явно е пропаднала скобата надолу.

 

Това се опитах да кажа, ама като не ми идва на акъла "Скоба" :) Дано да е така ;) Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С шайби или някаква планка дали ще стане?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това се регулира..............но с ключ----еврейска звезда.......незнам кой торс беше......т40 и на горе,два болта са и има канали за регулиране

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С шайби или някаква планка дали ще стане?

 

Човек ти погледнал ли си го ?

 

Въпросната скоба е хваната за 2 болта който играят в два улея и може да я повдигнеш поне с 1 см тая Скоба :)

 

Ако не стане я махаш и гледащ да не си подбил ламарината ама не ми се вярва :icon_crying: .

 

Или със 1 бургия малко да ги увеличиш тия улейчета се може да се измисли нещо.

 

Ама със шайби не мисля да стане номера защото те ще я повдигнат да ама самата скоба ще отиде и леко на пред което не е за предпочитане да не разбиеш съвсем механизма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със шестограм става. Може да се наложи да се извади кората отгоре. Като го регулираш, трябва да е в такова положение, че тампоните в двата края на багажника да опират стабилно. Иначе ще се получават шумове при преминаване през големи неравности.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отстраних проблема оказа се че, скобата е пропаднала надолу. Преместих я нагоре и сега се затваря перфектно - за информация торса е Т30 ако на някой му се наложи да развива тези болтове.

Благодаря на всички за бързата реакция и съвети :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...