Премини към съдържание

Mitsubishi Eclipse 2.0 150к.с. 93г.


Препоръчано мнение

Евала колега,най накрая някой се престраши да пише.Ей хора никой от вас не вижда това което аз,или нямате смелост да си признаете че има злоупотреба???Или си мислите,че като съм жена думите ми нямат стойност и че не разбирам колкото него?

Имам дългогодишен опит и технически познания който ми дават увереност да пиша сега и тук в форума!!!

Какво си мислите,че ако изкажете мнение не угодно на Пламен,той ще спре да бъде полезен в форума?

Еми хубаво,но утре ако се окажете на моето място,да ви е честито набутването.

Пламен може да е добър майстор,което аз не твърдя,но в тая сфера в която той и аз работим много трудно се печели доверие и лесно се губи,а на клиента?-на клиента му е най весело набутва още и още пари и никога не може да докаже че вината е на майстора.

  • Отрицателен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламен може да е добър майстор,което аз не твърдя,но в тая сфера в която той и аз работим много трудно се печели доверие и лесно се губи,а на клиента?-на клиента му е най весело набутва още и още пари и никога не може да докаже че вината е на майстора.

 

Аз ще драсна два реда... Мисля, че качеството на обслужване се определя не от това, колко лъскав е надписа "Сервиз", а от това като влезеш вътре как ще те посрещнат, от хората с които говориш, от всички други условия... Т.е. в първоначалния разговор с "майстора" трябва да ти стане ясно дали може да си оставиш колата за ремонт, или просто да кажеш мило "глей си работата...". Аз лично съм имал по няколко случая от двете крайности: За ремонта на скоростната кутия отидох при майстори, препоръчани от мой приятел - изключително точни пичове, не ме излъгаха за нищо, макар че на няколко пъти имах такива притеснения (в течение на ремонта)... За монтирането на АГУ е другата крайност - в началото бяха големи уверения, в деня на монтажа почнаха увъртанията...

Просто трябва в процеса на разговора човек да познава събеседника си, така е във всяко едно социално-бизнес общуване, още повече в страна като нашата - всичко е уговорка, далавера и винаги има шанс да бъдеш прецакан, без значение размера на гаранцията :D

За щастие вече си имам нещо като "личен майстор", и за всякакъв проблем (след като отчасти се запозная с него) отивам при него (той всъщност е прост заварчик-тенекеджия), ако той не може, тогава търся други майстори... в града има един-двама майстора, на които мога да се доверя със сигурност, и един газаджия, който със сигурност не искам да виждам вече :D

 

Относно вашите отношения с Пламен, определено не мога да взема отношение в никой аспект - нито познавам Пламен като майстор/човек, нито теб, Delores... Знам, че майсторите често послъгват за части/цени и пр., затова твоят съвет да бъдем внимателни, го приемам! Но според мен, човек с репутация във форума, не би си позволил да прави такива неща... По този начин се руши не само неговата репутация, но и на целия форум, и това рано или късно излиза наяве, както наскоро имаше такъв случай... :icon_blush:

 

ПП: Ако бях майстор и някой по телефона ме пита за информация за обслужвана от мен кола преди 3-4 години, със сигурност нямаше да си спомням какво съм правил :D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чета и си мисля чета и си мисля , мисля си абе няма да взимам отношение по въпроса да се опраявят ама не би .. :icon_hmm: Тая тема е голям майтап , не че съм адвокат на Пламен ама от 100 км. даже слепия ще види че става дума за пумия ... Не знам защо въобще Пламен пише толкова голям пост , защо се защитава като е прав на 100% . , Имало едно време един Еклипс и една горда собственичка която тръгнала да търси под вола теле :yes3: . Преди няколко години 3-4 може би Пламен взел че сменил ангренаж и ролки на тази кола която и до ден днешен няма проблем .забележете няма проблем , после едни хора го свалили и видяли че им бил напукан въпросния ремък и нямало надписи :icon_dance: и аха да се скъса аха ама не искал още ...

 

п.с.

