Премини към съдържание

Mitsubishi Eclipse 2.0 150к.с. 93г.


Препоръчано мнение

От снимките дето си постнала колежке,поне аз не видях нищо фрапиращо за състоянието на ремъците.За ролките били шумели,как го установи? чуваха ли се при работещ двигател?защото когато вземат да се чуват как шумят при работещ двигател,едва тогава са зле и за смяна, ако се случи преди предвидените км за пробег.

 

Да двигателя стана доста по шумен,но не отдадох голямо значение,тъй като знаех че са сменени всички консумативи,вината е изцяло моя,защото не проверих състоянието им още когато я купих.

Ролките колега като ги врътнеш на ръка две от тях шумят/без тази на Хюндай/,а като ги разклатиш се усеща леко хлапчене,какво повече ми трябва за да видя,че са за смяна.

Сменя ли сме толкова ролки и ремъци за тези години,че мога да преценя какво е читава ролка и какво не.

 

А относно колегите от форума който поставят под съмнение моята компетентност,искам да питам дали техните думи за допълнени от опит като моя.Или цялото недоверие към мен идва от факта че съм жена,със сигурност съм по технически грамотна от по голямата част от вас.Не се тревожете,свикнала съм с това недоверие,но всички който ме познават могат да оборят думите ви по повод моята компетентност!

 

Ядосвам се за това,че при смяната са използване ремъци SUN /евро 07/ няма колега,който да не знае че евро 07 предлага най големите ментета на пазара/,яд ме е че за тях е платено тройна цена.

 

Агренажен ремък -180 лв,

 

малък агренажен ремък -30 лв ,

 

Общо става 210лв

 

При моя проверка относно цената на големия ремък,се оказа че те вървя ли в комплект на цена от 90лв.Но може би ще ме обори с тезата че преди са се продавали поотделно.

А Пламен тръгнал да ми обяснява как цената преди по малко от 3 години била тройна,е на това може да повярва някой обикновен човечец,който и хабер си няма как варират цените на авто частите или пък някой който го вълнува само крайната цена.От години насам цените не са поевтинели толкова много,колкото той твърди,дори мога да кажа от опит,че много от частите с който работим са поскъпнали !

 

Надува цените на евтините части.

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Забележи ти,защо няма проблем защото навреме се усетих как са изработили taz_the_devil ,ей хора това момче е платило 1028лв за най големия боклук ролки,щом на 30 хил,шумят на 60 какво ще правят ?

За тия пари да си е взел оригинални части,е сори нали ги е платил като такива.

Не говорим за 3-4 год. а за 39 месеца,няма и три години.

 

Няколко пъти пишеш "няма и три години". Бих желал да ти обясня, че годината има 12/дванадесет/ месеца.

Това между другото.

 

Професията ми е инженер корабен механик и съм специализирал щумова и вибродиагностика.

И да, на базата на 30/тридесет/ годишен опит с двигатели поставям под съмнение твоята компетентност - а не за това, че си жена.

За другите колеги не знам :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти пишеш "няма и три години". Бих желал да ти обясня, че годината има 12/дванадесет/ месеца.

Това между другото.

 

Професията ми е инженер корабен механик и съм специализирал щумова и вибродиагностика.

И да, на базата на 30/тридесет/ годишен опит с двигатели поставям под съмнение твоята компетентност - а не за това, че си жена.

За другите колеги не знам :icon_bye:

 

 

ОК колега,грешката е моя,но бях много афектирана и нормално е да допусна грешка.

А за да не се поставя под съмнение моята компетентност,съм качила снимки,на който се вижда ясно състоянието на консумативите,но явно не сте виждали употребявани качествени части.

Аз виждам един протокол с надути цени на части с много ниско качество.

А ролката на Хюндай е в пъти по добро състояние ,от другите две,защото ако Пламен бе сложил качествени части,като тази със сигурност щях да си карам още 30 хил.км

 

Агренажен ремък -180 лв,

малък агренажен ремък -30 лв ,

Общо става 210лв

 

Малко множко е,не мислиш ли и то за марката SUN.

Както писах по горе,при моя справка в магазин,който работи с EURO 07,двата ремъка вървят в комплект на цена от около 90лв.

 

Стига извъртах те нещата,никой не карам да ми вярва,който иска да си има едно наум.

 

 

П.П.

"...И да, на базата на 30/тридесет/ годишен опит с двигатели поставям под съмнение твоята компетентност - а не за това, че си жена..."

