Премини към съдържание

Спирачният педал пулсира


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

От известно време забелязах че при натискане на спирачките педала пулсира.

Чудя се дали е изкривен спирачен диск или друго. Колата е във варна.

Pinin 2.0 GDI 2001 60000 km

Предварително благодаря за вашите съвети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

От известно време забелязах че при натискане на спирачките педала пулсира.

Чудя се дали е изкривен спирачен диск или друго. Колата е във варна.

Pinin 2.0 GDI 2001 60000 km

Предварително благодаря за вашите съвети.

Криви спирачни дискове...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

От известно време забелязах че при натискане на спирачките педала пулсира.

Чудя се дали е изкривен спирачен диск или друго. Колата е във варна.

Pinin 2.0 GDI 2001 60000 km

Предварително благодаря за вашите съвети.

Освен дискове/което е по-вероятно/може да е от накладки, ABS,спирачен апарат и куп други дреболий

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега измери дебелината на диска и ако е под допуска направо ги сменяй(заедно с накладките). Другия вариант е да ги свалиш и да ги занесеш на стругар който за 5 лв. ще ти каже дали бият. Допуска мисля беше 0.05мм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Доста СТАРИ коли съм сменил и до сега такова пулсиране не съм усещал.

Пулсирането понякога се появява понякога изчезва. Знам че без поглед от близо няма да се разбере за какво става въпрос. Просто питам ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели. Леко и безаварийно шофирана на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Доста СТАРИ коли съм сменил и до сега такова пулсиране не съм усещал.

Пулсирането понякога се появява понякога изчезва. Знам че без поглед от близо няма да се разбере за какво става въпрос. Просто питам ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели. Леко и безаварийно шофирана на всички!

А случайно колите които си имал до сега да са били без АБС, а тази да го има ? ...:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А случайно колите които си имал до сега да са били без АБС, а тази да го има ? ...:)

Много уместен въпрос, и аз бих искал да попитам същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хванах те ме. Без АБС бяха. Обаче АБС си работи, лампата на таблото не свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хванах те ме. Без АБС бяха. Обаче АБС си работи, лампата на таблото не свети.

Това е нормалната работа на ABS-a. При рязко натискане на спирачките, педала вибрира, когато спираш плавно, тогава няма тресене на педала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здрваейте,

 

Моят Пинин започна да ми прави същите мизерии и за малко щеше да стане белята. При рязко натискане на спирачния педал започва да притриса и да дава съпротивление при допълнителен натиск. Разбирам че ABSа го прави това, но колата не спира или спира с голяма мъка. Правих опити на сухо асфалтово трасе и пак същата работа. Понякога кове без притрисане на педала, а друг път притриса и не успява да закове както си трябва. Имал съм Пасат Б5.5 и никога ABSа му не ми е правил такива мизерии. Единствено ми е притрисал педала при продължително задържане на педала след подхлъзване на сняг. При мен обаче го има и момента, че гумите на Пинина са доста стари и са почти без никакво вцепление независимо от терена. Та въпроса ми е? Възможно ли е да са други причините - блокирало/ли цилиндърче, остаряла спирачна течност, износени предни накладки (притрисането се усеща отпред), проблем в ABS системата, стари маркучета или друго?

 

Предварителни благодарности

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрваейте,

 

Моят Пинин започна да ми прави същите мизерии и за малко щеше да стане белята. При рязко натискане на спирачния педал започва да притриса и да дава съпротивление при допълнителен натиск. Разбирам че ABSа го прави това, но колата не спира или спира с голяма мъка. Правих опити на сухо асфалтово трасе и пак същата работа. Понякога кове без притрисане на педала, а друг път притриса и не успява да закове както си трябва. Имал съм Пасат Б5.5 и никога ABSа му не ми е правил такива мизерии. Единствено ми е притрисал педала при продължително задържане на педала след подхлъзване на сняг. При мен обаче го има и момента, че гумите на Пинина са доста стари и са почти без никакво вцепление независимо от терена. Та въпроса ми е? Възможно ли е да са други причините - блокирало/ли цилиндърче, остаряла спирачна течност, износени предни накладки (притрисането се усеща отпред), проблем в ABS системата, стари маркучета или друго?

 

Предварителни благодарности

Свети ли АБС лампата?При подаване на контакт тя свети ли , и колко време остава да свети , после изгасва ли?

Възможно е гумите да са толкова стари че да не хващат равномерно и АБС-а да се шашка......

Възмоьно е да е някоя гривна на колелата да се е счупила и това да бърка блока за управление ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свети ли АБС лампата?При подаване на контакт тя свети ли , и колко време остава да свети , после изгасва ли?

Възможно е гумите да са толкова стари че да не хващат равномерно и АБС-а да се шашка......

Възмоьно е да е някоя гривна на колелата да се е счупила и това да бърка блока за управление ......

 

При подаване на контакт свети и изгасва преди тази на "engina". Случвало ми се е обаче да остане да свети и по продължително, но никога не е оставала да свети постоянно. Ако има нещо спешно да се види можем да се разберем да ти я докарам. Така или иначе ако се окаже че всичко е наред, то поне ще е минала една профилактика и ще знам, че гумите са за смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При подаване на контакт свети и изгасва преди тази на "engina". Случвало ми се е обаче да остане да свети и по продължително, но никога не е оставала да свети постоянно. Ако има нещо спешно да се види можем да се разберем да ти я докарам. Така или иначе ако се окаже че всичко е наред, то поне ще е минала една профилактика и ще знам, че гумите са за смяна.

Колега,за да ти работи ABS нормално, трябва да бъдеш с 4 еднакви гуми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги ако опитате всичко казано ви до тук и проблема остане проверете резервоара за вуздох на абс.Миналата година брах ядове с него представлява чугунена свера завита над блока на абс много трудно се хваща покраи нея смених и датчик на абс за мицобиши паджеро 2001г в рубин беше около 400лв само на поръчка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Като питате за нещо поне казвайте до къде сте я докарали и какво сте проверили за сега. Ако е вибрация при леко натискане със скорост над 80км/ч - криви дискове,

ако е при рязко натискане дори с по-малка скорост значи наистина ти работи АБС :) :D

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...