а колкото до Dolores много ама много силно ме съмнение вашата компетентност, вие аджеба като работите или имате сервиз с какво помогнахте на колегите и форума досега ?,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го знам Пламен нито има значение ,да речеме,че са те наредили, место да продължаваш да се ядосваш го приеми като урок кво да не прайш следващия път ^_^

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

alex2511

Убедена съм в това,че не съм нито първата нито последната преметната от Пламен,но съм Първата която се осмели да каже нещо срещу него,и то когато имам пълното право да съм недоволна.Видях,че тук в форума всички му се кланяте и боготворите,хубаво обичайте си го,той Ви Помага.

 

" Имало едно време един Еклипс и една горда собственичка която тръгнала да търси под вола теле :yes3: . Преди няколко години 3-4 може би Пламен взел че сменил ангренаж и ролки на тази кола която и до ден днешен няма проблем .забележете няма проблем "

 

Забележи ти,защо няма проблем защото навреме се усетих как са изработили taz_the_devil ,ей хора това момче е платило 1028лв за най големия боклук ролки,щом на 30 хил,шумят на 60 какво ще правят ?

За тия пари да си е взел оригинални части,е сори нали ги е платил като такива.

Не говорим за 3-4 год. а за 39 месеца,няма и три години.

 

Е това е България,само тук може да се случи това,заемате страната на този от който имате полза,сам каза аз с нищо не съм ви помогнала,и логично аз не съм права.

 

 

" Имало едно време един Еклипс и една горда собственичка "

 

Имало едно време много еклипси и много горди собственици :icon_clap:

 

" може би Пламен взел че сменил ангренаж и ролки "

 

Как МОЖЕ БИ имам някакъв измислен документ,който все пак доказва че смяната е извършена от него,фигурира и името му и подписът.Какво поставяш под съмнение думите ми?

 

"Тая тема е голям майтап , не че съм адвокат на Пламен ама от 100 км. даже слепия ще види че става дума за пумия ..."

:bang: :rofl: Браво,тук вече ме закла ,пожелавам ти да се окажеш на моето място,пък да видиш Големия майтап и една пумия ,и то основно заради хора като теб,който търсят не истината а изгодата.

 

 

Този форум е за това,като горд собственик на :Rotated_Mitsubishi_Avatar: исках да споделя с вас и това да ви направи по предпазливи в бъдеще.Какво искаш да кажеш че той е безгрешен ли?- Е не е,но неговото е чист рекет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз не разбрах съвсем добре какъв е точно проблемът. Субективното мнение на авторката е, че ремъкът аха да се скъса и само щастливата случайност я е спасила от това разочароващо развитие на събитията? Правилно ли разбирам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го знам Пламен нито има значение ,да речеме,че са те наредили, место да продължаваш да се ядосваш го приеми като урок кво да не прайш следващия път ^_^

Баси тъпото изказване .........кой кого е наредил???

За това че кукувицата не е знаела че има ремъци СЪН, и че те са в България от поне 10 години на пазара.........

http://media.snimka.bg/s1/0526/027295110.jpg?r=0

 

http://media.snimka.bg/s1/0526/027295103.jpg?r=0

за сравнение с нейните .........нали ги нямало........???

http://storage4.album.bg/594/18052012303_8f51a_29519050.jpg

 

И "евтините" ролки ...........

 

http://media.snimka.bg/s1/0526/027295105.jpg?r=0

 

http://media.snimka.bg/s1/0526/027295107.jpg?r=0

 

за сравнение .........

http://storage4.album.bg/90e/18052012333_3638f_29519057.jpg

Нали ги нямало.........???

 

А най голямата заблуда е тази.........

http://storage4.album.bg/b68/18052012309_90ed6_29519052.jpg

Женицата твърди че било километрите, при които трябвало да се смени ремъка......... :icon_doh: Само че криво ляво почти е успяла да разбере.........това не са км-три , а са размерите на агр. ремък,ако си направиш труда да провериш геометричните размери на ремъка то ще ти излезнат едни цифрички ето такива:

http://media.snimka.bg/s1/0526/027295111.jpg?r=0

Това "колежке" значи не 158 029, а 153 х 29, което значи 153 зъба е ремъка, и е 29 мм. широк..........мислех да не те посвещавам и на това, ма айде още един безплатен урок от мен .........другия път да знаеш........ :icon_clap: И си сложи очила с по голям г-----р........... :icon_n_nerd:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убедена съм в това,че не съм нито първата нито последната преметната от Пламен,но съм Първата която се осмели да каже нещо срещу него,и то когато имам пълното право да съм недоволна.Видях,че тук в форума всички му се кланяте и боготворите,хубаво обичайте си го,той Ви Помага.

