Премини към съдържание

Mitsubishi Eclipse 2.0 150к.с. 93г.


Препоръчано мнение

Колеги здравей те,наскоро се сдобих с тази красавица,и имам следното питане.

Демпферната шайба е разбита,търсих по магазините ауто плюс,елит кар и др. но не мога да намеря,ще съм ви благодарна ако ми помогнете да си намеря.Предпочитам да е нова за това и не търсих по моргите.

Благодаря ви предварително

 

http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/rgh1316375311t.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

няма смисъл да търсиш по магазините, ако случайно намериш ще е голям късмет и ще е бая цифра. Има едно момче от Монтана, което продаваше на части Еклипс и едно момче в Козлодуй и във форума има.

 

Успех с търсенето

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявах се да намеря нова.Да в Монтана има няколко Еклипса на части.Ще ги обиколя,дано са в добро състояние.Вече няколко дни седи в гаража,нямам търпение да я подкарам :mitsu-smiley: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ако не се лъжа е сивият Еклипс от Монтана,който преди около 2 седмици го имаше в мобилето.Шайбата преди 2 години я бях намерил нова и беше към 360-70 лева по спомен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е сивият Eclipse от мобилето,направих ме запитване в Ратола,но все още нямаме отговор.Но като гледам,май ще слагаме втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да това е сивият Eclipse от мобилето,направих ме запитване в Ратола,но все още нямаме отговор.Но като гледам,май ще слагаме втора употреба.

Ако не ти хареса цената в Ратола (а тя със сигурност няма да ти хареса :)) можеш да рециклираш твоята шайба за 70- 80 лв.. вместо да слагаш пак стара ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти хареса цената в Ратола (а тя със сигурност няма да ти хареса :)) можеш да рециклираш твоята шайба за 70- 80 лв.. вместо да слагаш пак стара ..

 

А къде може да стане рециклирането?Това е най добрия вариант :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив ..:good: Чукни в търсачката ЕТ- Матьо Шиков и ще ти излезнат координати на човека ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравей те,наскоро се сдобих с тази красавица,и имам следното питане.

Демпферната шайба е разбита,търсих по магазините ауто плюс,елит кар и др. но не мога да намеря,ще съм ви благодарна ако ми помогнете да си намеря.Предпочитам да е нова за това и не търсих по моргите.

Благодаря ви предварително

 

http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs/rgh1316375311t.jpg

 

 

Здравей и честита придобивка :mitsu-smiley:

Ако е колата за, която си мисля май беше удряна и имаше проблеми "хабеше ток" изпразваше акумулатори !!!

Но цената беше добра :icon_blush:

Ако е тази при покупката беше ли наясно с това...

Иначе бях и се наточил за тези пари :rulez:

С здраве да си я караш 1 000 000 km. :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази е...проблемът с тока тогава беше в акумулатора...след като сложих нов няма проблеми.

Иначе Delores е наясно със сервизната история на колата, защото с изключение на 1 ходене

при Пламен е сервизирана само при съпруга и :D

 

А по темата...и аз още не мога да намеря шайба :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази е...проблемът с тока тогава беше в акумулатора...след като сложих нов няма проблеми.

Иначе Delores е наясно със сервизната история на колата, защото с изключение на 1 ходене

при Пламен е сервизирана само при съпруга и :D

 

А по темата...и аз още не мога да намеря шайба :(

:icon_clap: Браво колега

най-мразя не коректни хора който лъжат мажат и т.н.

Но явно ти не си от тях :yes3:

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Подвел съм се по обявата в която това не бе писано, но реших да не ти преча на продажбата и мислех да ти пиша на лично за тази подробност, но така и не го напрах, но ти си бил честен и сигурно при оглед си го казвал на всеки ако е така :victory:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се свързах с човека,който рециклира шайби.Срещу 80лв. ще стане като нова :first: .

