Премини към съдържание

Колеги, има ли някой с познат в КАТ?


Препоръчано мнение

Трябва ми да регистрирам една по-мощна колица (VR4) по правилният начин, т.е. с по-малко коне. :) Ако има чалъм, обадете се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече го чакам на канала...:icon_thumbup:

 

 

 

Отделно като регистрирал вече такава кола от УК в София, мога да ти кажа, че в английските талони нямат навик да пишат мощността, та се налагат каналджиите да те питат за нея. Аз като по прост и наивно почтен, казвам 280, ти можеш да кажеш 163, въпрос на избор:icon_thumbup:

http://www.flickr.com/photos/60310850@N06/5568362062/

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нисанджиите твърдо минахте на мицу.... :)

 

Ми много скъпи тия нисани. :( Всеки иска нисан. S14-ки под 6000 евро няма, като за 6000 са неква комбинация от автоматик, и/или десен волан, и/или в отчавайщо състояние. Като цяло, май за под 7500 читави няма. А пък мен ми се кара нещо бързо, тунингова ми се, общо взето правят ми се стандартните безсмислени неща, които правят останалите. :) Та взех една VR4-ка 2001-ва год. ralliart едишъна, всичко фулмакс за модела за цялото му време на съществуване за некви 2500 евро. Заедно с регистрации, обслужване и, естествено, смяна на волана, да ми стъпи на 5000. Кво му плащаш. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми много скъпи тия нисани. :( Всеки иска нисан. S14-ки под 6000 евро няма, като за 6000 са неква комбинация от автоматик, и/или десен волан, и/или в отчавайщо състояние. Като цяло, май за под 7500 читави няма. А пък мен ми се кара нещо бързо, тунингова ми се, общо взето правят ми се стандартните безсмислени неща, които правят останалите. :) Та взех една VR4-ка 2001-ва год. ralliart едишъна, всичко фулмакс за модела за цялото му време на съществуване за некви 2500 евро. Заедно с регистрации, обслужване и, естествено, смяна на волана, да ми стъпи на 5000. Кво му плащаш. :)

 

БОЛЕСТ http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif.........................със здраве да си я караш http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми много скъпи тия нисани. :( Всеки иска нисан. S14-ки под 6000 евро няма, като за 6000 са неква комбинация от автоматик, и/или десен волан, и/или в отчавайщо състояние. Като цяло, май за под 7500 читави няма. А пък мен ми се кара нещо бързо, тунингова ми се, общо взето правят ми се стандартните безсмислени неща, които правят останалите. :) Та взех една VR4-ка 2001-ва год. ralliart едишъна, всичко фулмакс за модела за цялото му време на съществуване за некви 2500 евро. Заедно с регистрации, обслужване и, естествено, смяна на волана, да ми стъпи на 5000. Кво му плащаш. :)

 

Хех, браво на теб! Пак ще изваждаш, мама му стара и краста...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хех, браво на теб! Пак ще изваждаш, мама му стара и краста...

 

Само се надявам това с английския талон да е както казваш. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само се надявам това с английския талон да е както казваш. ;)

 

Снимката на талона на моя ВР не ти ли е достатъчно доказателство:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимката на талона на моя ВР не ти ли е достатъчно доказателство:icon_thumbup:

Потвърждавам, че в английския талон на колата не е записана мощноста на двигателя, който си е пак 6А13.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама на една S13-ка тук си пише мощността на английския талон. Може би е до случай.... Или зависи от това дали колата е внасяна в UK от Япония или е с първа регистрация директно в UK.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Реконструктор, честито за придобивката, а за КАТ, отивай смело, никой няма да се усъмни за мощността, която има казваш (163 коня), най-малкото защото са държавни служители и много, много гледат да не си усложняват живота. Освен ако не попаднеш на някой върл фен...ама съмнително :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасовият капак, на който пише twin turbo се държи на 4 винта:icon_thumbup::icon_thumbup:, а мощността не се вписва в талоните на колите от Япония, UKDM колите си имат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми да регистрирам една по-мощна колица (VR4) по правилният начин, т.е. с по-малко коне. :) Ако има чалъм, обадете се.

