Премини към съдържание

Спукано Предно Стъкло


X-basss

Препоръчано мнение

Здравейте колеги...налага се да сменя предно стъкло във Варна на Галанта(99г 2.0 комби) и четох тук-там...то Кобри,Мустанг...и какво ли още не и вече се чудя кое е най-добро и къде да го сменя!Моля който е имал този проблем вече или има мнение да сподели....Ходих в един сервиз по път за село Каменар и ми казаха 240лв с монтажа!Моля за съвет...Благодаря предварително на всички и съжалявам ако има подобна тема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Кобра съм сменял на служебни коли и е нямало проблем, докато не смених на стария ми Галант - при всеки дъжд капе вода по таблото. Но това се дължи на калпавия монтаж, а не на самото стъкло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа моята история с Кобра - верно,беше преди 3 години,но съм сигурен,че положението е същото.Имах малки пукнатини и естествено застрахователя ги описа като щета.Но те работиха с Кобра и първо трябваше да сменя стъклото при тях,да го платя и после да ми осребрят фактурата.Дотук добре.Изненадата ми бе пълна,когато един господинчо ми каза ,че предно стъкло за Галант нямат и започна да мери с една рулетка стъклото.Оказа се,че при такива ситуации имали стандартни заготовки и само ги припрявали за съответния модел автомобил.Как го преправят да пасне на огънатата рамка и как го уплътняват не знам.На въпроса ми,че това е предно стъкло и е особено рисково при евентуален инцидент въпросния майстор само вдигна рамена.Отказах категорично разбира се.В такива случаи по-добре човек да даде пари от себе си за оригинално втора ръка от колкото описаното по горе.Моя съвет - никаква Кобра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги...налага се да сменя предно стъкло във Варна на Галанта(99г 2.0 комби) и четох тук-там...то Кобри,Мустанг...и какво ли още не и вече се чудя кое е най-добро и къде да го сменя!Моля който е имал този проблем вече или има мнение да сподели....Ходих в един сервиз по път за село Каменар и ми казаха 240лв с монтажа!Моля за съвет...Благодаря предварително на всички и съжалявам ако има подобна тема :)

Аз съм сменял в Кобра и всичко беше наред, дори имаха 2 вида стъкла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги...налага се да сменя предно стъкло във Варна на Галанта(99г 2.0 комби) и четох тук-там...то Кобри,Мустанг...и какво ли още не и вече се чудя кое е най-добро и къде да го сменя!Моля който е имал този проблем вече или има мнение да сподели....Ходих в един сервиз по път за село Каменар и ми казаха 240лв с монтажа!Моля за съвет...Благодаря предварително на всички и съжалявам ако има подобна тема :)

 

В който и сервиз да утидеш, гледай за стъкла на фирма "Pilkinton" !!!

 

Оригиналните стъкла на Mitsubishi са такива и за OEM подмяна! - не са особенно скъпи, но може да бъдеш сигурен че са качествени и са сертифицирани по международните стандарти! Триплекс са и са в нормите и изискванията за сигурност, имат си и маркировка + кант по-периферията!

 

Всички читави майстори на стъкла ако си държат на реномето - бачкат с тези стъкла! :icon_thumbup:

Просто за информация давам: http://spukanostaklo.com/?p=54 - тук човека ми каза по каталог з амоя Галант предното стъкло излиза с подмяната не повече от 220 лева!

Дори го видях в каталога който ми показа! Обясни ми че на моя Галант стъклото е хванато и върви в комплект с алуминиев пръстен - демек било много по добре направено от съвременните пръчки! :)

 

 

P.S:

 

Само забравих да добавя нещо!

http://www.renault-bg.com/smf/index.php?action=printpage;topic=100252.0 - може да ти е интересно!

Редактирано от s01o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Както и другите колеги и аз съм сменял и предното и задното стъкло на служебната кола. Сменях ги в кобра и нямам проблем. Колата е нова VW Caddy 2007, та и аз се притеснявах какъв турски ментак ще ми закичат :) Но човека се оказа наш доволен клиент :D та ни предложи въпросното турско, както и малко по-скъпичкото "немско" . Взехме "немското" (нали фирмата плаща) и нямаме проблем. Но както съветват колегите внимавай. Успех!!! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В който и сервиз да утидеш, гледай за стъкла на фирма "Pilkinton" !!!

 

Оригиналните стъкла на Mitsubishi са такива и за OEM подмяна!

 

 

 

 

На Колта, оригиналните стъкла са ASAHI, не са PILKINGTON. Може би на европейските Мицубишита са от този производител. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега отиди в сервиза срещу Кобра - ЕлисАуто мисля беше...Момчетата ги познавам, разбират си много от работата и ще ти го направят както трябва...Стига да имат стъкло...

Става въпрос за Варна в началото на Винишкия баир...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз сменях предното в Кобра 210 лева общо!

170 лв стъклото другото за работа и за преместване на огледало и винетка и другите стикери по 5 лв .

Абе общо 210 лева вече втора година нямам проблеми !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря ви много за всички писания!В крайна сметка вчера отидох в кобра и за 168лв ми смениха предното стъкло оригинално беше 250лв,ама има да оправям и други неща по колата и взех по евтеното!Момчетата бяха много любезни и доста ми помогнаха при избора!Доволен съм...сега само времето ще покаже:) Поздрави на всички :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...