 

А относно колата,мога да кажа че е 6-ца от тото-то,прекрасна кола,поддържана и обслужвана винаги навреме с качествени части.Повечето коли който се продават на пазара са като бомба със закъснител.В нашия сервиз 90% от колите идващи "нов внос",винаги са с тежък проблем в мотора,по молба на авто прекупвачите,замазваме положението,за да успеят да я продадат.Казвам го защото,когато купуваш кола не знаеш какво взимаш всъщност.

 

Еклипса го помня още когато taz_the_devil си го закупи.От 2-3 седмици го карам :drive: и се чудя как може нищо да не тропне и да не чукне,направо да ти писне от тая гробна тишина по време на пътуване :D .Благодарна съм на taz_the_devil,колата е страхотна,както външно така и технически,добре се грижеше за нея,същото ще направя и аз/с едно дребно изключение,той плащаше на мъжа ми за ремонтите,а аз ..... ще си помисля :icon_box: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: Браво колега

най-мразя не коректни хора който лъжат мажат и т.н.

Но явно ти не си от тях :yes3:

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Подвел съм се по обявата в която това не бе писано, но реших да не ти преча на продажбата и мислех да ти пиша на лично за тази подробност, но така и не го напрах, но ти си бил честен и сигурно при оглед си го казвал на всеки ако е така :victory:

 

Нямаше как да скрия нещо, колега...най-малкото бях споделил тук във форума..пък и цената в мобиле и карс беше по-различна от тази във форума. В крайна сметка колата съм я карал до последно и не съм имал оплаквания. Всички щети от ПТП-то бяха отстранени. Както бях споменал и в обявата причината за продажбата и е, че се сдобих с нова кола :)

 

Спокоен и успешен ден на всички!

 

P.S. Даже вече започва да ми липсва и да съжалявам, че я продадох/че си купих друга....

Редактирано от taz_the_devil
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги,здравей те,ремонта приключи успешно :yes3: .Колата отново е на линия,нямах търпение да я подкарам.Е,днес си позволих да я изкарам по околовръстните пътища на града ни,нямаше много коли,а и преобладават дълги прави участъци.Останах много доволна от нея,показа ми страхотно поведение на пътя и реални 150 коня :mitsu-smiley: .

 

Благодаря Ви за помощта :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Здравей те Колеги!

Тази вечер се прибрах вкъщи страшно разочарована.Искам да споделя с вас какво се случи с моя прекрасен еклипс.

Да поясня,аз работя с мъжа ми в автосервиз.

 

Напоследък,се появи едно чукане в мотора,но не всеки пък,от време на време,помислих че може да е някой хидравличен повдигач.

 

Та по същество,отварям капака на разпределителните валове и там всичко наред,но се загледах в ангренажия ремък,и ми направи впечатление че изглежда доста изгорял,в последствие виждам следи написани с маркер 158 029.Веднага ми дойде на ум,че тогава трябва да се смени,погледнах километража който показваше 158700.Останах потресена,защото когато купих еклипса,аз бях наясно с цялата му сервизна история,с изключение на смяната на ремъци и ролки,която била извършена от Пламен/както се вижда на снимката на документа/.От предишния собственик на колата taz_the_devil зная че смяната на ремъци в сервиза на пламен е извършена на 127 000 км.Аз си карах колата спокойна че всички ремъци и ролки са сменени и мотора ми е защитен от повреди.

Днес демонтирах ме Големият ангренажен ремък и малкият ремък на балансиращите валове,който е пред скъсване и трите ролки който и са изхвърлили греста а две от тях шумят.Е питам аз този Пламен как така от смяната при него до сега са минати 30000 км и според него ще могали с тези консумативи по негови думи да мина още 30000км.

Също така направих справка в оторизиран сервиз каква е цената на ангренажния ремък SUN H574RU29MM,при което получих отговор че цената му е около 90лв,е къде отива тая разлика до 180 ???

 

Никой уважаващ колата си човек не би я карал с тези консумативи,днес си поръчах оригинален ремък на Мицубиши 153лв.малкия ремък и ролките.

