Премини към съдържание

Съединител или скоростна кутия-проблем!


batgani

Препоръчано мнение

Здравейте всички!Днес се случи нещо крайно неприятно и ми се ще да съм подготвен за предстоящото.Докато е в движение автомобила,жена ми се опитва да включи на 3та и осъзнава че това е невъзможно.При спрян и загасен автомобил скоростите влизат,но в движение не става.По точно,потегля на 1ва,но се чува леко стържене,превключва на 2ра и стърженето се усилва.Освен това трябва лоста да се придържа за да не го "изплюе"кутията.3та,както и останалите скорости вече ги няма,т.е.,привключвам, освобождавам почти до горе(90%),но нищо.Съединителя ми се струва че е много омекнал,все едно нещо там вътре се е скъсало,но пък защо тогава зацепва на 1ва и 2ра.

Дано правилно съм изложил проблема,който ми се струва отчайващо голям.Моля ви за мнения,какво би могло да е станало.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КОлега, няма да е лошо да споменете каква е каризмата, така разбиращите ще отговорят и няма да гадаят.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КОлега, няма да е лошо да споменете каква е каризмата, така разбиращите ще отговорят и няма да гадаят.....

ЕЕЕЕЕЕ,съжелявам!!!!Модела е Carizma 1.8 GLX,116ps 1997г....Извинявам се отново за недоглеждането и благодаря на Роско!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕЕ,съжелявам!!!!Модела е Carizma 1.8 GLX,116ps 1997г....Извинявам се отново за недоглеждането и благодаря на Роско!
Колега,погледни дали имаш спирачна течност в казанчето ,което се намира в дясно най отзад в коша,ако застанеш пред колата.Аз имах подобен проблем,и се оказа,че ми е изпуснала долната помпа,и съединителя го нямаше изобщо.Ако няма течност,погледни и двете помпи дали не са омаслени.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,погледни дали имаш спирачна течност в казанчето ,което се намира в дясно най отзад в коша,ако застанеш пред колата.Аз имах подобен проблем,и се оказа,че ми е изпуснала долната помпа,и съединителя го нямаше изобщо.Ако няма течност,погледни и двете помпи дали не са омаслени.

Благодаря ти за отговора ,но не разбирам какво общо може да има казанчето за спирачната течност със скоростите,благодаря все пак....!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора ,но не разбирам какво общо може да има казанчето за спирачната течност със скоростите,благодаря все пак....!!!
Колегата ти говори за казанчето на съединителя, а не за спирачното...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега включи на първа и натисни съединител, да видиш дали действа.Мисля си за съединител. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,погледни дали имаш спирачна течност в казанчето ,което се намира в дясно най отзад в коша,ако застанеш пред колата.Аз имах подобен проблем,и се оказа,че ми е изпуснала долната помпа,и съединителя го нямаше изобщо.Ако няма течност,погледни и двете помпи дали не са омаслени.

 

Възможно е да няма никакви течове и загуби на масло и пак проблема да е от помпите на съединителя. Но това ще стане ясно, когато се види от майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз имам подобен проблем, при смяна на скоростите се чува леко виене, дали е от скоростната кутия, случва се най-често на трета и четвърта скорост...Колата е Каризма did 2002

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз имам подобен проблем, при смяна на скоростите се чува леко виене, дали е от скоростната кутия, случва се най-често на трета и четвърта скорост...Колата е Каризма did 2002

По скоро е аксиален лагер ,но трябва да се види..........кофтито е че този лагер е неразделна част от долната помпа( то не е помпа а изпълнителен механизъм ) и трябва да се смени всичко........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е аксиален лагер ,но трябва да се види..........кофтито е че този лагер е неразделна част от долната помпа( то не е помпа а изпълнителен механизъм ) и трябва да се смени всичко........

 

 

Оказа се,че е изтекло маслото на скоростната кутия. Сега ще сменям семеринга и се надявам да не се наложи и цялата скоростна кутия. Май това е често срещан проблем при нашите коли като чета из форума....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ти говори за казанчето на съединителя, а не за спирачното...

Ами оказа се че цялата кутия е за смяна,че и съединителя.Реве ми се ама няма как.Майстора от няколко дни търси кутия втора употреба,но явно не е толкова лесно да се намери.Попитах го дали може и аз да помогна в търсенато,но той категорично отказа.Все пак се чудех дали може да се допитам до разбиращите тук,каква е приблизителната цена на кутия втора употреба и дава ли се някаква гаранция при евентуално закупуване.Модела е горепосочения:Каризма 1997г. 1.8 GLX.

Благодаря!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами оказа се че цялата кутия е за смяна,че и съединителя.Реве ми се ама няма как.Майстора от няколко дни търси кутия втора употреба,но явно не е толкова лесно да се намери.Попитах го дали може и аз да помогна в търсенато,но той категорично отказа.Все пак се чудех дали може да се допитам до разбиращите тук,каква е приблизителната цена на кутия втора употреба и дава ли се някаква гаранция при евентуално закупуване.Модела е горепосочения:Каризма 1997г. 1.8 GLX.

Благодаря!!!

Около 400-500 лв. е кутията...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами оказа се че цялата кутия е за смяна,че и съединителя.Реве ми се ама няма как.Майстора от няколко дни търси кутия втора употреба,но явно не е толкова лесно да се намери.Попитах го дали може и аз да помогна в търсенато,но той категорично отказа.Все пак се чудех дали може да се допитам до разбиращите тук,каква е приблизителната цена на кутия втора употреба и дава ли се някаква гаранция при евентуално закупуване.Модела е горепосочения:Каризма 1997г. 1.8 GLX.

Благодаря!!!

Пусни си обява в раздел купува..Все някой ще има такава кутия за продан...

Става и от Каризма 1.6 и от Рено и Волво същите години на производство 1.6, 1.7, 1.8 двигатели.. Трябва само да е JB3 кутията...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е слабото място на скоростните кутии на рено а на каризмата е точно такава, прекалено много семиринги има затова трябва да се наглеждат по често, след като реших да си сменя маслото на скоростната кутия разбрах злата участ а точно рената са известни със проблеми там ! само двигателите GDI са биле с японски кутии.

Редактирано от tmintov
Колега, следващият толкова неграмотен пост ще бъде директно изтрит, вместо да го поправям! Пишете с уважение към колегите, които ще Ви четат!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Ами оказа се че цялата кутия е за смяна,че и съединителя.Реве ми се ама няма как.Майстора от няколко дни търси кутия втора употреба,но явно не е толкова лесно да се намери.Попитах го дали може и аз да помогна в търсенато,но той категорично отказа.Все пак се чудех дали може да се допитам до разбиращите тук,каква е приблизителната цена на кутия втора употреба и дава ли се някаква гаранция при евентуално закупуване.Модела е горепосочения:Каризма 1997г. 1.8 GLX.

Благодаря!!!

Миналата година купувах скоростна кутия,от волво и рено са същите но с малки разлики кото не позволяват да се сложат на каризма! За жалост ,защото от рено намерих за 300лв. а за каризма за 500! Става и от 1.6,проблема е ч не се намират много лесно! явно скоростната кутия(френската ) е наи голямия недостатък на колата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) а пък на Митсубиши са приказка :) Някъде във форума Мирослав беше казал че проблемите със скоростните кутии идват от неспазване на интервала за смяна на маслото им. Така че френска или не - на по-новите коли се чупят често, аз на колта като се сетя на какво съм я подложил за да счупя няколко зъба от едната зъбчатка...тези новите да те е страх да ги погледнеш лошо ;)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...