 

Проблемът накратко е, че преди три години предишния собственик на колата отива за обслужване при Пламен, който слага оригинални ремък и ролки на колата. Сега, след 3 години, на 30 000 км (? май) ремъка ха-ха да се скъса... (така поне аз разбрах нещата).

 

Към Delores - може би има хора тук, които "боготворят" Пламен, но аз не съм от тях. И съм сигурен, че повечето хора не са толкова набожни тук...

За да боготворя някой, трябва да ... не знам какво, да ми е кумир, пример за подражание, с високи морални ценности, а както казах и преди - аз не познавам Пламен.

 

По проблема - много софиянци ремонтират колите си по провинцията, просто в София стандартът е друг, следователно и цените...

Аз не бих отишъл в София да си обслужвам или ремонтирам колата, каквито и майстори да има... Трябва майстора да ми е супер близък, че хем да не ми вземе много, хем и да съм сигурен, че получавам качество на обслужване... А да дам 1000 кинта за обслужване - изключено! Поне според моя стандарт, пак казвам - за територията на София, може и да е нормално за оригинални части.

А вече защо тези оригинални части са се прецакали толкова бързо - не знам, но все пак и оригинален ремък може да се прецака, ако колата има някакъв друг проблем (според мен)...

 

Истината е някъде там, просто някое досие Х липсва... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И мен, честно казано, ми стана доста странно, че са написали точно 158029, аз дори за маслото ги закръглям на 1000. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

alex2511

Убедена съм в това,че не съм нито първата нито последната преметната от Пламен,но съм Първата която се осмели да каже нещо срещу него,и то когато имам пълното право да съм недоволна.Видях,че тук в форума всички му се кланяте и боготворите,хубаво обичайте си го,той Ви Помага.

 

" Имало едно време един Еклипс и една горда собственичка която тръгнала да търси под вола теле :yes3: . Преди няколко години 3-4 може би Пламен взел че сменил ангренаж и ролки на тази кола която и до ден днешен няма проблем .забележете няма проблем "

 

Забележи ти,защо няма проблем защото навреме се усетих как са изработили taz_the_devil ,ей хора това момче е платило 1028лв за най големия боклук ролки,щом на 30 хил,шумят на 60 какво ще правят ?

За тия пари да си е взел оригинални части,е сори нали ги е платил като такива.

Не говорим за 3-4 год. а за 39 месеца,няма и три години.

 

Е това е България,само тук може да се случи това,заемате страната на този от който имате полза,сам каза аз с нищо не съм ви помогнала,и логично аз не съм права.

 

 

" Имало едно време един Еклипс и една горда собственичка "

 

Имало едно време много еклипси и много горди собственици :icon_clap:

 

" може би Пламен взел че сменил ангренаж и ролки "

 

Как МОЖЕ БИ имам някакъв измислен документ,който все пак доказва че смяната е извършена от него,фигурира и името му и подписът.Какво поставяш под съмнение думите ми?

 

"Тая тема е голям майтап , не че съм адвокат на Пламен ама от 100 км. даже слепия ще види че става дума за пумия ..."

:bang: :rofl: Браво,тук вече ме закла ,пожелавам ти да се окажеш на моето място,пък да видиш Големия майтап и една пумия ,и то основно заради хора като теб,който търсят не истината а изгодата.

 

 

Този форум е за това,като горд собственик на :Rotated_Mitsubishi_Avatar: исках да споделя с вас и това да ви направи по предпазливи в бъдеще.Какво искаш да кажеш че той е безгрешен ли?- Е не е,но неговото е чист рекет.

