Премини към съдържание

Вече съм с газов инжекцион


kim69

Препоръчано мнение

Здравейте на всички! От две седмици съм с ГИ "Фобос", монтиран от сервиза в Долни Богров. Много съм доволен от вниманието и работата на момчетата, ако някой е решил да се огазява, да ходи там, няма да сбърка :icon_thumbup:

Галанта върви перфектно. Докато правихме настройките въобще не разбирах, ако не ми казваше момчето, кога е на бензин и кога е на газ, дърпа яко. Трябваше да го изпъвам до 6000 оборота на 1, 2 и 3 предавки. Въобще много съм доволен. Още на другия ден потеглих към морето и никакви проблеми върви та се къса. Много се двоумих но сложих и тази система за омасляване на клапаните и мисля че не е излишна, ще видим времето ще покаже. Пък да не говорим за джоба, много е приятно да плащаш малко а да караш много :icon_rock:

Бутилката ми е на мястото на резервната гума, та въпроса ми от къде да си намеря от тези малките гуми?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! От две седмици съм с ГИ "Фобос", монтиран от сервиза в Долни Богров. Много съм доволен от вниманието и работата на момчетата, ако някой е решил да се огазява, да ходи там, няма да сбърка :icon_thumbup:

Галанта върви перфектно. Докато правихме настройките въобще не разбирах, ако не ми казваше момчето, кога е на бензин и кога е на газ, дърпа яко. Трябваше да го изпъвам до 6000 оборота на 1, 2 и 3 предавки. Въобще много съм доволен. Още на другия ден потеглих към морето и никакви проблеми върви та се къса. Много се двоумих но сложих и тази система за омасляване на клапаните и мисля че не е излишна, ще видим времето ще покаже. Пък да не говорим за джоба, много е приятно да плащаш малко а да караш много :icon_rock:

Бутилката ми е на мястото на резервната гума, та въпроса ми от къде да си намеря от тези малките гуми?

...правилния избор! :icon_thumbup:

 

С кеф да си го ползваш ГИ! :)

 

П.С:

 

Искрен ли ти поставя/настройва инжекциона? :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега поздравления! И аз имам същата газова от 1 г. Много съм доволен! Но от тази джаджа - "омасляване", няма смисъл!!! Първото японските двигатели са доста по добри от другите, но те изрично ти подчертават за японски коли...дрън дрън...После ти обясняват, тя предпазва...А накрая нали има едно болтче с което си регулираш масалцето, е след 5-6000 км. то почва да си се отвива само и няма да му смогнеш на масло! Имам опит с Нисан Примера 4 години на газ без глупости и си беше пушка!

Не ме разбирай погрешно, и аз си сложих такова нещо и се проклех за това. Станах приятелче с едно от момчетата (той пък кара мазда) и ми обясни чисто и просто че това е рекламен трик и нищо повече, е вече съм на 30 000 км. и нямам проблеми, а онез ми казах 10 000км. без това нещо и едва ли не ще се простя с двигателя. И наистина като ми изтърсиха това за болчето, че то само си се отвивало (егати системата) и трябва да се гледа поне 2-пъти в седмицата....

А иначе и аз съм доволен от "Фобос" макар да са малко мърляви, но цената им е добра и качеството също.

А по газовата наистина не се е налагало да се пипа нищо. Така че и аз я препоръчвам, просто не си слагайте тая глупост с маслото.

И накрая със здраве да си я караш :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Аз също сам много доволен от Фобус като газов инжекцион. Като монтаж също бях доволен докато не отидох при Пламен да ми сменя маслото на автоматика. Оказа се ,че в стремежа да захванат всички кабели със "свински опашки" така ми бяха стегнали един маркуч (една от важните магистрали на охладителната система) ,че от Ф50 маркуча беше станал Ф15. Не ми се мисли какво можеше да стане......направо ми идваше :icon_n_bash:

Но иначе съм много доволен, мицката се чувства много добре :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви маслени системи, бе хора? 70 к с ГИ и нищо! Само филтър и едно скъсано кабелче - туй то! Газ догоре и си свиркайте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...правилния избор! :icon_thumbup:

 

С кеф да си го ползваш ГИ! :)

 

П.С:

 

Искрен ли ти поставя/настройва инжекциона? :drive:

 

 

