Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Колеги, помагайте


Препоръчано мнение

И такааааа....вчера жената се прибирала от работа сама, и тъкмо си паркирала кротко пред вкъщи...хоп на чистачката малка змия :icon_hmm: :icon_hmm: в паниката /предполагам, че не само моята жена е страхлива/ пуснала веднъж чистачките, но в този момент змията изчезнала в решетката под стъклото...

Снощи в тъмното нямаше смисъл да я търся, но днес сутринта отворих капака, запалих звездичката, рових по седалки и под тях, рових в багажника и къде ли не....но си мисля, че е някъде по тръбите на парното, ако изобщо е още в колата.

Моля ви споделете някой имал ли е подобен проблем и има ли начин да я изкарам от колата. Ако не я намеря, жената каза, че повече никога няма да се качи :icon_hmm: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е в гараж ...

Вариант 1: Продавате тази и купувате по-нова кола. :)

Вариант 2: Отиваш в някой зоомагазин, купуваш една малка змия, показваш я на жена си - "Това е змията! Намерих я до радиатора!" и вече ще си имате и терариум. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре, нали е отвън? Най-вероятно се е изнизала нанякъде. А и в тръбите на парното да е влязла - няма как да се промуши в купето - все пак има филтър.

Малеее, ако това се случи на жена ми - не искам да си мисля какво чудо ме чака......... Поне два пъти ще ме накара да я разглобя цялата, да не се е скрила в цилиндрите, случайно ;-)

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не било вярно. И аз си мислех, че се примамват с топло мляко, но търсенето в гоогле изкара едно интервю с ловец на змии от Варна, който обяснява, че таралеж можел да нападне змия ако бил зверски гладен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега не разчитай на филтъра!Че като пуснеш парното, току виж нещо ти падне в краката.....търси и дано да е избягала :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оххх ужас!!!

А женати разпознала ли е вида змия, или в паниката не е обърнала внимание?

Предполагам че ако на мен ми се случи, ще разглобя колата сама............ в паниката от зор да я намеря :))))

Редактирано от Malcho
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смела работа! Жена ми ще излети като тапа от шампанско на другия край на София чак! Виж, мен ще ме хване да разглобявам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е в гараж ...

Вариант 1: Продавате тази и купувате по-нова кола. :)

Вариант 2: Отиваш в някой зоомагазин, купуваш една малка змия, показваш я на жена си - "Това е змията! Намерих я до радиатора!" и вече ще си имате и терариум. :)

 

 

Напълно подкрепям колегата за 2рия вариант, лично мойто мнение че змията отдавна си е заминала, поради 2 причини :

 

1. Тя няма полза да седи там на студено (понеже предполагам колата не е палена от тогава ) и си е заминала да се препича някаде :)

 

2. Там няма храна за нея ( а всеки огладнява, рано или късно)

 

Та ако още не си е заминала скоро ще си замине, а ти утиди купи 1 змия, и след като я утрепаш я покажи на женати.

Аз поне така бих постъпил.

 

И колега мерси че ми оправи черния ден с тази случка, благодаря ти искренно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не трепи животното....

Кажи и, че си я утрепал и и предложи да я заведеш да и я покажеш, или ако не вярва - кажи и, че ще я донесеш в апартамента.....

Поне моята няма да дойде никога!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники е прав, че змията няма да стои на студено.Докато и е топло ще стои там и после ще изчезне.Но иначе на глад деянат по много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И такааааа....вчера жената се прибирала от работа сама, и тъкмо си паркирала кротко пред вкъщи...хоп на чистачката малка змия :icon_hmm: :icon_hmm: в паниката /предполагам, че не само моята жена е страхлива/ пуснала веднъж чистачките, но в този момент змията изчезнала в решетката под стъклото...

Снощи в тъмното нямаше смисъл да я търся, но днес сутринта отворих капака, запалих звездичката, рових по седалки и под тях, рових в багажника и къде ли не....но си мисля, че е някъде по тръбите на парното, ако изобщо е още в колата.