 

По никакъв начин,не оспорвам твоя опит,но дай да си имаме уважение,от години насам,ние сме сменяли хиляди пъти ролки и ремъци,на леки и тежко товарни автомобили,поръчва ли сме и евтини и скъпи части/разликата е огромна/и на тази база от опит мога да преценя,че моите спадат от най евтиния клас.

Качила съм снимки на частите и протокола,вие си водете изводи,без да ме нападате.

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа,

Бях решил да спра да пиша, ама явно не мирясваш.

 

И така - какъв е сервиза, в който работиш, че и е твой...

 

А относно колата,мога да кажа че е 6-ца от тото-то,прекрасна кола,поддържана и обслужвана винаги навреме с качествени части.Повечето коли който се продават на пазара са като бомба със закъснител.В нашия сервиз 90% от колите идващи "нов внос",винаги са с тежък проблем в мотора,по молба на авто прекупвачите,замазваме положението,за да успеят да я продадат.Казвам го защото,когато купуваш кола не знаеш какво взимаш всъщност.

Еклипса го помня още ...

 

Браво бе, страшен сервиз...

Колко ли хора сте разплакали...

 

Наистина имаш опит, и то какъв - замазване на проблема, за да я набутаме на някой... Я вземи ни разкажи вий колко хора сте "наредили" с "оригинални части"?

 

Като знаете какво правите във вашия сервиз, следващия път при покупка си прегледай всичко по колата, още повече, че имаш сервиз под ръка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както сам си ме цитирал "...по молба на авто прекупвачите..",е не ели така,има страшно много хора който си купуват кола нов внос от някоя авто къща и след ден два се появяват проблеми,кой в случая е виновен авто прекупвача който е решил да мине тънко и да изкара повечко пари или сервиза който е изпълнил желанието на клиента,не говори глупости,не си прав че в случая ние имаме някаква вина.

 

"...Колко ли хора сте разплакали..."

Нито ме познаваш,нито си ни бил клиент за да можеш да отправяш такива обвинения спрямо сервиза ни,ако искаш да се обиждаме тук не е мястото,няма нужда да чета твоите предположения,който са не точно базирани на мое изказване.

 

 

"..Бях решил да спра да пиша, ама явно не мирясваш..."

Еми защо не спре,ти по този начин ме предизвикваш.

 

Прехвърля те ми вината,нападате ме,обиждате сервиза ни,въртите я тази тема като "блондинка на пилон",а ясно се вижда че нередност има,както казах и преди виновен няма и няма да има.

 

И какво излиза,че няма никой,освен мен,недоволен от работата на Пламен?

Сигурна съм,че има,но нямат смелост да пишат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че по темата вече нищо полезно не може да се напише.

 

Хайде модераторите да вземат да заключат тази тема, разбрахме достатъчно кой сервиз как замазва нещата, оттук нататък писанията от сорта "как ний не искахме, ама автоджамбазите ни караха" само ще предизвикват умиление в доволните клиенти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че по темата вече нищо полезно не може да се напише.

 

Хайде модераторите да вземат да заключат тази тема, разбрахме достатъчно кой сервиз как замазва нещата, оттук нататък писанията от сорта "как ний не искахме, ама автоджамбазите ни караха" само ще предизвикват умиление в доволните клиенти.

 

 

Ти чуваш ли се изобщо какво говориш,те са клиенти,как може клиента да желае едно,а ние да правим друго?И тази разлика,която ще се получи в цената,за довеждане на автомобила,до пълна техническа изправност,кой ще поеме???

Как така ние не сме искали,пък те ни накарали?

Къде писах,че ние не сме искали?Идва клиента и казва смени ми това и това,ние изпълняваме желанието му.

Ти като идеш на сервиз и искаш да ти сменят гумите примерно,който да кажем са в лошо състояние,по твоята логика,трябва да те отпратят с думите купи си нови или по читави.

Клиента сам си носи отговорност относно желанията си,не сервиза който си е свършил работата,разбрали?

Клиента идва примерно и иска да му се смени само една ролка/примерно която вие/,ние какво в случая да направим,да го върнем ли,или да му поемем разходите по пълната смяна на ремъци и ролки?Винаги на клиента поне при нас са обяснени рисковете и плюсовете в даден случай.Ако обичаш,не извъртай смисъла на думи те ми!!!

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, това вече е мъжка приказка... :)

 

Хаиде сега, спокойно ми обясни как "по молба на авто прекупвачите,замазваме положението,за да успеят да я продадат"

 

Клиента сам си носи отговорност относно желанията си,не сервиза който си е свършил работата,разбрали?

