Премини към съдържание

Разбиха ми Каризмата


Plam

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Днес макар и малко комично разбрах, че вчера са се опитали да ми разбият колата. Става на въпрос за моята Каризма. Бях на лекции и я бях паркирал странично на пътя към НСА. Когато отидох да си я взема нищо не разбрах, защото я бях паркирал много плътно до някакви храсти откъм шофьорската страна и слепнах от пасажерската,после пак се качих от пасажерската. Днес цял ден карам, но така и не съм обърнал внимание. И късния следобед поглеждам аз колата и опаааа изненадааа. На снимката виждате пораженията, най- странното е , че не са успели да я отворят, не знам да плача ли, да се смея ли. Видях при отключването вчера с алармата, че се е пускала, но на пръв поглед на колата нищо и нямаше, това ме наведе на мисълта, че се е случило пред УНСС. Не знам, кой е този наивник дето си мисли, че ще си скрия панела в колата, но най- странното си остава, как така знаеш къде и как да удариш ключалката, а не можеш да я отвориш? И все пак добре, че опита е неуспешен!

Сега имам няколко въпроса. Като има сега тази дупка дали е лесно отключването на колата? И някой може ли да ми каже какво да правя сега, поне тази дупка да не зее така и в същото време изглежда, че и дръжка трябва да си намеря, защото тази е счупена по брутален за мен начин. Не ми трябва да сменям ключалките, защото аз дефакто не съм ги ползвал никога, отключвам и заключвам с дистанционно. Но не искам да зее такава дупка. Моля за съвет и помощ и искрено ви желая никога да не се сблъсквате с подобни проблеми.

Лека и спокойна вечер!

 

Снимка

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм към 100 кила и сънът ми е тийнейджър - тоест, постоянно съм напрегнат и готов за побой над случаен крадец.

Как не мога да хвана един такъв, и да го вкарам в мазето.... :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато се обадих на един приятел, който живее от доста време в София ми каза следното - Ох, добре дошъл в София. Но същността на болката ми е друга, моля ви да ми дадете някаква алтернатива, защото с такъв проблем не съм се сблъсквал и все още не знам откъде да почна. Знам, че искам там да си има пак патрон, но не искам да е действащ, безмислено е да слагам пари в нещо, което не използвам. За отключване и заключване ползвам единствено дистанционното си. Някой да ме напътства къде мога да намеря такава дръжка, защото тази е осакатена за мен и моите разбирания. И дали сеге е опасно да стои така, в смисъл лесно ли може да се отвори колата като липсва патрона? Мисля си, че щом тоя гольо не е можал да я отвори с разбиване е възможно да е трудно подобно отваряне, ама то и аз вече не знам какво да си мисля. В едно съм сигурен, ако го бях хванал сега щяха да ме дават по телевизията как съм го хванал на местопрестъплението и съм му запалил ръцете завързани за главата му.

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, но мисля, че проблемът ти е по-голям. Крадците вече имат твой патрон. Те биха могли да си направят ключ, с който после не само че ще отключат, но и ще направят опит да запалят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, но мисля, че проблемът ти е по-голям. Крадците вече имат твой патрон. Те биха могли да си направят ключ, с който после не само че ще отключат, но и ще направят опит да запалят.

За какво им е ключ без имобилайзер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Plam ,аз имах същия проблем - явно е практика на някои в София да разбиват ключалките откъм страната на паркираните към храстите коли. На мен ми я разбиха пред УАСГ посред бял ден , но като не са могли да влезнат през вратата са счупили и малкото прозорче (това преди доста време-аз бях писал и преди)

Сега по въпроса:

- колата ти може да се отвори супер лесно - има едно лостче вътре ,което се избутва нагоре ( така си я отворих един път когато се заключиха ключовете вътре) В този ред на мисли не е хубаво да я държиш така колата.

Какво направих аз - не знам при теб как е ,но при мен патрона беше избит навътре и беше във вратата. Извадих си го и си го залепих със секундно лепило (при мен нямаше отчупена част от дръжката - само дупката ) Със времето обаче пак се разхлаби и тръгна да пада - решението бе да се запой по- здраво. Отидох при един познат на баща ми и той го направи здраво и хубаво - единствената болка е ,че няма да се ползва патрона,защото махнахме лостчето отвътре (но и аз както теб не ползвам ключове за отваряне на колата).

Как ми обясниха ,че са го захванали : Както е патрона със пластмасата около него са го наместили да съвпадне точно във дупката и отчупените части "патрон-врата" да паснат. После са го облякали с някаква фибрена мрежичка и със пласмасова спойка са го "заварили" един вид. Сега патрона си е оригиналния и си стои добре на вратата , но не мога да го ползвам.

