Премини към съдържание

Ъпгрейд на аудио системата на галант


SLX

Препоръчано мнение

А ако си демпва и вратите, ще разгърне потенциала на музиката си. Като хареса някое ново парче, ще тича с флашката в галанта да го чуе наистина :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте, търся си субуфер, който да свири в обем до 20л. Търси се по скоро SQ звучене, но трябва да слиза ниско, пък и да не е много скъп. Някоя 10-ка вероятно, че 8-ца не вярвам да направи кой знае каква тяга. Чудех се за някое от бюджетните DLS, но те не слизат много ниско. Или може би Hertz es250, който обаче не е много "музикален". Ясно е, че ще се прави компромис. Някой има ли впечатления от други марки? Гледам, че Ground zero имат евтина 10-ка, но никога не съм слушал техен говорител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Поръчах субче, което ще вградя в дясната кора на багажника, непосредствено зад калника. Там има достатъчно място, като мисля да изрежа кората във формата на тонколонката, а останалата част от уфъра да е скрита. Става въпрос за това.

Колкото и да е малък, смятам, че ще покрие ниския диапазон честоти, като ми се ще да се чува на нормално усилено аудио. Идеята ми е горе-долу да направя звука подобен на фабрично вградените колони на по - новите автомобили, с тази разлика, че засега не предвиждам усилвател за предните колони.

Видях, че рокфор фосгейт-а на новите мицки е със същата конфигурация с разликата, че задните говорители във вратите са двулентови.

Засега толкоз, като фо монтирам ще напиша впечатления.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах субче, което ще вградя в дясната кора на багажника, непосредствено зад калника. Там има достатъчно място, като мисля да изрежа кората във формата на тонколонката, а останалата част от уфъра да е скрита. Става въпрос за това.

Колкото и да е малък, смятам, че ще покрие ниския диапазон честоти, като ми се ще да се чува на нормално усилено аудио. Идеята ми е горе-долу да направя звука подобен на фабрично вградените колони на по - новите автомобили, с тази разлика, че засега не предвиждам усилвател за предните колони.

Видях, че рокфор фосгейт-а на новите мицки е със същата конфигурация с разликата, че задните говорители във вратите са двулентови.

Засега толкоз, като фо монтирам ще напиша впечатления.

Това няма ли да влезе под някоя от предните седалки?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами онова място на задната кора, което е оставено за буфер? Аз си мислех да си оставя оригиналното аудио и да му добавя просто един буфер там. Например нещо такова:

http://www.alpine.bg/p/Products/enclosure-subwoofer376/swe-1043ib

 

Дали ще стане?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става и пести място в багажника. Е не е кой знае какъв звук,ама за компромисно решение е добре. Ако искаш по-приятен звук,го разшири да влезе 10-ка .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бас говорителите свирят по-силно, по-точно и по-качествено в съобразена с характеристиките им кутия. Размерите се дават за всеки говорител, включително с и без фазоинвертор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами онова място на задната кора, което е оставено за буфер? Аз си мислех да си оставя оригиналното аудио и да му добавя просто един буфер там. Например нещо такова:

http://www.alpine.bg/p/Products/enclosure-subwoofer376/swe-1043ib

 

Дали ще стане?

при теб може, ала аз съм с комби.

Алпинчето дойде, доста солидно изглежда. Сега предстои прокарване на кабели, разчекване на кори, прагове и много други забавления. Виждам го в средата на септември да стане :icon_blush:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригиналните говорители и един Pioneer активен отзад - идеална работа върши за в комбито, добавя точно колкото ми се иска бас, без да доминира, а се маха лесно ако ти трябва багажника - просто цък-цък... Илиика, това дето си го дал на предната страница е за под предната седалка по принцип, гледах подобно на времето като избирах моя, но не ми хареса - не слизаше много ниско - дано да стане добре при теб... Но така или иначе като напълниш багажника както ти си го пълниш няма да го чуваш или много по-слабо .. виж ако успееш да го набуташ под седалката някак си ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

След 2 дневна занимавка най - сетне монтирах Алпайна, където исках. Много се кефя, като стадо африкански слонове на водопой. Получих това, което исках. Ниски при нормално усилена музика...Супер ми е! Единтвеното, което ми се ще още е да сложа пищялки отзад и се чудя дали да се заиграя да прокарвам жици от вратите към задните греди и там да ковна едни високи или да сменя говорителите с двулентови...

Ето снимки:

цък

 

цък

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам ,че добре се е получила декорацията. :icon_clap:

Как е сега звука? :icon_rock:

Това 8 или 6 инча ? :icon_hmm:

И колко е дълбок говорителя?

Ама това е активен буфер !

Поздрави :icon_bye:

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам ,че добре се е получила декорацията. :icon_clap:

Как е сега звука? :icon_rock:

Това 8 или 6 инча ? :icon_hmm:

И колко е дълбок говорителя?

Ама това е активен буфер !

Поздрави :icon_bye:

Много въпроси, за които имам един отговор - на мен ми е идеален звука!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

8 инча активен е. Интересно място е подбрал. Щом не дрънчи нищо без полагане на вибро материали и му харесва, значи всичко е наред. Според мен се е получил много добър баланс между различните честоти. Много хора монтират субуфери в багажниците и след това акцентът е подчертано върху ниските - нещо, което и на мен не ми харесва. Решението е интересно, изобретателно, явно успешно и донякъде смело.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много въпроси, за които имам един отговор - на мен ми е идеален звука!

Важно е да си доволен от постигнатия резултат!

Това място и аз преди доста време го бях харесал. Но при мене щеше и кутия да се прави. Защото баса щеше да е по -голям.

Със здраве да му се кефиш :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...