Премини към съдържание

Въпрос за покупка на Carisma


mrmcovi

Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Току що се регистрирах, за да мога евентуално да получа малко помощ!

Реших да си купувам кола, гледах някакви Астри, Вектри, Сценици, Пасати, Лагуни (търся си все пак семейна кола, но да не е огромна ) и т.н., и случайно в последната автокъща, където отидох, погледа ми беше привлечен от една Каризма. Пише, че е август '98-а година, 1.8, 16V, 115 к.с., хечбек, на нея има няколко надписа "Ексклусив", произведена е в Холандия, внесена е от Германия на самоход, има климатроник, ел. пакет, лети джанти, ел. антена, ABS, фарове за мъгла и т.н. Забележките й са малко - едната дръжка на задна врата се е разхлабила и не работи (обещаха да я оправят), на всички дръжки отвън е поизтъркана малко пластмасата (ама това май е бял кахър), преден мигач е поизпотен и с малко конденз отвътре (но не е спукан и работи)и 2 копчета за ел. стъклата при шофьорската врата са малко хлабави и като че ли лесно се вадят, ама си работят де :)

Запалихме я, двигателя си мърка, климатроника си работи, светлините и ел. пакета също, няма колебания в оборотите и температурата. Не ми изглежда удряна, няма изгнило или кърпено някъде, или поне аз не видях. Увериха ме, че е доста добър избор, няма проблеми да се покара из града, за да се пробва.

Тъй като съм почти лаик по отношение на автомобилите, бихте ли ми помогнали, имам няколко въпроса:

1. Има ли въобще такава модификация, каквато са написали джамбазите, и сполучлива ли е?

2. Има ли нещо специфично за този модел, на което да обърна специално внимание, за да не ме "изработят"?

3. Колко горе-долу излиза първоначалното обслужване - ремък, филтри, масло ?

4. При добра поддръжка (колата все пак е на 130 хил.км.) и нормално каране, колко се очаква да ми е разхода на бензин?

5. И най-важното - има ли някой, който би могъл да дойде да си даде мнението на специалист и да ме посъветва? Естествено НЕ безплатно - ще се договорим за компенсация на загубеното време :) Колата е в Люлин.

 

По принцип съм чувал неща за японските коли от сорта, че са им скъпи частите, трудно се намират и тем подобни (не че много вярвам) и се бях насочил към европейски автомобил, но тази кола просто ми влезе под кожата, предполагам, че знаете как е :) Много ще се радвам да се присъединя към вашия клуб и да бъда горд собственик на Мицубиши!

 

Предварително благодаря на тези, които ще ми помогнат!

 

За контакти: Иво, 0898 648 198, 0878 30 54 36

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет и поздрави за избора на марка. Тази кола, както в 90 процента от случаите е на поне 200-250 хил км. С този двигател влизаш в по-високия данък но си е по мощен. Има доста написано. Ако се спреш на кола дано имаш късмета да отидеш на оглед с човек имащ модела поне. От софия си, има един баш майстор музикант там.Казват че пишел рапсодии за мицубишита и се славил с прозвището DJ-я.каквато и да я вземиш все при него ще отидеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Току що се регистрирах, за да мога евентуално да получа малко помощ!

Реших да си купувам кола, гледах някакви Астри, Вектри, Сценици, Пасати, Лагуни (търся си все пак семейна кола, но да не е огромна ) и т.н., и случайно в последната автокъща, където отидох, погледа ми беше привлечен от една Каризма. Пише, че е август '98-а година, 1.8, 16V, 115 к.с., хечбек, на нея има няколко надписа "Ексклусив", произведена е в Холандия, внесена е от Германия на самоход, има климатроник, ел. пакет, лети джанти, ел. антена, ABS, фарове за мъгла и т.н. Забележките й са малко - едната дръжка на задна врата се е разхлабила и не работи (обещаха да я оправят), на всички дръжки отвън е поизтъркана малко пластмасата (ама това май е бял кахър), преден мигач е поизпотен и с малко конденз отвътре (но не е спукан и работи)и 2 копчета за ел. стъклата при шофьорската врата са малко хлабави и като че ли лесно се вадят, ама си работят де :)

Запалихме я, двигателя си мърка, климатроника си работи, светлините и ел. пакета също, няма колебания в оборотите и температурата. Не ми изглежда удряна, няма изгнило или кърпено някъде, или поне аз не видях. Увериха ме, че е доста добър избор, няма проблеми да се покара из града, за да се пробва.