 

Дано съм помогнал.

 

П.С. За справка , на мен в Ита сервиз в Стара Загора ми искаха 275лв. да ми направят ключалка по кода на ключа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато се обадих на един приятел, който живее от доста време в София ми каза следното - Ох, добре дошъл в София. Но същността на болката ми е друга, моля ви да ми дадете някаква алтернатива, защото с такъв проблем не съм се сблъсквал и все още не знам откъде да почна. Знам, че искам там да си има пак патрон, но не искам да е действащ, безмислено е да слагам пари в нещо, което не използвам. За отключване и заключване ползвам единствено дистанционното си. Някой да ме напътства къде мога да намеря такава дръжка, защото тази е осакатена за мен и моите разбирания. И дали сеге е опасно да стои така, в смисъл лесно ли може да се отвори колата като липсва патрона? Мисля си, че щом тоя гольо не е можал да я отвори с разбиване е възможно да е трудно подобно отваряне, ама то и аз вече не знам какво да си мисля. В едно съм сигурен, ако го бях хванал сега щяха да ме дават по телевизията как съм го хванал на местопрестъплението и съм му запалил ръцете завързани за главата му.

Според мен е някое наркоманче, което е готово за някой евтин касетофон или 5 лв. на монети останали на барчето да ти счупи стъклото или бравата на колата.

На твое място бих потърсил дръжка и патрон за бравата от някоя автоморга или частно лице, което продава Каризма на части. Цената на дръжката е около 60 лв. чисто нова и 20-тина втора употреба (за 20 лв. продадох дръжката от шофьорската врата на каризмата, която продавам на части във форума). Пак от тези места бих потърсил и патрон за бравата. В събота ще мога да разгледам механизма на действие на патрона на бравата на шофьорската врата и тогава ще мога да ти отговоря колко е опасно да липсва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

П.С. За справка , на мен в Ита сервиз в Стара Загора ми искаха 275лв. да ми направят ключалка по кода на ключа.

Каква е тази цена!!! Не мога да намеря емотикона, който гледаше ококорено или този, който се пляскаше по челото. Срещу 100 лв. колегата Plam може да получи от мен четирите патрона (от двете предни врати, петата врата и кормилната конзола) с двата оригинални ключа към тях, но на мен ми е неудобно да му ги предложа комплект, защото на него му трябва само единия патрон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За какво им е ключ без имобилайзер?

Вариант 1 - знаят как да елиминират имобилайзера;

вариант 2 - за да не се заключва волана, докато я теглят на буксир.

Не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази цена!!! Не мога да намеря емотикона, който гледаше ококорено или този, който се пляскаше по челото. Срещу 100 лв. колегата Plam може да получи от мен четирите патрона (от двете предни врати, петата врата и кормилната конзола) с двата оригинални ключа към тях, но на мен ми е неудобно да му ги предложа комплект, защото на него му трябва само единия патрон.

 

И мен ме застреляха с тази цена! Целта обаче не е да си купиш друг патрон с ключове , а да ти направят за твоите ключове патрон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропускам вероятността това да е бил опит за кражба на самият автомобил. Трябва да си супер тъпанар да разбиеш колата и да не можеш да я запалиш. Или на извършителя това му е била първата кола. Днес пък разбирам, че приятелката ми си била оставила слънчевите очила в жабката и най- интересното е , че тях ги няма. Физиономията ми когато разбрах тази сутрин тази подробност беше само за виждане, значи все пак са влезнали в колата. Претършували са навсякъде, където бих могъл да си оставя панела, нищо не са намерили тъпанарите и са взели въпросните очила.Друго, което ме светва като мисъл е, че са видели стойката на навигацията и са предположили, че и нея съм скрил в колата. Принципно в колата си никога, не държа нищо ценно, това си ми е закон. Но за тези очила не съм се и сетил. Другото изненадващо нещо е, че нямаше следи да е влизано в колата, примерно дръпнати сенници, отворена жабка, подлакътник, обърнати стелки. А й на всичкото отгоре не обранах внимание, но ми се стори, че колата когато щракнах със дистанционното си беше заключена, защото си издаде онзи светлинен сигнал, когато алармата е била задействана. Много странно се получи, всъщност се чувствам като глупак и адски унижен едновременно. Дръжка ще купувам втора употреба, такива дарителски кампании от сорта на 60лв. не мисля да правя на никого. Само за сравнение , онзи ден поръчвах чисто ново странично огледало за Пежо 307 купе, с механизъм и подгряване за 60лв. Колата е 2005год. А за моята вече 13 годишна кола да дам за някакво парченце пластмаса 60лв си мисля, че е повече от безсрасъдно. Карам японски коли от 6 години и все съм се сблъсквал с подобни аномалии в цените за частите, но така и не се научих да им свикна.

