Премини към съдържание

Няколко въпроса относно Galant


Препоръчано мнение

Здравейте, отскоро и аз съм горд собственик на Mitsubishi Galant '99 2.0 дизел. Аз самия съм млад шофьор, практически в момента приключвам курса си и се надявам успешно да взема книжката. След като взех колата й се направи пълна профилактика и обслужване, много е стегната и съм доста доволен, но имам няколко въпроса, на които не намерих информация търсейки из форума. Почти на 100% съм сигурен, че информацията я има, просто не успях да я намеря :-). Ще съм много благодарен ако помогнете с информация и мнения ;-).

 

1. Автоматичната ми антена не работи - при опит да се мести на ръка всичко е наред, всичките й сегменти се прибират и изваждат, но когато натиснеш бутона за изваждане/прибиране и само се чува моторчето вътре и дори не потреперва. Ако някой има идея какво може да е повредено и да ме насочи към информация как да се оправи ще е чудесно - ако ли не, да ми кажете има ли смисъл да се додават пари за оригинална антена?

 

2. Това не е точно проблем, а по-скоро питане - колата ми дойде без радио/CD, аз си сложих там някакво временно и си свири и всичко е наред, но като говорих с един приятел, който също има Mitsubishi той ми каза следното - ако си сложиш оригиналното радио то се свързва с бордовия компютър и вече имаш достъп до допълнителна информация от рода на разход на гориво. Че въпроса ми е - това вярно ли е? Наистина ли ако си поръчам и монтирам оригиналното радио и ще мога да гледам разни статистики като текущ разход, среден разход и т.н. Защото в момента на екранчето на бордовия компютър виждам само и единствено информация свързана с климатроника. Ако наистина това е вярно тогава как мога да разбера кое радио точно да поръчам?

 

P.S. Логично като всички останали имам и проблема с часовника (рестартира се или крайно много изостава), но намерих темата как да го отворя и кои пътечки да презапоя, дано се оправят нещата с тях там - благодаря на хората, които са писали по нея :-D.

 

Мерси предварително за отговорите, на който му е интересно ето и колата:

Mitsubishi Galant '99 Галерия

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1- Добре дошъл и честито за избора... Добър избор, като за първи автомобил..:icon_thumbup:

2- По първият ти въпрос, износени зъби на жилото на антената или на моторчето..Трябва да се отвори за да се разбере точната причина..

3- По вторият ти въпрос, приятелят ти със сигурност не е с Галант, за това те е поизлъгал..:) Галанта няма борд компютър..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поздравления за добрия избор.

Проблема с автоматичната антена се решава с ново жило, което е заедно с телескопичната част на антената, ориентировъчна цена около 100 лв. Ако ти се вижда скъпо, можеш да си караш и така.

Оригиналното радио на Галант няма връзка с компютъра на колата и няма възможност да следиш разхода или нещо друго освен стандартните показания на климатроника.

Часовника можеш да си оправиш и сам, проблема е от студени спойки на изводите на самия часовник. Трябва да го извадиш, разглобиш и презапоиш.

Успех!

 

П.П. Марин ме е изпреварил, но и той ти е написал същото.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само и аз да добавя по въпроса с антената, в практикер (а и в бриколаж съм ги виждал) продават автоматични антени за ~30-на лв, които с минимални интервенции стават, но да предупредя, че и те не изкарват особено по-дълго. Страхотна кола, дано да я караш дълго време с голямо удоволствие, както аз карам моята :). Поздрави.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, добре дошъл и от мен. Избора ти е чудесен, аз от януари съм с дизелов галант и още немога да му се нарадвам.

За часовника всичко е както са описали колегите в другите 2 теми, проблем със спойки и букса.

Разглаба се лесно просто издърпваш панелчето на горе, опитай леко да изкривиш крачетата на буксичката и ако стане имаш лесно временно решение на проблема.

