Премини към съдържание

Как да си обработя джантите?


Препоръчано мнение

Колеги,имам кофти проблем.Купих си джанти 16" но на едната от джантите и е паднала оригиналната боя и стои много гадно,то и съответно за това бяха на тази цена(150лв) с 2 гуми :D .Та искам съвет може ли някаде да ми направят същия гланц или трябва да си ги боядисам?И ако трябва да ги боядисвам според вас какъв цвят да ги напрая?Качвам една снимка да видите джантите и колата какъв цвят е.

 

http://img571.imageshack.us/img571/8966/pics006.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега филма с боядиването е доста голям , ако са поучукани джантите. Иначе крайния резултат е добър ако се направят както трябва. Ако се захващаш ще трябва да ги размонтираш от гумите,махаш винтилите и ги измиваш добре.Истъркваш ги с шкурка от едра към ситна и накрая водна. Търкъш докато не стане абсолютно гладко. След това ги изплакваш добре и може да ги поизбършеш с парцал напоен с бензин или корселин, след това ги пръскаш с шприц , оставяш да исъхне и накрая ги пръскаш с боя металик или обикновенна.Както си прецениш.Това е по евтиния варянт. Има и друг варянт, даваш ги на прахово боядисване.Незнам само колко ще ти излезе.Според мен цвета на джантите е най добре сив(оригиналния)

но както си прецениш те са си твои и ти ще ги караш. :icon_thumbup: Успех ти желая

Редактирано от a3asgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най доброто в случая е да ги минеш на пясъкоструйка,и след това ако си боядисвал значи няма да ти е трудно-първо основа,боя(каквато си избереш)и накрая 2-3 ръце лак и са като нови :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Праховото боядисване ми струваше преди година 35лв на джанта заедно с пясъкоструйката и станаха перфектно. Аз се занимавам и с боядисване и имам всичко необходимо, но сметнах че не си струва трудът.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен скоро ми предстой освежаване на джантите, чудя се дали след като ги мина на песъкостуй да ги занеса за прахово или обинковенно боядисване, в този ред на мисли кажете качествена песъкоструйка около Пловдив.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да , ако има излишни пари за даване да иди на прахово :) Това е най добрия и хубав варянт защото ги испичат след боядисването и става оригинал... А ако ги боядисаш сам и ако неможеш да ги подготвиш както трябва ,ще се олюпят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само че ако им е кофти пясъка може да станат шупли .. къде в София има проверено място за пясъкоструй+прахово ? Аз съм с оригиналните джанти, ма са пръскани само отвън и мисля да си ги направя като хората ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Насочил съм се към прахово боядисване ...само че дали трябва да ги подготвя или като ги занеса те сами ще ги оправят?И мисля да ги направя бели или черни как мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Насочил съм се към прахово боядисване ...само че дали трябва да ги подготвя или като ги занеса те сами ще ги оправят?И мисля да ги направя бели или черни как мислите?

 

 

Няма за какво да ги подготвяш, пясъка ще ги оправи.

Редактирано от japanfen
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, за бялото говорех (подчертал съм го в цитата). Иначе черен мат може би ще е готино. Но ти си решаваш де, това е мое мнение. Особено след една две години като се позахабят много грозно седи бялото според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И мисля да ги направя бели или черни как мислите?

Колата ти е синя и най и 'ходят' сиви джанти,черните джанти подхождат на червени коли. Направи си червени спирачните апарати,става мнооого красиво.

Редактирано от mmaanekena
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти е синя и най и 'ходят' сиви джанти,черните джанти подхождат на червени коли. Направи си червени спирачните апарати,става мнооого красиво.

Няма ли да стане малко цигания колега синя кола сиви джанти и червени апарати?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с сиви джанти и черни апарати. Да ти кажа седи много добре.А и мойта кола е Т.зелена

Ето: http://prikachi.com/files/1639504Q.jpg

Редактирано от a3asgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с сиви джанти и черни апарати. Да ти кажа седи много добре.А и мойта кола е Т.зелена

Ето: http://prikachi.com/files/1639504Q.jpg

Да добре седи но твоите джанти са по отворени,а моите по затворени и черния цвят няма да изпъква.Общо взето ефекта най-вероятно ще е нулев.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за хромиране мислил ли си-колата е тъмна и контраста ще е добър-малко по скъпичко е но си струва ако имаш възможност да ги хромираш помисли и върху този вариянт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за хромиране мислил ли си-колата е тъмна и контраста ще е добър-малко по скъпичко е но си струва ако имаш възможност да ги хромираш помисли и върху този вариянт.

 

Ами колега аз съм от Влико Търново и тук не съм чувал някаде да извършват тази услуга.Сигурно го правят някаде но...а какво ще рече "малко по-скъпичко"?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам точно колко ще ти излезе но е повече от праховото,но пък джантите стават уникални.Порови се из Гугала може да изкочи нещо за цените

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли номера на боята (за сивите джанти, предполагам е еднакъв);

Аз по моите имах прах от накладките, който не може да се изчисти напълно, на едната пробвах отстрани, където се събира черното със спрея, който го бях взел да боядисам капачките, но на метал дава разлика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако запиташ някои бояджия сигурно ще ти каже кой номер е.

 

 

Съмнявам се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми кажи как да обработя джанти който са от суров алуминии нямат цвят не са боядисвани.

Но са почернели от феродото и мрасотията е проникнала в метала.

Не искам да ги боядисвам искам просто да ги изчистя но повечето препарати направо разяждат алуминия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми кажи как да обработя джанти който са от суров алуминии нямат цвят не са боядисвани.

Но са почернели от феродото и мрасотията е проникнала в метала.

Не искам да ги боядисвам искам просто да ги изчистя но повечето препарати направо разяждат алуминия.

 

...направо ми взе думите от устата! - тамън щях да задам същия въпрос!

Ако може някой да ни светне на проверен метод за почистваме на "набитото" феродо по джантата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...