Премини към съдържание

Имате ли електронно ограничение на скоростта


kr0tal

Препоръчано мнение

Здравейте, това лято напът за морето реших да изпробвам каква е максималната скорост която може да развие количката. Навъртял съм и достатъчно километри за да се разработи, пътя беше абсолютно празен, така че реших да опитам. Ррезултата беше , че на 180км/ч колата спира да набира скорост. Пътя беше абсолютно равен, без наклони и завои , а и вятъра си беше слаб, така че стопирането на оборотите си се усещаше както трябва. Това малко ме озадачи, защото не бях чувал до сега тези колтове да са с електронно ограничение. Ако може да споделите как стои въпроса при вас и има ли някакъв начин да се изключи това ограничение без да се нарушава гаранцията за да тествам колко може да върви колата. :) Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твоя колт, все пак е дизел. А мисля, че повечето от тях имат. Лансера новия - дизеловия и той има до колкото знам. Все пак не съм сигурен... Старите колтове нямат такова ограничение... Или до прекъсвач (ако господ е с теб) или до къде издаяни мотора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да споделите как стои въпроса при вас и има ли някакъв начин да се изключи това ограничение без да се нарушава гаранцията за да тествам колко може да върви колата. :)
Нямаш ограничение, просто толкова и е душата на тази кола...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Душа има тя. Осезаемо разко се усеща как оборотите залепват на 4000 и не искат да мръднат нагоре.

 

А на празен ход дига ли над 4000 ако вдига значи има ограничител на скоростта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа не се сетих да проверя, но точно след час ще зная, но имам спомен, че в някакви моменти на дръпки и т.н. съм минавал 4000 ;) все пак има още 1000 до червения сектор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си прави много експерименти с тоя мотор . От 1.5 няма какво още да търсиш и то дизел. По-добре да има ресурс двигателя, отколкото нужда от ремонт. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, това лято напът за морето реших да изпробвам каква е максималната скорост която може да развие количката. Навъртял съм и достатъчно километри за да се разработи, пътя беше абсолютно празен, така че реших да опитам. Ррезултата беше , че на 180км/ч колата спира да набира скорост. Пътя беше абсолютно равен, без наклони и завои , а и вятъра си беше слаб, така че стопирането на оборотите си се усещаше както трябва. Това малко ме озадачи, защото не бях чувал до сега тези колтове да са с електронно ограничение. Ако може да споделите как стои въпроса при вас и има ли някакъв начин да се изключи това ограничение без да се нарушава гаранцията за да тествам колко може да върви колата. :) Мерси предварително!

 

Ако колата ти наистина е на 8000 км., според мен е неразумно да и правиш такива тестове. А и до червената зона има още 500 оборота, така че не се надявай на повече от 15-тина км/ч отгоре, ако позволява достигането на прекъсвач на помпата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се проверява на празен ход с оборотите, а се засолва по нанадолнище. Ограничение на оборотите няма на 4000 със сигурност. Ако има ограничение на скороста, то и надолу и нагоре все ще е 180. Ако по нанадолнище вдигне повече.....значи на равно толкова си може. :icon_blush: Но все пак такива експерименти са си рисковани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не ми стана ясно не можеш ли това да пробваш на четвърта. А защо не и на трета :rolleyes:
Ами той вече е пробвал, както каза при дръпки е минавал над 4000 оборота, ама не му се вярва, че толкова и е душицата на тази кола ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ,че има ограничител на скоростта.На 1-2-3-4 минава 4000 оборота но недостига тази скорост и от там нагоре при достигната скорост на ограничителя спира да набира което са 180 км.

Редактирано от SpeedFox
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти наистина е на 8000 км., според мен е неразумно да и правиш такива тестове. А и до червената зона има още 500 оборота, така че не се надявай на повече от 15-тина км/ч отгоре, ако позволява достигането на прекъсвач на помпата.

Защо мислиш , че 8000 е неразумен пробег? Ясно е , че колата има да се разработва още, но важните километри са минати, а и не съм я държал повече от минута на тази скорост. Иначе малко подценявате двигалчето и най-вече това , че е дизел ;) Роско се качи за 200м и мисля , че усети част от потенциала, който има (макар 1,5) :) знам , че сте наясно, но дизела не е това което беше ...

 

П.П. след това море има още 2000км разработка на двигателя ;)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам! Дърпа повече от моя 1,8 бензин на старта(или поне са равностойни, трудно е да се определи с точност), макар че е глупаво да сравняваме съвременен двигател и такъв на поне 20 години....

