Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Airbag-на таблото свети


Препоръчано мнение

Малко глупава ситуация ама те .

 

Сложих си филтър на купето.Инсталирах го и докато беше разкачено кабелчето с червената букса врътнах на контакт да пробвам как духа с филтъра.

Сглобих си всичко . Седнах да карам и гледам светлинката за airbag-а свети а буксата е съединена. Иглежда в разкачено състояние записа нещо..

 

Ко пракм, дет се вика сега.

 

Благодаря,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проверяваш си пак всички букси на въздушните възглавници. Отиваш да ти изтрият грешката от компютъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

грешките се трият сами на Х-броя запалване.. май е 10 път или нещо от сорта... на мен примерно от време на време ми записва грешка заради газовото, но след макс. 1 ден изчезва.. приемчика ми каза, че изчиства на определен брой запалвания, но забравих на колко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опааа.. извинявай аз по инерция за Аутлендъра говоря..

 

На пикапа би трябвало да се изчисти със заключвне/отключване.. онзи ден пикапа ни влезе в авариен режим на дълъг път.. повече от 30 км/ч не ще..

 

Баща ми се обадил на приемчика на ДА и той му казал да излезе и заключи-отключи, за да изтрие.. (може да има още нещо.. ще питам). Та след това грешката изчезнала и колата заработила нормално ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво ама човека говори за SRS-а......пък там колкото и да заключва все си е тая. Само компютъра помага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) В БС не м исе ходи .. някой колега с интерфейс от форума :) ?

Ела при мен и ще ти го "огасим"............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) В БС не м исе ходи .. някой колега с интерфейс от форума :) ?

 

Колега аз имам кабел и софтуер . Сега кабелът ми е с букса обд2 което е на Паджеро 2 , не съм сигурен дали при теб е същия стандарт ако е няма никакв проблем да го оправим !

Освен в БС може да отидеш при Диджея или Ратола , като цени са еднакви - 30 лева. (миналата година бе така)

Рубин също могат да ти изтрият грешката но там вече е 40 лв.

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на отзовалите се колеги, ще мисля кога да посетя някой от Вас.. мааму що ги правят тия тъпотииии егаси и фирмите. Тъпа букса и айде у филма.. бууу...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Мерси на отзовалите се колеги, ще мисля кога да посетя някой от Вас.. мааму що ги правят тия тъпотииии егаси и фирмите. Тъпа букса и айде у филма.. бууу...

Колега, не вини японците, те са си го направили както трябва. Да беше мирно седяло... не ти е виновен производителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Ами за мен не е направено както трябва,щом не следи статуса. Значи чеква, че буксата извадена и няма контакт , после не чеква че има връзка.... сори тъпо е :)

 

Не е направен и както трабва да разединяваш този "важен кабел" за да менкаш интериорния филтър, сори тъпо е :)

 

Бели кахъри са това ,.. ама факт , за кола 2009 е тъпо . :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SRS-а е осигурителна система и следи състоянието постоянно, докато е закачен акумулатора и кондензатора му е зареден. За това трябва да се разкачи акумулатора и да се изчака известно време - 100% го пише и в сервизната документация, ама трябвало да се прочете явно. При всички коли е така, не само при японските. Да дам пример: Имаш проблем с окабеляването. Въпросния кабел не е прекъснат на 100% и в повечето време веригата не е прекъсната. Записва се грешка. Тази грешка ако се изтрие сама няма да отидеш в сервиза и при евентуална ситуация със задействане веригата може пак да се прекъсне и airbag-а да не се отвори и да се отрепеш - за това не се изтрива сама. Същия е случая и ако грешката се изтрие, без да се направи инспекция на окабеляването и airbag-а (или друг вид грешка). При евентуалното и повтаряне и без да е отстранена причината съществува вероятност системата да не сработи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Историята с акумулатора я пробвах днес... Не става.. пак си свети. :) Инак направи чек на сиситемите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Ами за мен не е направено както трябва,щом не следи статуса. Значи чеква, че буксата извадена и няма контакт , после не чеква че има връзка.... сори тъпо е :)

 

Не е направен и както трабва да разединяваш този "важен кабел" за да менкаш интериорния филтър, сори тъпо е :)

 

Бели кахъри са това ,.. ама факт , за кола 2009 е тъпо . :)

Не е тъпо, колега. Просто не е трябвало да даваш на контакт с извадена букса на еърбег-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Модула за управление на SRS-а неможе да направи разлика между изкарана букса и прекъснат кабел. И понеже е система за сигурност, лампата няма да угасне сама по никакъв начин, нито с откачане на акумулатора нито никак. Само с диагнотичен уред се затрива грешката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си кара така докато не ида при колега с интерфейс или сам не си закупя такъв. То инат ама и аз не съм по малък.Да си свети :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си кара така докато не ида при колега с интерфейс или сам не си закупя такъв. То инат ама и аз не съм по малък.Да си свети :)

Колега, доколкото съм запознат, докато свети тази лампа, въздушните възглавници няма да работят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си кара така докато не ида при колега с интерфейс или сам не си закупя такъв. То инат ама и аз не съм по малък.Да си свети :)

 

Аз мога да ти заема моят . В смисъл кабел и диск с софтуер за лаптоп немога да обещая :)

 

п.п. Само неразбрах дали си с OBD-II букса ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е това е оферта, :) Бах ми ак да разбера точно OBD-II ли е ? Би трябвало .. то сигуро ще си покаже. Или и да я снимам ако има значение.

 

Лап си имам, и гараж си имам :)

 

Ще инстална софта и да видим дали ще свършим работа.

 

Ще се реванширам за услугата. Малко съм зает до края на седмицата , другата освен и таз работа да направим. :icon_n_king: благодаря за предложението ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е това е оферта, :) Бах ми ак да разбера точно OBD-II ли е ? Би трябвало .. то сигуро ще си покаже. Или и да я снимам ако има значение.

 

Лап си имам, и гараж си имам :)

 

Ще инстална софта и да видим дали ще свършим работа.

 

Ще се реванширам за услугата. Малко съм зает до края на седмицата , другата освен и таз работа да направим. :icon_n_king: благодаря за предложението ..

 

Това е ОБД 2 :

 

http://www.uobd2.com/upload/pro/2010081004403540.jpg

 

 

Като решиш само ми пусни едно Л.С. зада се разберем .

поздрави

Редактирано от iansto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Колега , как изчисти гешката на Airbag-a , в крайна сметка стана ли с лаптопа и с какъв софтуер, че ми писна да ходя да плащам за всяко гасене, сега смених лентовия кабел на волана и лампата още свети.

Редактирано от B.Botev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм колега, уж с друг съфорумец да го оправяме ама той в движение насам натам .Така си я карам.Аз все си бях купил скенер ама ме спря факта че поддържа до 2007-ма година само ,демек идва малко старичка информацията в него. Ще диря то си трябва такава джаджа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...