Премини към съдържание

Резонаторно гърне вместо катализатор?


msgb

Препоръчано мнение

Адаш, размечта се пак! Нали знаеш какво ще ти отговоря мноооого бързо!

 

Ми хайде де! То не бе една власт, то не бе втора, пета, и на никой или не му стиска да направи това, или не му пука, или има интерес това да не се случва! Да не си мислиш, че имам нещо против? Напротив! Данъкът ми е стотина лева и нямам никакво намерение нито да го крия, нито да шмекерувам надребно. (другите с многото имоти имат интерес, обаче) И не, че съм зарегистрирал колите ден през ден, ама когато ми се наложи - ми писва да обикалям между застрахователи, данъчни, КАТ и пр. А да не говорим какво става, ако спреш от движение, или бракуваш кола..... Мани.... От чисто потребителска гледна точка подобна система не само ще увеличи приходите, ами ще ни улесни и живота. Да, ама не, казваше Петко Бучаров! Вкарваме се в популизъм как ДОД на софианци ще остава тук (някой хора не правят разлика между местни и други данъци), а което ни е пред очите - не го правим. Ха сега ми кажи защо?!

 

Да дава държавата, що да не дава?! Ето моята гражданска позиция - държавата трябва да създаде условия съвестните граждани да не се чувстват като глупаци. Да си плащат, а другите - не. В никоя държава не се разчита само на съвеста на гражданите. Ами държавата си върши работата. Нашата - не. Тя работи тук - там за пред медиите, малко за пред Брюксел (гаджето на един от ОЛАФ - шеф на ДФ Земеделие - сраааааааааааааам) и туй то. И да не се прибереш от ГКПП-тата 2 месеца - след това ще е пак същото. Щото "тук е така" (име на кръчма в Бургас)

 

Не ми се сърди, адаш, знам, че си супер свястно момче, ама не зависят тези работи нито от мен, нито от теб! Знаеш го..... Ама поне да си напишем по форумите, нищо, че няма да ни олекне!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, размечта се пак! Нали знаеш какво ще ти отговоря мноооого бързо!

 

Ми хайде де! То не бе една власт, то не бе втора, пета, и на никой или не му стиска да направи това, или не му пука, или има интерес това да не се случва! Да не си мислиш, че имам нещо против? Напротив! Данъкът ми е стотина лева и нямам никакво намерение нито да го крия, нито да шмекерувам надребно. (другите с многото имоти имат интерес, обаче) И не, че съм зарегистрирал колите ден през ден, ама когато ми се наложи - ми писва да обикалям между застрахователи, данъчни, КАТ и пр. А да не говорим какво става, ако спреш от движение, или бракуваш кола..... Мани.... От чисто потребителска гледна точка подобна система не само ще увеличи приходите, ами ще ни улесни и живота. Да, ама не, казваше Петко Бучаров! Вкарваме се в популизъм как ДОД на софианци ще остава тук (някой хора не правят разлика между местни и други данъци), а което ни е пред очите - не го правим. Ха сега ми кажи защо?!

 

Да дава държавата, що да не дава?! Ето моята гражданска позиция - държавата трябва да създаде условия съвестните граждани да не се чувстват като глупаци. Да си плащат, а другите - не. В никоя държава не се разчита само на съвеста на гражданите. Ами държавата си върши работата. Нашата - не. Тя работи тук - там за пред медиите, малко за пред Брюксел (гаджето на един от ОЛАФ - шеф на ДФ Земеделие - сраааааааааааааам) и туй то. И да не се прибереш от ГКПП-тата 2 месеца - след това ще е пак същото. Щото "тук е така" (име на кръчма в Бургас)

 

Не ми се сърди, адаш, знам, че си супер свястно момче, ама не зависят тези работи нито от мен, нито от теб! Знаеш го..... Ама поне да си напишем по форумите, нищо, че няма да ни олекне!

А, що да не зависят, бе адаш.... Напротив, много неща зависят. И тия неща ще ги предложа на Минко Герджиков и той вероятно ще ги обмисли, доразвие и приеме... Защо не?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подпитах в Крафт за резонансно гърне отговориха ми около 300 лв! Имал съм два катализатора и затова... сложно било... Това не е ясно дали с оставяне на катализаторите при тях, нямах сили да питам :)

Подпитах ги и за шлайфане на дискове - "Ами сега няма къде да ги свалим.... ако си ги свалите и донесете по 60 лв на диск!" :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, що да не зависят, бе адаш.... Напротив, много неща зависят. И тия неща ще ги предложа на Минко Герджиков и той вероятно ще ги обмисли, доразвие и приеме... Защо не?

