Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

IOS или Android ?


Препоръчано мнение

  • Admin

Вече си струва човек да се огледа и в Windows Phone 7.5 - върви точно толкова мазно колкото iOS, но е доста по-модерна операционна система, с много смислен интерфейс. Сравнена с Android, разбира се не е толкова отворена, но е несравнимо по-бърза - директно сравнение между моя LG Optimus 7 и Samsung Galaxy S II показва, че LG-то почти навсякъде е видимо по-бързо, а хардуера е несравним - 1GHz едноядрен срещу 1.2 двуядрен, рам, видео - всичко е по-по на SGS2, обаче видимо е по-тромав. Просто Android е много тромав, дори на як хардуер. Така че съветвам всеки да пробва на живо и WP7, току виж му харесало. Хубаво е че има 3 работещи операционни системи в момента, които са с различна функционалност, съвсем различен интерфейс и различен user experience - за всеки има по нещо.

 

Какво ти е мнението за този телефон?

 

:link:

 

Има ли достатъчно приложения? Всякакви мнения по темата ще са ми полезни. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо пробвай: https://market.android.com/details?id=neldar.bln.control.free

Определено препоръчвам Samsung Galaxy S или S2 при по заможните :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега по хубаво си вземи телефон с Android или Ios.с тоя Windows 7 няма много приложение ако държиш много на телефон с Windows си взе ми този с с Windows Phone 7.5 Mango за този има много повече приложения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже аз, за себе си скоро открих разликата между Galaxy и Iphone и тя е доста съществена и обяснената от Apple на въпроса защо не са направили по голям дисплей, еми не са, защото можеш да боравиш с телефона с ЕДНА РЪКА, много съществено нещо, МНОГО... докато при Galaxy, почти невъзможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Понеже аз, за себе си скоро открих разликата между Galaxy и Iphone и тя е доста съществена и обяснената от Apple на въпроса защо не са направили по голям дисплей, еми не са, защото можеш да боравиш с телефона с ЕДНА РЪКА, много съществено нещо, МНОГО... докато при Galaxy, почти невъзможно.

 

А Galaxy S+ не е ли с големината на Iphone? :rolleyes:

 

 

 

Колега по хубаво си вземи телефон с Android или Ios.с тоя Windows 7 няма много приложение ако държиш много на телефон с Windows си взе ми този с с Windows Phone 7.5 Mango за този има много повече приложения.

 

http://www.windowsphone.com/en-US/marketplace

 

има вече доста... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thephonedatabase.com/Samsung_Galaxy_S_Plus_524_vs_Apple_iPhone_4_Verizon_393_Compare_Phones сам прецени ;), прекрасно сравнение, точно на размерите... Сега в това сравнение видях и още една ГОЛЯМА РАЗЛИКА, Самсунга е с Lithium Ion батерия, а Айфона с Lithium Polymer. Макар че дават една и съща оценка на батерията, тоест може и да няма значение това. Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Самсунга е с 4,0 инча е дисплея а айфона е с 3.5 инча.дисплея на самсунга е Амолед а на айфона е ТФТ.за андроит има повече приложение а за windowsa има ама има и доста платени.и зависи с какав windows ще вземеш.най добре е този за сега Windows Phone 7.5 Mango

Редактирано от NetBreaker
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thephonedatabase.com/Samsung_Galaxy_S_Plus_524_vs_Apple_iPhone_4_Verizon_393_Compare_Phones сам прецени ;), прекрасно сравнение, точно на размерите... Сега в това сравнение видях и още една ГОЛЯМА РАЗЛИКА, Самсунга е с Lithium Ion батерия, а Айфона с Lithium Polymer. Макар че дават една и съща оценка на батерията, тоест може и да няма значение това.

 

Какво значение има дисплея... важното е марката пич това самсунг за мен не е марка... погледни сам интерфейса на аппле и на самсунг... разликата е огромна! Дисплея на Аппле е направен да радва окото а на самсунг все едно гледаш някоя нокиа... мисля че няма нужда да ги сравнявате то е видно кой е по добър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значение има дисплея... важното е марката пич това самсунг за мен не е марка... погледни сам интерфейса на аппле и на самсунг... разликата е огромна! Дисплея на Аппле е направен да радва окото а на самсунг все едно гледаш някоя нокиа... мисля че няма нужда да ги сравнявате то е видно кой е по добър

 

Това е въпрос на личен избор, лично аз Айфон бих взел само като подарък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Какво значение има дисплея... важното е марката пич това самсунг за мен не е марка... погледни сам интерфейса на аппле и на самсунг... разликата е огромна! Дисплея на Аппле е направен да радва окото а на самсунг все едно гледаш някоя нокиа... мисля че няма нужда да ги сравнявате то е видно кой е по добър

