Премини към съдържание

Златен талон към шофьорската книжка


  

26 гласа

  1. 1. ????? ?? ?????? ??????

    • ??
      6
    • ?? ???????? ????????????
      13
    • ?? ?? ?? ???????? ? "????????" ? ???
      7
    • ?? ?? ????? ?????
      0


Препоръчано мнение

http://blog.ucheben.com/wp-content/uploads/2009/02/talon1.jpghttp://img375.imageshack.us/img375/725/goldtalon2.jpg

Ако сте шофьор поне от 6 години и вашата книжка е "чиста", т.е. нямате нарушения през последните шест години, то можете да си получите вашият "златен талон" (водач без наказание) от съответното подразделение на КАТ, където се водите на местоотчет.

Какви предимства ви осигурява златния талон – при първо регистрирано нарушение на правилата, вие ще ползвате привилегията да не ви отнемат контролни точки. Златния талон се отнема от служителят на КАТ, т.нар. катаджия (или лошият полицай) при съставяне на акт, а глобата, към която е регистрирано нарушението трябва да се заплати в КАТ. При издаване на наказателно постановление, заплащане на глобата вие ще получите стария син талон с 39 контролни точки. Извод: използвате еднократно привилегиите да не ви се отнемат точки за нарушението, всичко друго е по стандартен ред!

Как да си изкарам златен талон и колко ще ми струва – Отивате в КАТ, има специално гише, което не е част от огромните опашки, предоставяте шофьорска книжка, син талон с 39 контролни точки (чист). Служителите ще направят справка все пак дали нямате нарушения, фишове и актове (понеже може да сте пропуснали да си дадете талончето при съставянето на акт от контролен орган на КАТ). Ако наистина нямате нарушения през последните 6 години като шофьор, то ще трябва да заплатите 1.50лв + банкова такса, отнемат ви синия талон и ви връчват с усмивка и пожелание за лек път златното талонче (което всъщност е оранжево и на предната част пише "Водач без наказания")

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда и ако имаш фишове,пак не ти го дават. Не съм суеверен,ама мой приятел докато го взе и след 1 седмица го спряха и му написаха акт за неправилно изпреварване и полицаите даже не знаеха какво е това "Златен талон",че се наложило да им обяснява:icon_doh:. Честито колега и с него да си караш :mitsu-smiley: дъъъълги години :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственият шанс в София да имаш златен талон е да не сядаш зад волана. Никога няма да забравя случаят при който нямаше за какво да се захванат и чичко милиционер намери причина - "Изтъркани са ти перата на чистачките".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственият шанс в София да имаш златен талон е да не сядаш зад волана. Никога няма да забравя случаят при който нямаше за какво да се захванат и чичко милиционер намери причина - "Изтъркани са ти перата на чистачките".

:good: :good: Точно така е,за съжаление........... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предимство на златния талон: при спиране от органите за нещо дребно, например няколко километра над ограничение за скорост, започва едно почесване и мърморене от тяхна страна, защото не могат да си поискат нищо, а няма отнемане на точки за нарушението.

И един куриоз- акт за "несъобразена с условията скорост", плащане на акта и....изненада- връщат ми отново златния талон с пълен набор 39 точки отново.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и с него да си караш :mitsu-smiley: дъъъълги години :).

Аз нямам "Златен талон" и съм предубеден към него.

или пък да попаднете на лошия полицай, който при вида на това талонче си казва – “Ето сега пипнахме ли те, мръснико… кой знае как си го изкарал това талонче, дори самият аз нямам, та ти ли ще имаш..”
:D

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
На мен ми стига и синия с 39 и ако работата отива на зле една, две бройки :link: Но първо питам може ли да ви "почерпя" с нещо(рядко ми казват прибери си парите и с със здраве) .

А и за "Златения талон" е по местоотчет, което е проблемче време, пари и нерви :icon_blush:

Пътувам предимно нощем а градско почти не ме спират.

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам от 4 години и един път ме спаси от глоба :)

Аз пък нямам, а трябва да имам поне 4 бр. ама мразим бюрокрацията :D но пак ме спаси веднъж от сериозна глоба (карах в населено място с 96км/ч. :icon_blush:) .

Полицая просто направи справка по ЕГН-то и ми пожела приятно пътуване и да карам по внимателно ....:)

Направо не можах да повярвам, че има и такива полицаи ..:o

 

 

Единственият шанс в София да имаш златен талон е да не сядаш зад волана. Никога няма да забравя случаят при който нямаше за какво да се захванат и чичко милиционер намери причина - "Изтъркани са ти перата на чистачките".

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
А ти какъв съвестен водач си, след като караш с изтъркани чистачки ..:D Това е много сериозно нарушение ...:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се отказал от тази екстра! Последният път като се бях навил да взема златен талон (той няма нищо общо със златото де) и ми оставаха 3-4 месеца да направя 6 години от последният акт, ме спряха за превишена скорост и ми написаха акт. Така открих, че на 5.5 години ми пишат акт! :D

Иначе служебната карта е доста по-добра екстра! :icon_thumbup:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственият шанс в София да имаш златен талон е да не сядаш зад волана. Никога няма да забравя случаят при който нямаше за какво да се захванат и чичко милиционер намери причина - "Изтъркани са ти перата на чистачките".

