Премини към съдържание

Цени на части ?


НикиВ.Г.

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

съжалявам за малко тъпия въпрос, но понеже не намерих тема свързана с подръжката на Galant, а искам да си взимам такъв, ме интересува как вървят цените на резервните части, ако може да споделите ?

Също ме интересува към какво да се насоча, бензин или дизел, не съм състезател !

 

Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

съжалявам за малко тъпия въпрос, но понеже не намерих тема свързана с подръжката на Galant, а искам да си взимам такъв, ме интересува как вървят цените на резервните части, ако може да споделите ?

Също ме интересува към какво да се насоча, бензин или дизел, не съм състезател !

 

Благодаря предварително !

 

Колега, то има значение какви части взимаш и от къде. Например прав носач върви от 104лв нагоре. Общо взето подръжката не е от най-евтините, но ако искаш да караш с удоволствие си заслужава. А за дизел или бензин.. как си прецениш, аз съм дизелче 2 литра, 90 кончета и не се оплаквам :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много теми за цени и поддръжка,но кажи първо кажи можеш ли да си позволиш по-високата поддръжка на автомобила в сравнение с Опел Астра примерно и за колко пари смяташ да си купиш автомобила и тогава чакай по-смислени отговори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам Астра 92г.

ЗА нова кола мога да дам 5-6000 хил. лв.

Попринцип знам че подръжката не е много евтина, в сравнение с Астрата цените на частите предполагам са двойно по-високи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам Астра 92г.

ЗА нова кола мога да дам 5-6000 хил. лв.

Попринцип знам че подръжката не е много евтина, в сравнение с Астрата цените на частите предполагам са двойно по-високи.

 

Добре си се ориентирал, за тези пари може да намериш Галант в прилично състояние, но както ти каза - подръжката не е евтина.. просто си прецени дали си заслужава. Аз вече се хванах за хорото и за сега се държа и не съжалявам, ще видим за напред как ще е.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се ориентирал, за тези пари може да намериш Галант в прилично състояние, но както ти каза - подръжката не е евтина.. просто си прецени дали си заслужава. Аз вече се хванах за хорото и за сега се държа и не съжалявам, ще видим за напред как ще е.

Успех!

 

Това е колата, няма какво да го мисля повече, но май ще е бензин, че дизела ми омръзна вече !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е колата, няма какво да го мисля повече, но май ще е бензин, че дизела ми омръзна вече !

 

Както решиш братле, надявам се да останеш доволен колкото и аз :icon_thumbup: . Да покажеш машината като я вземеш :) и ако е преди 4-5ти септември да дойдеш на РД-то на клуба ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е колата, няма какво да го мисля повече, но май ще е бензин, че дизела ми омръзна вече !

Сравнение с Астрата въобще не може да се направи. Знай, че ще ти е доста по-скъпо, но чувството в колата/не знам дали си карал/ е ДОСТА по-хубаво. За 5-6 000 можеш да си купиш хубав Галант. Дизел, бензин както решиш. Това е накратко, а иначе най-добре прочети важните теми в раздела "Галант" на форума и ще се ориентираш. Аз поне така направих преди година и половина. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Пиша в темата на колегата,за да не отварям нова.Извинявам се ако въпроса ми е кометиран и дискутиран,но не успях да намеря нищо с търсачката.Проблема,който имам с Галанта (2.5,150к.с. 2003г. производство)е следния:Започна да харчи градско 25л./100 и на горе..В Rotola ми обявиха бензинова помпа или помпата в резорвоара,че е за подмяна за скромната сума от 2000лв. с труда.Колата е взимана чисто нова от тях и затова досега само там е подържана,поради гаранцийте и т.н...Колата вече е извън гаранция на 175 000км.(до сега беше ОК всичко)и започнаха някакви досадни проблеми.Тази помпа ми се струва адски скъпа,карам и BMW,което има 2 помпи,и са на доста по ниска стойност от 1ната на Галанта..Та въпроса ми към вас колеги е..Къде мога да проверя за тази помпа?В кой магазин за части се намира такава и на какви пари?Просто 1880лв.е безбожна сума за такова нещо!Мерси предварително :good:

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имам такава помпа от преобръщан Галант 2002 г на 86 000 км. Звънни ми на 0887539999, Слави, ако имаш интерес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Частите не са от най-евтините, сравнено с други масово карани марки и модели в БГ.

Също има голямо значение и какви части ще взимаш - втора употреба (не за всяко нещо може или пък е препоръчително), китайски, корейски, японски оригинални и от къде ще ги взимаш.

За сравнение - преден лагер за галант 97г дизел ми го предлагаха в диапазона от 86 до 240лв. ) Естествено взимаш това, което можеш да си позволиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой части са малко трудни и за намиране.. например задни носачи, да е жив и здрав колегата Миро. Едвам при него в ратола открих носачите си.

Преди това търсих на доста места даже и в Евро07, ма стандартната процедура.. питат те няколко пъти за колата и дали търсиш задни носачи и накрая ти казват - нямаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой части са малко трудни и за намиране.. например задни носачи, да е жив и здрав колегата Миро. Едвам при него в ратола открих носачите си.

Преди това търсих на доста места даже и в Евро07, ма стандартната процедура.. питат те няколко пъти за колата и дали търсиш задни носачи и накрая ти казват - нямаме.