Вие така ли правите,щом така яростно се придържате към тази теза..... то не бяха измама че не съм сменял ремъка,после беше че съм сменил само големия ,а малкия не съм го барал - ама как ,нали смених само ролката, за какво да сменям и ремъка .........хахаха, баси........после беше че съм му пробутал яки боклуци,ии видиш ли, те на 30 хил. км. шумяли като на 60..........при положение че "колежката" не беше чувала за тях до вчера........хихихи........ :icon_doh:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът накратко е, че преди три години предишния собственик на колата отива за обслужване при Пламен, който слага оригинални ремък и ролки на колата. Сега, след 3 години, на 30 000 км (? май) ремъка ха-ха да се скъса... (така поне аз разбрах нещата).

 

Към Delores - може би има хора тук, които "боготворят" Пламен, но аз не съм от тях. И съм сигурен, че повечето хора не са толкова набожни тук...

За да боготворя някой, трябва да ... не знам какво, да ми е кумир, пример за подражание, с високи морални ценности, а както казах и преди - аз не познавам Пламен.

 

По проблема - много софиянци ремонтират колите си по провинцията, просто в София стандартът е друг, следователно и цените...

Аз не бих отишъл в София да си обслужвам или ремонтирам колата, каквито и майстори да има... Трябва майстора да ми е супер близък, че хем да не ми вземе много, хем и да съм сигурен, че получавам качество на обслужване... А да дам 1000 кинта за обслужване - изключено! Поне според моя стандарт, пак казвам - за територията на София, може и да е нормално за оригинални части.

А вече защо тези оригинални части са се прецакали толкова бързо - не знам, но все пак и оригинален ремък може да се прецака, ако колата има някакъв друг проблем (според мен)...

 

Истината е някъде там, просто някое досие Х липсва... :icon_blush:

Ами колега, има пък доста хора от провинцията, които си ремонтират колите в Сф.........за да им стане както трябва колата, а не после "едно направи- друго развали"......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,цялата работа е в това че са ползвани евтини консумативи,а са пробутани за оригинални,погледни снимките на първа страница,виж в какво състояние са,освен че и шумят,сега на 30 хил.са останали без грес,а какво ли ще стане до 60 хил.

Когато купих колата,ми казаха че са сменени ремъците и ролките и съответно видях документа даден от Пламен срещу една доста добра сума/ангренажен ремък-180лв/след като видях какво е състоянието му,реших да проверя и ролките,разочаровах се много.

Кажи ми,защо сега да плащам 500лв за нещо което би трябвало да е ОК поне още 30 хил.км ?

И защо трябва да счупя мотора за да доказвам вината на някого.?

Качих снимки те,за да види те това което видях аз,че тези консумативи и по специално малкия ремък на балансиращите валове няма да издържи и хиляда км.Като се скъса той,какво правим?Никой от вас тука,приказливите няма да поеме щетите който ще имам по двигателя,нали?

Това ,че нямам проблем до сега,може само да ме радва,но ако не бях предприела действия за подмяната на ремъци и ролки,сега щях да си търся друг двигател.

 

 

" ма айде още един безплатен урок от мен " ти това правиш,даваш пезплатни съвети тук,а като дойдат прие теб,бръсненето е яко

 

" Вие така ли правите,щом така яростно се придържате към тази теза "

 

Не прехвърлял мръсните си ризи на мен,и не ме изкарвай че говоря глупости.

При нас няма как да се случи,защото клиента в повечето случай присъства в работния процес,както и факта че града ни е толкова малък,и всички се познаваме,че ако си позволим дори и един път твоята наглост,първо ще трябва да си сменим професията и второ ако ти работиш в Монтана всеки ден ще ядеш бой,В София явно злоупотребите са нещо нормално,явно и цените на евтините части са доста високи.

 

Абе "приятел" не ти прави чест да нападаш жена,а още по малко когато тя има упоритостта да работи мъжка професия.

 

Относно цифрите по ремъка,да те светна отново,бяха само повод да се загледам в състоянието му.

 

А относно това,че не съм знаела че има ремъци SUN,аз не вижда в предишните постове да съм писала подобно нещо,смешно е да говориш какво съм твърдяла,още повече че няма свидетел да потвърди думи те ти,и с цел да ме изкараш Кукувица извърташ нещата в своя полза.