 

Колега, не съм съгласен с теб. Аз през живота си нямам написан акт, освен от камери за скорост, които пристигат на адрес. От 3 години имам златен талон и от тогава не съм "черпил" полицай, като видят талона и книжката и документи на автомобила не ми искат.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм съгласен с теб. Аз през живота си нямам написан акт, освен от камери за скорост, които пристигат на адрес. От 3 години имам златен талон и от тогава не съм "черпил" полицай, като видят талона и книжката и документи на автомобила не ми искат.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

Точно софиянци няма какво да се жалвате-вашите полицаи винаги взимат пари и много често се разминавате с акта или фиша. А в страната (провинцията,ах как мразя тая дума:mad:),си пазят хляба и по-малко си искат почерпка и отнасяш глобата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно софиянци няма какво да се жалвате-вашите полицаи винаги взимат пари и много често се разминавате с акта или фиша. А в страната (провинцията,ах как мразя тая дума:mad:),си пазят хляба и по-малко си искат почерпка и отнасяш глобата.

Taка е, тука е невъзможно да "почерпиш" полицай, затова не съм се и опитвал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Taка е, тука е невъзможно да "почерпиш" полицай, затова не съм се и опитвал :)

 

Говори ми http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се отказал от тази екстра! Последният път като се бях навил да взема златен талон (той няма нищо общо със златото де) и ми оставаха 3-4 месеца да направя 6 години от последният акт, ме спряха за превишена скорост и ми написаха акт. Така открих, че на 5.5 години ми пишат акт! :D

Иначе служебната карта е доста по-добра екстра! :icon_thumbup:

Как им се даде, бре? Откога врънкам жената да ми извади една карта на служител на столична община - ламинирана, простичка..... само такава да имам - нищо няма да ми напишат в Сф ...... уж....

Иначе - и тук някой милиционери имат душа. Някой - джобове, а трети са лоши. Напоследък ме пускат без нищо, само веднъж ме сапунисаха десетак, че ми изгоряла късата светлина. А съм на средата между последния акт и златния талон. И бих си го изкарал, с малко артистични умения - може и да оттърва някъде кожата :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Златния талон не вервам да те прави цар на пътя,който може да не спазва ЗДП.

Може да ти опростят някои дребни нарушения или да не ти отнемат точки за нарушение,но актове не отменят.

ЧНГ на всички и успешна година :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

някъде да видя нагоре в постовете някой да е писал че: "Златния талон те прави цар на пътя,който може да не спазва ЗДП."?

Просто понякога помага за снизходителност на полицаят към теб.

 

П.С.

То и аз съм вече 7г. без нарушения ама докато се наканя и.... може и да изгоря най-накрая.

 

 

 

 

 

Златния талон не вервам да те прави цар на пътя,който може да не спазва ЗДП.

Може да ти опростят някои дребни нарушения или да не ти отнемат точки за нарушение,но актове не отменят.

ЧНГ на всички и успешна година :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

някъде да видя нагоре в постовете някой да е писал че: "Златния талон те прави цар на пътя,който може да не спазва ЗДП."?

Просто понякога помага за снизходителност на полицаят към теб.

 

П.С.

То и аз съм вече 7г. без нарушения ама докато се наканя и.... може и да изгоря най-накрая.

Видях,колега 95-км скорост в населено място-при разрешена 50 и само приятелска забележка :icon_clap:

Редактирано от ivelin22
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво с този талон ама дали 4% от населението ще успеят да го вземат :D колегата сигурно е единственият с такъв в сайта :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях,колега 95-км скорост в населено място-при разрешена 50 и само приятелска забележка :icon_clap:

 

Да бе, те другите със сините талони никога не карат с превишена скорост. И ако ги сакционират, никога повече не повтарят нарушението :icon_doh: И щом са ти дали златен талон, значи спазваш ЗДП :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях,колега 95-км скорост в населено място-при разрешена 50 и само приятелска забележка :icon_clap:

А другото не го ли видя, даже нямам златен талон ..

А представи си ако имах, сигурно и някой лев щеше да ми даде полицая, да се почерпя ..:D

Всичко това се случи благодарение на това, че беше на самия изход на града, по булевард с 3 ленти, между последния светофар и табелата за населено място и благодарение на това, че за 27 г. нямам даже фиш написан ..:)

Ако беше вътре в града, сигурно още щях да съм без книжка, та ако ще и 10 златни талона да имах ..:D

Пък и случих на полицаи, но пък и има ефект от цялата работа, вече близо 2 г. от случая, докато не подмина и табелата за населено място, с повече от 60 км/ч. не се движа ..

А ако бях от тъй наречените "царе на пътя" сигурно щях да пробвам следващият път с 100 км/ч.:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Златен талон? Това само по филмите съм го виждал :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е аз бях 3 години без нарушение и тамън да почна да мисля за такова нещо и бам... спрях в един бус и тоя държеше да викнем кат ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...