Премини към съдържание

Диагностика на галант


Sezgo

Препоръчано мнение

Колеги от толкова много изчетени статий и сайтове не можах да стигна на никакъв извод. Според вас мога ли да свържа ELM327 с evoscan софтуера и дали ще чете ecuto на моята кола. Колата е галант 2.5 V6 6a13 98g. За годината не съм много убеден тъй като никъде 98г. няма с оптиторно табло а моята е с таково? Очаквам мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от толкова много изчетени статий и сайтове не можах да стигна на никакъв извод. Според вас мога ли да свържа ELM327 с evoscan софтуера и дали ще чете ecuto на моята кола. Колата е галант 2.5 V6 6a13 98g. За годината не съм много убеден тъй като никъде 98г. няма с оптиторно табло а моята е с таково? Очаквам мнения.

Това е чипа ,т. е. хардуера , наа теб ти трябва свестен протокол, по който да се осъществява комуник. м/у ЕКУ-то и чипа............до сегта съм пробвал ,но не ми харесва какво може да прави..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дайте съвети. Иначе всеки път за всяко нещо ако ходя на диагностика края му няма да се види. Ще закупя уред но ако не ми върши работа на вятъра пари не се пръскат а в повечето сервизи тук в добрич уж правят диагностика а накрая нищо . Ако някой знае тестер нека да съветва!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се за какво ти трябва диагностика? Карай си колата и не се притеснявай за глупости. Нито трупа грешки, нито минава в авариен режим след това...Това в :mitsu-smiley: :)

DJ-я ти каза - проблема не е в хардуера а в софта след това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не че много съм се интересувал.....ама май за Евоскана си има собствен кабел, с ЕЛМ-а едвали работи изобщо. Иначе ако се вземе ЕЛМ с някакъв погходящ софт, и галанта е от тези 160кс. (т.е. с 3 катализатора и 4 ламбда сонди).....то тогава ще го прочетеш сигурно, но само двигателя, и то пак не всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кабел OpenPort 1.3u + EvoScan 2.7 официален, но не ги ползвам и съм склонен да се разделя с тях. Ако имаш интерес пиши ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от толкова много изчетени статий и сайтове не можах да стигна на никакъв извод. Според вас мога ли да свържа ELM327 с evoscan софтуера и дали ще чете ecuto на моята кола. Колата е галант 2.5 V6 6a13 98g. За годината не съм много убеден тъй като никъде 98г. няма с оптиторно табло а моята е с таково? Очаквам мнения.

Колега, твоята кола да не би да си я купил от Варна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от толкова много изчетени статий и сайтове не можах да стигна на никакъв извод. Според вас мога ли да свържа ELM327 с evoscan софтуера и дали ще чете ecuto на моята кола. Колата е галант 2.5 V6 6a13 98g. За годината не съм много убеден тъй като никъде 98г. няма с оптиторно табло а моята е с таково? Очаквам мнения.

-Със Елм няма да стане има разлика в стандартите и протоколите ,при Галанта са два диагностични куплунга 16 пинов(същият като ОБД2, но не е) и 12 пинов, малките жълти човечета имат протокол JOBD. На дилърко ниво скенера е MUT III цената му е около 3500 евро, Универсалният скенер който се справя най добре със всички електронни модули по "самолета" е CARMAN SCAN VI същата цена около 3500 , само че в лева!

-Няма евтино(любителско) решение на проблема- домашна диагностика на Mitsubishi.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-Със Елм няма да стане има разлика в стандартите и протоколите ,при Галанта са два диагностични куплунга 16 пинов(същият като ОБД2, но не е) и 12 пинов, малките жълти човечета имат протокол JOBD.

Точно това му казаах и аз ..............трябва му протокола, а не интерфейса ,като Евоскан примерно.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, твоята кола да не би да си я купил от Варна?

 

 

Да колега от Варна е защо? Да не би да знаеш нещо за произхода и ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колега от Варна е защо? Да не би да знаеш нещо за произхода и ?

Знам, звънни ми на 0887 539999 ако искаш да научиш нещо повече за нея.

Слави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С китайския Lаunch (май се пишеше),се успява да се засече колата,но не съм сигурен колко от системите се виждат и най-важното, е че не струва 3500 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този китаец е почти на дилърско ниво.....Само неможе да ъпдейтва софта на ECU-то. Но работата с него зависи и от версиите му, а те са десетки на брои.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евоскан-а толкова ли е чак зле ... по документация чете/чисти грешки и вкарва в няколко сервизни режима видях ? Също този ОпънПорт 1.3 кабела го дават че става и за Флаш, но може би не на Галант.. някой знае ли ? Кабела ми го подариха, но не изпитвам нужда да го закачам при положение че Пламен ми е толкова близо :icon_thumbup: .. та не съм го пробвал даже .. май най-вече защото тоя пин №9 не ми дава сърце да го счупя хамалската... :icon_hmm:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евоскан-а толкова ли е чак зле ... по документация чете/чисти грешки и вкарва в няколко сервизни режима видях ? Също този ОпънПорт 1.3 кабела го дават че става и за Флаш, но може би не на Галант.. някой знае ли ? Кабела ми го подариха, но не изпитвам нужда да го закачам при положение че Пламен ми е толкова близо :icon_thumbup: .. та не съм го пробвал даже .. май най-вече защото тоя пин №9 не ми дава сърце да го счупя хамалската... :icon_hmm:

 

Да, става за флаш, но не и на OTP процесора на ЕКУ-то на галант. За ЕВО например има ужасно много горивни карти, които без проблем се лоудват. И да не го счупиш 9-ти пин за АБС-а, пак ще работи... Ама с Пламен е по-лесно.:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...