Не ги познавам момчетата и незнам кой точно ми е монтирал системата, но настройките в движемие ми ги прави едно момче с очила. А пък за омаслителя, аз първо им отказах. Започнаха да ми обясняват, че точно на японските коли имало нужда да се слага и т.н. раздувки, раздувки. Както и да е, оставих колата и си тръгнах, минах 20 метра и нещо почна да ме гложди отвътре и си рекох тъй и тъй хвърлям пари сигурно няма да е във вреда и се върнах и им казах да сложат омаслител. Е сега разбирам, че наистина не е било необходимо, но вече е късно. Важното е колата да върви без проблеми. Онзи ден от празна бутилка заредих за 10лв. газ на шел на бул. Владимир вазов и минах 91 км. само в София. Мисля, че това е супер като разход на газ и то градско. Само трябва да отида да ми настроят сондата на бутилката, че се пълни почти на 100% а тряба да е 80% от вместимоста или в моя случай, бутилката е 43 лтр. и трябва на 35 лтр. да изключва пистолета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ги познавам момчетата и незнам кой точно ми е монтирал системата, но настройките в движемие ми ги прави едно момче с очила. А пък за омаслителя, аз първо им отказах. Започнаха да ми обясняват, че точно на японските коли имало нужда да се слага и т.н. раздувки, раздувки. Както и да е, оставих колата и си тръгнах, минах 20 метра и нещо почна да ме гложди отвътре и си рекох тъй и тъй хвърлям пари сигурно няма да е във вреда и се върнах и им казах да сложат омаслител. Е сега разбирам, че наистина не е било необходимо, но вече е късно. Важното е колата да върви без проблеми. Онзи ден от празна бутилка заредих за 10лв. газ на шел на бул. Владимир вазов и минах 91 км. само в София. Мисля, че това е супер като разход на газ и то градско. Само трябва да отида да ми настроят сондата на бутилката, че се пълни почти на 100% а тряба да е 80% от вместимоста или в моя случай, бутилката е 43 лтр. и трябва на 35 лтр. да изключва пистолета.

Искрен ти е правил настройките! Това е много добре! :icon_thumbup:

 

Иначе при мен на 50л. бутилка, най-много съм сипвал до сега на Шел Младост 2 (до мак-доналдс) 42л. Също така от вече 2 години опит с ГИ разбрах, че на Шел е най-добра газта и най-добър разход дава до този момент!

Като цяло гледам да зареждам винаги на Шел Младост 2 ! И с газ от там съм минавал най-много километри в София 40л. = 523 Км. (първият път дори не можах да повярвам)!

Нормално минавам 450-470Км.

На всички останали бензиностанции съм минавал преко сили с 40л. 370-380Км. градско! :( - дори имах случай в който заредих по необходимост на някаква незнайна газостанция в кв. Левски до разклона за летището и успях да мина с триста зора едва 350 Км. (Егати мошенниците) също така колата вървеше като спъната и даже започнах да се притеснявам!

 

А! - само да те предупредя! - карай поне веднъж на един два месеца около 200Км. (наведнъж) само на бензин и по възможност слагай 98!!! нищо че колата ти преминава автоматично на газ когато дигне 35 Градуса!

 

Да си нямаш вядове с бензиновите инжектори! :)

 

Също обърни внимание на това, дали преминава автоматично на бензин когато свърши газта в бутилката! Мойта не преминаваше, защото не беше настроена коректно една стойност, когато ми я слагаха в Плевен, преди 2 години и трябваше в София да ми я "сетнат" допълнително!

 

Ами това е! Иначе до сега за 2 години "аПсолЕутно" никакви ядове не съм имал с бу-бу-то! :) Лети на ГАЗ ка'т самолет!

 

Изключително съм доволен от което! :) :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Като цяло гледам да зареждам винаги на Шел Младост 2 ! И с газ от там съм минавал най-много километри в София 40л. = 523 Км. (първият път дори не можах да повярвам)!

Нормално минавам 450-470Км.

 

Как го постигаш този разход 40литра.- 530км. с какъв двигател си!? Аз съм с двулитров и последно с газ от шел с 44 литра минах 350 км градско. Тази вечер ми свърши газта и я покарах на бензин. Може да си въобразявам, но на газ ми харесва повече как върви. Утре ще ходя да ми регулират нивомера, че се пълни на 100% бутилката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как го постигаш този разход 40литра.- 530км. с какъв двигател си!? Аз съм с двулитров и последно с газ от шел с 44 литра минах 350 км градско. Тази вечер ми свърши газта и я покарах на бензин. Може да си въобразявам, но на газ ми харесва повече как върви. Утре ще ходя да ми регулират нивомера, че се пълни на 100% бутилката.