Жоро, пробвай я, както посъветва Милен на някой надолнище, така ще знаеш със сигурност! Пък и има още да се отпушва колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам! Дърпа повече от моя 1,8 бензин на старта(или поне са равностойни, трудно е да се определи с точност), макар че е глупаво да сравняваме съвременен двигател и такъв на поне 20 години....

Жоро, пробвай я, както посъветва Милен на някой надолнище, така ще знаеш със сигурност! Пък и има още да се отпушва колата!

Май така ще направя ... този уикенд най-вероятно ще ходим на палтки до рекичката преди Чуипетлово и мисля на магистралата да я настъпа по надолнището, но предполагам какъв ще е резултата ... то и на равно се усеща че изведнъж спира да набира, а не е постепенно и според наклона да се увеличава и намаля скоростта. Нещо като аварийния режим на двигателя, при който не вдига повече от 3000 оборота, но тук са 180 км и ествествено е по-салбо изразено ограничението :)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо мислиш , че 8000 е неразумен пробег? Ясно е , че колата има да се разработва още, но важните километри са минати, а и не съм я държал повече от минута на тази скорост. Иначе малко подценявате двигалчето и най-вече това , че е дизел ;) Роско се качи за 200м и мисля , че усети част от потенциала, който има (макар 1,5) :) знам , че сте наясно, но дизела не е това което беше ...

 

П.П. след това море има още 2000км разработка на двигателя ;)

Луди хора... :D много ясно ,че един турбо мотор, па бил и 1.5 и то дизел ,ще върви или поне ще създава усещането за ускорение, много повече отколкото атмосферка на 20 години. Какво искате повече от този мотор...не знам. С тази малка кубатура, всякакви по-продължителни натоварвания и без това са противопоказни . А за да се разработи е добре, малко човек да изчаква да поработи на място преди да се потегли и преди да бъде загасена колата. Всъщност това важи за всички турбо мотори.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо мислиш , че 8000 е неразумен пробег? Ясно е , че колата има да се разработва още, но важните километри са минати, а и не съм я държал повече от минута на тази скорост. Иначе малко подценявате двигалчето и най-вече това , че е дизел ;) Роско се качи за 200м и мисля , че усети част от потенциала, който има (макар 1,5) :) знам , че сте наясно, но дизела не е това което беше ...

 

П.П. след това море има още 2000км разработка на двигателя ;)

 

 

Никъде не съм писал, че пробегът е неразумен. Всеки сам решава, как да разработва, как да поддържа, как да кара колата си. Не подценявам автомобилчето, напротив, знам че върви много доволно, но няма как да прехвърлиш ограничението на оборотите....Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Ако колата ти наистина е на 8000 км., според мен е неразумно да и правиш такива тестове. " За това реших , че имаш предвид колко се е разработила колата :) Но както и да е :) По принцип не карам толкова бързо , но просто реших да я пробвам колко ще вдигне и се стиигна то тази тема ... ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако можеш с нещо да откараш стрелката на километража на 180 и пак ли ще ги вдигне над 4000 об. ???

Редактирано от SpeedFox
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вдигай предницата, 5-та скорост, педала до долу и ще разбереш истината :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вдигай предницата, 5-та скорост, педала до долу и ще разбереш истината :D

 

Няма смисъл от тези тестове колеги.Хората са предценили, че тази кола няма смисъл да вдига повече от 180. С предишната ми колица се бях сблъскал със същия ? А именно дали колата неможе повече или е с ограничител? При мен обаче можеше да се провери това нещо, тъй като имах газчица ;) На бензин не вдигаше повече от 190, а се вижда, че стрелката е дълече от прекъсвача. На газ обаче минаваше 200...

Излишни са секви тестинги :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам проблем да си тества колата, особено когато е нова и сигурна. Хората се напъват с разни кадети, дето ламарина не е останала по тях да видят топ спиид-а, а човека с нова кола и няма да си я пробва. При все че постоянно я тормози в града 1-ва, 2-ра... А и то по нашите пътища може само да се вдигне топ спиид и толкоз, няма къде да го подържаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Замо да кажа ... опитах и по надолнище но километража залепна пак на 180. Осезаемо се усеща, как мощността потъва изведнъж, така че ограничение има :) Мисля да не се пробвам повече :rolleyes: сега се наложи с тази скорост да вляза в един лек завой на магситралата и се почувствах доста несигурен ... може би защото не ми се е случвало друг път с тази скорост де, но си беше тръпка ... :)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...