 

"видиш ли, те на 30 хил. км. шумяли"

Ей майстора ... а според теб това нормално ли е,ако ти дойде клиент с такива ролки ти кво ще направиш бе, ще ги смениш много ясно,а като видиш състоянието на ремъците ще запееш моята песен,как са му пробутали евтини части,нали?

 

Стига ми се перчи колко си велик,обърнах те тая темата в парламентарни дебати,оплювате тези от който нямате полза.

 

Казах и пак ще кажа,бъдете внимателни при посещенията си в сервизи,какво сте седнали да оправдавате Пламен,е заради това той ще си прави каквото си иска.

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

малкия ремък на балансиращите валове няма да издържи и хиляда км.

Какво си готова да заложиш в защита на тая теза? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, има пък доста хора от провинцията, които си ремонтират колите в Сф.........за да им стане както трябва колата, а не после "едно направи- друго развали"......

 

Така е разбира се, абсолютно!

Но аз говоря от моята гледна точка и конкретно за моята таратайка - колата ми струва 2000, как да дам 1000 лв за обслужване, от които 500 лв части, масло OEM - още 100 лв и труд... Предпочитам да си я правя на село, все пак колата ми не е върха на техн. достижения, че да ѝ търся специален майстор... Има и добри майстори тук :)

 

Обаче, ако си бях купил Галант, или... не знам какво, и бях броил 5000 и нагоре, ест. щях да искам за него най-най-доброто. И тук идва специфичния момент - при кой майстор да отида??? Влизам във форума, питам, и всички ми препоръчват двама майстора - DJ Tymbi, Mario64. И тук идва големия въпрос??? Ако тези майстори мамеха всеки наред, щешели цял форум да ги препоръчва??? Или целия форум е корумпиран, или майсторите найстина са добри... или всички във форума не знаят какво говорят. Първата и последната опции ги изключвам, остава средната :D

Да, обаче аз трябва да си избера единия майстор, как да постъпя? Единия вариянт е да проуча двамата майстори по техните теми/мнения, и да реша кой повече ми харесва. Другия вариянт е да звънна и да разговарям с тях, който има по-нежен глас, при него отивам... Или просто който ми е по-близо. Обаче, аз съм пристрастен и предубеден за "стандартът" в София, и мисля, че майстора в Пловдив ще ми вземе по-малко... (говоря по принцип, не конкретно), пък и Пловдив ми е по-близо... Решил съм, отивам! Това всичко е ако искам най-доброто за Мицка. А за мойта таратайка - стига ѝ малко олио от Кауфланд в двигателю... (Мале, скоро трябва да ѝ сменя маслото, откъде да ги извадя тея 30 кинта...)

 

А това, което исках да кажа всъщност е, че ако Пламен е измамник, е измамник по принцип! Не може Пламен да мами клиент Х, а да бъде честен с клиент У. Т.е. ако Delores е недоволна, трябва да има поне още един недоволен, за да изглежда всичко малко по-сериозно :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, колата е стояла много време кой знае къде и при какви условия без да се кара, което може да е предпоставка на ролките да им стане нещо. Също така отговори си на въпроса ремъка на колко години е казано да се сменя (не километрите а периода). Даже на някои ремъци има дата след която не трябва да се монтира и може този ремък да е бил по складовете х години после на колата още към 4... И въпроса е колко му се е скъсил живота само от стоенето и стареенето на материала, ако приемем че е бил сменян.

 

Относно Пламен - не го познавам лично, не го и защитавам, но считам че той не би направил такова нещо, като да икономиса някой ремък. После ако се строши двигателя след 20-30 000км. нали някой ще ореве целия форум как ремъка за 180лв. се е скъсал за по-малко 1 година примерно и той ще загуби много клиенти (останал съм с впечатление, че по-голямата част от тях знаят за него от форума), а представи си и ако не е изолиран случай какво ще стане. Така че според мен той няма какъвто и да е интерес да прави "икономии" от толкова важни части. Има си и други начини да ти вземе парите, без измама - труда се плаща и съм сигурен, че той си е преценил колко, без да има отлив на клиенти. Дали ще те метне с цените на частите - това е най-малко вероятното - нали като се провери и като има 100лв. разлика пак ще му излезе име...