1800куб. / 126 коня!

 

Онези 523Км. ги минах с 40л. ГАЗ но поне 120 от тех беха по магистралата от Пловдив до София!

А иначе 350км. ми е нормалният разход градско!

Е, не я юркам дори може да се каже че я карам пенсионерската през деня! То сутрин в този трафик и да иска човек не може да я кара кат състезателна де :)

 

Всяка сутрин минавам по 18Км. от Дружба 2 / 318Бл. през Практикер, Цариградско, Ялта по Бул. Патриарх Евтимий до 5-те кюшета, от там през Пирогов и по Цар Борис III до жк. Лагера до Балкантон и ЧЕЗ електро!

После обратно по почти същият маршрут. И в двата случая дневно минавам около 50Км. всеки божи ден +/- 10 (според зависи от случая).

Сутрин в интервала от 7:50 - 8:45ч. си е сериозен трафика в "Големото село", а следобед от 18:00 - 19:20ч. пак така но в обратната посока! Кажи ми как да не кара човек кат пенсионер!? :)

 

В най-добрия случай 380Км. ми е градското но рядко. В най-лошия: 300 и то зимата! Незнам дали има значение размера на гумите??? - до сега карам с 14" зимата също, но си взех оригинални джанти 15"-ки и мисля да ги изтествам за около месец да видя как е, преди да е завалял снежко!

 

P.S:

 

Спомена по-горе, че на ГАЗ ти се струва че върви повече! При мен е с една идея по-слабо но може и да си въобразявам!?!?

Ти с каква ГАЗОВА си ?

Да не е сложена на някакъв "спортен" режим и за тва да ти се струва наистина "по-мощна" на ГАЗ?

 

На мен ФОБОС-а ми има такива режими но никога не съм ги тествал - пък и шефа на сервиза в Плевен дет ми я монтирваха преди 2 години ме посъветва да не сменям режимите ако не искам да ми се дига разхода?!

Настрои я перфектно и каза, че така е супер добре и от тогава никой нищо не е пипал по нея - само карам и нямам никакви грижи.

До момента съм минал на около 25 000 Км. от как сложих ГИ и съм повече от доволен :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1800куб. / 126 коня!

 

Онези 523Км. ги минах с 40л. ГАЗ но поне 120 от тех беха по магистралата от Пловдив до София!

А иначе 350км. ми е нормалният разход градско!

Е, не я юркам дори може да се каже че я карам пенсионерската през деня! То сутрин в този трафик и да иска човек не може да я кара кат състезателна де :)

 

Всяка сутрин минавам по 18Км. от Дружба 2 / 318Бл. през Практикер, Цариградско, Ялта по Бул. Патриарх Евтимий до 5-те кюшета, от там през Пирогов и по Цар Борис III до жк. Лагера до Балкантон и ЧЕЗ електро!

После обратно по почти същият маршрут. И в двата случая дневно минавам около 50Км. всеки божи ден +/- 10 (според зависи от случая).

Сутрин в интервала от 7:50 - 8:45ч. си е сериозен трафика в "Големото село", а следобед от 18:00 - 19:20ч. пак така но в обратната посока! Кажи ми как да не кара човек кат пенсионер!? :)

 

В най-добрия случай 380Км. ми е градското но рядко. В най-лошия: 300 и то зимата! Незнам дали има значение размера на гумите??? - до сега карам с 14" зимата също, но си взех оригинални джанти 15"-ки и мисля да ги изтествам за около месец да видя как е, преди да е завалял снежко!

 

P.S:

 

Спомена по-горе, че на ГАЗ ти се струва че върви повече! При мен е с една идея по-слабо но може и да си въобразявам!?!?

Ти с каква ГАЗОВА си ?

Да не е сложена на някакъв "спортен" режим и за тва да ти се струва наистина "по-мощна" на ГАЗ?

 

На мен ФОБОС-а ми има такива режими но никога не съм ги тествал - пък и шефа на сервиза в Плевен дет ми я монтирваха преди 2 години ме посъветва да не сменям режимите ако не искам да ми се дига разхода?!