П.п бих се зарадвал някой да ми даде насока къде бих могъл да намеря втора употреба дръжка, а колкото до патрона, не вярвам да е паднал във вратата, но ще проверя. Според мен партона е бил изтръгнат, и така са счупили и дръжката, но може и при натиска навътре да се е пропукало, но това трябва да се провери. Ако патрона е вътре ще измисля нещо, ако ли не, не ми е ясно как ще направя нещата така, че да има някакъв там патрон, колкото да не стои дупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш да ти се отваря вратата и с ключ, може да помислиш дали да не сложиш дръжка от задна врата. На нея няма отвор за патрон, а на размер ми изглеждат еднакви. Имам такава дръжка, оригинална е, но не е от пластмаса, а от някаква алуминиева сплав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш да ти се отваря вратата и с ключ, може да помислиш дали да не сложиш дръжка от задна врата. На нея няма отвор за патрон, а на размер ми изглеждат еднакви. Имам такава дръжка, оригинална е, но не е от пластмаса, а от някаква алуминиева сплав.

 

Това, колега като идея е много добро, трбва да проверя дали с идентични!

Или другия вариант е , да занеса тази дръжка на майстор да запълни дупката с поялник и пластмаса, след което да го загладя с кит предполагам участъка и да пребоядисам дръжката.

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или другия вариант е , да занеса тази дръжка на майстор да запълни дупката с поялник и пластмаса, след което да го загладя с кит предполагам участъка и да пребоядисам дръжката.

Ако запълниш дупката с болкит, няма да ти се налага да пребоядисваш дръжката. Друго предимство на този вариант е, че заптиетата може да изловят следващия потенциален нощен крадец по останалите по болкита отпечатъците :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако запълниш дупката с болкит, няма да ти се налага да пребоядисваш дръжката. Друго предимство на този вариант е, че заптиетата може да изловят следващия потенциален нощен крадец по останалите по болкита отпечатъците :D .

 

 

Ако ще и на място да им го замъкнеш, пак нищо няма да постигнеш. Невинен до доказване на противното, а когато докажеш въпросното противно, се оказва, че то не е достатъчно за образуване на обвинение. Или с една дума, всеки сам по - свой си начин да се управя.

 

П.п Колега това с болкида майтап ли беше?

 

Май, че определено е било шега. Защото болкида принципно масово се използва във стройтелството или иначе казано за запълване на фуги и така нататък. Интересен химичен продукт е май , но доколкото разбирам, си остава мекичко, а и го дават за покриване на отвори до 30-40мм. От друга страна аз не искам колата ми заради едно разбиване да заприлича на кола зглабяна в гаража. Трябва ми оптимално решение на моят проблем, все пак максимално да се доближи до заводската идея, без да влагам много средства при положение, че при така стеклите се обстоятелства просто се отказвам от този патрон и неговото приложение. Трябва да измисля надежден и все пак красив метод за отстраняване на щетата.

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми оптимално решение на моят проблем, все пак максимално да се доближи до заводската идея, без да влагам много средства при положение, че при така стеклите се обстоятелства просто се отказвам от този патрон и неговото приложение. Трябва да измисля надежден и все пак красив метод за отстраняване на щетата.

Предложил съм ти оригинална дръжка втора употреба за 20 лв. За по-заводско и евтино решение не се сещам. Ако ти се струва скъпо и неоптимално да даваш толкова пари за дръжката, вземи проучи каква ще е цената на майстора с поялника и този с боята. Ако имаш някакви моментни финансови затруднения, мога в момента да ти дам тази дръжка без пари с условието, че когато се опаричиш, ще преведеш тези 20 лв. за някоя от благотворителните инициативи на клуба. Предложението ми за болкита беше майтап.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Plam , провери първо дали не ти е останал патрона във вратата , защото патроните се удрят на вътре , а не се издърпват при разбиване . Ако все пак не е във вратата мисля ,че на Dancho решението е най-удачно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен преди 3-4 години ми бяха разбили Ауди-то (Б4) и отидох при първия ключар, който срещнах да Симеон и Ботев. Смени ми патрона с нов и го препрограмира за старите ключове. Около 40 мин работа и пак толкова лева някъде.