 

Недопустимо е такава гавра с клиентите,не мога да си представя,какъв човек си за да мамиш хората по този начин,taz_the_devil платил една хубава сума за да му обслужат колата,а Пламенчо някой неща сменил някой не,сложил евтини ролки и спокоен че клиента няма как да му хване измамата си прибрал парите.Аз също нямаше да знам но благодаря на случайността и факта че не допуснах да карам колата с ремъци който могат всеки момент да се скъсат.

 

Единственото обеснение което намирам за себе си,че при смяната на ремъци,Пламен е видял че колата е на 127 000, и на този старя ремък му остава още 30000 км /по бележката с маркер/ и решил да си го остави.

 

Обадих се на Пламен да потърся обяснение,а той въртя нещата как ли не,като каза че аз едва ли не съм си драскала по ремъка.В крайна сметка той не признава нищо,е то и луд човек няма да признае за измама ако е извършил.Но както и да е,виновен няма да има.

 

Колеги,не ме разбирай те погрешно,уважавам всички членове на форума и фенове на марката :mitsu-smiley: просто ви моля Бъдете внимателни и винаги искай те документ за извършените услуги,не се доверявай те само на думи на приятели и познати за коректноста на сервизите.Имай те едно наум,за да не се окажете от моята страна на потърпевш,който е безсилен пред такива злоупотреби.

 

Ето ремъците и ролките

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че нещата не са станали по сериозни. Аз когато купих Галанта от Монтана(както част от хората във форума ги наричат - лъжци, измамници и не знам си какво още), момчето ми каза - "Колата е обслужена в Австрия преди толко и толко километра. Съвета от мен е да си я обслужиш ти и ако прецениш, че някои от консумативите можеш да ги ползваш по натам си ги запази. И да имаше само един ремък който е по износен". Не знам, защо не сте направили и вие тази процедура, за да ви е мирна главата.

Нещата са минали вече, така че наглеждайте си колицата и ѝ се радвайте дълги километри :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да напълно съм съгласна с теб.Но тук нещата са малко по различни,защото моето :mitsu-smiley: е сервизирано от предишния собственик taz_the_devil само в нашия сервиз,с изключение на смяната на ремъци,която е извършена от Пламен.Изобщо не ми е минало през ум да сложа под съмнение работата и коректността му.

Също така,измамата която е извършил,с цените на някой части и тяхното сменяване.

taz_the_devil е закарал колата си на сервиз за обслужване,за да е спокоен близките 60 000 км.Е от смяната на ремъци до сега колата е изминала 30 000км. погледни снимките и сам прецени тези консумативи могат ли да издържат още 30 000км.

Ядосвам се заради хора като Пламен,затова и писах в форума,за да могат хората да прочетат,и сами за себе си да си извадят мнение и евентуално да бъдат предпазливи в бъдещите си посещения при майстори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да напълно съм съгласна с теб.Но тук нещата са малко по различни,защото моето :mitsu-smiley: е сервизирано от предишния собственик taz_the_devil само в нашия сервиз,с изключение на смяната на ремъци,която е извършена от Пламен.Изобщо не ми е минало през ум да сложа под съмнение работата и коректността му.

Също така,измамата която е извършил,с цените на някой части и тяхното сменяване.

taz_the_devil е закарал колата си на сервиз за обслужване,за да е спокоен близките 60 000 км.Е от смяната на ремъци до сега колата е изминала 30 000км. погледни снимките и сам прецени тези консумативи могат ли да издържат още 30 000км.

Ядосвам се заради хора като Пламен,затова и писах в форума,за да могат хората да прочетат,и сами за себе си да си извадят мнение и евентуално да бъдат предпазливи в бъдещите си посещения при майстори.

Чудех се дали да пиша изобщо или не, но.............

Колежката до вчера не знаеше че има СЪН ремъци , и че те се продават в Бг....ама карай, важнотото е да се направиш на експерт.........

