Премини към съдържание

Проблем:Осветление на заден номер


blueshark

Препоръчано мнение

Здравейте колеги едната крушка осветяваща задния ми номер е изгоряла.Изпитвам трудности с демонтирането на старата изгоряла крушка(по скоро с махането на цялото осветително тяло под което се намрира крушката).Ако може някой който е свалял и сменял такава крушка да каже как става ще съм много благодарен.

Благодаря предварително за съдействитео на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги едната крушка осветяваща задния ми номер е изгоряла.Изпитвам трудности с демонтирането на старата изгоряла крушка(по скоро с махането на цялото осветително тяло под което се намрира крушката).Ако може някой който е свалял и сменял такава крушка да каже как става ще съм много благодарен.

Благодаря предварително за съдействитео на всички.

 

Хъм... не би трябвало да е проблем - с отвертчица развиваш двете болтчета, съкалцето пада и сменяш крушката. Ако не падне стъкълцето - може да е залепнало и само трябва да го почешеш. Не се сваля цялото тяло с крушката!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не успях да я сменя без да сваля цялото тяло.Пак добре, че не свалях и кората по капака на багажника.Общо взето отвих болченцето, размърдах малко и си излезе.Цялата операция отне 10 минути поради кебапчестите ми пръсти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , аз не видях второ болче, само едно е май.Незнам да ли да напъвъм смело след като го отвия.Никак не ми се иска да се налага да се маха кората отвътре на багажника.Много ги покрива пластмасата дето закрива и двете крушки и някак си е неудобно за вадене.Ще опитам леко да подгъна с отверка в такъв случай малката пластмаса която е директно над крушката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз сменях и двете заедно че бяха изгорели. Не помня едно или две винтчета бяха на капаче, но все си мисля че бяха по едно. Като го отвиеш, капачето не пада в ръцете ти. Иска малко да го дръпнеш. Нищо не се разтапицира. Цялата ти работа е с отвертката и само при капачето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни сменях и двете мои. Едно винтче е обаче малко се озорих да изкарам стъкълцето за това свалях кората. Тя е много лесна за сваляне. От вътрешна страна вече просто развиваш пластмасовата част и фасунгата на крушката излиза.

 

По принцип стъкълцето не би трябвало да може да излиза толкова лесно от външна страна след развиване с цел да не се краде. За това с цел да не го счупиш докато се опитваш да го извадиш и вместо да напъваш и да го дърпаш, може да си свалиш кората, тъкмо да видиш и другата в какво състояние е.

 

Пздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При комбито са по 2 болчета на страна :icon_hmm: .. и въпросните имат навика да са яко корозирали на всички коли (и от други марки) на които съм сменял..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги както спомена колегата от по горния пост по добре е да се свали кората и така и направих.След това много лесно се демонтират крушките и се оказа , че и светещата която беше останала беше тръгнала да потъмнява така ,че я смених и нея.

Благодаря на всички за съдействието. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги както спомена колегата от по горния пост по добре е да се свали кората и така и направих.След това много лесно се демонтират крушките и се оказа , че и светещата която беше останала беше тръгнала да потъмнява така ,че я смених и нея.

Благодаря на всички за съдействието. :icon_thumbup:

 

Аз не бих казал, че е по-добре да се сваля кората, защото е вероятно счупете някои от копчетата или пък кората, която е доста крехка. Начина на сваляне на тези фарчета, осветяващи задния номер е, че след развиването на едното болтче (при Галант седан), трябва цялото да се измести в посока болтчето и тогава излиза надолу.

Успех на всички, които се сблъскват с този проблем, независимо от начина на отстраняването му ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

а най-добре като ги свалите слагате парченце диодна лента колкото може да се събере и повече никога не отваряте там по скоро ще се разделите с колата от колкото диодите да изгорят ако са качествени

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

За да не отварям нова тема - Какъв модел са крушките за осветлението на задния номер, вчера забелязах че едната не свети ?

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема - Какъв модел са крушките за осветлението на задния номер, вчера забелязах че едната не свети ?

 

T10 (W5W).

 

http://www.ultraleds.co.uk/media/catalog/category/501bulb2_1.jpeg

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...