Премини към съдържание

Зверска загуба на антифриз


starshinata

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, вчера тръгнах на море и на 2км от крайната дистинация колата прегря.Наложи се да налея 4-5литра вода, за да възстановя загубената течност( предния ден проверявах и всичко беше 6 )няма видима теч, моля ви да ме посъветвате къде да търся проблема и ако се наложи спешно да влезне в "бокса" и да ми препоръчате читав майстор в Бургас( в момента съм в Слънчев бряг ). Понеже нямам възможност да търся в стари теми в момента, се извинявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Долей в радиатора и после в разширителния съд, покарай малко да се обезвъздуши, пак долей и виж дали ще губи, дали тече някъде, изпарителя на газовата провери. Гледай за мехурчета в разширителния съд след като се обезвъздуши. Отвори го и погледни като подаваш газ как е. Викай неволята :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Остави колата на място,помоли се да видиш че тече вода от някъде,ако не тече и газовата е наред,провери по-лошия вариант-да "гори" водата,което и сам може да си го преведеш,че значи спукана глава.Провери маслото за наличие на вода(антифриз).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе може и да не е спукана, може и само с гарнитура да се размине. А тази интервенция е препоръчително да се прави при човек, който знае за какво иде реч, т.е. най-близо му е Пловдив/Стамболийски.

Направо те успокоихме, приятна почивка......

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може или да изтече, ако има някъде пробив, или да е хвърлила колата гарнитура, а оттам - или в маслото, или в цилиндрите... или и на двете места. Погледни си първо нивото на маслото. Ако се е покачило - лошо. Не я пали. Ако не е - запали я на място, ама следи температурата. Огледай маркучите - дали се "надуват", твърди ли са..... Гледай в разширителния съд за мехури. Изчакай я да видиш как ще е и след като отвори втория кръг. Виж дали ти включва перката, защото може и от това да е - да е изхвърлила вода през разширителя и да не си я усетил (не знам как е точно това при 2,5) Общо взето това можеш да направиш и сам, това ще ти проверят и на сервиз да я закараш. Имай подръка телефона на Марин за всеки случай - 0889 410 450 - и той ще ти каже каже долу-горе същите неща, ама да го имаш.

Другото - изчака ли я да изстине, преди да сипеш вода? Влезе ли в червеното стрелката на температурата? Дълго време ли е карана така?

По принцип се изчаква да изстине двигателя, за да не се спука глава.

Ако е влязло в червеното и е карана така колата - почти сигурно е, че ще хвърли гарнитура. Ако е хваната "навреме" - може и да имаш късмет и да ти се размине - да е я от перка, я от нещо друго.... Ама на първо време направи тези неща, пък ще го мислим....

Сервиз в Бургас - за диагностика - колегите даваха добри отзиви за Дарс Ауто. Ама ако трябва да се прави ремонт - не си за там....

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери долната скоба при радиатора дето е долу ниско в бронята как е че много ръждясва там. От водната помпа ако тече ще е трудно за откриване също, че е в кожуха на ангренажа .. иначе според мен няма как да изгори 5л за 200км без да пуши яко отзад. Ако ще е горяла толкова много, лесно ще разбереш със следната проба: бъркаш с пръст в ауспуха отзад и го близваш (без майтап) - ако сладнеее, сори :icon_blush: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да забележа, че е в "червеното", климатика спря и се чу много силен пукот под колата. Мисля че съм покарал 1-2 мин. така. Нямя балончета в разширителния съд, и маркучите не се втвърдяват. Маслото си е на нормалното му ниво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Любо,ще е сладко ако е с антифриз колата, но да не забравяме, че антифриза е силно отровен и трябва да се внимава с близането. И наистина колега,ако има някъде канал,закарай я там и огледай добре отдолу мъркучите,съединенията и ако се вижда и водната помпа,но 5 л. вода за 200 км., според мен направо си я изкарва през ауспуха.Късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш възможност да отидеш в Бургас, бягай при сервиза на Апостолов. Те са свестни и си разбират от работата. Взимат малко дебело,

но за такива неща... мисля че си заслужава. Ако има да се прави нещо с гарнитури и т.н. може да ми пишеш. Знам перфектния човек в Бургас.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да забележа, че е в "червеното", климатика спря и се чу много силен пукот под колата. Мисля че съм покарал 1-2 мин. така. Нямя балончета в разширителния съд, и маркучите не се втвърдяват. Маслото си е на нормалното му ниво.

Перките включва ли ги? Вдига ли температура, като работи на място? (т.е. повече от обичайното)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Перките включва ли ги? Вдига ли температура, като работи на място? (т.е. повече от обичайното)

Перката бачка, подържа нормална темп. , вчера даже я покарах малко, всичко беше 6.Ще си допълвам май водица докато не ми се отвори път към Сф или Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е излишно да ти казвам много, ама много да внимаваш....... И умната, че и ти като мене жени и деца возиш, предприемай пътуванията внимателно :icon_angel:

Пък дано да е нещо случайно, знам ли.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е излишно да ти казвам много, ама много да внимаваш....... И умната, че и ти като мене жени и деца возиш, предприемай пътуванията внимателно :icon_angel:

Пък дано да е нещо случайно, знам ли.....

Благодаря на всички за помоща, вече ще тръгвам на път с галоните с вода и очите ми приковани на датчика .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, преди малко се прибрах от почивката и бързам да споделя и да помоля за още помощ относно моя проблем. На връщане от Слънчев бряг, още в началото на завоите колата започна да вдига температура, този път я хванах на време, изхвърляще вода от маркучето на разширителния съд. Самия съд беше пълен, но в радиатора нямаше вода и трябваше да допълня към 3литра. След това ме изкара до Търговище без проблем, само на Варна долях към 200мл(предполагам ,че се е намествало още за това да е трябвало доливане). Може ли да от това, че на самите завои направих две-три изпреварвания с повечко "настъпване"? И защо въобще изхвърля вода.

Благодаря предварително за вашите отговори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свали си радиатора и го почисти хубаво и отвън и вътре ..После си вземи и една нова капачка и мисля че проблема ти ще изчезне..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не е нормално да изхвърля вода/антифриз както и да я настъпваш. Колата ти прегрява, вероятни причини - запушен радиатор, лошо работеща водна помпа или дефектен термостат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да липсва вода в радиатора, а в разширителното казанче да има мисля, че най-вероятно е проблем с гарнитурата на главата и от там надува.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Както ти каза Марин, два поста по нагоре виж капачката на радиатора. Тя играе също ролята на клапа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както ти каза Марин, два поста по нагоре виж капачката на радиатора. Тя играе също ролята на клапа!

Продават ли се нови капачки (къде?) или да търся втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продават ли се нови капачки (къде?) или да търся втора употреба.

Оригиналната едва ли ще е скъпа. Можеш да си поръчаш например от тук, в темата на mitsu13 или ЛС на Miroslav .

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналната едва ли ще е скъпа. Можеш да си поръчаш например от тук, в темата на mitsu13 или ЛС на Miroslav .

Благодаря, сега ще направя запитване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...