Премини към съдържание

ЕЛЕКТРОННО ПРЕБРОЯВАНЕ


Препоръчано мнение

ПРЕБРОЯВАНЕ ПО ИНТЕРНЕТ

 

В удобно за Вас време от 00.00 ч. на 1 февруари до 24.00 ч. на 9 февруари 2011 г. можете да се преброите по интернет чрез няколко лесни стъпки:

 

Първо. Влезте на адрес http://www.nsi.bg. Вдясно на екрана ще видите логото на “Преброяване 2011”. Там е входът към електронното преброяване.

 

Второ. Регистрирайте се с ЕГН и валиден е-mail адрес.

 

Трето. Попълнете преброителната карта, като въведете коректна информация за себе си, своето домакинство и за жилищните ви условия.

 

Четвърто. След успешно попълване на преброителната карта ще получите уникален код на своя е-mail.

 

Пето. Запишете си този код и го предайте на преброителя, който ще посети дома ви след 10-и февруари.

 

Инструкция за преброяване по интернет

 

 

ПРЕДИМСТВА:

 

Имате възможност да прекъснете и да продължите на следващия ден.

 

Пестите от личното си време.

 

Само ще предадете своя код на преброителя, който ще позвъни на Вашата врата, и външен човек няма да влиза в жилището Ви.

 

Ще спестим хартия и ще спасим живота на много дървета.

 

Ще улесним и ускорим въвеждането на данните от преброяването.

 

С една регистрация можете да преброите само едно жилище и лицата, които живеят в него. Ако искате да преброите и друго жилище и лицата, които живеят в него (например на родителите си), трябва да направите нова регистрация с личните данни на едно от лицата, които ще преброите.

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се броим, де ще ходим.

Само се чудя защо са тези толкова много въпроси?! :icon_hmm:

 

НСБОП брале, ще дойдат да ти изземат компа и апартамента накрая :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста въпроси са, да. Има за жилището и населението. За населението въпросите са следните:

1. ЕГН

2. Пол

3. Отношение към главата на домакинството

4. Отношение към главата на семейството

5. Към коя категория население се отнася преброяваното лице?

6. От кога отсъства лицето (ако е временно отсъстващо)

7. Вашият адрес е:

7а Постоянен адрес

7б Настоящ адрес

8. Дата и държава на раждане

9. Вашето гражданство е:

10. Вашата етническа група е:

11. Вашият майчин език е:

12. Религиозен ли сте?

13. Вашето вероизповедание е:

14. Вашето юридическо семейно положение е:

15. Вашето фактическо семейно положение е:

16. Брой живородени и/или осиновени деца

17. Променяли ли сте населеното място на обичайното си живеене през периода 2001-2011 г.?

18. Живели ли сте в чужбина през периода 1980-2011 г. за повече от 1 година?

19. Къде живеехте една година преди преброяването?

20. Грамотен ли сте? :rolleyes:

21. Най-високата степен на образование/степен на професионална квалификация, която сте завършили

22. Работили ли сте поне 1 час през периода 24-30 януари 2011 г. срещу заплащане в пари, натура или друг доход?

23. На основната си работа Вие сте (били):

24. Месторабота

25. Форма на собственост на фирмата, учреждението, организацията

26. Какво работите (професия, длъжност или вид трудова дейност)

27. В едно и също населено място/държава ли работите/учите и живеете?

28. Къде работите/учите?

29. С какъв транспорт се придвижвате ежедневно до местоработата си/учебното заведение?

30. Вашите средства за съществуване са от:

31. Кой от посочените източници във въпрос 30 е основен за Вас? (основна работа, допълн. работа, домашно селско ст-во, обзщетение за безработен, пенсии, соц. подпомагане, семейни помощи и обезщетения, стипендии, собственост - рента, дивиденти и др.....

32. През последните 6 месеца били ли сте ограничен/а при извършване на обичайните си дейности поради здравословни проблеми?

33. Признат ТЕЛК/НЕЛК процент трайно намалена работоспособност

34. Призната от ДЕЛК/ТЕЛК намалена възможност за социална адаптация (до лица до 16 г.)

За жилището са

1. Вид на жилището

2. Как се използва

3. Каква собственост е

4. Собственици, ползватели или наематели живеят в жилището

5. Колко е общота застроена площ

6. Колко стаи има

7. Има ли кухня

8. Спомагателни помещения - кв.м. (коридори, сервизни помещения и др.)

