Премини към съдържание

Чистачки


MB200ce

Препоръчано мнение

Колеги, имам проблем с чистачките на колт 4 97-ма.Значи понякога не искат да се движат.С леко побутване тръгват и пак спират.На мене ми се струва , че четките на електромотора са заминали.Някой знае ли как се сваля това моторче или какъв може да е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам проблем с чистачките на колт 4 97-ма.Значи понякога не искат да се движат.С леко побутване тръгват и пак спират.На мене ми се струва , че четките на електромотора са заминали.Някой знае ли как се сваля това моторче или какъв може да е проблема.

 

Здравей колега!

 

Провери много внимателно кабелите, защото аз имах абсолютно същия проблем миналата зима и се оказа че един от кабелите към моторчето е ИЗГНИЛ. А бях тръгнал да разглобявам всичко...

 

Иначе проблема беше точно такъв - понякога чистачките работят, понякога не искат да тръгнат въобще, а понякога като че нямат мощност и малко им трябва за да сработят.

 

Надявам се съм ти помогнал!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днеска погледнах, но къде да ги видя тези кабели, дане би да се сваля пластмасовата кора на чистачките, че дане бързам да правя глупости.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днеска погледнах, но къде да ги видя тези кабели, дане би да се сваля пластмасовата кора на чистачките, че дане бързам да правя глупости.

 

И аз имах такъв проблем миналата зима,като накрая отказаха нацяло,проблемът се оказа намотката на моторчето.Закарах колата на един еладжия ми го оправи за 20 минути и 10 лева

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано, аз все още не съм я отварял да я гледа, то и времето навън не позволява.Но жената я карала при някакви хора и буксата била пълна с мръсотии, пръскали са букста със спрей , но проблема не е решен.Не съм убеден,че е от моторчето си е заминало, навежда ме на мисълта,че четките са износени и трябва да се сменят.При включени чистачки, на която и да е степен не тръгват да се движат,но ако леко се бутнат с ръка правят един -два хода и пак спират.Малко да се оправи времето навън и ще го разглобя.Ти щом казваш ,че бързо са ти го оправили , значи няма да ми трябва много време да сваля моторчето.Поздрави,Димитър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано, аз все още не съм я отварял да я гледа, то и времето навън не позволява.Но жената я карала при някакви хора и буксата била пълна с мръсотии, пръскали са букста със спрей , но проблема не е решен.Не съм убеден,че е от моторчето си е заминало, навежда ме на мисълта,че четките са износени и трябва да се сменят.При включени чистачки, на която и да е степен не тръгват да се движат,но ако леко се бутнат с ръка правят един -два хода и пак спират.Малко да се оправи времето навън и ще го разглобя.Ти щом казваш ,че бързо са ти го оправили , значи няма да ми трябва много време да сваля моторчето.Поздрави,Димитър.

 

Здравейте колеги,

И аз имам проблем с чистачките: като карам с повече от 130 км/ч и спират да работят. Не знам дали е от моторчето или рамената не са ми наред?

Редактирано от jolly_roger
Обърни малко повече внимание на правописа.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

И аз имам проблем с чистачките: като карам с повече от 130 км/ч и спират да работят. Не знам дали е от моторчето или рамената не са ми наред?

Карай тогава с 129 км/ч. и няма да имаш проблеми.. :D

Явно над тази скорост, моторчето не може да преодолее въздушното налягане.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моите и с 180 си работят, само дето тия с които съм в момента нямат спойлери и се отлепват от джама :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай тогава с 129 км/ч. и няма да имаш проблеми.. :D

Явно над тази скорост, моторчето не може да преодолее въздушното налягане.. :)

Имаш предвид ,че атмосферното налягане,което 967 хектопаскала и е по-високо от атмосферното за мсеца окзва влияние, шегувам се.Чистачките смятам да ги оправя и да кача някоя снимчица, че да съм в полза и на други колеги.Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днеска погледнах, но къде да ги видя тези кабели, дане би да се сваля пластмасовата кора на чистачките, че дане бързам да правя глупости.

 

Бе аз бях махнал пластмасовата кора, но става въпрос за захранващите кабели към моторчето. Разбира се, че може и четки да са, намотка, но тръгни от по-евтиното :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колеги и мен днес в най-големия дъжд ми спряха чистачките:( Едвам стигнах до една бензиностанция, и с побутване нагоре надолу след 5-6 минути тръгнаха :( наистина кофти проблем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай връзките на буксите как са.Същата работа беше при мен.Буташ леко чистачките и те тръгват.Отворих чак електромотора и чудо-всичко вътре беше като ново,чак не можах да разбера защо са сложили 3 четки вместо две.както и да е ,събрах го,почистих буксите като хората и вече 5 месеца никакви проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е като вдигнеш капака моторчето на чистачките се вижда .. при мене е в ляво точно под предното стъкло.. буксата влиза директно в него ...

Аз имах проблем с чистачките - не искаха да се движат бързо .. движеха се все едно че всеки момент ще откажат.. разглобих под предното стъкло там където им е механизама .. странното е че не е направено с лагери а с някви втулки пластмасови... смазах ги с грес и чистачките станаха доста по-бързи ... с над 150 км си работят без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...