Настрои я перфектно и каза, че така е супер добре и от тогава никой нищо не е пипал по нея - само карам и нямам никакви грижи.

До момента съм минал на около 25 000 Км. от как сложих ГИ и съм повече от доволен :icon_thumbup:

 

 

 

 

 

 

С фобос съм, монтиран в сервиза в Долни Богров. Може да е от калпав бензин това, че върви по-добре на газ, при това я карах само на икономичен режим. Абе Доволен съм. 12лтр. на 100 само градско в тези задръствания за мен си е много добре. Това е положението, двойно по малко пари ми излизат от джоба за гориво. Предния път преди да заредя до горе, сипах за 10 лв. на шел и минах 91 км ....!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста говорим за Фобос и забравихме основния въпрос- за тънката резервна гума. Аз си спомням, че:

Един колега продаваше такава гума тънка резервна за Галант

Тъй че му пиши в темата или на лични и виж дали ще ти е ОК. Пък се надявам и аз да търся такава гума скоро(т.е. да събера парите за ГИ :icon_dance: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте и от мен. И аз вече съм газифициран с Фобос. Проблема е че се появиха проблеми и ще ходя да говоря с пичовете в Богоров. Първо бутилката е 43 литрова, а освен първоначалното пълно зареждане с 34 литра, сега не ще да събере повече от 22 литра.

 

Другият ми проблем е че 2-3 пъти нещо забива ECU-то на ГИ и от превключвателя не може да се направи нищо. В този момент, колата все едно работи едновременно и на газ, и на бензин. Двигателя се тресе и не ускорява, но не гасне ако се остави на бавни обороти (падат на около 400-500RPM), което не е добре. След "рестартиране" на системата (т.е. гасене, изключване от контакт и палене наново) проблема се самоотсранява. Интересно ми е дали някои е имал подобен проблем с ГИ Фобос.

 

На колегата с темата се извинявам че пиша тук за проблема ми, но все пак и той е свързан с нова ГИ уредба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм с ФОБУС само ,че съм го слагал в Плевен.. Но този разход 40 л=520 км е невъзможен. със 40л.=430 км извънградско и 340-350 градско!!! А за тази омаслителна система и мен ме караха но няма смисъл... Само допълнително набутване за консумативи.. Иначе и аз съм страшно доволен от ФОБУС ГАЗ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. И аз вече съм газифициран с Фобос. Проблема е че се появиха проблеми и ще ходя да говоря с пичовете в Богоров. Първо бутилката е 43 литрова, а освен първоначалното пълно зареждане с 34 литра, сега не ще да събере повече от 22 литра.

 

Другият ми проблем е че 2-3 пъти нещо забива ECU-то на ГИ и от превключвателя не може да се направи нищо. В този момент, колата все едно работи едновременно и на газ, и на бензин. Двигателя се тресе и не ускорява, но не гасне ако се остави на бавни обороти (падат на около 400-500RPM), което не е добре. След "рестартиране" на системата (т.е. гасене, изключване от контакт и палене наново) проблема се самоотсранява. Интересно ми е дали някои е имал подобен проблем с ГИ Фобос.

 

На колегата с темата се извинявам че пиша тук за проблема ми, но все пак и той е свързан с нова ГИ уредба.

 

 

Наистина имаш проблем с ГИ и отивай да ти я оправят/настроят. Моят съвет е да се обадиш по телефона и да си запазиш час, за да могат да и обърнат повече внимание. Бях писал в моята тема за ГИ Фобос, че е отличен, но само при щателна и точна настройка. Ако не е настроен добре ще ти убие цялото желание за шофиране на газ. Отивай със запазен час, че да ти я настроят както си трябва! Отделно като се слегнат мембраните след няколко месеца ще имаш нужда от допълнителни настройки и повишаване на налягането на газта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина е добре веднага да идеш до сервиза. Аз вече три месеца карам с Фобос и никакъв проблем не съм имал. Така че действай по-бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата кара на принципа на системата "Прав десен крак" - е нормално.... Моята е давала над 13 извънградско - магистралско....... Много зависи как я кара

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Колеги, с какви свещи карате? Чувал съм, че имало специални за газ.

Това са маркетингови глупости.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...