 

Искаш да кажеш, че екрана на IPhone е по-добър от Super Amoled на Samsung? :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама моля ви се...Съвсем на скоро на гости беше братовчедка и на жената. Имаше i-phone 4. Чу една песен и пожела да и я пратим на мобилния. Първо не можа да се закачи към bluetooth на ПЦ-то. После пробвахме към нашите телефони същата работа... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама моля ви се...Съвсем на скоро на гости беше братовчедка и на жената. Имаше i-phone 4. Чу една песен и пожела да и я пратим на мобилния. Първо не можа да се закачи към bluetooth на ПЦ-то. После пробвахме към нашите телефони същата работа... :icon_doh:

Те са така бе Емо, с отделен характер :)))).Ама затова има толкова "влакове и пътници " .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за дисплейа, но сравнете СТОМАНА и СТЪКЛО /което се монтира на хеликоптери и бързи влакове/ с просто пластмаса... аз мисля че избора не е труден :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то единия е правен в Корея, пък другия в Китай. Коя пластмаса е по арна? :D

И двата телефона са добри. Хубавото е че, хората могат да избират. Аз лично бих избрал самсунга, пред и-фона най-малко заради ограничената свързаност на Ейпъл...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, по айфона аз пластмаса поне на външната част не намирам, така че какво има да сравняваме :), той е със стомана по ръба и стъкло от двете страни.

Цялата новаторска технология се намира между две стъклени пластини от алуминосиликат. Този вид стъкло се използва също и за направата на стъклата за високоскоростни влакове и хеликоптери. Стъклото е химически закалено и е 20 пъти по-здравo от пластмасата. Това го прави толкова устойчиво както никога преди. Освен това в допълнение може да се рециклира.

 

цитата е от: http://shtepsel.bg/iphone-4/

 

Така че, Корея, Китай, мисля че няма значение, защото нещата дори са несравними :). Както става ясно на всички, аз съм избрал iphone :))), въпреки това разсъждавам трезво, Galaxy-то е страхотно също, но за мен Apple е по як :)))

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ве , ако ще и стомана и стъкло от космически совалки да е, изпуснеш ли го става това...

П.С.:И моля ви се, темата е за да се обсъждат разликите на операционните системи и предимствата им, а не хардуера...

http://www.youtube.com/watch?v=jViSKlAeYYs

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Емо, тая е от Мисията Невъзможна :)... там така заминават. Аз понеже съм обективен човек, държа да споделя, че истината, че Iphone-а при изпускане е лесно раним е така. Два пъти по-сериозно падна и има белези и то не малки. Нокиата ми Е72 има 10тки падания и няма такива следи по нея, да не кажа, че е като нова, а е на 3г. и повече...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм му хвърлил око на този - http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2613/panasonic-eluga

http://smartphones.panasonic.eu/en/

Излиза другия месец, само за Европейския и Японския пазар. Водоустойчив и прахоустойчив. И изглежда доста красиво.

Има си и минуси - няма място за отделна sd-карта, няма предна камера, нито hdmi. Също и дисплейят ми се вижда голям, но вече такива ги правят :)

Ако го пуснат на разумна цена, мисля че ще го взема.

 

Има и по-висок клас - Power, който ще струва към 480 паунда (1100лв.), което е доста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, тая е от Мисията Невъзможна :)... там така заминават.

Рангеле , ако поровиш малко из нета, ще разбереш , не само че не е MI, ами е пореден случай на запалила се батерия на ай-Фон...

БТВ, аз съм с СГС2 вече, скоро и с ICS...Реших , че по-добрата ОС за мен е Андроид...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рангеле , ако поровиш малко из нета, ще разбереш , не само че не е MI, ами е пореден случай на запалила се батерия на ай-Фон...

БТВ, аз съм с СГС2 вече, скоро и с ICS...Реших , че по-добрата ОС за мен е Андроид...

:icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Admin
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е за съжаление.

Казвам за съжаление,защото по подобие на американците примерно,се превръщаме в една консуматорска нация-купуваме без реално да имаме нужда от този продукт.А каква всъщност е мотивацията за покупка-това,че е най-новия продукт,това,че за определно време ще се почувстваме по-добре и т.н.

Аз лично не споделям това и се опитвам да огранича нерационалните покупки-т.е.да купувам неща преди реално да имам нужда от тях-било то,дрехи,телефони,коли.

Вина имат и самите производители,разбира се,които скъсяват умишлено срока на експлоатация на даден продукт-така нареченото планирано остаряване,на което всички сме свидетели.

Купи,хвърли...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
  • Admin

Колеги, дайте идеи има ли приложение на Андроид за пътна карта на България (Европа) и от кое сте най-доволни. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...