Премини към съдържание

Покупка на Colt


HalHaber

Препоръчано мнение

Привет.Аз съм нов и много неразбиращ от коли.Имам някои въпроси и спешни нужди,преди да е станало късно и предполагам,че хората с добри и чисти сърца,които същевременно се надявам и да разбират от мицубиши,ще ми помогнат.Моята история не е важна,но съм младичък,на 18 и това ще ми е първа кола.Парите си изкарах съвсем сам,затова и не искам да ги хвърля за нищо.Накратко искам да си купя Колт и един определен модел ми хвана окото -

 

http://www.mobilen.bg/11252364668533876

 

Това е той.Моята мечта.

Въпросите ми са следните и много непоследователни,за което съжалявам:

-Има ли тук човек от Варна,който може да огледа колата на момента и с чисто сърце да ми каже заслужава ли си или да си търся друга(естествено срещу съответно скромно заплащане,понеже съм с мн ограничени средства)...???

-Евентуално какви са цените за смяна на консумативи и евентуални други ремонти на части,които често се чупят,при Мицубиши моторс и има ли други варианти за сервизи (варна,сливен)?

-Има ли такъв двигател на Колт,какъвто е описан в офертата,защото аз не открих такъв в интернет?

 

Аз говорих с човека,който го продава,по телефона и ми прозвуча свестен тип,но това не означава нищо.Наистина се надявам колата да е запазена,защото много ми харесва и бих бил много щастлив,ако един ден стои пред блока ми. :)

 

това ( http://www.mobilen.bg/11252355586893245 ) ми е резервния вариант,защото е евтин.(дано евтиното не ми излезе скъпо)

 

Искрено благодаря предварително на всички доброжелатели,които ще пишат и искам да знаете,че го оценявам истински,защото този избор означава много за мен и се надявам да е верния.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега. Поздрави за хубавия избор на марка и модел автомобил. Като за първа кола, а и младо момче, мисля че колта ще ти пасне перфектно :)

На въпроса... Ако се обадиш на обявата и разбереш къде точно се намира тази кола, може и да намеря време да отида да я огледам. Отсега ти казвам, че мотора е 75 к.с. За цени на консумативи - маслен филтър филтрон - 10-15 лв., въздушен филтър филтрон 19 лв., масло 15-20 лв. литъра зависи какво си избереш (този мотор събира 3300 гр.). Ремъка ще е около 50-60 лв. предполагам. Кабели за свещи японски 70-80 лв. Свещи дензо 45 лв. к-та. Казвам ти цени на които съм взимал тези неща за колта на жената. Само ремъците не съм и сменял аз и не знам точните цени там. Аз за моята бях дал 300 лв. да я ми я обслужат. Ако е читава колата, ще караш доста време. Ходовата част е доста издържлива и мотора носи много на бой.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някои имат, някои нямат. Моето е 99-та год. 1,3 и има оборотомер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някои имат, някои нямат. Моето е 99-та год. 1,3 и има оборотомер.

 

Има и от 4-та и от 5-та генерации такива С и такива БЕЗ оборотомер :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че GLX изпълненията имат , а GL нямат оборотомери.

 

Може, да. Моето си е GLX. Инче тези, които съм виждала да нямат, не съм им обръщала внимание какви са били.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, защото с GLX Митсубиши обозначават по-луксозните версии на всички свои модели, докато GL е по-постен вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от вчера съм собственик на почти същият като на колегата COLT 1.6 GLX, 1997година , обаче след нанесени "тежки телесни повреди" трябва да се подмни преден капак и броня, ориентировъчно някаква цена да ми кажете, че тръгвам по моргите да търся,другото което е , че прозореца от шофьорската страна при вдигане започва да излиза напреде и трябва да се придържа за да се затвори.Трудно ли се сваля кората на вратата и ако знае там каквъв може да е проблема.Струва ми се ,че и задна скорост влиза трудно, някакви идеи?Тука из мобиле ги гледам , че двигателите са 90 и 115 к.с , как мога да разбера какъв двигател е?Извинявам се, че пиша поста си в темата на колегата, ако е нужно нека модераторите го изтрият ще отворя нова тема.Благодаря ви преварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл! :) Честито за придобивката, много добър избор! Няма да съжаляваш. :icon_thumbup:

След средата на 96-та год. Колт V 1,6 e 90 коня (като червения Колт от подиса ми). Предния модел с легналите стопове имат 1,6 113 коня. Твоя двигател е 4G92, 90 коня. :)

Редактирано от Валентина
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре търсенето продължава.Вероятно ще е Стара Загора.Стискайте палци този път да се прибера с Колт :D

 

Отваряй си очите и не скачай с рогата на пред!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отностно първия пост... мисля, че КОЛТА е на доста висока цена..и трябва да ти свалят парички, ако не се лъжа, говорим за 1,3 12V, а и колата няма климатик и шибидах. Другата кола, която е 800евро също трябва да ти свалят от цената...защото и тя ще ти дойде скъпичка (екотакси регистрации граждански и куп други неща + консумативите) червеното колтче поне е обслужено.

