Премини към съдържание

Джанти за Галант


Sashy

Препоръчано мнение

6.5x15 ET35 са оригиналните джанти 15ки - тези с многото лъчи ако се сещаш, така че ще са си съвсем точно онези за които питаш.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

http://www.fondmetal...0_silverga0.jpg

Това са моите, които си купих миналата година, при този офсет джантата се изравнява със ръба на калника и колата има страхотен вид.

 

 

6200

7,0x15 ET38 (офсет) 4x114,3/Z

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

6.5x15 ET35 са оригиналните джанти 15ки - тези с многото лъчи ако се сещаш, така че ще са си съвсем точно онези за които питаш.

 

Тези джанти не би трябвало да са ЕТ 35, вероятно има грешка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези джанти не би трябвало да са ЕТ 35, вероятно има грешка.

 

Може и да греша, но или 35 или 37 ми се върти... Скоро ще слагам летните гуми, които са на такива джанти и ще проверя пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с 15-ките с гуми 205/65. По-големи са от заводските предписания и колата стана "по-гумена". Също така е доста по-тиха на дълъг път с тях и съм доволен. Само визията ми избяга, но това е положението.

Колата ми е с двубуталните апарати и вътрешния ръб на джантите отпред минава на по-малко от 1 мм (един милиметър) от апарата. Не се опитвайте да слагате 14-ки на 2-буталните апарати - няма да стане!

Сега вече дисковете не изглеждат дребни като капачки от консерва "скумрия с доматен сос", а изпълва голяма част от пространството под джантата. Същото важи и отзад.

Между другото на какви ли не коли оглеждах сп. дискове и супортите и на галанта смело твърдя че са солидни и големи :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, ще използвам темата , за да питам набързо - на оригиналните 15 цолови джанти на галанта с многото спици стават ли гуми с ширина 205, че не разбрах добре - с височина на гумата 60. Мерси предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще използвам темата , за да питам набързо - на оригиналните 15 цолови джанти на галанта с многото спици стават ли гуми с ширина 205, че не разбрах добре - с височина на гумата 60. Мерси предварително.

Колега аз карам 15" алуминиеви джанти J7 Еt37 с гуми 205/60/15 и возията и поведението е доста добре.

Редактирано от borisovo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Аз съм с 225/45/17 и сега мисля да сложа 225/50/17 с надеждата да вози по меко. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм така 205 / 55 / 17 + ниско спортно окачване и гуми с борд. Мноооого доволен !!! Не е прекалено твърдо и не друса прекалено много, страхотно сцепление, и най-вече страхотна визия :icon_rock: .

 

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/548887_10150695785447819_603177818_9605050_2057510347_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Някой пробвал ли е 17-ки с гуми 225/45 или 215/45 с ЕТ 35 дали пасва? Харесъл съм си едни но не ми се купува на риск. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди година карах с 215/45 17` и джантите са ми с ЕТ 35. Задна дясна гума беше накъдрила веждата на калника. Не знам как е станало и дали е резултат от неизправност в окачването, но с 215-ки не би трябвало да има проблем. Гумата минава доста близо при движението си нагоре (при събиране на окачването). Имаше разстояние. Малко, но имаше. Освен заради износените амортисьори тогава нещо де се усукало, или трапът да е бил сериозен и в ляв завой с пътници отзад :icon_hmm: . Оправиха ми веждата и после покарах още със 17-ките и няма проблем. За мен ще стане, но с 225/45 17` според мен ще ти трябва ЕТ 38. Нека и други да кажат.

Все пак има книжка за джантите с описание на параметрите им и разрешение да се монтират на галант (в Германия). Дават ги с гуми 215/45 17`. Оригиналните нямам представа какви са били на спорт едишъна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е 17-ки с гуми 225/45 или 215/45 с ЕТ 35 дали пасва? Харесъл съм си едни но не ми се купува на риск. :icon_crying:

 

Да де, ама каква е ширината на джантата, 7 или 7,5 или друга. Това е по-важният параметър. По принцип няма да имаш проблем с това ЕТ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е 7.5J с ЕТ по малко от 40, ще имаш проблем в крайно завит волан. Ще опира джантата във носачите. Патил съм си и от опит го знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен волана не ме плаши а това че може да сгъне веждите някъде. Най вече задните калници. Широчината на джантата играе ли роля върху офсета? В смисъл такъв да речем една с 7.5 J и една с 8 и офсет 35 според мен ще стоят на еднакво разтояние ръба на калника. Просто тази която е 8 ще стърчи малко повече от вътрешната страна. Може и да греша :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/17-ENKEI-EV5-RIMS-WHEELS-HYPER-BLACK-17x7-5x100-5x114-3-45-/290750818125?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item43b219674d&vxp=mtr

 

..... такива си вземете! ;) Виждал съм Галанти 93год и 99год с такива и са най-красивите джанти на света! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен волана не ме плаши а това че може да сгъне веждите някъде. Най вече задните калници. Широчината на джантата играе ли роля върху офсета? В смисъл такъв да речем една с 7.5 J и една с 8 и офсет 35 според мен ще стоят на еднакво разтояние ръба на калника. Просто тази която е 8 ще стърчи малко повече от вътрешната страна. Може и да греша :icon_hmm:

Грешиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7.5 J са джантите. И все пак не ми става ясно как се променя ЕТ спрямо широчината на джантата. Да разбирам ли че колкото по широка става, раздува и в двете страни. То ако е така това Ет що за параметър е. Променяща се величина ? Ако имам 16 инча джанта с Ет 42 и 8.5 J да разбирам ли че няма да пасне. Гледах някакъв US сайт с калкулация на ЕТ-то , Според него ЕТ40 7J и ЕТ 24 7.5 J e едно и също нещо.

:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...