Премини към съдържание

Секретни болтове


DANI MG

Препоръчано мнение

Колеги има ли някой от вас на Галанта секретни гайки на гумите и от къде ги е купувал?

 

Смятам да си взема и незнам дали се продават секретни гайки (за болтовете знам че ги има).

 

Бях при един стругар и той ми каза, че прави уникални на цена 30лв. комплекта (4 бр.)

 

Цената ми се струва малко висока, но ако са уникални и добри бих си взел! (цената по магазините на секретните болтове е 15-20лв.)

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_bye: Днес докато сменях гумите с зимни,и аз реших че може да помисля за повече сигурност.Затова си взех едни секрети за новите обувки за 20лв.Със вътрешен секрет са,и мисля че това е по добрия вариант .Всичко това под моста "Чавдар" в Радиал.На кутията пишеше "Тоиота",и докато не показах гаиките на продавачката тя дори твърдеше че за моята кола няма.Ако ми беше казала цена по висока от 20лв щях да пропусна.Външната част на гаиката,е направена да се върти за да не може да бъде захваната с тръбен ключ или нещо подобно,и да бъде развита. :icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Секретните са 12х1,5 с ключ 21.

Най-добрата комбинация цена-качество е в Радиал в момента. Оригинални Toyo с хубави секретни болтове.

todor, предполагам си взел точната гума. Това ще направи и Дани предполагам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Секретните са 12х1,5 с ключ 21.

Най-добрата комбинация цена-качество е в Радиал в момента. Оригинални Toyo с хубави секретни болтове.

todor, предполагам си взел точната гума. Това ще направи и Дани предполагам :)

 

ДА, но днес не остана време! Надявам се утре да успея! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че Toyo ,само че зимни.Направиха ми и 5% отстъпка за 4 гуми.Като свърши зимата ще си взема и едни хубави летни Toyo и лети джанти.A като гледам колко колеги ползват техните услуги няма да е зле да включат Мицубиши клуб сред специалните клиенти.Все пак идва лято..................а после пак зима............

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че Toyo ,само че зимни.Направиха ми и 5% отстъпка за 4 гуми.Като свърши зимата ще си взема и едни хубави летни Toyo и лети джанти.A като гледам колко колеги ползват техните услуги няма да е зле да включат Мицубиши клуб сред специалните клиенти.Все пак идва лято..................а после пак зима............

 

:good: :icon_thumbup: :icon_thumbup: Добра идея..... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че Toyo ,само че зимни.Направиха ми и 5% отстъпка за 4 гуми.Като свърши зимата ще си взема и едни хубави летни Toyo и лети джанти.A като гледам колко колеги ползват техните услуги няма да е зле да включат Мицубиши клуб сред специалните клиенти.Все пак идва лято..................а после пак зима............

 

Честито за гумите!

 

todor, би ли казал какъв размер гуми си купил и колко ти излязоха с отстъпката?

 

благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Гумите са Toyo "Snowprox" 185/70 R14 88T S941.Отстъпката е по скоро символична от 5%,но с нея си купих болтовете,нови вентили и баланс(последното струва ми се, че трябваше да бъде безплатно,но бях много изморен да споря),-всичко 534лв.Първо отидох до Радиал до мелницата,но там нямаше Тоyo R14,и се опитаха да ми "предложат" нещо друго.След около 3-4 мин. разговори и обсъждане на другите варианти, накрая ги питах дали няма в другите центрове на Радиал след което последва малко с неохота тел.разговор и ми казаха че под моста Чавдар имало.Не знам дали цената е добра,но беше просто спешно за мен.Надявам се зимата по Боровец да съм като малко бъги с тези гуми.А в магазина това и им обясних че ми трябва,не високоскоростна гума а стабилност и да ме вади от дълбок сняг.Времето ще покаже дали съм направил верния избор и дали съм похарчил парите правилно.Има хора които казват че не е възможно да има истински японски гуми в БГ на такава цена.Ще видим....... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

todor, отстрани на гумата пише ли "Made in Japan" ?

Защото аз лично не съм виждал гума Toyo произведена извън Япония.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише разбира се,и то MADE IN JAPAN с огромни букви.Исках да кажа ,че се опитаха да ме убедят че въпреки че пише такова нещо, просто не било възможно да е истина.Ама беше нещо от сорта на приказката за лисицата и гроздето.За мен мястото на производство не е на първо място,а поведението на гумата на пътя.От вчера до днес имам повече от 200км ,и разликата е огромна.Колата не е мръднала нито веднъж,а всички знаете как се кара в София и колко често се случва човек да скача на спирачките.Като падне сняг вече ще мога да кажа истински впечатления след теста в екстремни условия.Докато се чудех какви гуми да си купя,питах много хора и чух всякакви неща.Много хора се оказа че не осъзнават че 90% поведението на колата на пътя зависи от гумите.Със сигурност мога да кажа че и летните ми гуми ще са Toyo.Не казвам че са наи-добрите ,но цената ме устроива напълно а и качеството също.Ако някои може да ми препоръча нещо по-добро със радост,ще чуя неговото мнение,стига да е изпитано лично.Аз поне не робувам на марки и модели.Затова карам :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще намериш нещо по-добро от Тойо :icon_thumbup: но все пак можеш да провериш тук:

www.1010tires.com

има изложени доста модели зимни и летни гуми със разни статистики!

