Премини към съдържание

Пълнене/допълване на климатик


Препоръчано мнение

Къде ще препоръчате колеги да донапълня на митсуто климатика,забелязвам ,че от 2,3 седмици не духа както преди..Собственик от Англия псуваше ,че на 30 ина хил.мили допълвал L200.. Та къде качествено се върши таз работа. С машини с качествен персонал..,повдига ми се от аргон-заварчици дето пълнят климатици или от "майстори" с компресорчета от хладилник...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде ще препоръчате колеги да донапълня на митсуто климатика,забелязвам ,че от 2,3 седмици не духа както преди..Собственик от Англия псуваше ,че на 30 ина хил.мили допълвал L200.. Та къде качествено се върши таз работа. С машини с качествен персонал..,повдига ми се от аргон-заварчици дето пълнят климатици или от "майстори" с компресорчета от хладилник...

 

Обади се на бай Иван Хладилния, голям майстор е, ще останеш доволен :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на бай Иван Хладилния, голям майстор е, ще останеш доволен :D

Ти пък от къде го познаваш бай Иван, и аз при него ходя ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бай Иван... хехе по кое да му се обадя.. ил ида викам от терасата баййй ванееееееееееееее де си бреееееееее... хех малко смех да става.

 

Ако има телефонче ,адресче.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бай Иван... хехе по кое да му се обадя.. ил ида викам от терасата баййй ванееееееееееееее де си бреееееееее... хех малко смех да става.

 

Ако има телефонче ,адресче.. :)

Ами бай Иван и той е от някъде, както и ти :D ама му нямам телефона ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам един в Горна Баня, в Овча Купел, в Дружба...

В общия случай допълването се прави автоматично от машина и няма особено значение персонала.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами бай Иван и той е от някъде, както и ти :D ама му нямам телефона ..:)

 

Аз на бай Иван му имам телефона, ама колегата не се знае от къде е.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на бай Иван му имам телефона, ама колегата не се знае от къде е.:D

То на този бай Иван дето ти пълни климатика и аз го имам :D ама не може да му свърши работа ..

Нещо му се разхлопаха съчмите в главата и скочил от третия етаж, ама без парашут ..:icon_doh:

Сега само чаша с вода може да си пълни ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако губи фреон най добрия майстор да го пълни пак ще изчезва.Пълненето става като се се изпразни стария фреон ,махне се масото ,вакумира се с вакум помпа да се види ако има разлика в налягането се търси каде е теча,после се пълни масло и накрая фреон пак.Течовете може да са на много места но трябва UV реактив да се види :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами навсякъде пише,че нормални си губи, къде през свръзки ,къде незнам откъде. На мен ми се струва много скоро ама то техника,божа работа.Имам приятел със SantaFe 4-годишно няма проблем.

 

Пък на другата ми кола го изгуби за 3 дена, неще да има пробив, има си само дето не е кой знае колко студено.Само машинка може да каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами навсякъде пише,че нормални си губи, къде през свръзки ,къде незнам откъде. На мен ми се струва много скоро ама то техника,божа работа.Имам приятел със SantaFe 4-годишно няма проблем.

 

Пък на другата ми кола го изгуби за 3 дена, неще да има пробив, има си само дето не е кой знае колко студено.Само машинка може да каже.

Не е нормално да се губи фреона. Моето Паджеро скоро стана на 10 години и не съм зареждал климатика до сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Ами навсякъде пише,че нормални си губи, къде през свръзки ,къде незнам откъде. На мен ми се струва много скоро ама то техника,божа работа.Имам приятел със SantaFe 4-годишно няма проблем.

 

Пък на другата ми кола го изгуби за 3 дена, неще да има пробив, има си само дето не е кой знае колко студено.Само машинка може да каже.

Колега , не е нормално да губи фреон, но лошата работа на нашите климатици е от това ,че са спестили втория вентилатор за климатика . Ето как са го решили колегите в Русия http://club-l200.ru/forum/viewtopic.php?f=68&t=17&hilit=%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9+%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BE%D1%80

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха, коегата изтупал темата от прахта.Аз не съм писал нокато ,че ли това което м исе сторило като проблем е по различното разделение на потоците за да се усети студеният въздух. Второто е ,че не изнасилвам системата и не слагам показанието на 17 градуса компресора да буха на макс. Тртото което правя е да карам,когато е на климатик на вътрешна рециркулация така че климатика да не бори +30 градуса външен въздух и да го сваля до 20 , а вече охладения вътре въздух да си го превърта. На 30 ина минути пускам външен да обърне и пак пускам на рециркулация.

 

Другото дето вече е прблем..и аз го реших почти нацяло е ,че тръбите със студения фреон дето требва да ме охлажда вътре, минават през половината мотор, покрай турбото и тогава в купето. Ха сега почесваме се по темето и питаме..... за чииии... такова праим това студено като в моторния отсек е жегааа.. аийде 2 вида изолациа на тръбата докъдето мога.. останало м исамо под филтърната кутия малко .Резултата си е студено духане вътре , дето съм доволен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е добра, а покрай нея какво инфо изкопах елеее... брат руснак яка работа.

 

Може би не му е тука мястото но разбрах как се пуска на стандартния плеър AUX входа.. :) скоро ще си го добавя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай подробности....това пълнене с машина ли е?...колко лева/на мл/ струва пълнежа

 

Аз не му разбирах и не съм и гледал колко са пълнили. Ама не духаше студено хич. Както и сега не духа. Пак треба да го пълня.

Да с машина си беше.

Редактирано от Rostislav Slavchev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не му разбирах и не съм и гледал колко са пълнили. Ама не духаше студено хич. Както и сега не духа. Пак треба да го пълня.

Да с машина си беше.

 

Надявам се втория път ще е безплатно !

Колеги отворете раздела сервизи в форума . В момента има промоция от 20% за допълване до 300 грама тоест вместо 30 се заплаща 24 !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е добра, а покрай нея какво инфо изкопах елеее... брат руснак яка работа.

 

Може би не му е тука мястото но разбрах как се пуска на стандартния плеър AUX входа.. :) скоро ще си го добавя.

 

Колега, дай инфо за AUX-a, моля!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...