 

Истината е някъде там, но не бива да се така сипе огън и жупел по форумите. Пак се развали добрия тон. Да беше след месец приемам, ама след 3-4 години...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, колата е стояла много време кой знае къде и при какви условия без да се кара, което може да е предпоставка на ролките да им стане нещо. Също така отговори си на въпроса ремъка на колко години е казано да се сменя (не километрите а периода). Даже на някои ремъци има дата след която не трябва да се монтира и може този ремък да е бил по складовете х години после на колата още към 4... И въпроса е колко му се е скъсил живота само от стоенето и стареенето на материала, ако приемем че е бил сменян.

 

 

Ето това е най важното ,което трябва да се отчете.........ти като отидеш в магазина и си купиш ремъци и ролки, питай ги колко им е гаранцията.......Ще те изгледат много лошо.......

Гаранцията е много разтегливо понятие........Както каза ти, да стане след 1-2-3 .....6 месеца проблем ок, ама след 3 години.........и то нищо не е станало мани ,просто ей така, решила да ги видси, сторили й са че са за смяна,ама как така, нали 90 хил. км. трябва да минат и да са в отлично състояние......???Баси.....Сякаш аз ги произвеждам тия части и им давам доживотна гаранция.......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"просто ей така, решила да ги видси, сторили й са че са за смяна,"

 

Чуваш ли се,или не,нищо не ми се е сторило,ако беше си направил труда да прочетеш малко повече,нямаше да се повтарям,видях ремъка колко е зле,след като отворих капака заради почукване на повдигач,а не просто ей така.

Ремъка е закашмер,а ролките хептем,това се вижда,ама никой не гледа май.

ООО аз не знаех че от стоене не знам си къде ролките изхвърлят греста,тц тц тц.

 

" 90 хил. км. трябва да минат и да са в отлично състояние " кога съм искала от теб подобно нещо,кога съм искала доживотна гаранция?

Стига дрънка глупости,че ще вземе да ти падне рейтинга тук,и ще умреш от скука.

 

Какво искаш да постигнеш с оправданията си,явно е,че пишеш тук само за да си изчистиш опетненото реноме.

Съжалявам много ако те злепоставих,като ти е толкоз чиста съвестта,какво си седнал да ме нападаш и изкарваш,че аз а не ти, мамя своите клиенти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи една нова ролка, остави я 3 години на дъжд и влага. Има описан случай тук във форума, как след преминаване в достатъчно дълбока локва + време да престои и новата ролка е за хвърляне. Но и не може да се отрече, че малкия ремък изглежда в по-лошо състояние в сравнение с другия. Пише ли по него че е SUN или някакъв друг надпис?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не колега,няма дори бледи следи от надписи,съгласна съм с теб,по отношение на ролката,но по тази логика,кола която не се кара често,всяка година ли трябва да сменя ремъци и ролки?

На ремъците все пак дават 90 хил.км и срок на годност 5 год.

 

 

" Тъй като ефективността на двигателите се увеличава те работят при по-високи обороти и по-високи температури. Това развитие изисква по-силни и по-устойчиви на висока температура ремъци. Високо наситения нитрил има значително по-добри качества в сравнение с полихлоропрена.

 

В съвременния двигател ремъкът, както и останалите подвижни компоненти са подложени на високо ниво на износване, температура и вибрации. Ако ангренажния ремък се скъса, когато двигателя работи, то това може да доведе до сериозна повреда за двигателя.

 

Обтяжните и паразитни ролки са подложени на същите натоварвания и условия както ремъците. Пукнатини в дълбочина от металната повърхност, повредени уплътнения или износени метални части могат да доведат до затваряне на лагера.

 

Ролка, която не работи правилно причинява по-бързо износване или директно уврежда ремъка. "

 

Не виждам смисъл да обяснявам,каквото и да напиша ще го обърнете срещу мен .

 

П.П. ремъците SUN се предлагат от къде?- от EURO 07 :icon_doh: това са консумативи с най ниското качество.