Моля ви споделете някой имал ли е подобен проблем и има ли начин да я изкарам от колата. Ако не я намеря, жената каза, че повече никога няма да се качи :icon_hmm: :icon_hmm:

Успокойте любимата,че не става дума за змия.Това е било малко стенно гущерче.За да се качи влечуго до стъклото му трябват нокти,а такава змия още не е сътворена.При пущане на чистачките то се е сепнало и е напуснало колата тичайки по ниската част под уплатнението на стъклото.Не е възможно змия да се задържи на стъклото,когато колата се движи.Както не е възможно при спиране пред къщи да се появи изведнъж.Това може да го стори само малкото дяволче,кото се движи с висока скорост.Още в същия миг то е напуснало колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Успокойте любимата,че ... Още в същия миг то е напуснало колата.

И я накарайте да се почувства и малко гузна, че е подплашила животинчето ... :) А после я успокойте, че щеше да е по-лошо ако го беше прегазила, и отворете една бутилка червено ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само умни мъжки отговори - излъжи я, убий друга, дрън дрън! Ние трева пасем и на глупостите с ноктите се хващаме...

По темата - съвсем случайно четох статия миналата седмица, с видеоматериал даже, за едно семейство от Варна със същия проблем. На втория ден след като змията са я видели да влиза в колата и след щателно претърсване на канал, тя се е 'усмихнала' на детето като отваряло багажника, пепелянка! "Гражданска защита" има начин да я изкара със специален газ, ето и пълния текст с видео на случката във Варна:

Пепелянка се пъхна в луксозен джип

Надявам се да съм помогнала и успех...на лъжата краката са къси и освен това понякога излиза много скъпо!

Редактирано от Нина Кръстева
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме по това време змия... Жената качи една пепелянка в къщи на 3-тия етаж на мивката. Бяхме ходили за риба и явно се е пъхнала в торбата с храната, навита вътре. Малко се стресна горката (опс, коя от двете ;) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брей, че силни думи! Къде остана доброто старо чувство за хумор!

И тъй като обикновено нас пращат да се борим със змиите - и както колегата е описал по-горе - змията не може да влезе сама в колата. Няма откъде и как. Виж, може да бъде вкарана вътре с нещо (щайга ябълки, напр.), но сама - не може да пропълзи, просто няма откъде да мине и да се движи отвесно по ламарините. Те змиите трева пасат. Не може да мине по никакъв начин и през тръбите на парното. То да не е като в стария виц за руското автомобилостроене - "Слагай котката вътре и утре, ако е още там и не е избягала- колата е първо качество". Пък и тръбите на парното са около 90 градуса топли - змия, змия, ама и тя се пари......

 

А към дамата - подобни изблици понякога ни карат да прибягваме до дребни хитринки. Щото иди обяснявай конструкцията на автмобила и анатомията на змиите.

 

П.П. Змиите по това време отдавна са в летаргия, сврени на топло в дупките си. И с право, на тоя студ. Не ми се рови да търся, но при по-ниски температури те просто се повдървяват. Като дете намерих малко смоче в планината. Застудя рязко и то се беше почти парализирало, мислих, че е умряло. Дядо ми го взе и го прибра в хижата на овчарите, за няколко минути се отпусна и съживи.....

 

Та поуката от цялата работа е - внимавайте с кърската любов с луксозни джипове около Варна. С някое платнище може и пепелянка да си вземете....

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз чувство за хумор имам, но като стане дума за змии някак си го губя - жена съм все пак.

Новак съм тук очевидно, регистрирах се само за да кажа за статията.

Ако съм прозвучала твърде грубо - моля за извинение всички засегнати, не съм целяла това, а да подчертая, че няма смисъл от лъжи, има реален проблем, нуждаещ се от решение и това е по-важното.

А колкото до замръзналите змии - аз не бих разчитала много на това, гледай колко градуса е, а как съскам само :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за хубавите идеи :icon_thumbup: :mitsu-smiley: Искрено се забавлявах докато четях:)

Сега като свърша работа отивам да направя щателна проверка и да се запозная с г-жа пепелянка/усойница:)...пък и в събота ще ходим на вила и ако се покаже от някоя духалка по пътя ще има ако не друго, то поне МНОГО смях с жената:):)А ако ме ухапе на връщане, най-много да се напие от квърта в алкохола ми:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде добре дошла. Ние тук си обичаме и уважаваме колежките..... И като автомобилен форум (все пак) се шегуваме от време на време с тях, но те си ни обичат и ни търпят. Споко.