Тъй като съм почти лаик по отношение на автомобилите, бихте ли ми помогнали, имам няколко въпроса:

1. Има ли въобще такава модификация, каквато са написали джамбазите, и сполучлива ли е?

2. Има ли нещо специфично за този модел, на което да обърна специално внимание, за да не ме "изработят"?

3. Колко горе-долу излиза първоначалното обслужване - ремък, филтри, масло ?

4. При добра поддръжка (колата все пак е на 130 хил.км.) и нормално каране, колко се очаква да ми е разхода на бензин?

5. И най-важното - има ли някой, който би могъл да дойде да си даде мнението на специалист и да ме посъветва? Естествено НЕ безплатно - ще се договорим за компенсация на загубеното време :) Колата е в Люлин.

 

По принцип съм чувал неща за японските коли от сорта, че са им скъпи частите, трудно се намират и тем подобни (не че много вярвам) и се бях насочил към европейски автомобил, но тази кола просто ми влезе под кожата, предполагам, че знаете как е :) Много ще се радвам да се присъединя към вашия клуб и да бъда горд собственик на Мицубиши!

 

Предварително благодаря на тези, които ще ми помогнат!

 

За контакти: Иво, 0898 648 198, 0878 30 54 36

 

Привет колега и поздрави за избора ти. :icon_thumbup: DJ Tymbi ще отговори на всичките ти въпроси най-точно и изчерпателно включително и цената на първото обслужване.Имай предвид,че той може да я закачи на тестера и да провери двигателя,електрониката и други неща по окачването и механиката.Двигателя 1.8 16V MPI 115 к.с. е страхотен и позволява газова уредба така че не се коси колко разход ще ти дава.Нали знаеш че разхода зависи от "задкормилното устройство" :D Аз съм във "Люлин" и карам такава "Каризма" ако имаш нужда от нещо ето ми телефона 0898 659 355 Момчил. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за мненията и топлите думи!

И все пак - нямя ли как някой да дойде да хвърли един поглед? Заклевам се - за жена не съм мислил толкова много, колкото за тази Каризма - цяла нощ не съм спал :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

И все пак - нямя ли как някой да дойде да хвърли един поглед? Заклевам се - за жена не съм мислил толкова много, колкото за тази Каризма - цяла нощ не съм спал :)

Брех, кво ли щеше да е, ако беше зърнал някой Галант..:lol:

Нали ти казаха хората, свържи се с DJ Tymbi сигурно няма да ти откаже отлед на място..0887/899725 му е жИ- сИ- еМА ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря на всички, които помогнаха!

Вече е моя :icon_thumbup: , регистрирана и обслужена :) Сега така мърка и удоволствието да се кара е толкова голямо, че не бих я заменил за никоя друга!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито колега, да си здрав да я караш :drive:

Хиляди безаварийни и да се гордее цялото семейство с колата ви :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито колега, да си здрав да я караш :drive:

И колата да е жива и здрава за да служи вярно и продължително. :)

 

Честито на колегата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Само безавариино и дългосрочно каране с това бижу :mitsu-smiley:

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече е моя :icon_thumbup: , регистрирана и обслужена :) Сега така мърка и удоволствието да се кара е толкова голямо, че не бих я заменил за никоя друга!

 

 

Честито, колега!

Със здраве и много да й се радваш на тази хубавица!

 

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо става с тез Каризми...... преди няма и година братовчед ми като се затръшка - намери ми, та намери ми..... Намерих му, нали сме адаши.... Преди няма 2 месеца един приятел ме попита каква японска кола да си купи - дадох му няколко варианта, а оня като пощръкля по Каризма, та брои една торба пари за 1,6 точно преди 4 дни.... Вие да не подхванахте Галантската треска, бре?

Хахахахахахаха

 

Честито, колега, със здраве да си я караш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега, щом толкова си го харесъл от пръв поглед, няма съмнение, че колата ти е каризматична :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Желая ти безаварийно шофиране, защото в София си е страшно с луди шофьори. Доколкото за каризмата, не си сгрешил. И аз карам такава но 1,6 90 к.с., вече и на газ и съм много доволен.

Редактирано от Emil Dimitrov
При още един толкова неграмотен пост или пост написан на маймуница ще получите предупреждение!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май от бензиновите каризми колегите са масово доволни!

В момента се намират и доста изгодно.

 

Казвал съм го и преди - за тези пари - 200% автомобил!

 

ДИМИ честито - ако и сложиш газ за три години ще спестиш

за втора каризма само от разликата с бензина.

 

Не на последно място - ще дишаме малко по-чист въздух!

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...