Премини към съдържание

Шум от към скоростната кутия ...


Anatoli

Препоръчано мнение

Не ,напротив, след слагането на добавката скоростите влизат по меко, това е мнението на още други 15-20 човека, върху които съм "експериментирал".............. :icon_doctor: :D

+1, скоростите влизат мноооого мазно...Гореописаният шум между 1500-2000 оборота намаля, след сипването на ново масло и добавка :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 56
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Рано или късно.... По-добре навреме!

Юни бях по Софето и се отбих при Пламен, каза ми че съединителя ми е за смяна, а скоростната кутя да и се прави дисекция :)

Е да, бях решил да ида при него.. Обачееее, тука тия дни дразнещия шум на 1-ва , 2-ра и от части на 3-та, се появяваше всеки път щом съм се правил на Шумахер. Еми даже не ми се рискуваше да тръгна за София. Закарах колата при един познат, разглоби той кутийката, и опала. Феродовия диск се оказа с пружини, които като друсаш диска с една ръка дрънчът като стотинки в джоб :) Съединителя е :mitsu-smiley: EXEDY, за първи път чувам тази марка, но е с щампа на Муцубиши.

Та който заложи на дрънчащи пружини, познал е ;)

Викам, я дай да отворим тая пущина да видим лагерите. Ми лагерите, са добре нищо че ги смених и тях. Но очудващо конусно ролковите лагери на диференцяла, по вътрешната страна на гривните се бяха натрапили така че се виждат доста добре. Утре ще взема колата и ще направя малко снимки на лагерите. И също така държа да отбележа, че не сложих лагери :mitsu-smiley:, а други. Е не ЯМЗ Сопот :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но очудващо конусно ролковите лагери на диференцяла, по вътрешната страна на гривните се бяха натрапили така че се виждат доста добре

Дайте да обобщим! Шумът, който се появява и изчезва при определени обороти(в моя случай от 1500 до 1800) е ефект на гореспоменатото...Така ли?

А при положение, че вие като ярмомелка на всяка скорост се дължи на натрапен/и лагер/и на първичния вал. Най - често големия такъв :icon_hmm:

При мене бяха сменени 2 от лагерите на първичния вал(кутията си виеше на всяка предавка) и дразнещото шумене изчезна, ноооо този гореописан шум в ниските обороти си го има :rolleyes:

Какво ще кажете по въпроса??? Значи ли това, че именно лагерите на диференциала е трябвало да бъдат сменени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно.... По-добре навреме!

Юни бях по Софето и се отбих при Пламен, каза ми че съединителя ми е за смяна, а скоростната кутя да и се прави дисекция :)

 

Бях ти казал че въпросния шум идва по скоро от съединителя ,или най точно от демпферите на феродовия диск поради хлабини ,от колкото проблем в ск. кутия..................и то взе се оказа че наистина е от съединителя...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да Пламене, но каза че имам и известен шум в кутията. Е вече наистина го няма.

А за колегата със подобния шум като моя, при мен има случай когато се появяваше и когато го няма, при едни и същи обстоятелства.

Но най-лесния начин да се прояви е като покарам колата първо във високите обороти на 1-ва 2-ра може и 3-та, говоря за 4-5000об/мин, след това спирам и при потегляне се появяваше едно цъкане като прогоряла гарнитура на изпускаталите. Надявам се повече никога да не го чуя, а и майстора ме успокои като каза, че по хубава кутия не е отварял. Ако нещо ще се троши няма да е тя :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анатоли,ти още ли вярваш на тия хвалби на "майсторите"?

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз този го познавам от ... и сме близки, работим заедно аз ел. той ДВГ, ходова. На мен пари не ми взима :)

Така че ако има нещо пак той ще го прави. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...