Премини към съдържание

Цените на газта


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги ,

 

От съпричастност към приятелите ми и всички Колеги който карат на газ /не , че за нас тези които сме на бензин не се отнася но..../ искам да пусна една инциатива която Колегите от много автомобилни клубове подемат.А разбира се всеки си преценява дали да се включи или не :rolleyes:

 

Ето и извадка от Колегите и от другите автомобилни марки :

 

 

 

" Здравейте колеги,

 

Напоследък боклуците от Лукойл направо се оляха с изкуственото надуване на цената на газта. В момента съотношението поне при мен, а предполагам и при повечето от вас излиза 2 максимум 3лв по-евтино на 100км. Ето защо изобщо не си струва да се кара в момента на газ особено градско и особено ако сте с газов инжекцион и всяка сутрин палите на бензин. Нека да не им пълним гушите на тия боклуци. То пак при тях отиват парите но поне няма да плащаме за тази нереално скъпа газ... Да си я продават на който искат. Аз вече плътно градското си карам на бензин. Засега извънградско като си ходя за Пловдив карам на газ но още 7-8 стотинки да се стопи разликата м/у двете цени минавам и на извънградско на бензин.

 

Според мен за 2-3лв на 100км просто не си струва особено градско. Мислех си даже да го направим и като инициатива по различните форуми...В момента в който рязко им паднат продажбите ще стане като януари 2009 за един ден я намалиха с 12% щото никой не им я купуваше а газ не се съхранява толкова лесно като бензина.

Също така призовавам всички без значение на бензин газ или дизел карат. НЕ ЗАРЕЖДАЙТЕ ОТ ЛУКОЙЛ бензиностанциите! То и от другите отива пак при тях ама не чак толкова много.

 

http://www.facebook....group.php?gid=3 ... 890&v=wall това е групата във facebook моля присъединете се

 

Клуб мазда и клуб форд както и Фолсваген също за запознати. "

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Газта на бензиностанции Петрол в момента е 1.39 лв. за литър! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Май това е пълния линк.

 

http://www.facebook.com/group.php?gid=311108664890&v=wall

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газта на бензиностанции Петрол в момента е 1.39 лв. за литър! :icon_hmm:

 

Присъединявам се.

 

Някой може ли да обясни след като е незаконно картелното споразумение, как така на всички вериги бензиностанции цените на горивата са едни и същи? :unsure:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газта на бензиностанции Петрол в момента е 1.39 лв. за литър! :icon_hmm:

Хич да не ти пука, цял лев е по евтина от нафтата ...:D

Иначе по темата, аз отдавна не карам на газ ..:) Ама вие си продължавайте, та да и се вдига още цената, пък белким свалят малко цената на дизела ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Хич да не ти пука, цял лев е по евтина от нафтата ...:D

Иначе по темата, аз отдавна не карам на газ ..:) Ама вие си продължавайте, та да и се вдига още цената, пък белким свалят малко цената на дизела ..

 

Нафтата не ме касае. Исках да се взема преди няколко месеца дизелов Галант, но просто шума от тракането не ми понася.

За новия двигател, който го качиха на ASX и Outlander (4N13 и 4N14) е съвсем друга работа, но не е Галант! :)

Така че ще си карам на бензин.

Проблема е, че за да бойкотираме цената на газта, трябва да се обединим няколко хиляди и да опустеят газостанциите, което ми се струва хипотеза или по-точно химера! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената на бензина в момента на ЛУК е 2,21, а газта е 1,35

Сега малко проста аритметика. Средностатистически автомобил гори 8 бензин, или 17,68 лв. за 100 км.

Същият ще гори да речем 9 газ, или това прави 12,15 лв. Или разлика от 5,50 лв/100 км. Което е малко над 31% по-евтино. Колкото е по-голям разхода - толкова този % ще е по-голям. Или в моя случай:

9 бензин - 19,89 лв/100

10 газ - 13.50 лв/100 и разлика 6,39 лв, или 32%

За градското да смятам ли, където колите харчат по 12-14 л. /100 км?

 

Цената е висока, или поне най-висока от последните няколко години, това е факт. Но не мисля, че подобни призиви ще имат ефект, а още по-лошо впечатление ми направи споменаването на определена верига бензиностанции. Все пак ние не сме бгмама, дето за малко да сринат най-безоснователно цяла банка и да докарат хората до истерии, дайте малко по-мъжки да се държим. Пък ако искате - изобщо не си карайте колите, не пускайте ток вкъщи, щото и те са същите, няма да си мия зъбите, за да направя напук на ВиК, а на топлофикация - направо ще им изрежа тръбите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споменаването на една бензиностанция наистина не е коректно.

Лукойл всъщност не е бензиностанция, а рафинерия, която произвежда над 80 % от горивата в БГ. Единственият производител в страната. Иначе към протеста нямам отношение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата от първия пост е казал: "Не зареждайте от ЛУКОЙЛ бензиностанциите".

Явно не е имал предвид рафинерията, която зарежда и останалите бензиностанции. В този смисъл посочването на една фирма не е коректно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се.

 

Някой може ли да обясни след като е незаконно картелното споразумение, как така на всички вериги бензиностанции цените на горивата са едни и същи? :unsure:

Картелно споразумение е тежко обвинение..... Което е горе-долу недоказуемо. И дори да го има - не мисля, че може сериозно да му се въздейства. Факт.

Да, ЛУК са най-големите играчи на пазара. И според мен се държат сравнително добре, защото не правят дъмпинг на пазара, което би ограничило другите играчи и би ги изгонило. Трудна работа е това, но си представете (чисто хипотетично) ЛУК да свалят цените и да продават горивата с 10% по-евтино. И така да речем 2 години.... Това ако се случи - да речем, че другите ще затворят - което би довело до пълен монопол и тогава - гледай купон.

Пазарът в Бг е сравнително малък, потреблението е достатъчно свито в момента, за да могат да си играят големите на сваляне на цени. Отделно на това - ако ЛУК вдигнат прекалено цените - ще си изгубят пазара и веригите ще зареждат от други рафинерии - примерно. Горивата ни все пак са по-евтини от Румъния и Гърция, не го пропускайте това... А ЛУК не са социалното министерство, нали? Всичко е пазар....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всяка зима се вдига цената на газта и това е нормално - променя се съотношението пропан-бутан. Че сега е рекорд така е ама и бензина е така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...