Хайде, обясни ми, какво искаш от Пламен, като даже не си била негов клиент?

 

 

Нито ме познаваш,нито си ни бил клиент за да можеш да отправяш такива обвинения спрямо сервиза ни,ако искаш да се обиждаме тук не е мястото,няма нужда да чета твоите предположения,който са не точно базирани на мое изказване.

Не помня да си писала някъде, че си била клиент на сервиза на Пламен, но това не ти пречи да го нападаш!

Даже писа, че не го познаваш :)

 

 

Прехвърля те ми вината,нападате ме,обиждате сервиза ни,...

Аааа, ти започна първа... :)

 

 

И какво излиза,че няма никой,освен мен,недоволен от работата на Пламен?

Ми сама виждаш - няма :)

 

Не разбрах на кои думи "извъртях" смисъла, ама здраве да е ...

 

 

P.S. Нито Пламен познавам, нито тебе.

Ама ме гризе да попитам, ката малка, да си била руса...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Нито Пламен познавам, нито тебе.

Ама ме гризе да попитам, ката малка, да си била руса...

 

:icon_clap: :icon_clap: Браво на теб,за тази простотия.Оставам без коментар.

 

"..Хайде, обясни ми, какво искаш от Пламен, като даже не си била негов клиент?.."

Клиента носи отговорност,тогава когато пренебрегне,препоръките на сервиза,а тук в случая плащаш едно и получаваш друго.

 

Предишния собственик е платил доста добра цена за "оригиналните" части,който се оказаха евтини алтернативи.

Е с тези "скъпи" части,при моето каране на колата,няма да устискат дълго.Колата сама те предизвика да натискаш газта :drive:

Пак ти казвам,яд ме е защо като е платено такава цена за частите,след 30 хил.се налага да ги сменям?Седнали сте да ми обяснявате,че видиш ли големия ремък е добре,а малкия не толкова,еми то достатъчно малкия да се скъса и "гозбата" е готова,същото ако блокира някоя от ролките.Всичко това ме касае,защото колата е вече моя и аз поемам разноските по нея.Не е нужно да познавам Пламен или факта че тогава колата е бола на друг собственик,за да видя че има злоупотреба.

 

 

 

"..Аааа, ти започна първа... :).."

Още първото ти мнение,беше провокация.

 

 

"..Не разбрах на кои думи "извъртях" смисъла, ама здраве да е ..."

" .."как ний не искахме, ама автоджамбазите ни караха" .."

Дано ти стана ясно...

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даа, извинавай, че те попитах, вече разбрах... :icon_clap:

 

 

Все пак, що прескочи ТОВА

 

Хаиде сега, спокойно ми обясни как "по молба на авто прекупвачите,замазваме положението,за да успеят да я продадат"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даа, извинавай, че те попитах, вече разбрах... :icon_clap:

 

 

Все пак, що прескочи ТОВА

 

Хаиде сега, спокойно ми обясни как "по молба на авто прекупвачите,замазваме положението,за да успеят да я продадат"

 

Еми последния по пресен случай,момче което докарва коли от Италия,докара Ауди А6 с боксуващ съединител,какво направи той,взе втора употреба само феродовия диск,с цел да продаде колата на по висока,с такъв съединител,логично цената и ще е по малка,и съответно неговата печалба

 

Но какво общо има това с моята тема?Пак извърташ нещата от същността на темата и ме питаш неща който съм писала преди и по друг въпрос.

На теб явно ти е скучно и няма с кого да си говориш,мен ме извини,но имам работа и не ми е до твоите глупости,ако спреш да ме провокирам може и да свърша някоя полезна работа днес!!!!

След работа ще влезна,да видя какви си ги надробил по мой адрес .

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми днес ми е почивния ден :)

 

Ако спреш да пишеш откровени глупости и простотии, никой няма да те провокира :good:

 

Същността на темата е ясна. Когато ние наредим някой клиент - сме най коректния сервиз.

А когато наредят нас - рев до Бога.

 

И затова предложих модераторите да заключат темата, защото писанията ти могат да предизвикат само откровен смях :hysterical:

 

Сега отивам на разходка и нямам намерение повече да следя сълзливата ти история.

 

Затова ти пожелавам Весел празник и щастливи почивни дни. :icon_bye:

 

P.S. Дано полезната работа, която вършиш в момента, не е поръчка от автопрекупвачите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...