 

Проблема с това, което искаш да направиш (да махнеш тотално ключалката) е, че все в някакъв момент ще ти падне батерията на дистанционното или нещо подбно и няма да можеш да си влезеш в колата... (ако си с хеч-бек ще трябва да се провираш през багажника)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен преди 3-4 години ми бяха разбили Ауди-то (Б4) и отидох при първия ключар, който срещнах да Симеон и Ботев. Смени ми патрона с нов и го препрограмира за старите ключове. Около 40 мин работа и пак толкова лева някъде.

 

Проблема с това, което искаш да направиш (да махнеш тотално ключалката) е, че все в някакъв момент ще ти падне батерията на дистанционното или нещо подбно и няма да можеш да си влезеш в колата... (ако си с хеч-бек ще трябва да се провираш през багажника)

....или да си влезеш от пасажерската (дясна) врата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези от вас, които искат да хванат злосторниците, но не си чуват сирената на алармената инсталация, биха могли да си поставят леко преработен GSM към алармата и да им звъни, когато се развика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези от вас, които искат да хванат злосторниците, но не си чуват сирената на алармената инсталация, биха могли да си поставят леко преработен GSM към алармата и да им звъни, когато се развика.

 

Да не да става на въпрос за пейджър към алармата средно на стойност около 100-150лв ? Защото до колкото съм запознат обхвата му е средно около 200-500метра. Обмислям и такъв вариант, с надеждата, че мога подобно устройство да го подкарам да хваща до 1 км. Ама това с телефона не го вдявам как става, можеш ли колега до обясниш принципа му на действие?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш първо прочети последния ред :)

Вземаш един GSM, който да ти е омръзнал, но да работи. От клавиатурата му, от "зеления" бутон за набиране изкарваш две жици, които свързваш към алармата. Някои аларми имат изход "реле" за включване на допълнителни сирени. Трябва да се провери дали е "реле" или е някакво ниво, променящо се при развикване. Ако е второто - слага се допълнително реле. Слагаш телефона в колата, слагаш му някаква СИМ карта и зарядно за 12V. Изключваш му функцията автоматично заключване на клавиатурата. Избираш от него собствения си GSM, който носиш винаги със себе си и затваряш. Натискаш веднъж зеления бутон и оставяш телефона така. При следващото натискане, което ще се случи при развикване на алармата, ще бъде избран твоя GSM.

Такова нещо има разработено и вероятно са направени доста тестове и подобрения - бях чел в нета.

PS Търси в Google "gsm алармена система". Можеше да си спестя писането :) !

Това изглежда добре: GSM комуникатор .

Редактирано от laskov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ако си с хеч-бек ще трябва да се провираш през багажника

 

Не. Ще си го отключи от багажника (ако централното работи в случая). Аз ако взема да махам патроните, какъвто е замисъла на колегата Plam първо бих махнал точно на багажника и бих сложил една голяма :mitsu-smiley: (така изглежда супер);

 

 

Сега да се върнем на темата:

Ако го няма патрона се прави се една метална тапичка или даже просто кръгче от нераждъвейка (или какъвто е материала) Залепя се с нещо отзад дръжката и се маже с кит или с пластмаса, после се боядисва. Мисля че ще струва 12лв само боята в най-евтиния случай, при положение че има от къде после да се намери малко количество лак. После трябва да се вгледаш че да видиш, че няма ключалка. По същия начин може да се залепи с такава метална пластинка и другия патрон (някои хора така си залепят всичките уж да затруднят джамбазите, но метода е спорен). Може би най-евтиния и бърз вариант е с дръжка от задната врата (същия цвят) , разбира се ако стават. Даже сега се сещам че патроните на лявата и дясната врата може да са съвместими и да се прехвърли патрона и тази дръжка без патрона да е от дясно.

За алармите както казаха това с GSM-a e е лесно приложимо. Трябва да се добави и едно зарядно. После с две жички през едно реле да се симулира натискането на зелената слушалка или някой бутон за бързо набиране, в зависимост от сигнала който се подава на релето и дали телефона може да набере с едно натискане. Ако ти е жал за телефона му взимаш едно handsfree и свързваш към бутона. При "натискане" на бутона се набира последния набран номер. Телефона го скриваш някъде под корите, че да не го откраднат. Сменяш и шоксензора и слагаш един микровълнов обемен датчик. За шоксензора взимаш един валкорски ( http://img407.imageshack.us/i/dsc00010g.jpg/ - 10лв) обемния дачик е 30лв някъде, може да ползваш такъв само за вътрешния обем, ако нямате разни индивиди, които да минават с пирон по колите.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...