9. Електрифицирано ли е жилището

10. Има ли жилището водопровод

11. Какъв източник на вода ползва

Има ли канализация, тоалетна, баня, инсталация за отопление, с какво се отоплява, външна изолация дали има, енергоспестяваща дограма

20. Битова осигуреност - телевизор, антена, кабелна, сателитна; аудио и видео уредба, телефон, вкл. мобилен, комютър, достъп до интернет, готварска печка, хладилник/фризер, климатик, съдомиялна, лек автомобил и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много кефи тоз' въпрос:

22. Работили ли сте поне 1 час през периода 24-30 януари 2011 г. срещу заплащане в пари, натура или друг доход?

Дали ще приемат отговор: Смених контакта на комшийката и тя плати в натура? :-)

Те така се борим с безработицата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако маркираш, че нямаш достъп до Интернет? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сайта при мен НЕ работи... Заработи, имало една точка в повече написана, но я редактирах :)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само аз и жената ли ще трябва да попълвами или и за сина (на 15 години) и дъщерята (на 6 години) ще трябва да се попълни анкетната карта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е, защо пък жените трябва да ги броим за хора...да не говорим пък за тъщите?! :rofl: :rofl: :rofl:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм дълбоко възмутен от 1-то системно съобщение..

 

"Информация:

НСИ не гарантира доставката на паролата при наличие на проблеми от страна на Интернет доставчиците. При подобни проблеми можете да се свържете с нас всеки ден от 8.00 до 22.00 часа, включително и в почивните дни, на телефон 0700 16 310 или да зададете своя въпрос на e-mail: support@nsi.bg."

 

Тоя сайт да не е правен по труд и техника в 5-ти клас :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_doh: :icon_doh: :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е, защо пък жените трябва да ги броим за хора...да не говорим пък за тъщите?! :rofl: :rofl: :rofl:

Щото ако я отрепеш ще я лежиш като за човек! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повече от час чакам за парола :mad: , и при вас ли е така?

 

Така е и при мен.. сайта е зле :icon_censored: Още при регистрацията ме изгубиха.. дори се замислям, дали да правя преброяване от тук изобщо :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Туко що попълних формата за онлайн преброяване.. чиста загуба на време и четене на пълни глупости..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преброихме се (3 членно семейство) и ми отне около 30 мин. Системата те поправя за грешки, но трябва да четеш всичко. И за какво да го правя онлайн, като така или иначе пак ще дойдат до вкъщи, за да им дам кода? Реално, ако дойдат до вкъщи ще ни вземат данните за не повече от 30 мин., онлайн пак толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преброихме се (3 членно семейство) и ми отне около 30 мин. Системата те поправя за грешки, но трябва да четеш всичко. И за какво да го правя онлайн, като така или иначе пак ще дойдат до вкъщи, за да им дам кода? Реално, ако дойдат до вкъщи ще ни вземат данните за не повече от 30 мин., онлайн пак толкова.

 

Аз като съм на квартира и съм сам.. имахме доста неразбирателства със системата.. не искам да коментирам повече.. искам да знам само какви пари са дедени, за този сайт :icon_censored: .. гарантирам, че сумата ще е умопомрачаваща :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е, защо пък жените трябва да ги броим за хора...да не говорим пък за тъщите?! :rofl: :rofl: :rofl:

:) Прав си!На английски MAN значи човек и мъж!Трябва да проверя какво значи WO-то!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сайта си е добре като за такъв на държавна администрация :icon_thumbup: Доста е бърз даже въпреки натоварването.

Само за мейла с паролата се бавят няколко часа, но може би така контролират натоварването.

 

Идеята е много добра - ще дойдат до вкъщи - да, но няма да пускам чужди хора вътре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: в една къща живеят примерно мъж, жена и двете им деца. Само една електронна бланка ли се попълва за 4-те члена или по една за всеки?

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само една. Описват се домакинството и семейството /може да е едно домакинство, но две семейства.../, които живеят на това място заедно и колко са, тогава излизат страници за въвеждане на данните на всеки поотделно. Трябва ЕГН-тата им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз по лична карта се водя в апартамента на родителите си. Мисля да се преброя към тях. Т.е. трябва да попълня една е. бланка със моите и техните данни ако съм разбрал правилно. Къщата ми в която живеем с жената, няма да дойде по смъртно преброител, а и местността не фигурира в сайта като квартал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...