Премини към съдържание

check engine лампа


Препоръчано мнение

Какво имаш предвид под "обикновен" ГИ?

Ами не е холанска на "Vialle" течна фаза и с помпа в бутилката както пише в другата тема.

Иначе си е италианска целия комплект,с газ.инжектори компютър и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е холанска на "Vialle" течна фаза и с помпа в бутилката както пише в другата тема.

Иначе си е италианска целия комплект,с газ.инжектори компютър и т.н.

 

Значи си е точно газов инжекцион, но не е течна фаза. Ако е настроен правилно, не трябва да ти свети лампичката. Газаджиите разкачиха ли - на акумулатора за да изтрият грешката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи си е точно газов инжекцион, но не е течна фаза. Ако е настроен правилно, не трябва да ти свети лампичката. Газаджиите разкачиха ли - на акумулатора за да изтрият грешката?

Не не са. Те си казват че това е нормално за японските коли,при тях е светила лампата !

Но и аз мога да си откача клемата не е проблем....

Но нищо друго не мога да направя!

Тук в Ст.Загора само един може да ми разчете компютъра на Каризмата,ще му ръскам 30 кинта и това е.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки един кламер от книжарницата за по-малко от 1ст. Може да ти направи диагностика на Каризмата......За справка прочети началото на темата в която пишеш.

Аз пък така като гледам 100% записаната грешка ще е за дюзите, и за това 100% ще са виновни газаджиите...... Просто няма друг начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам че не са ми сложили симолатор за инжекторите !

Но тази работа не я ли върши компа на ГИ.

По принцип знам че такъв симолатор се слага на газови уредби за моноижекция, който ги слагат на пълен инжикцион.Както и се слага симолатор за ланда сонда.

Но при ГИ си мислех че тази работа я прави компа на ГИ !!!

А за разчитането на компа на Каризмата, карал съм я и в сервиза на BOSH тук, и пак не можаха да се свържат ! Коментара е излишен,отидах при един друг който не е толкова известен и се свърза с лап топа си без проблем,не му бяха необходими големите сандъци на уж големите сервизи... даже и ми пусна тест на двигателя за налягането на цилиндрите и други подобни :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте, да не отварям нова тема ще ме извините ще използвам тази. Имам Спеис стар 1.9 DI-D 102к.с., 2002г. случва ми се следното. След дълго каране в града може би няколко месеца, след излизана на магистрала при скорост от 120-130км след около 5-10 км. светва чек лампата и колата изгубва мощност все едно, че няма турбо. След спиране и няколко изключвания и включвания на двигателя от контактния ключ всичко се оправя след това изминавам повече от 400км. с тази скорост без проблем. Ходих на диагностика, не откриха нищо.Странното в този случай е, че ми се случва вече 3 пъти в рамките на 1-2 години, все едно и също. Имал съм излизане извън града, при скорост от около 90км, но това не се е случвало. Моите съмнения са в турбокомпресора, но не съм сигурен. Ако е той. трябва ли да го изпише като грешка при диагностиката?

Редактирано от Dim
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

На близък роднина е почти същото , при превключване на газ в повечето случай му светва чек-а .

На него същото са му казали газаджиите : при превключването може да обеднее сместа и за това светела лампата .

НО като му прочетем грешката не дава ламбда сонда а дава - верига на инжектор .

Ама колкото и да съм тъп и да не разбирам от коли , пак ще ми дойде на акъла че едното няма много общо с другото .

Явно наистина "майсторите " опитват да се оправдават все с ламбда сонда и бедна смес.

Което както каза по горе колегата : или ги мързи да търсят причината или не знаят какво да правят за да не се шашка комп-а :)

 

Нищо не разбирам от ГИ , но от грешката ме навява мисълта че при преминаване на газ ,прекъсването на инжекторите не е направено както трябва и ЕКУ-то отчита грешка .

 

 

аз също съм с ГИ и като я слагах ме предопредиха че има възможност да светва чека, но не свети, незнам какво са правили, но всичко е точно.

Редактирано от pkolev89
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...