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво си готова да заложиш в защита на тая теза? :)

 

 

Пред кого да я защитя?Ти не виждаш ли колко е зле ремъка,какво да залагам колата си ли?Като счупя мотора,как да се кефя че съм се оказала права?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купи една нова ролка, остави я 3 години на дъжд и влага. Има описан случай тук във форума, как след преминаване в достатъчно дълбока локва + време да престои и новата ролка е за хвърляне. Но и не може да се отрече, че малкия ремък изглежда в по-лошо състояние в сравнение с другия. Пише ли по него че е SUN или някакъв друг надпис?

 

 

колега, колата не е кара около седем осем месеца,но 5 от тях е седяла в гараж.Други те 2-3 е била от вън,но няма как вода да стигне до ремъците и ролките,като всичко е затворено,от долу под мотора и кори има,не съм я пускала в язовира да плува.

Редактирано от Delores
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Delores, колкото повече пишеш, толкова повече се появяват съмнения относно твоята компетентност. При ролка, която е работила, процесите на окисляване на греста и корозията на метала се развивт много бързо. И това става не само от вода, а и от влагата във въздуха. Когато ролката е произведена, след поставянето на грес в нея се взимат мерки за равномерното разпределение на греста - за избягване корозията на метала, и за предпазване от влага. Опакова се. И се съхранява при определени условия - най-вече влажност. След монтиране и работа остават в ролката "сухи" места, където именно започва корозията, а и греста след определен период вече няма тези мазилни свойства. И от там започва разрушаването на повърхностното покритие и се стига до това състояние. Ролката започва да грее, греста се втечнява, изтича и ролката започва да грее. Тогава и ремъка се изпича. Три години и кусур са доста голям период.

 

P.S. И не ми обяснявай, че знаеш всичко това, защото от написаното до сега това не личи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както казах и в началото, взимаш кола и си я обслужваш. Защото сега сте в спор в който никой няма да излезе прав или крив. След толкова време, което е минало.. всичко ще остане само спор. Пък и колежката, не е ходила при Пламен, а нещата са станали през предишния собственик на колата. Щом всички са живи и здрави и няма ядове с колата.. мога да кажа само наздраве :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да то наистина ще излезе, че ние сме по-прости - като се вземе кола задължително се обслужват всички възли, които могат да доведат до сериозна повреда и да те остави на пътя. Аз така съм сменял и на двете коли почти нови ремъци (на по около 2 години според сервизните книжки) само и само да съм спокоен. И няма да си сменя ремъка на 90 000, а на 60 000 може и по-рано поради същата причина. Както казаха, отиваш да търсиш под вола теле. Трябвало е да ги смениш тия ремъци така или иначе, без да чакаш поселения момент. А и като почне да се скапва ролка се чува от километър, още като е в начален стадий и то без да бачкаш в сервиз. Сменил ли ти е Пламен ремъците - сменил ги е. Най-много малкия да го е взел от другаде, ако тогава е нямал. Но да не се спираш вече седмица с едно и също - изрази си съмненията и толкова, но не сипи обвинения, които са трудно доказуеми след 3-4 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.Изкуших се да драсна два реда и аз.От снимките дето си постнала колежке,поне аз не видях нищо фрапиращо за състоянието на ремъците.За ролките били шумели,как го установи? чуваха ли се при работещ двигател?защото когато вземат да се чуват как шумят при работещ двигател,едва тогава са зле и за смяна, ако се случи преди предвидените км за пробег.Имах подобен случй,вярно на обтяжната ролка на климатика,но се чуваше как мели при работещт мотор а мойто е дизел.Вярвам,че положението е същото и с ангренажните ролки,все пак никой не е застрахован това да не се случи.Ако ти се занимава,вземи свали отново качествените ролки дето си сложила на колата си да чечем след 10000,бъди сигурна,че ще шумят,няма да са като чисто новите.Сигурно още пазиш въпросните ролки,вземи ги разкапсуловай да видиш,че все още има грес вътре,нищо че се вижда как е хвърляло.Относно колегата Пламен,не съм му ползвал услугите и дай боже да не опирам до него :icon_thumbup: не го познавам и не го защитавам,просто споделям какво мисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...