Аз лично не знам за какво претендира тя , при положение че колата съм я виждал един път, в далечната 2008 или и 9 година, от тогава до сега са минали 3-4 години (а, сега видях на снимката че сте снимали и сервизната карта ..........)Та това са 40 и няколко месеца , в които автомобила е нямал никакъв проблем, и само защото собственика(втория ) решил да види ремъка и видиш ли се оказал за смяна ,че бил много изтъркан , че било писано и рисувано по него некви цифрички там с маркер............и че видиш ли,било писано че е на уж 158 хиляди и няколко км. а на километража й било същата цифра.........много съмнително е тази "случайност" ..........това едно.....

Как и на какво основание вие твърдите че не съм го сменял, когато на снимките се вижда че е сменян все пак, и е видно за един среднотехнически грамотен човек..........ако вие не сте такива, то хубаво, но да твърдите такова нещо в публично пространство, бих се замислил преди това.......утре ще ви снимам същите ролки и същия ремък в мен( нали нямало такива части в БГ )......дори и по начина по който сте ги подредили .

........Аз работя с тях от 8-9 години, имам ремък ,който е на 7 години, а колата е сменила 3-ма собственици и пак е при мен, скоро му го смених и ще ви покажа какво значи износен ремък, и как изглежда той на 112 хил. км...........в сравнение с товас, което сте показали на снимката , този може да мине теоретично поне още 50 хил. км.........Очевидно е ,че нямате абсолютно никакъв опит с тези ремъци и преценката ви за износването му е крайно субективна......лежаща само на състоянието на текущия ремък.........

Питахте ме дали ще дам гаранция ???Какава гаранция още ? Гаранцията е 1 година, и то ако се сменяват всички части , препоръчани от Мицубиши.........иначе няма никаква гаранция .....При положение че са минали повече от 3 години, за каква гаранция гооворим........това е все едно да си купите маратонки , и вие да искате доживотна гаранция..........След като автомобила си върви и няма проблеми , а според вас е износен , хубаво , сменете си го щом искате, ама да претендирате за гаранция след 40 и няколко месеца е смешно........

Да не говорим че автомобила е бил ударен ,не е ясно какво е правено ,какво е правено и т.н............

"Виновни няма"....., баси ташака.......за какво виновен ? Случило ли се е нещо? Станало ли е нещо?

Евтини ролки и ремъци???Като гледам отново не сте в час,как може да неречете ролки NTN и то от новите, с пластмасовото покритие и оригинален СЪН ремък евтини????Съветвам ви да поработите с тях повечко ,а не с изтърканите INA,SKF уж и т.н. и тогава ще мислите по друг начин...........ако нямате, ще ви пратя мостри безплатно............

"Единственото обеснение което намирам за себе си,че при смяната на ремъци,Пламен е видял че колата е на 127 000, и на този старя ремък му остава още 30000 км /по бележката с маркер/ и решил да си го остави."

.......и Пламенчо тръгнал да търси точно такива ремъци и ролки, каквито сте снимали............хах, баси .........

 

"Обадих се на Пламен да потърся обяснение,а той въртя нещата как ли не,като каза че аз едва ли не съм си драскала по ремъка.В крайна сметка той не признава нищо,е то и луд човек няма да признае за измама ако е извършил.Но както и да е,виновен няма да има."

.........след 40 и няколко месеца ,мислиш ли че ще си спомням нещо???А моето недоумение ако го тълкуваш като "въртял нещата как ли не" то това си е твой проблем .........

"Също така направих справка в оторизиран сервиз каква е цената на ангренажния ремък SUN H574RU29MM,при което получих отговор че цената му е около 90лв,е къде отива тая разлика до 180 ??"

.....преди 10 години може да е струвал и 500 лв. ........

За какво се бориш момиче???

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че колегата използва правото си да се защити.

 

По вашата логика,аз всяка година трябва да си сменям ремъците,така ли?

Направи ли си труда да погледнеш снимките?Аз очаквах да видя нещо по различно,но не и това което бе на колата ми.

Относно цената на ремъка,минали са почти 3 години,леле много паднала тая цена,по тая логика ролките трябва да са без пари,и как може да говорите,че тоя ремък SUN,бил оригинален.

След 10-ина дни ще ми пристигнат оригиналните ремъци и ролки :mitsu-smiley: ,а фирмата SUN предлага алтернатива.