Не ме разбирай погрешно! Мислиш ли, че сме първите, които се сещат за подобно нещо? Или пък, че г-да управляващите не го знаят? Разбира се, децата дори го знаят това! И моята логика е, че след като не е направено досега - си има конкретни причини затова. Познаваш ме, и знаеш, че съм силно "ЗА" подобно нещо да се случи. И ако успееш да ги убедиш - имаш от мен едно питие - по твой избор!

 

Божо, тъй тъй оплескахме темата - да кажа за дисковете. за 70 лв ми ги шлайфаха двата направо на колата по новата технология и ми регулираха и ръчната + цялостно почистване отпред и отзад. Сервизът е до семинарията, имаше тема за това преди 2-3 мес, ако искаш - да потърся координати и да ти ги пусна. Останах доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провокирате ме за една гражданска, а не данъчна позиция.

Първо само за половин час стана ясно, че тримца от нашите фенове крият данък МПС. Условно приемам, че те са една трета от всички, също така приемам, че има и около 10 % които изобщо не си обявяват превозните средства в общината. Оценките ми са консервативни, проблемът е по-сериозен. При 600 000 регистрирани в София превозни средства със средно годишен данък от 80 лв. това прави общо 48 млн. лв. годишен приход от данък МПС - 40% от него никога няма да влязат в общината, защото някои хитрува. Това са 20 млн. лв. Повтарям 20 млн. лв. Потретвам, 20 млн. лв.!

Улици ли, дупки, инфраструктура, детски градини????

Проблемът е значително по-голям по отношение на недвижимите имоти, където годишно се укриват десетки пъти повече...

Да дава държавата, каза някой по-горе. Сигурно, но преди да почне да дава трябва да спре да се надява на съвестта и добрата воля на гражданите и да въведе следните правила:

1. Автоматичен електронен обмен между общината и КАТ - всяко новорегистрирано превозно средство "светва" в общината на неговия нов собственик.

2. Прави се една информационна кампанийка по КАТ-овете и при нотариусите, в която се разяснява на всички хора какви са сроковете за деклариране на новопридобито МПС и евентуалните санкции

3. За всяко недекларирано МПС или декларирани неверни данни се налага максималната глоба от 200 лв. (а защо да не изменим закона и да стане до 1000)

4. Създава се специално ревизионно звено в общината - основната му роля ще е да анализира данни от разрешителните за строеж и строителните книжа на новопостроените имоти, да прави проверки и ревизии и като последица всички недвижими имоти да се декларират в истинската им площ, характеристики и навреме. Ревизионно звено от 15-ина екипа може да вкара в бюджета на Столична община около 100 млн. без особени усилия. Ако им трябва обучение, НАП ще им помогне.

5. Година след тези мерки хората няма да си мислят за възможността колата им вместо 163 да е 32 коня или подобно...

Извинявам се, ако съм обидил някого, също се извинявам за спама.

 

Росене, колкото и странно да звучи след предният ми пост аз заставам на 100% зад теб! :icon_thumbup: Лошото е, че нещата са така и явно е имало интерес да стоят така досега - дано се променят. Една система за автоматичен обмен между КАТ и общините би улеснила много нещата и би свела до минимум подобни хитрувания, като по този начин се увеличат и проходите в бюджета. В този ред на мисли за предната кола не съм хитрувал изобщо - бях си загубил предният номер и при пререгистрациата моите хора в КАТ се престараха и ми записаха колата по-малко коне :-), така че да знаете е33а с 1.8л 16 клапанов мотор(4Г67) e 70kw :mitsu-smiley: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провокирате ме за една гражданска, а не данъчна позиция.

Първо само за половин час стана ясно, че тримца от нашите фенове крият данък МПС. Условно приемам, че те са една трета от всички, също така приемам, че има и около 10 % които изобщо не си обявяват превозните средства в общината. Оценките ми са консервативни, проблемът е по-сериозен. При 600 000 регистрирани в София превозни средства със средно годишен данък от 80 лв. това прави общо 48 млн. лв. годишен приход от данък МПС - 40% от него никога няма да влязат в общината, защото някои хитрува. Това са 20 млн. лв. Повтарям 20 млн. лв. Потретвам, 20 млн. лв.!