 

На когото и да е служител на КАТ покажеш Алеко Константинов на зелен фон,не само познат ами и приятел най-вероятно ще ти стане!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gifНо след вещият съвет на високопоставеният представител на най-кожосдиращата агенция в България едва ли ще ти се наложи да се стигне до там.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасовият капак, на който пише twin turbo се държи на 4 винта:icon_thumbup::icon_thumbup:, а мощността не се вписва в талоните на колите от Япония, UKDM колите си имат.

 

Капакът, естествено, се демонтира преди отиването в КАТ. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Капакът, естествено, се демонтира преди отиването в КАТ. :D

 

 

Айде, изтривайте я тая тема, че.... Забравих друго да ти кажа, със сигурност ще ти направят проблем за фаровете. Ще искат заради десния волан да ти дадат временен талон за придвижване до сервиз, за да смениш фаровете. Съветът ми преди да идеш в КАТ, да монтираш два LHD фара, като оригиналните английски да останат в багажника, за да покажеш старите и новите. Аз очевидно съм много прост, но си бях купил фаровете и ги бях монтирал, когато я регистрирах, а не ги бях взел назаем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е защо, фаровете е хубаво да се сменят, което и мисля да направя.

Я само да уточним още нещо - какви са сроковете за регистрация в КАТ и данъчното?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е защо, фаровете е хубаво да се сменят, което и мисля да направя.

Я само да уточним още нещо - какви са сроковете за регистрация в КАТ и данъчното?

 

В КАТ - 2 седмици след покупко-продажбата, в ТД на НАП - 2 месеца след покупката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е защо, фаровете е хубаво да се сменят, което и мисля да направя.

Я само да уточним още нещо - какви са сроковете за регистрация в КАТ и данъчното?

За всеки следващ пост оттук насетне, по една бутилка бира гинес искам да ми заделяш в багажника и като се видим, да ми ги сервираш...:icon_thumbup::drinks:

Срок има, но само за регистрирани в БГ коли при промяна на регистрацията и той е две седмици. За коли, закупени от чужбина, няма срок за регистриране в КАТ. В общината се декларират в двумесечен срок от регистрацията в КАТ.

 

ПП. А, някой писал. Ама грешно писал... за двете седмици обясних, двата месеца е вярно, но не пред ТД на НАП, а пред общината, това са две мноооого различни неща.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всеки следващ пост оттук насетне, по една бутилка бира гинес искам да ми заделяш в багажника и като се видим, да ми ги сервираш...:icon_thumbup::drinks:

Срок има, но само за регистрирани в БГ коли при промяна на регистрацията и той е две седмици. За коли, закупени от чужбина, няма срок за регистриране в КАТ. В общината се декларират в двумесечен срок от регистрацията в КАТ.

 

ПП. А, някой писал. Ама грешно писал... за двете седмици обясних, двата месеца е вярно, но не пред ТД на НАП, а пред общината, това са две мноооого различни неща.

 

Но пък я унаследиш месеците са шест! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif.................................и аз обичам гинесhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всеки следващ пост оттук насетне, по една бутилка бира гинес искам да ми заделяш в багажника и като се видим, да ми ги сервираш...:icon_thumbup::drinks:

Срок има, но само за регистрирани в БГ коли при промяна на регистрацията и той е две седмици. За коли, закупени от чужбина, няма срок за регистриране в КАТ. В общината се декларират в двумесечен срок от регистрацията в КАТ.

 

ПП. А, някой писал. Ама грешно писал... за двете седмици обясних, двата месеца е вярно, но не пред ТД на НАП, а пред общината, това са две мноооого различни неща.

 

Колега, много-много не съм съгласен, ама не ми се спори, може да си прав. :mitsu-smiley: Извинявам се за спам-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много-много не съм съгласен, ама не ми се спори, може да си прав. :mitsu-smiley: Извинявам се за спам-а.

 

Много смислен пост... Като си пишеш мнението - поне се обясни. Така остава някакси мятано-недомятано...

 

Сори за спама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...