 

П.П. А за съскането - знаем, свикнали сме.... Ако на всяко обръщаме внимание - трябва да плуваме до другия бряг ;-) Вярно е, че на лъжата краката са къси, но е вярно, че и на страхът очите са големи. Просто едните сме от Марс, а другите от Венера, така е устроен светът.

 

П.П. 2 Хахахахаха, и ние се позабвлявахме.... Малко на твой гръб, ама - има и такива дни

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само умни мъжки отговори - излъжи я, убий друга, дрън дрън! Ние трева пасем и на глупостите с ноктите се хващаме...

По темата - съвсем случайно четох статия миналата седмица, с видеоматериал даже, за едно семейство от Варна със същия проблем. На втория ден след като змията са я видели да влиза в колата и след щателно претърсване на канал, тя се е 'усмихнала' на детето като отваряло багажника, пепелянка! "Гражданска защита" има начин да я изкара със специален газ, ето и пълния текст с видео на случката във Варна:

Пепелянка се пъхна в луксозен джип

Надявам се да съм помогнала и успех...на лъжата краката са къси и освен това понякога излиза много скъпо!

 

А колежке аз имам лош опит с женския страх и от тогава гледам да го избягвам както мога, случката е следната.

 

Карам си аз спокойно по магистралата с 120/130 в час и по едно време гледам таралеж на пътя, и точно щях да мина над него с колата да не го згазя и една приятелка (която се возеше до мен в колата) извика "животнооооо" и ми дръпна волана. Не само че си съкратих живота с няколко години докато успокоя колата, но и горкия таралеж го отнесе !!!!

 

Та си извадих следните поуки:

 

1. Винаги гледай жените да сядат отзад ( ако е неизпълнимо, се кара с повишено внимание) имам предвид на дълък път :)

2. На стресната жена да се вика полза няма ( понеже тогава бях полудял и се разкрещях на момичето, но единственото което постигнах е да я разплача) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм рядко свестен тип, винаги гледам да седна отзад без някой да ме подканва :icon_thumbup:

Подобно изстъпление съм имала и аз...оттогава много внимавам какво и как казвам на шофьор. На мен обаче не ми се развикаха, заради което всъщност много повече време мислих над глупостта си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм рядко свестен тип, винаги гледам да седна отзад без някой да ме подканва :icon_thumbup:

Подобно изстъпление съм имала и аз...оттогава много внимавам какво и как казвам на шофьор. На мен обаче не ми се развикаха, заради което всъщност много повече време мислих над глупостта си.

 

E то и аз разбрах че е грешка, но и бях много бесен на момента (малко съм си нервак, какво да направя ), но човек се учи от грешките си :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и още един вариант, да се разведеш и си вземеш гадже, което не знае.

Но пък бившата винаги може да я светне. Черен хумор.

Отначало помислих, че става въпрос за лепенките, които бакшишите ляпят по багажника.

По това време змии няма. Накой да не е метнал нещо изкуствено от терасата?

Редактирано от StarDeliormanski
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колежке аз имам лош опит с женския страх и от тогава гледам да го избягвам както мога, случката е следната.

 

Карам си аз спокойно по магистралата с 120/130 в час и по едно време гледам таралеж на пътя, и точно щях да мина над него с колата да не го згазя и една приятелка (която се возеше до мен в колата) извика "животнооооо" и ми дръпна волана. Не само че си съкратих живота с няколко години докато успокоя колата, но и горкия таралеж го отнесе !!!!

 

Та си извадих следните поуки:

 

1. Винаги гледай жените да сядат отзад ( ако е неизпълнимо, се кара с повишено внимание) имам предвид на дълък път :)

2. На стресната жена да се вика полза няма ( понеже тогава бях полудял и се разкрещях на момичето, но единственото което постигнах е да я разплача) :)

Ай ми барне някой волана, все ще му се доходи по нужда. И докато се обслужва в храстите, или на някоя бензиностанция - ще ми гледа колата отзад! Как плавно се отдалечава! Аз децата възпитах седалката ми с крака да не докосват докато карам, какво остава за волана, това е смъртен грях!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...