Премини към съдържание

mitsubishi carisma msx


gorila

Препоръчано мнение

Здравейте фенове и притежатели на мицубиши! Искам да ми дадете своето компетентно мнение! Ще закупувам мицубиши каризма msx - какво да очаквам от тази кола - проблемни области, разход, надеждност и наистина ли частите са много скъпи и трудно се намират? Моля, помогнете :mitsu-smiley:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:rulez: Незнам дали съществува такава абривиатура,но карам Каризма 1.6 вече трета година ,а наливам само бензин и сменявам масло когато му дойде времето :drinks: .Разкошна кола,без проблеми,може пък да съм късметлия :rolleyes: Просто се огледай за някоя читава на по-малко годинки и ще си я караш с удоволствие.Частите не са много скъпи ,а при положение че ще ги сменяваш рядко идват даже евтини :icon_thumbup: Разхода зависи от крачето,моята варира от 6.8 до 8л.извън градско ,градското не го засичам ,а и тя си гори колкото и сипя -нищо не връща :icon_clap: Но на това голямо купе няма как да гори 2.5л. :rolleyes: Бях решил да е 1.8MPI или GDI ,но не ми издържаха нервите като я видях а тя се оказа 1.6,е,доволен съм и толкоз.Това е моето мнение!!!!!!!!!Натам решението е твое!!!!!!

Редактирано от nako
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:rulez: Незнам дали съществува такава абривиатура,но карам Каризма 1.6 вече трета година ,а наливам само бензин и сменявам масло когато му дойде времето :drinks: .Разкошна кола,без проблеми,може пък да съм късметлия :rolleyes: Просто се огледай за някоя читава на по-малко годинки и ще си я караш с удоволствие.Частите не са много скъпи ,а при положение че ще ги сменяваш рядко идват даже евтини :icon_thumbup: Разхода зависи от крачето,моята варира от 6.8 до 8л.извън градско ,градското не го засичам ,а и тя си гори колкото и сипя -нищо не връща :icon_clap: Но на това голямо купе няма как да гори 2.5л. :rolleyes: Бях решил да е 1.8MPI или GDI ,но не ми издържаха нервите като я видях а тя се оказа 1.6,е,доволен съм и толкоз.Това е моето мнение!!!!!!!!!Натам решението е твое!!!!!!

Много ти благодаря за отговора, утре ще ходя да я регистрирам. Надявам се всичко да мине добре. Притеснява ме само данъка. Казаха ми, че ще е около 250 лв - все пак тя е 140 коня! Но се чудя, тази модификация дали не е много рядка и да няма части.... В гугъл нищо не открих за нея - glx, gdi, но никъде msx :icon_hmm:

Редактирано от valboss
Правопис! Колега, използвайте препинателни знаци! Смисълът на поста Ви се губи.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има такива Каризми. Рядко се срещат с този двигател 1.8 см3 с два разпределителни вала и 103 кВ (140 к.с.)

И отзад имат дискови спирачки.

Всичко друго им е като на останалите.

 

http://img205.imageshack.us/img205/6330/bild006102.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е 1.8 MPI с два разпределителни вала. После пускат GDI и въпросната модификация е изтеглена от производство, така че е рядка така да се каже. Частите трябва да са еднакви като на 1.8 модификацията, като изключим по главата на двигателя, така че части има. Ако всичко ти е наред най-много да сменяш тампони по окачването (заради нашите любими пътища), масло и накладки.

 

Ето малко информация за модификацията: http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6681.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Oфф, дано улуча на кола, момчета, че ще ми е 1-вата и с тези 140 коня направо ще :plane:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще харчи много? Чудя се, няма ли някой тук с такава?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_rock: Приятел ,явно си улучил шестица от тотото,със здраве да си я караш и да те радва :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_rock: Приятел ,явно си улучил шестица от тотото,със здраве да си я караш и да те радва :icon_clap:

А дано от твоята клавиатура в Божите уши! Дано данъка да не е 250 лв само... :icon_hmm:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А я ми кажете вашите мицубишита как са - проблеми имате ли и какви (може би има вече теми за това, но аз да си питам де :icon_blush: )

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_rock: Приятел ,явно си улучил шестица от тотото,със здраве да си я караш и да те радва :icon_clap:

Вярно е това, изключително редки са ,дано да е всичко ок............този мотор се вгражда и в Колт ГТИ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дано от твоята клавиатура в Божите уши! Дано данъка да не е 250 лв само... :icon_hmm:

Да ти кажа данъка отива някъде там :( зависи от общината .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа данъка отива някъде там :( зависи от общината .

За Търново говорим,аз съм от Горна.Той май в кат се плаща?Или не? :icon_hmm:

Редактирано от gorila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Търново говорим,аз съм от Горна.Той май в кат се плаща?Или не? :icon_hmm:

 

Щом си от Горна Оряховица - данъка ще го платиш в същият град, в "Местни данъци и такси".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-после я взех каризмата,но нещо ми се струва че не върви както онзи ден,затова май на майстор ще ходи!Но важното е че вече съм част от този форум :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, но данъка ще ти е толкова. На моята е 148лв. в Пловдив. :icon_crying: Моята е 102 коня.

Колицата ти е супер, аз също е притежавам от две седмици и е сравнявам с ауди по пъргавина, разход и държание на пътя, защото имам и ауди А4 2004г.

Карай си мицумуто с здраве - супер избор си направил :icon_clap: :icon_bye:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!Днес разбрах че мойто MSX е с верига а не с ремък и се чудя трябва ли да я сменям?И нещо спирачките не са ок какви накладки трябва да търся,каква марка и колко са скъпи?На msx-a еднакви ли са като на gdi-то,пък и няква лампа ми свети за АБС сигурно и там има проблем?!?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!Днес разбрах че мойто MSX е с верига а не с ремък ......

 

Ай стига бе....Твоята ще е първата и единствена такава..... Я потърсете под веригата може да има и ремък.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ай стига бе....Твоита ще е първата и единственна такава..... Я потърсете под веригата може да има и ремък.

Ми не знам така ми каза стария собственик и така пише у книжката все пак нали е msx с 2 разпределителни вала е...може и др и неща да не са като на другите не знам

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом и стария собственик така е мислел.....значи по най-бързия начин трябва да намериш ремъка и да го смениш, че кой знае на колко километра е в такъв случай. Пък тез приказки за веригата не ги слушай.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам така ми каза стария собственик и така пише у книжката все пак нали е msx с 2 разпределителни вала е...може и др и неща да не са като на другите незнам

Просто сте късметлии със старият собственик, понеже ползват за този модел по усилен ремък (154Х29), който е само с 3 мм. по тесен от ремъка на дизелите, за това е издържал..

Но не е лошо, по най бързият начин да го смениш, че има доста клапани за удряне, като се скъса..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес я карах момчета тея 138 коня направо ядат гумите!Аз още книжка нямам че се разминах и с една патрулка ама късмет явно. :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега, много безаварийни километри и хубави моменти с Каризмата. А книжката веднага я изкарвай, че тези 140 кончета ще подскачат в очакване. Я пусни няколко снимки на тази рядко срещана красавица да и се накефим и ние. За части не се притеснявай ще те уредим някак си ;).

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напредка си я снимах ама е много мръсна няма джанти но ето снимки(ако успея да ги кача) :icon_blush:Моят сайт

Моят сайт

Моят сайт

Редактирано от tmintov
Правопис! Колега, използвайте препинателни знаци! Смисълът на поста Ви се губи.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...