Премини към съдържание

Моят опит с ГИ при Владо Армянов


mileto

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

 

От доста време не съм се мяркал тук, но реших днес да отделя време и да споделя моя опит с газовия инжекцион, който си монтирах това лято.

 

За моят V6 Галантчо исках най-накрая да му сложа ГИ, че е много лаком :). Нямах си никаква представа, къде в София да си монтирам уредбата и затова се разрових тук във Форума. Тъйкато имаше доста хвалебствени писания за г-н Армянов, както съм правил винигаи до сега, се доверих на хората тук. За огромно мое съжаление обаче много съжалих, че така на сляпо се втурнах в това начинание, защото после брах големи ядове, загуба на пари и време и т.н. Ето ги детайлите...

 

Отидох на Околовръстното началото на това лято и след кратко уточняване на детайлите с г-н Армянов се уговорихме, да ми сложи Ловато, с бутилка 43 л. на мястото на резервната гума и да монтира вентилът за зареждане до капачката на резервоара. Монтажът отне 3 дена и ми струваше 1.700 лева. Взех я колата и една седмица тествах - резултатите бяха ужасяващи:

 

1. При преминаване от бензин на газ в автоматичен режим, когато колата е студена тресеше доста осезаемо

2. Голяма разлика в мощността на колата когато е на газ - доста по-тромава и бавно набираща

3. При бързо ускорение на газ се получаваха леки прекъсвания - нещо като дупка при която спираше като че ли подаването на гориво

4. Не можех да вдигна повече от 130-140 км/ч на газ

5. Не ми работеше датчика, който показва нивото на газта в бутилката

6. Разоходът на газ при градско и извънградско беше един и същ

 

Пълна трагедия! Обадих се на Армянов и той каза, че било от инжекторите, бил ми сложил прекалено малки. Щял да ми сложи по-големи и всичко щяло да се оправи. Щял да оправи и датчика. Закарах колата. Резултата след това беше следния:

 

1 - си остана без ромяна

2 - имаше подобрение, но малко

3 - остана без промяна

4 - вече можех да вдигна 150 км/ч, но дотам

5 - датчика продължаваше да не работи

6 - все още нямаше значение, дали карам в града или извън града - аз изминавах еднакъв брой километри

 

За всичко тези "екстри" аз дадох 1.700 ЛЕВА!!!

 

Видях, че явно Армянов няма нужния know-how и реших да търся спасение при истински специалисти на газови уредби.

 

За мое щастие попаднах на Валери (не знам как му е фамилията). Сервизът му се намира в двора на една газ-станция, близо до мебелна къща ZONA на бул. Сливница. Какви нередности бяха констатирани и отстранени от Валери:

 

А. Инжекторите са били монтирани в грешна последователност. Вече забравих точно какво означаваше това...

Б. Ламба-сондата не е била свързана към газовата уредба.

В. Прекалено малък е бил дебитът на газта към инжекторите.

Г. Датчика за нивото на газта е бил свързан грешно.

Д. Настройката на газовата е била неправилна - Армянов просто е бил пуснал стандартната програма за автоматична настройки и нищо повече.

 

След като Валери отстрани тези грешки успешно и направи настройки на колата в спокоен режим, ние се качихме и в движение той направи допълнителни настройки. Резултатите:

 

1. Почти нямаше разлика, когато колато превключва на газ, когато е студена. Даже ако в този момент подаваш газ - нищо не усещаш.

2. Не знам дали си втълпявам или не, но на газ в момента имам чувството, че Галантчо е доста по-пъргав...

3. "Дупките" при ускорение изчезнаха

4. До 210 км/ч съм пробвал - и върви без проблеми :)

5. Вече работи!

6. Вече имаше разлика, дали карам в града или извън. Като цяла ми се повиши разходът с около 1.5 л. на 100 км. В момента градско на газ е към 14,5 - 15,0, а по магистралата към 10,0 - 10,5.

 

Като цяло монтажът като качество на мониране на частите, прокарване на кабели, монтиране на датчика и вентилът за зареждане, изпълнен от Армянов е ОК. Някои неща, например като кабелите по дъното на купето, са можели да бъдат монтирани по-скрито вътрешно, а не външно и т.н. но хайде, това е нищо в сравнение с фактите по-горе (това са мнения на няколко специалиста в областта).

 

Така че хора, не разбирам на какво се дължат всичките тези хвалби и препоръки за Владо Армянов. Разбирам и го приемам, че човек може да направи грешка някъде, но да се улее така жестоко - това е признак на некадърство. Аз и доста се учудих, когато няколко човека от бранша, на които споделих, че Армянов ми е сложил газовата, ми казаха, че не са знаели, че той слагал ГИ....