Е то затова си има различни вносители на рез.части на 1то място като няма на другото ще намериш,пьк и цените на частите не са вече много стряскащи(както бяха),все пак Галанта си е горен клас автомобил-нема как да е на 'народни' цени :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то затова си има различни вносители на рез.части на 1то място като няма на другото ще намериш,пьк и цените на частите не са вече много стряскащи(както бяха),все пак Галанта си е горен клас автомобил-нема как да е на 'народни' цени :)

 

Е да хората са си го казали: Всяко удоволствие се заплаща :rolleyes:

Но цените сега определено са по нормални.. помня на времето имахме Тойота Терсел.. 1-во няма части. 2-ро ако намериш част за нея искат и майка си и баща си...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Пиша в темата на колегата,за да не отварям нова.Извинявам се ако въпроса ми е кометиран и дискутиран,но не успях да намеря нищо с търсачката.Проблема,който имам с Галанта (2.5,150к.с. 2003г. производство)е следния:Започна да харчи градско 25л./100 и на горе..В Rotola ми обявиха бензинова помпа или помпата в резорвоара,че е за подмяна за скромната сума от 2000лв. с труда.Колата е взимана чисто нова от тях и затова досега само там е подържана,поради гаранцийте и т.н...Колата вече е извън гаранция на 175 000км.(до сега беше ОК всичко)и започнаха някакви досадни проблеми.Тази помпа ми се струва адски скъпа,карам и BMW,което има 2 помпи,и са на доста по ниска стойност от 1ната на Галанта..Та въпроса ми към вас колеги е..Къде мога да проверя за тази помпа?В кой магазин за части се намира такава и на какви пари?Просто 1880лв.е безбожна сума за такова нещо!Мерси предварително :good:

Поздрави!

Какво общо има разхода ти с бензиновата помпа???Освен това ,досега Галант с проблеми в бензиновата помпа съм имал около ...............2 случая само, така че според мен ела да я закача на тестера/газоанализатора и ще видим защо харчи толкова............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Пиша в темата на колегата,за да не отварям нова.Извинявам се ако въпроса ми е кометиран и дискутиран,но не успях да намеря нищо с търсачката.Проблема,който имам с Галанта (2.5,150к.с. 2003г. производство)е следния:Започна да харчи градско 25л./100 и на горе..В Rotola ми обявиха бензинова помпа или помпата в резорвоара,че е за подмяна за скромната сума от 2000лв. с труда.

Здравей .. Не си търсил както трябва..:) Имахме случай с колега, който беше стигнал около 30/100 разход, но както ти каза и Пламен, помпата няма как да ти вдигне разхода...

Тя само подава гориво към инжекторите....За това му се обади да я закачи на тестера и да се види какво е положението...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Проблема,който имам с Галанта (2.5,150к.с. 2003г. производство)

 

 

Я да видим.... колата е 2.5 V6 160кс или 2.4 GDI 150кс (че някак си написаното не ми се връзва)....... Защото ако е 2.4 GDI точно си пасва проблема с помпата, и сумата съвпада даже. Но ако е 2.5 V6, няма как да стане това което са ти казали.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим.... колата е 2.5 V6 160кс или 2.4 GDI 150кс (че някак си написаното не ми се връзва)....... Защото ако е 2.4 GDI точно си пасва проблема с помпата, и сумата съвпада даже. Но ако е 2.5 V6, няма как да стане това което са ти казали.

Милене, човека иска нова помпа, ако двигателя наистина е 2.4 GDI - дали ще намери нова на по-ниска цена?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене, човека иска нова помпа, ако двигателя наистина е 2.4 GDI - дали ще намери нова на по-ниска цена?

 

 

Ако е GDI ще му я рециклирам с колкото гаранция иска.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се отвори една тема кадето собствениците на галант пишат цените на частите които са купили и съответно да ги напишат в нея и когато някой нов потребител се е насочил към Галантния красавец да не пуска нова тема ами да влезе в темата и да види кой какви части е сменил и каква е цената им така ще се ориентира по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Трябва да се отвори една тема кадето собствениците на галант пишат цените на частите които са купили и съответно да ги напишат в нея и когато някой нов потребител се е насочил към Галантния красавец да не пуска нова тема ами да влезе в темата и да види кой какви части е сменил и каква е цената им така ще се ориентира по-добре.

 

 

Много си прав за пускането на такава тема! Поздравявам те!Тогава всеки, преди да стане собственик, ще си прави сметката предварително и ще знае колко му струва удоволствието!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се отвори една тема кадето собствениците на галант пишат цените на частите които са купили и съответно да ги напишат в нея и когато някой нов потребител се е насочил към Галантния красавец да не пуска нова тема ами да влезе в темата и да види кой какви части е сменил и каква е цената им така ще се ориентира по-добре.

Хубава идея, но ако аз ти напиша цените на частите които купувам, ти ще се чудиш дълго после, защо не ги намираш на същите цени :) и даже ще си мислиш, че съм те излъгал ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубава идея, но ако аз ти напиша цените на частите които купувам, ти ще се чудиш дълго после, защо не ги намираш на същите цени :) и даже ще си мислиш, че съм те излъгал ..:D

Това е много точно казано колега ...има цени и цени....... ,както качество и качество........Па данеговорим за майстори и сервизи......Там е па чудо..... :mitsu-smiley:

Редактирано от staki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено е всеки да намира частите за своето "Мици" на различни цени- зависи какви отстъпки ползва. Но аз мисля, че ще бъде полезно за всички да се отвори такава тема. Марка- цена така всеки ще може да преценява дали го товарят много с цената и ако е така да ходи на друго място да я тарси...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...