Успех :good: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

:mitsu-smiley: Когато си купих Галанта и аз си взех секретни гайки. На кутията пишеше Мазда, но ставаха. Когато се е налагало да ми свалят гумите винаги съм предупреждавал тези гайки да не ми ги свалят с машинката, а само на ръка с ключ. Доколко са го спазвали това не мога да кажа, пред мен винаги, но когато съм я оставял в сервиз не е сигурно, но е факт, че каналите на болта с времето започнаха да се разбиват. И аз когато съм си свалял гумите усещах това нещо. Просто с такова качество са били гайките. И вчера докато ми слагаха летните гуми проблема се появи - на задните гуми болта превъртя и аз се озъбих с 2 летни и 2 зимни гуми и 2 алуминиеви и 2 железни джанти съответно. И като се засилиха трима майстори едновременно да оправят проблема.....стана една малка лудница: двама напъват с ключа третия притиска навътре и блъска с чука.... :icon_crying: , подскачаха и блъскаха половин час около гумата без да ме чуят какво им обяснявах. Ми то и аз да бях гайка и аз нямаше да искам да се развия. Накрая тропнах и ги накарах с машинката да напънат и от вибрациите гайката се разви. Но за другата гума и болта и гайката вече бяха идеално гладки, та се наложи с телоподаващо да заварим въртящата се част и да я развием. Много кофти гайки си бях купил. Следете си каналите на болта и като се позакривят ги сменяйте моментално за да не берете ядове. Аз минах лесно, добре че бях с железните джанти, защото ако бях с алуминиевите и господ нямаше да може да ми помогне, трябваше да ги режем и тях най-вероятно :icon_hmm: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, и аз изпитах същия проблем.И после търсих два дни гайки за летите джанти или нови секретни,защото за алуминиевите джанти трябва да са с по голям конус от обикновените за метални.При мен проблема се появи от това ,че някой ги беше затегнал с гайковерта и то толкова здраво че нямаше развиване.За единия секретен болт заварябахме друг,а последния се предаде след люта борба с един тръбен ключ.Не знам как може човек да се предпази от мързеливи майстори,освен ,сам да ги развива с ключа всееки път.Поне пет пъти съм чувал"Абе...,няма проблем!Нищо не може да им стане " . Е това "нищо",поне на мен ми струваше ,още 18лв+обикаляне и нерви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, и аз изпитах същия проблем.И после търсих два дни гайки за летите джанти или нови секретни,защото за алуминиевите джанти трябва да са с по голям конус от обикновените за метални..
:mitsu-smiley: Спомням си за твоя проблем и мислех там да пусна мнението, но след дълго ровене не го намерих и се отказах. При мен обаче секретните гайки ставаха и за алуминиевите и за железните джанти? Не си спомням за кои джанти ми изглеждаше, че ще са къси, но като ги слагах станаха добре! :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Е колеги явно хубави гайки е имало в Радиал преди. Аз като сменях с зимни гуми исках да си взема, но не намериха като за моя Галант .. болтове бол, но с гайките казаха че било проблемно .. Някой знае ли от каде мога да си взема че ми предстои лети джанти да си вземам сега ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 години ...

Колеги, за да не създавам нова тема, изваждам тази от прахта...Може ли някои да ми препоръча, стругар за секретни болтове или да ми препоръча от къде, може да си взема читави секретни болтове, който не се дублират във всеки втори магазин ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да не създавам нова тема, изваждам тази от прахта...Може ли някои да ми препоръча, стругар за секретни болтове или да ми препоръча от къде, може да си взема читави секретни болтове, който не се дублират във всеки втори магазин ?

болтове Такива ползвам 1 година, много съм доволен :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

болтове Такива ползвам 1 година, много съм доволен :good:

 

Точно от този търговец аз съм силно недоволен. Купих скъпи фланци и шпилки от тях. Част от шпилките се изпокъсаха при монтажа, фланците не струваха изобщо. А и не издават касови бележки :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно от този търговец аз съм силно недоволен. Купих скъпи фланци и шпилки от тях. Част от шпилките се изпокъсаха при монтажа, фланците не струваха изобщо. А и не издават касови бележки :icon_dance:

Брех...другата алтернатива за болтовете беше китаец, за който чувах, че на второто затягане превъртат нарезите на болта, струваше 12лв, а тези - 30, за тях, пак казвам многократно съм ги завивал и отвивал(не и с пневматичен гайковерт), никакви проблеми...

Правиш му рекламация, как тъй ще се скъсат шпилките :icon_doh:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, и аз изпитах същия проблем.И после търсих два дни гайки за летите джанти или нови секретни,защото за алуминиевите джанти трябва да са с по голям конус от обикновените за метални.При мен проблема се появи от това ,че някой ги беше затегнал с гайковерта и то толкова здраво че нямаше развиване.За единия секретен болт заварябахме друг,а последния се предаде след люта борба с един тръбен ключ.Не знам как може човек да се предпази от мързеливи майстори,освен ,сам да ги развива с ключа всееки път.Поне пет пъти съм чувал"Абе...,няма проблем!Нищо не може да им стане " . Е това "нищо",поне на мен ми струваше ,още 18лв+обикаляне и нерви.

 

Колега,имах същия проблем със свалянето на болтовете на моя галант.

Съвета ми е да капнеш малко масло в самата гайка и около гуменото оплътнение на самия болт.

При мен имаше голям ефект при положение,че преди да направя това,счупих 2 ключа!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги, за да не създавам нова тема, изваждам тази от прахта...Може ли някои да ми препоръча, стругар за секретни болтове или да ми препоръча от къде, може да си взема читави секретни болтове, който не се дублират във всеки втори магазин ?

 

Виж в Маргел на Ботевградско. Имат и готови болтове и стругар (поне имаха преди 2 години).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...