Улици ли, дупки, инфраструктура, детски градини????

 

Едва ли си чак толкова наивен. :) Добре знаеш, че парите не отиват за дупки и детски градини. А отиват, например, за оня абсолютно ненужен и безумен софтуер за 1/2 милион за детски градини. Чудя се как още не е пуснат "конкурс" за софтуер за дупки.

В момента държавата е екзотичен микс между лудница, анархия и кочина. И това не е защото не взима достатъчно пари от хората.

 

Проблемът е значително по-голям по отношение на недвижимите имоти, където годишно се укриват десетки пъти повече...

Да дава държавата, каза някой по-горе. Сигурно, но преди да почне да дава трябва да спре да се надява на съвестта и добрата воля на гражданите и да въведе следните правила:

1. Автоматичен електронен обмен между общината и КАТ - всяко новорегистрирано превозно средство "светва" в общината на неговия нов собственик.

 

Това е голям Х (всъщност, не чак толкова, виж по-горе). Защо го няма до момента? Защо мога да си пазарувам разни неща от Австралия без да си мръдна пръста, а за да си дам рекета на държавата, трябва да обикалям като ненормален 150 администрацийки, канторки и гишенца, пръснати в целия град?

 

2. Прави се една информационна кампанийка по КАТ-овете и при нотариусите, в която се разяснява на всички хора какви са сроковете за деклариране на новопридобито МПС и евентуалните санкции

 

Да си правят колкото искат. :)

 

3. За всяко недекларирано МПС или декларирани неверни данни се налага максималната глоба от 200 лв. (а защо да не изменим закона и да стане до 1000)

 

"Декларация" не трябва да има. Регистрираш си колата в КАТ и точка. От там нататък да дават нормални заплати за нормални специалисти, които да им изграждат информационните системи. Да пълнят базите данни със съществуващите модели за да може по VIN-а да ти изкарва директно данъка. Да има списъци на модели, които подлежат на преработка за товарно-работни и кои не. И т.н. И всичко, ама всичко да става автоматично и един човек да може да обслужва десетки регистрации на час.

Естествено, няма да стане. :)

 

4. Създава се специално ревизионно звено в общината - основната му роля ще е да анализира данни от разрешителните за строеж и строителните книжа на новопостроените имоти, да прави проверки и ревизии и като последица всички недвижими имоти да се декларират в истинската им площ, характеристики и навреме. Ревизионно звено от 15-ина екипа може да вкара в бюджета на Столична община около 100 млн. без особени усилия. Ако им трябва обучение, НАП ще им помогне.

 

Дори по 2000 лв. заплати да им даваш, пак ще открият, че всъщност "всичко е наред". :) Знаеш как стоят нещата.

 

5. Година след тези мерки хората няма да си мислят за възможността колата им вместо 163 да е 32 коня или подобно...

Извинявам се, ако съм обидил някого, също се извинявам за спама.

 

Ми няма да има много хора, дето да декларират. Напоследък везните се накланят силно в посока да се махам от тука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Декларация" не трябва да има. Регистрираш си колата в КАТ и точка. От там нататък да дават нормални заплати за нормални специалисти, които да им изграждат информационните системи. Да пълнят базите данни със съществуващите модели за да може по VIN-а да ти изкарва директно данъка. Да има списъци на модели, които подлежат на преработка за товарно-работни и кои не.

Всъщност бях намерил /но не се сещам къде е/ един руски файл с изброени номера на рами и спецификации за някой модели на Мицубиши, който се ползвал от руските митници. Беше във вида - от този номер до този номер - еди какви си техн. данни...

 

А иначе за данъците няма друг начин просто.. така е устроена системата - виновен си докато не докажеш, че не си. Така се прехвърлят разходите за доказването на хората. Декларираш ли, че не си - носиш си последствията. Проблема в случая е само, че няма такива. Някаква тъпоумна кампания от тъпоумните митници само бяха измислили за замазване на очите. Тази цялата структура мисля, че трябва да се смени :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се смени - с какво?

Да се назначат нови хора, които нямат хал-хабер? Ето затова сме на такова дередже ние! Дойдат новите на власт и сменят всичко с техни хора... Ама те не разбирали? Ооооо, нищо, ще се научат. И таман да се научат и се смени власта........