 

Това е от мен - аз препоръчвам Валери - 088925433. Бях при него, видях как работи и на какво е способен. Това е моят личен опит и преценка. Всеки да си направи заключението. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Армянов е по вакуумните инсталации, и аз сега чувам че тръгнал да прави ГИ-та.........

 

Когато бях при теб, преди да си сложа ГИ, ти казах, че мисля да си сложа ГИ при Армянов. Даже те попитах, дали ми го препоръчваш или знаеш някой друг (това последното съм те питал най-малко 2 пъти) и ти не каза нищо конкретно. Така че това твое изказване в момента ми звучи малко странно... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

..

 

Това е от мен - аз препоръчвам Валери - 088925433. Бях при него, видях как работи и на какво е способен. Това е моят личен опит и преценка. Всеки да си направи заключението. ;)

 

А този Валери колко пари ти взе отделно?

Защо не отиде на втора рекламация при Армянов? Доколкото знам веднага след слагане на инсталацията той препоръчва тест.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм редовен четец на форума но за пръв път чувам за Владо Армянов :icon_doh:

Мисля ,че по голямата част от форума е с ФОБОС и всички са доволни :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За моят V6 Галантчо исках най-накрая да му сложа ГИ, че е много лаком :). Нямах си никаква представа, къде в София да си монтирам уредбата и затова се разрових тук във Форума. Тъйкато имаше доста хвалебствени писания за г-н Армянов, както съм правил винигаи до сега, се доверих на хората тук. За огромно мое съжаление обаче много съжалих, че така на сляпо се втурнах в това начинание, защото после брах големи ядове, загуба на пари и време и т.н. Ето ги детайлите...

 

 

Не си се разровил достатъчно колега и това си е твоя грешка ..:)

Темите за Армянов са много стари и напоследък никой не го е препоръчвал ..

Много повече отзиви в темите за ГИ има за колегата Иво Ленков и ако беше си пуснал тема, може би точно към него щяхме да те насочим ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Армянов е добър за обикновенните газови уредби. С газовите инжекциони се занимава основно сина му през свободното време. Аз също сложих ГИ при него и след това сам си направих настройките, защото и при мен бяха оставени Default настройките. Презакрепих тръбата от бутилката към изпарителя, защото беше вързана със свински опашки на тръбите за АБС-а. Освен това е продупчил смукателнителните колектори посредата, а не непосредствено до бенз инжекторите, но това за щастие не се отразява лошо на работата на ГИ /или поне не чувствително/. Също така ми се наложи да преместя газовите инжектори, защото ги беше хванал много далече от колектора и маркучите бяха по 30см.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си се разровил достатъчно колега и това си е твоя грешка ..:)

Темите за Армянов са много стари и напоследък никой не го е препоръчвал ..

Много повече отзиви в темите за ГИ има за колегата Иво Ленков и ако беше си пуснал тема, може би точно към него щяхме да те насочим ..

Иво Ленков е човека. Моят ГИ е от него и една година след монтажа, ходих да ми смени филтрите и пак газ, никакъв проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато бях при теб, преди да си сложа ГИ, ти казах, че мисля да си сложа ГИ при Армянов. Даже те попитах, дали ми го препоръчваш или знаеш някой друг (това последното съм те питал най-малко 2 пъти) и ти не каза нищо конкретно. Така че това твое изказване в момента ми звучи малко странно... :)

Може би не съм те чул или на главата са ми били толкова много неща,че съм го пропуснал......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еа дайте някакви кординати на Иво Ленков телефон и каде се намира.

Намира се в кв. Надежда до Шкода- Еуратех..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти го Иво Ленков

http://www.caravelgas.com/index.html

Аз и мойте приятели всички там сме слагали и сме много доволни. :good:

 

Търси го на Globul-ския, че mtel-ския го е спрял! :yes3:

 

Поздрави, Иван!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Армянов е пълен некадърник. Имах хонда сивик карбуратор. Обикновенна вакуумна газова ми монтира и обърка вакумите на самия двигател.

Сума време се чудех какво и става на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Армянов е пълен некадърник. Имах хонда сивик карбуратор. Обикновенна вакуумна газова ми монтира и обърка вакумите на самия двигател.

Сума време се чудех какво и става на колата.

Ооо, Че, къде ходиш ти бре? :D

Бая бяха вакуумите.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

 

Това е от мен - аз препоръчвам Валери - 088925433. Бях при него, видях как работи и на какво е способен. Това е моят личен опит и преценка. Всеки да си направи заключението. ;)

 

Здравей, само да попитам за номера, чее май е с една цифра по-малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...