Честито още веднъж и много безавариини километри :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, според мен си направил възможно най- добрия избор, със здраве да си я ползваш и да и се наслаждаваш дълго и безаварийно :) относно въпросите мисля че колегите са били изчерпателни :)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите и добрите думи :icon_blush: . И аз съм крайно доволен от колата - единственото ми леко разочарование беше това, че в градски условия гори безбожно много (сигурно 10-11), но можеше да се предположи предвид, че е с турбо, а и е доста голяма машина. Успокояващото е, че аз планирам да я карам основно извънградско, в града само като има да се ходи някъде по магазините :) .

 

Инак много се надявах да има начин да изкарам подобни данни за разхода от компютъра, но сте прави - всъщност моя приятел, който ми каза това за радиото кара Space Wagon (също '99) и помислих, че предвид, че са еднаква година ще са еднакви и като техника вътре. Е, явно не съм познал, но нищо, това че не гледам подобни статистики определено не прави колата лош избор :D .

 

П.С. След отпуската се връщам в София и предвид, че срещите се правят точно над нас планирам да ги навестя, да видя и другите фенове :icon_rock: .

:rulez:

Редактирано от Данаил Карадалиев
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина гори толкова, вярно е безбожно много...:o

Виж си я засечи точно и сподели, ама преди това провери да не си забравил ръчната спирачка опъната..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите и добрите думи :icon_blush: . И аз съм крайно доволен от колата - единственото ми леко разочарование беше това, че в градски условия гори безбожно много (сигурно 10-11), но можеше да се предположи предвид, че е с турбо, а и е доста голяма машина. Успокояващото е, че аз планирам да я карам основно извънградско, в града само като има да се ходи някъде по магазините :) .

 

Инак много се надявах да има начин да изкарам подобни данни за разхода от компютъра, но сте прави - всъщност моя приятел, който ми каза това за радиото кара Space Wagon (също '99) и помислих, че предвид, че са еднаква година ще са еднакви и като техника вътре. Е, явно не съм познал, но нищо, това че не гледам подобни статистики определено не прави колата лош избор :D .

 

П.С. След отпуската се връщам в София и предвид, че срещите се правят точно над нас планирам да ги навестя, да видя и другите фенове :icon_rock: .

:rulez:

 

Колега, аз съм стигал разход около 10 градско, но преди 4500 оборота не съм превключвал.. което е нормално да почва да похапва така смело ;)

Ако си я кротиш и караш спокойно разхода не би трявало да ти е повече от 8.

Така, че не се притеснявай... карай си и си питай ушите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си поръчах нова китайска антена по интернет. Нещо подобно на тази: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/POWER-ANTENNA-MITSUBISHI-MIGHTY-MAX-GALANT-SIGMA-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem20b019e9b9QQitemZ140393441721QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

ама не точно тази защото ми излезна 20лв. с доставката и около 2 седмици чакане. Вече ~3 месеца работи.. пък да видим до кога :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Склонен ли си да поръчаш и за мен една? Аз не мога да се оправя с тези поръчки. Китайска - китайска, да се прибира там.

Ако си съгласен, драсни едно ЛС как да ти пратя парите предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инак много се надявах да има начин да изкарам подобни данни за разхода от компютъра....

Начин има, но изисква доста финансово вложение и търпение да се подкара, виж например това My link . След като заработи системата единствено ти трябва софтуер да ти прочете данните от компа и да ги преобразува в графичен вид :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, какво виждат очите ми, а честито :icon_thumbup: . Обади се утре да ти припоя часовника :) За антената също ще те "светна" какво да направиш. Имам и кабел и Евоскан, ще ти ги дам да си ръчкаш.

 

Людмил.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А мерси, мерси и аз не знаех, че си в клуба и ти :icon_clap: . Задължително ще се обадя когато се прибера в София, хем да опитаме да замерим и доколко гори градско, аз прибирайки се ще засека как гори извънградско, за да се видим какво е положението там.

 

@eXistenZ мерси човек, това изглежда доста интересно, но си е и вложение, което не знам все още дали би си заслужавало.

 

Нека покарам колата, да посвикна с нея и тогава вече ще започна да наливам пари в нея :icon_n_king: .

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...