Хора, не знам имате ли поглед върху администрацията, но с тези смени става нещо СТРАШНО! Според мен трябва да се забранят със закон! Ако го хванеш в издънка - обеси го, но да не се сменят хората, защото така - само губим!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали въвеждаш киловати които да са равни на конете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Росенчо, в случая не ми дреме че някой малоумник ми е писал по малко коне на моята кола............да не би аз да му казвам какво да пише в КАТ? Не ми дреме още повече и няма нищо да дам на тази скапана държава докато тя не направи нормални нещата навсякъде ..............държавата на мен ми дължи пари ,а общината още повече пари..............нали се сещаш че никогаа няма да си мръдна пръста за държавата..........ако знаех че е така , щях отодавна да си бия шута от тук и нямаше никога да погледна към нея ( държавата) .........не родината........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми то никой като не иска да прави нещо за тая държава как да се оправим бе?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Росенчо, в случая не ми дреме че някой малоумник ми е писал по малко коне на моята кола............да не би аз да му казвам какво да пише в КАТ? Не ми дреме още повече и няма нищо да дам на тази скапана държава докато тя не направи нормални нещата навсякъде ..............държавата на мен ми дължи пари ,а общината още повече пари..............нали се сещаш че никогаа няма да си мръдна пръста за държавата..........ако знаех че е така , щях отодавна да си бия шута от тук и нямаше никога да погледна към нея ( държавата) .........не родината........

 

Аз заставам зад DJ-я. Най-малкото защото ако беше казал в КАТ, че са му объркали талона щяха да свият рамене и да му кажат "ми направи си още една пререгистрация за да оправим това дето сме се уакали ..................... ма ще си платиш новия талон пак". Ако не ви се е случвало ............. повярвайте точно така е. И понеже често се сблъсквам с тия простотии почвам да мисля дали не е умишлено ................ по колко коли се регистрират годишно. На 10% да им объркат данните и само 10% от тия 10% да се изръсят с по още 30 лв за нов талон си е доста колосална сумичка.

Редактирано от awsom
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека попита за смяна на гърне, вие направо ще го накарате да напусне държавата.......ПАТРИОТИ!

Няма да перефразирам какво е казал Кенеди, само си мисля, че ако повечето ни управляващи са като Росен, България ще е едно по-добро място за живеене и инвестиции!

Сега ако може по темата, че и аз съм се замислил да си махна последният катализатор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека попита за смяна на гърне, вие направо ще го накарате да напусне държавата.......ПАТРИОТИ!

Няма да перефразирам какво е казал Кенеди, само си мисля, че ако повечето ни управляващи са като Росен, България ще е едно по-добро място за живеене и инвестиции!

Сега ако може по темата, че и аз съм се замислил да си махна последният катализатор!

 

Айде махай го да земем някой лев да се почерпим... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям Пламен пък. ДА, много бих искал да сме съвестни и да си плащаме всичко как си му требе, но тогава когато парите отиват там където трябва. Докато всички плащаме като грешници за всевъзможни простотии, и се чудим как да я скалъпваме, а други господа вдигат рамене и същевременно карат коли за по над 100 000, и живеят в имоти за милиони, а в държавата нищо не се променя - до тогава съм на мнението на ди-джея. Защото ми писна да плащам за всичко като изряден жител на тая ..... държава, а тя да не спира да ме цака! Айде сори за спама и от мене, някой мод може да разчисти темата ако иска. Що се отнася до катализатора, ако наистина е взел-дал, режи го - не му мисли толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям Пламен пък. ДА, много бих искал да сме съвестни и да си плащаме всичко как си му требе, но тогава когато парите отиват там където трябва. Докато всички плащаме като грешници за всевъзможни простотии, и се чудим как да я скалъпваме, а други господа вдигат рамене и същевременно карат коли за по над 100 000, и живеят в имоти за милиони, а в държавата нищо не се променя - до тогава съм на мнението на ди-джея. Защото ми писна да плащам за всичко като изряден жител на тая ..... държава, а тя да не спира да ме цака! Айде сори за спама и от мене, някой мод може да разчисти темата ако иска. Що се отнася до катализатора, ако наистина е взел-дал, режи го - не му мисли толкова.

Избистрихме я и тази. Заключвам я.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...