С отговора ви изобщо не ме убедихте,че няма злоупотреба.

 

"Да не говорим че автомобила е бил ударен ,не е ясно какво е правено " когато удариха колата,бяха сменени задния мост и вратата,удара бе в задната част на колата,няма нищо общо с двигателя.

 

Когато купих колата,бившия собственик ми каза,че на колата и предстой смяна на ремъци и ролки,след около 50-60 000км.

Явно е че сте му дали пробег 90 000км.А сега тук ми говорите за някаква 1 година.

 

Няма да споря повече с вас,нещата за мен са повече от ясни,както ви казах по телефона от години работим с мъжа в тая свера и за това време съм видяла какво ли не.

 

Колеги като отидете на сервиз запознай те се по подробно за гаранцията която дават и при какви условия важи,бъдете внимателни какво плащате и какво получава те.

 

"в сравнение с товас, което сте показали на снимката , този може да мине теоретично поне още 50 хил. км " :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: Нямам думи ,с нацепени и изгорели ремъци,с "приказливи" ролки да мина 50 000км.Браво на теб :icon_clap:

  • Отрицателен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

taz_the_devil е закарал колата си на сервиз за обслужване,за да е спокоен близките 60 000 км.Е от смяната на ремъци до сега колата е изминала 30 000км. погледни снимките и сам прецени тези консумативи могат ли да издържат още 30 000км.

Нищо обезпокоително не видях на тази снимка..........

http://storage4.album.bg/e8e/18052012313_ee2e2_29519055.jpg

Ето ви и снимка на ремък на 7 години и 112 000 км как изглежда ,малко лошо качеството ,но толкова може телефон( не се разкарвам с Айфони в джоба)......въпреки това се вижда какво е нацепен ремък, и не е като вашия със сигурност.......

http://media.snimka.bg/s1/0517/027278510.jpg?r=0

Отново поставям под силно съмнение вашата компетентност спрямо преценката дали става или не този ремък, аз бих казал че ще мине още 30 хил. км.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре на големия ангренажен ремък по твоя преценка ще мине още 30 хиляди,а малкия ангренаж на балансиращи те валове,та той е пред разпадане.Като скъсам ремъка на балансиращите валове,който няма да изкара повече от хиляда км.какво се получава......? И като си отговориш на въпроса,ми кажи за какво ме успокояваш с тия 30 хил.км като и при двата варианта чупя мотора.Ти нали си сменил малкия ангренаж,аре осъзнай се малко не може ремъци и ролки на 30 хил. да изглеждат така,стига писа глупости че мога да мина още хил.км.

 

"Отново поставям под силно съмнение вашата компетентност спрямо преценката дали става или не този ремък, аз бих казал че ще мине още 30 хил. км......." А аз поставям под силно съмнение не само твоята компетентност но и ЧЕСТНОСТ !!!!

 

Тоя ремък,остави че е пред разпадане,но по него няма никакви надписи.Е след 30 хил.км каквото щеш си говори ама няма как да се заличат така,че дори и бледи сенки да няма.Знаеш ли какво е изпечен от каране ремък,ако не знаеш ето можеш да видиш.И недей да ми разказваш романи как съм могла да си карам с тях,от тия консумативи като счупя мотора ти ли ще ми възстановиш щетите,ай де стига глупости няма начин да ме убедиш че тия части са си ОК и били оригинални.Глупаво е да ми говориш,че съм могла да си карам още 30 хил.

 

След 10 дни ще ти снимам оригиналните части за колата ми,може и по рано веднага щом пристигнат.И тогава сам намери разликите от оригинални части и алтернативни,разликата е и в цената и в качеството.А ти какво правиш надуваш цените на алтернативните части и ги пробутваш за оригинални,поне в моя случай е така.И на оригиналния ми ремък няма да пише SUN ,а Mitsubishi

 

Лошото е,че може да си спорим вечно,така че се обръщам към всички колеги в форума да бъдат внимателни по време на посещения в сервизи.

post-13310-054060400 1337519257_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...