Премини към съдържание

драскотина на предното стъкло


f18

Препоръчано мнение

Само месец и половина след придобиването на колата имам 2 драскоти. Една - явно от отваряне на врата на съседната кола и друга до долния десен калник - дължина около 4 см - не знам кога се е получила.

Нещо започвам да вярвам на писанията, че боята на Муцитата е доста кекава. Пък уж е металик ...

 

Казусът е следния: това са много мънички поражения - които трудно се виждат на пръв поглед - и само за тях не ми се занимава да ходя по засраховател, после може би да оставя колата в оторизиран сервиз няколко дни докато я оправят и т. н.

И идета ми беше като се натрупат такива проблемчета примерно след 7-8 месеца тогава да я закарам на застрахователя. Все пак си плащам скъпо каско.

Щото ако тенденцията се запазизи се пада по драскотина и половина на месец.

От друга страна пък, ако тогава отида при застрахователя - примерно след 8 месеца - сигурно ще съм с 12 драскотини ... дали ще мине номера тогава??

А и боята - доколко е проблема с качественото и улучване в съответния оторизиран сервиз (на Булинс)??? Абе изникват ми в главата много въпроси ...

 

 

Как процедирате вие при подобни проблеми - ще ми е интересно мнението на хората с опит в тази насока ;о) ... пък сигурно не съм първия с подобни случки

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам вече 5-6 драскотинки ама няма да правя нищо още. Мисля че няма да има проблем пред застрахователя щото ти дори и една дразкотинка да им покажеш на вратата те ше ти пребоядисат цялата врата и ще оправят всичко по нея. Така че ти реално ще отидеш да кажеш - ето вчера ме одраскаха тука и тука, искам да го оправите и така. Даже мисля че няма да има нужда от това, на тях са им от ясни пре ясни как седят нещата и ако са коректни ше ти оправят колата без да ти създават грижи. Освен това, мисля че едно пастиране ще оправи много от малките драскотинки пък и е важно щото лятото ще предпазва боята от слънцето. Струва около 130-140лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам вече 5-6 драскотинки ама няма да правя нищо още. Мисля че няма да има проблем пред застрахователя щото ти дори и една дразкотинка да им покажеш на вратата те ше ти пребоядисат цялата врата и ще оправят всичко по нея. Така че ти реално ще отидеш да кажеш - ето вчера ме одраскаха тука и тука, искам да го оправите и така. Даже мисля че няма да има нужда от това, на тях са им от ясни пре ясни как седят нещата и ако са коректни ше ти оправят колата без да ти създават грижи. Освен това, мисля че едно пастиране ще оправи много от малките драскотинки пък и е важно щото лятото ще предпазва боята от слънцето. Струва около 130-140лв.

 

Да - обаче тези драскотини са до основа т. е. боята хич я няма - пастирането, доколкото знам, оправя леки поражения, при които цвета на боята не е засегнат.

И аз така мисля - да отида след време като се съберат повече неща ...

Аз и това ми беше въпрос - при подобни леки поражения цялата ли врата пребояисват - мислех си че някак си мацват само мястото ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мойта кола толкова са я "надраскали", че все едно не е нова. Ще чакам да минат и майските празници и ще ходя да описват щети. Със сгурност ще я пребоядисат цялата....

Не съм сигурна, но мисля, че ако ти "мацнат " само драскотините ще си личи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Боядисват целия елемент. За Алианц поне гарантирам, но сигурно и другите също, такава е практиката иначе много ше си личи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, боядисва се целият елемент. Ако не ти се чака или драскотините са малки, номера минава с пастирване - но с цвят.

Преди да си взема :mitsu-smiley: карах BMW 525D, два пъти ми го боядисваха в БУЛСТРАД, преди да го продам имаше леки драскотини тук-там, пастирах го с цвят, казвам ти ефекта беше зашеметяващ. Търси паста в МАСТЕРХАУС.

 

Модераторски контрол - продължавате да пишете с много правописни грешки, по който повод е наложен преглед на мненията Ви..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, боядисва се целият елемент. Ако не ти се чака или драскотините са малки, номера минава с пастирване - но с цвят.

Преди да си взема :mitsu-smiley: карах BMW 525D, два пъти ми го боядисваха в БУЛСТРАД, преди да го продам имаше леки драскотини тук-там, пастирах го с цвят, казвам ти ефекта беше зашеметяващ. Търси паста в МАСТЕРХАУС.

 

Модераторски контрол - продължавате да пишете с много правописни грешки, по който повод е наложен преглед на мненията Ви..