 

MB200ce съжалявам да чуя за проблемите ти с тенекиите, но не се притеснявай, обиколи моргите и някои тоталки или англичанки и дано си намериш на добри цени добри части. Дано само бронята и капака са типроблем, а не да се наложи да търсиш и предна маска и тн... Двигателя който си избрал е много читав и пъргав, колегата ЕМИЛ ДИМИТРОВ ще потвърди :)

Успех и безаварийни на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В СТЗ не открих нищо интересно,но за жалост нямах и време да търся качествено.От първите два варианта в темата единия почти отпадна,а другия е крайно резервен...

Сега обмислям тези двата,но по-евтиния ми идва много далеч мамка му,къде е чак Монтана,а и не знам как ще се оправям там...

 

http://www.mobilen.bg/11253778787612542

 

http://www.mobilen.bg/11253717533445549

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този втория изглежда прекалено лъскав за тази ниска цена. :icon_hmm: Освен това,кола на 12-13 години и на 108000км.-просто забрави.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 г търсих и аз доста усилено Колт, ама те такова животно на тия години и километри нямаше в цяла Европа, така,че това не е мерило, гледай основните неща по колата .Ама и Монтана е много блио до Враца :icon_hmm: (нищо лично за колегите от тоя регион ) , но от там читава кола аз поне несъм виждал .

Успех с търсенето , знам кво е !!!

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отностно първия пост... мисля, че КОЛТА е на доста висока цена..и трябва да ти свалят парички, ако не се лъжа, говорим за 1,3 12V, а и колата няма климатик и шибидах. Другата кола, която е 800евро също трябва да ти свалят от цената...защото и тя ще ти дойде скъпичка (екотакси регистрации граждански и куп други неща + консумативите) червеното колтче поне е обслужено.

 

MB200ce съжалявам да чуя за проблемите ти с тенекиите, но не се притеснявай, обиколи моргите и някои тоталки или англичанки и дано си намериш на добри цени добри части. Дано само бронята и капака са типроблем, а не да се наложи да търсиш и предна маска и тн... Двигателя който си избрал е много читав и пъргав, колегата ЕМИЛ ДИМИТРОВ ще потвърди :)

Успех и безаварийни на всички!

 

Обиколох всички морги в Бургас, но такова нещо не са чували. Другият вариант е 520лв нов, който моментално отпада.В мобиле звънях поне на 3 места и те продадени.И най-вероятно няма да се купува капак, а само ще се поправи(Отново). То като цяло се оказа , че не толкова капака е проблемен, а това мисля че "очиларка" се казва и трябва да се поизправи.Колегата, който търси колт ще му пожелая успех, аз сично съм доволен от доста неща на колта, но има и неща които не ми харесват.Едно от тях е , че огледалото ми стои почти пред лицето( аз съм си малко дълък за това :) ) и това че на завоите се накланя прекалено много, може би има някоя пружина и амортесйорче за смяна, и също не ми харесва това , че с оригиналните 13-ки колелата са прекалено прибрани и стоят някакси все едно не са нейните, но това се оправя лесно с други джанти и фланци евентуално.В крайна сметка колата много ми харесва, като ускорение е много добре и е сравнително икономична. Добре, че жената ще си я кара, защото днес докато стигна до КАТ за пререгистрация с тая пъргавелка направих нарушения за поне 3 книжки :icon_rock: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих в Пловдив преден капак и броня за сносна цена дори с транспотр за 280 лв.но се отказах реших че не ми се налага защото щетите ми бяха по големи и направо на маистор.Мога да ти бам някакви данни ако пожелаеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на всички и аз съм от скоро собственик на Колт 1.3 GL 97-ма взех си я от Монтана, а съм от Добрич както се казва "Няма невъзможни неща" стига да го желаеш. Много съм доволен от Машинката и Пожелавам на колегата HalHaber да успее и той да стане щастлив собственик, а в последствие и Фен на марката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на всички и аз съм от скоро собственик на Колт 1.3 GL 97-ма взех си я от Монтана, а съм от Добрич както се казва "Няма невъзможни неща" стига да го желаеш. Много съм доволен от Машинката и Пожелавам на колегата HalHaber да успее и той да стане щастлив собственик, а в последствие и Фен на марката.

 

Имаш един колега от Добрич, Rado85 му е ник-а, той идва на срещите във Варна, може да дойдеш с него да се видим ;)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в момента съм в София и няма да мога да дойда скоро но когато се прибера ще го потърся да се запознаем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...