Премини към съдържание

Електромобили


TAZ

Препоръчано мнение

  • Отговори 86
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

В бъдеще време съм съгласен с колегата Niko. Както и че трябва да се върви в тази посока - със сигурност.

 

Към днешна дата, обаче, ток се прави в АЕЦ, ТЕЦ и малко ВЕЦ. И като махнем последното - другото си е замърсяване откъдето и да го погледнеш! Щото ТЕЦ-овете са на твърдо гориво, течно гориво, в някой от случаите на газ, последното да речем е ОК. Но въглищата сещате ли се колко замърсяват? И мазутите..... Докато не почнем да мислим за чиста енергия по-сериозно - все ще сме си на същия хал. Щото да речем ще се прочисти малко въздуха в града, за сметка на някъде другаде.... Същата работа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сегашното положение съм съгласен.

Мисълта ми е, че електромобилът в гаража няма да натовари мрежата, дори напротив.

 

Ако оптимизираме енергийните разходи на домовете ни ще намалим сметката за ток с доста повече от тези 20 лева,

с които ще зареждаме електромобила всеки месец! Имам предвид цялостно - осветление, изолация, уреди, климатизация.

Да не говорим колко въглища няма да влезнат в пещите.

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си с електромобила и един ветрогенератор и си ти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно в близко бъдеще електромобилът няма да е масов.

Най-много като втори семеен автомобил. Да се ходи на работа в центъра или в събота на пазар.

250 км. ми се виждат малко за туристически разходки или командировки.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а някой има ли информация какви стана с този проект?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Предполагам е замразен, поради различни причини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тишо, цената на този етап е прекалено скъпа Ґ4,599,000 ($47,544).

 

Освен това нямам идея тази малка кола с това окачване как ще се чувства по нашите пътища. Твърде вероятно е водача да се чувства некомфортно.

Колко ли ще струват 150км преход? Нямам идея. :icon_hmm:

 

А как ви звучи това, , срещу $47.000?!?

Трябва да призная, че прогнозната цена страшно ме изненада.

 

150 км с едно зареждане, колкото и :mitsu-smiley:, но разликата в цената е в пъти.

Вярно, че дизайнът и излъчването не може въобще да се сравнят с :mitsu-smiley:, но пък има слънчеви батерии на покрива.

 

Колкото и да са съвестни хората по отношение на екологията, трябва да признаем, че цената е изключително важна за масовото навлизане на електромобилите.

Единици са тези, които биха си закупили кола с ограничен радиус на действие с едно зареждане и почти на цената на EVO.

Виж, ако цената е близка до тази на Трабито, много хора биха се примирили с дребните неудобства и това в крайна сметка би подобрило реално екологичната обстановка в градовете. Т.е. искам да кажа, че една птичка пролет не прави.

 

И за да не бъда разбран погрешно, пак заявявам, че с удоволствие бих карал електромобил в града, но не на всяка цена :)

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как ви звучи това, , срещу $47.000?!?

Поредната приказка от хиляда и една нощ. От месеци се обявяват супер евтини електромобили с пробег 300+ километра на зареждане ...

Само дето нямало да излязат на пазара в близките 10 години. Защо ли?

 

Защото реалността е друга. Има три електромобила качени или почти на конвейра - Тесла, Шеви Волт и i-MiEV.

Цената на батериите им е от порядъка на 10.000$. За момента няма как да са евтини, защото процесът на производство име доста сложен.

 

Батериите, които се монтират в i-MiEV са разработвани от Мицубиши години наред в тясно сътрудничество с други фирми.

По информация от пресата, миналата година са купили и завода за батерии за да обезпечат

производството на 10.000 електромобила през 2010-та година.

 

Отделно цената, която споменаваш, не е реална. 66.000 лева за електромобил са адски много. "Тесла"-та не я броим, защото тя е спортна машина.

Очаква се цената да е 20-24.000 евро, като най-вероятно ще има бонус в размер на 5-10.000 евро.

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да са съвестни хората по отношение на екологията, трябва да признаем, че цената е изключително важна за масовото навлизане на електромобилите.

 

Аха, и който не иска да плаща, ще го принудим.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

още по темата

http://xn--e1akm.com/eko-tehnologii-opazva...ектромобил.html

Редактирано от tmintov
Колега, четете, преди да пишете. Тази новина е публикувана вече в по-горни постове.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 2 месеца ...

Тошко, какъв е тоя линк, бря?

Лансера така ти е обзел ума, че само за него хортуваш... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тошко, какъв е тоя линк, бря?

 

Тука чета из темите за някакъв палестински екстремист, атакувал форума, от него ще да е. Всяка тема си има номерче и според него се открива в базата данни. След като е възстановен бекъпа, тия номерца са се променили, а линка е от преди това най-вероятно. Има и вариант нафтовия лансър да му е изпил мозъка...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тука чета из темите за някакъв палестински екстремист, атакувал форума, от него ще да е. Всяка тема си има номерче и според него се открива в базата данни. След като е възстановен бекъпа, тия номерца са се променили, а линка е от преди това най-вероятно. Има и вариант нафтовия лансър да му е изпил мозъка...

Владимиров,а ти защо не си промениш ника на"бай Шиле"? :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Нещо ново покрай електриките някой да е чел, чул?

 

Сега попаднах на тази статия :

http://hicomm.bg/bg/articles/hiauto/9079/kvebek_shte_testva_50_elektricheski_avtomobila/

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

...

Британски фонд ще инвестира около 100 млн. лв. в производство на електромобили в България. Това съобщи премиерът Бойко Борисов, който днес се срещна с представители на фонда в Лондон.

Премиерът обясни, че "електромобилите ще са за 4 души, ще изминават между 300 и 600 км в зависимост от акумулаторните си батерии и ще се движат със 70 мили в час, което е около 110 км в час максимална скорост" ...

 

Уместно щеше да е г-н Борисов учтиво да попита дали ще имат технологията в идните двадесет години ...

 

 

P.S.

Някъде далеч от тук ... R&D отделът на Mitsubishi Motors Co. не можеха да повярват на ушите си ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е. Остава проблема с цената, защото само батериите ще струват колкото нов автомобил.

 

Друг е въпроса дали ще се случи. Какво стана със завода за китайски джипове впорочем ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 1 месец ...

Ето го решението на проблема... :)

https://www.vbox7.com/play:ec7ffbcf

Тази кола с ръчно задвижване много ми хареса! Нула емисии, а докато се придвижваме от т.А до т.В си правим фитнеса и се борим с обездвижването :) Освен това е на далавера да взимаш стопаджии :)

 

Е ето един проект на Reanault, който ми се струва много добър: Проект Renault

 

Колата не е "малолитражка", а си е съвсем нормална. 95 к.с. и 160 км. пробег е много добре за града, а 130 км/ч са предостатъчни за градски условия. Идеята за смяна на батериите по бензиностанции я прави подходяща и за по-дълги преходи, стига да има достатъчно станции, разбира се.

 

Струва ми се, че трябва да се приеме единен световен стандарт за батериите, така че да са взаимозаменяеми между различните марки автомобили.

 

Интересно каква ще бъде цената... аз лично с голямо удоволствие бих карал такава кола!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Близнакът на Mitsubishi I-Miev: Цък

 

Абе много ми се кара тролей, сериозно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...