 

Добре ама ти сам ли си го пастира или как, защото аз предпочитам някой друг да ми я пастира, но къде пастират с цвят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
Добре ама ти сам ли си го пастира или как, защото аз предпочитам някой друг да ми я пастира, но къде пастират с цвят?

Пастирането започва от 100 лв. на горе .

Ако имаш време и ти се занимава може да си ги спестиш.

 

Ето малко информация : http://www.avtomivka.com/mpolishing.htm

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе май все повече се убеждавам, че японките много лесно се драскат.. И моята придобива нови драскотинки всяка седмица :(. Каското е решение на проблема, ама ако попаднеш на калпава компания....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече си имам драскотина на предното стъкло :о( Мъйтапа е че сам си я направих оня ден като с парцалче си опитах да махна поредното птиче ако - сега е резка 1 см. почти не се забелязва, но мен ме дразни - все в нея гледам.

Като си помисля - старата ми кола на какви интервенции съм подлагал стъклото (без последствия) оставам с впечатлението, че на муцитата освен външното покрити и стъклото им е доста кекаво ...

Та въпроса ми към вас:

1) някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и може ли да се направи нещо

2) би ли могла една такава драска да мине като щета пред застрахователите - за драските по купето ясно - там си ги пиша "щета от паркинг" и нещата стават ... ама това едно че е на предното стъкло, друго че сам съм си го направил все пак ...

Абе ако някой има инфо да сподели нещо ...

Вече ще знам че стъклото на муцито се пипа мноооого нежно ... ама станалото станало ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е как успя с парцалче? С нокът ако се усеща... лошо. Ако не - може да се полира.

Ами предполагам че така се е получило ... макар че изобщо не съм натискал много ... абе сам човек каквото си направи ... :icon_doh:

А това са полиране на стъкло имаш ли някакво инфо?

От една страна искам да го оправя, а от друга се боя да не се получи някакъв обратен ефект ... и ако е второто - предпочитам така да си остане ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има специални пасти за запълване на драскотини по дисплеите на телефоните и PSP-тата, намери си такава и пробвай какво ще стане. Мисля че се казваше displex, трябва да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери колко е дълбока с нокът, ако е не е дълбока се шлайфа и се оправя. С шлайф машина както полирането, но с друга паста - за стъкла.

Имам идея за София един човек, но виж първо другаде - на много места мисля че се прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери колко е дълбока с нокът, ако е не е дълбока се шлайфа и се оправя. С шлайф машина както полирането, но с друга паста - за стъкла.

Имам идея за София един човек, но виж първо другаде - на много места мисля че се прави.

 

Изобщо не е дълбока - т. е. аз изобщо не идентифицирам дълбочина ... т. е. сигурно е минимална.

Благодаря за мненията - аз затова разпитвам как стоят нещата, защото никога не ми е възниквал подобен проблем и не знам как се процедира при него ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето стъкло е станало на "звездички" даже от време на време ми се превижда и млечния път. :icon_thumbup:

Но на пролет живот, здраве и късмет ще си го сменя по каско. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето стъкло е станало на "звездички" даже от време на време ми се превижда и млечния път. :icon_thumbup:

Но на пролет живот, здраве и късмет ще си го сменя по каско. :good:

Аз ти предлагам да ходим да я връщаме твойта/до като е в гаранция / , че много дефекти и станагха . :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каското е решение на проблема, ама ако попаднеш на калпава компания....

Ами застрахователите сами си ги избираме.

Като не си доволен от някой на другата година другаде и така докато си намериш майстора :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето стъкло е станало на "звездички" даже от време на време ми се превижда и млечния път. :icon_thumbup:

Но на пролет живот, здраве и късмет ще си го сменя по каско. :good:

 

Хм ... а от какво са тези "звездички"? То и аз си го мислех дали да предявявам щета по каското - ама доколко застрахователите биха ми уважили една такава претенция ... а и изобщо се чудя струва ли си да се занимавам ... може би и аз напролет т. е. когато ми изтича каското

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм ... а от какво са тези "звездички"? То и аз си го мислех дали да предявявам щета по каското - ама доколко застрахователите биха ми уважили една такава претенция ... а и изобщо се чудя струва ли си да се занимавам ... може би и аз напролет т. е. когато ми изтича каското

Ами "звездичките" стават от камъчетата по пътя. При мене винаги се образуват по-бързо от нормалното, защато през зимата, когато по пътя е пълно с пясък аз карам много близко зад коли и камиони. от това се получават. А що се однася до застрахователите, като го нацели някой по-големичък амък стъклото и са готови. Щът или не ще го сменят. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...