Премини към съдържание

Айде и аз съм в кюпа на татковците


DJ Tymbi

Препоръчано мнение

И моето също.. Боже, БГ ТАТА станахме:icon_thumbup:

Мале какви сте сладурковци, като говорите за бебета направо да не повярва човек на очите си :giggle: :giggle: ....

Пу пу да не ви е уруки какви добри мъже и идеални татенца си имаме във форума .

Браво на вас колеги много радвате :specool: :specool:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Петър беше на 40 дни, когато пътувахме до Търново. А на 5 месеца изкара 10 дни на палатка....

Цялата работа зависи от майката... И от тъщата, свекървата, изобщо - зависим си от жени оттук нататък... Ако сте на една вълна - няма проблеми и след 2 седмици да го опънеш на път... Като знам Бо - оттам няма да имаш грижи.... Изолирайте бабите и си живейте живота.... Ама това значи и да не разчитате на тях... трудничко е, ама си струва.... Бабите са най-големият враг на децата, особено на момченцата! Мое дете не е гледано от баба, няма и да бъде!

Май си прав...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете тук по старите татковци, кога е възможно да се воси дете ? Слкед колко месеца може това дете да пътува примерно до морето,?? На 6 месеца ? На 1 годинка или ......... :icon_blush:

Вени беше на около 30-40 дни, до Пловдив, в кош и никакви проблеми, даже не мрънкаше :) Пали смело :mitsu-smiley: качвай жената и детето и свет :) и Пламене, качи снимки на малкия.

Редактирано от Diritas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много относително... Михаела беше на 3 месеца като я возихме за 1-ви път до Девин (195 км) и не се обади през целия път. В кош с гръб към движението.

Точно това возене с гръб към движението е абсолютно забранено от закона за возене на деца...ТУК т.5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно това возене с гръб към движението е абсолютно забранено от закона за возене на деца...ТУК т.5

....... Не е точно така.

 

Точно и ясно е казано - "когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана."

 

Малки бебета се возят с гръб на посока на движението защото не могат да придържат главата си и при по рязко спиране може да се получат травми и др. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е - най-малките са с обърната седалка.

 

Сега се зачетох обаче за това до кога трябва да е със седалка - до 150 см ръст :icon_doh: Аз се бях зачудил дали да не му махам столчето вече на моя, защото го бяхме забравили при тъщата, но тогава се изсулва напред, за да си провеси краката свободно и колана му идва точно на врата :icon_hmm:

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божо, освен стандартните седалки - има и такива, които са само седалка, без облегалка. Може да ползваш такава, иначе са обесени....

А за мънички бебоци - задължително е да се возят отзад в кошчета, с глава по посока на движението. Такава седалка не бива да се слага отпред, когато има въздушни възглавници.

Бе четете упътванията на столчетата, там пише всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, условията бебето да пътува в колата са следните.

Да имаш кош за бебета, който кош да се слага на задната седалка в посока обратна на движението и да се обезопасява с 2-та пасажерски колана.

Също така много важно нещо в началото когато бебето е още малко да не лежи повече от 2 часа в това столче.

Лично при нас пътуването преминава добре, докато не ни омръзне... после сме на ръце и никаква сила не може да ни държи легнали в столчето... То бебето си ти показва, слушайте него.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме кошче Рекаро ( ако има това значение - нали от малък ще го правим състезател....... :drive: )но нито знам как се вързва ,нито къде, знам че е за задна седалка, но нали на Грандиса са ми от делни седалките отзаде ,та сега ще трщбва да вадя другата седалка от мазата........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаме кошче Рекаро ( ако има това значение - нали от малък ще го правим състезател....... :drive: )но нито знам как се вързва ,нито къде, знам че е за задна седалка, но нали на Грандиса са ми от делни седалките отзаде ,та сега ще трщбва да вадя другата седалка от мазата........

 

Ела да ти го монтирам! :)

  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Пламене, да е живо и здраво детенце, много радости и щастие на всички ви! Е като не влизам в тоя раздел, изтървам увеличаването на клубните членове :)

Редактирано от penchod
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме снимки, чакаме, ще дочакаме лииии???? :rolleyes:

Ето го, тук е на 7-8 дни.......... :D

http://media.snimka.bg/7308/020870511.jpg

  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Олеее, да ти е живо и здраво детенце. Много да ви радва. Весело и щастливо да расте. Умно като тати да стане. Достоен живот да живее... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Пламене, тук малкия сладур прилича на теб! :icon_clap: Имаме си малко DJ-че. :dj: Дай една снимка дето прилича и на Бо! :D :icon_baby:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, тук малкия сладур прилича на теб! :icon_clap: Имаме си малко DJ-че. :dj: Дай една снимка дето прилича и на Бо! :D :icon_baby:

Благодаря Дани, лошото е ,че на нито една снимка не излиза като майка си ....... :D Сега е доста по голям ( малеее.......за 1 месец е наддал цели 1.4кг. и 8 см........ :D ) и координиран, вече визда и чува, все още го чакаме да почне да се усмихва...........Вече и почнахме да го извеждаме на разходка - вече 3-та неделя........ей след малко тръгваме......... :D

  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

×
×
  • Създаване...