Премини към съдържание

Табло за галанта


Препоръчано мнение

Да ви се похваля колеги - напук на някой :icon_doh: който казваха че не може да се монтира оптитронно табло на галант преди 2000г. Аз го направих - сега вече моя галант е с такова. Снимки ще кача по-късно! :good:

 

Забравих да се похваля и с това, че вече е и с черен кожен салон :drive: :mitsu-smiley:

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да ви се похваля колеги - напук на някой :icon_doh: който казваха че не може да се монтира оптитронно табло на галант преди 2000г. Аз го направих - сега вече моя галант е с такова. Снимки ще кача по-късно! :good:

 

Забравих да се похваля и с това, че вече е и с черен кожен салон :drive: :mitsu-smiley:

Абе то може, но трябва да се преправи ел. инсталацията..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе то може, но трябва да се преправи ел. инсталацията..............

 

Ами може и по лесно да стане. Ето го таблото на колегата...

http://img189.imageshack.us/img189/1467/talo.th.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и по лесно да стане. Ето го таблото на колегата...

http://img189.imageshack.us/img189/1467/talo.th.jpg

Е споделете как става, че има и други с интерес към такива табла. Разбира се, ако не е тайна :)

Редактирано от bishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе то може, но трябва да се преправи ел. инсталацията..............

Аааа а казваше че не може,всичко може стига да има кой да ти го направи !!!!! :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е споделете как става, че има и други с интерес към такива табла. Разбира се, ако не е тайна

Ми да ти кажа колега ама като не знам,таблото ми го направи едно момче,любител жичкаджия но си игра с него 3 месеца!

Снимките са от телефона и са с много лошо качество http://www.snimka.bg/album.php?album_id=39...mp;pid=13527970

Редактирано от genikar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми да ти кажа колега ама като не знам,таблото ми го направи едно момче,любител жичкаджия но си игра с него 3 месеца!

Снимките са от телефона и са с много лошо качество http://www.snimka.bg/album.php?album_id=39...mp;pid=13527970

Колега, снимката на таблото в движение на коя предавка е правена? Питам, защото при мен показанията на директна скорост са доста по различни. Ето снимка на моя километраж:

 

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той е с двулитрова ръчка...

Да с 2.0 съм но не съм обръщал внимание,но моя показва грешно заради гумите колата оригинално е с 14цола а сега е с 17.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааа а казваше че не може,всичко може стига да има кой да ти го направи !!!!! :yes3:

Колега, не виждам какво сте правили от снимките, освен че таблото свети и показва нещо, кой знае, може да сте ги правили от друг Галант........ :)

Аз преди 2 години че и повече се заех да го правя и просто сравних двете табла, това което видях е ,ч всички сигнали на едното табло не съвпадат с другото табло..........бай ви Реконструктор ще потвърди това, тъй като с него го сравнявахме...........и стигнахме до извода че усилията ,риска и времето не си струват ..........иначе не съм казал че не става ..............

Ако си намерил по лесен начин за упгрейд на таблото с оптитронно,то ако искаш го сподели ............сигурен съм че ще има много мераклий за това........... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разликата е доста голяма, за да е от модела или гумите. Дали оборотомера и километража на новото табло показват коректно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намерил по лесен начин за упгрейд на таблото с оптитронно,то ако искаш го сподели ............сигурен съм че ще има много мераклий за това........... :icon_dance:

 

Пише, че некъв негов авер го е правил 3 месеца. :) Най-вероятно тотално е рязал жици и е местил сигнали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че некъв негов авер го е правил 3 месеца. :) Най-вероятно тотално е рязал жици и е местил сигнали.

Е не, благодаря, 3 месеца за едното табло??? Абсурд е,нямам толкова време ............

Че аз за 3 месеца ще направя Галанта ми космически кораб бре............с монитори,управлявани с едва ли не лаптоп и РГБ графичен интерфейс вместо табло, с ДВД системи, парктроници с камери за предно и задно виждане и кво ли още не ............

А и с теб още тогава стигнахме до заключението че не си струва усилията , а не че е невъзможно........ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е не, благодаря, 3 месеца за едното табло??? Абсурд е,нямам толкова време ............

Че аз за 3 месеца ще направя Галанта ми космически кораб бре............с монитори,управлявани с едва ли не лаптоп и РГБ графичен интерфейс вместо табло, с ДВД системи, парктроници с камери за предно и задно виждане и кво ли още не ............

А и с теб още тогава стигнахме до заключението че не си струва усилията , а не че е невъзможно........ :)

Ами да ти сигурно си работил в NASA може и да го направиш не се и съмнявам нали си най отворения! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е не, благодаря, 3 месеца за едното табло??? Абсурд е,нямам толкова време ............

Че аз за 3 месеца ще направя Галанта ми космически кораб бре............с монитори,управлявани с едва ли не лаптоп и РГБ графичен интерфейс вместо табло, с ДВД системи, парктроници с камери за предно и задно виждане и кво ли още не ............

А и с теб още тогава стигнахме до заключението че не си струва усилията , а не че е невъзможно........ :)

 

QUOTE(Estilian @ 10.11.2008 - 09:36) <{POST_SNAPBACK}>

Единствените по-продължителни тестове по този въпрос открих в официалния форум на Мицубиши за Русия. Там бяха изгорили едно десетина табла, правейки опити. Единият твърдеше, че има схема, която да конвертира сигнала, но така и не я е завършил. С две думи - трудна задача. Проблемът е, че не просто пиновете са различни (тоест и буксите), но и сигналът идва в друг формат, поне по това, което братушките пишеха.

 

Точно за това ставаше дума............. мислиш ли, че ако беше лесно аз нямаше да го направя? Тази работа я почнах още преди 2 години вече и след 1 месец работа разбрах, че не е толкова лесно (бих казал че е много трудно) да се направи тази интервенция........... дори още тогава се опитах да си разработя ново табло с LCD дисплей, подобно на проекта на Ага, но усилията не си струваха просто, а сега предвид това че има алтернатива (твоята) още повече намаля желанието да си направя таблото.........

Е все пак аз го направих,а ти тогава каза изопщо да не се захващам с това щом ти не си могъл !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rtfm:

Редактирано от genikar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти сигурно си работил в NASA може и да го направиш не се и съмнявам нали си най отворения! :icon_clap:

Не виждам какво общо имаш ти в случая.......дал си го на някой, той ти е ровил по колата 3 месеца, даме си останал без нея толкова време, не е ясно колко време ще караш така ,преди да се подпали и т.н.

Не съм въобще "отворен" ама щом ти си казал............. :D Експериментатори всякакви, аз не съм обаче такъв и не ми се експериментира в/у колите на клиенти ............. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, снимката на таблото в движение на коя предавка е правена? Питам, защото при мен показанията на директна скорост са доста по различни. Ето снимка на моя километраж:

Колега ето снимки съответно на 1 2 3 4 5 предавка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=40...mp;pid=13557132 но да се има на предвид разликата в гумите която не е малка на 100км. ми показва с 10 по малко!

снимките ги правих сутринта в 7.45

Редактирано от genikar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво общо имаш ти в случая.......дал си го на някой, той ти е ровил по колата 3 месеца, даме си останал без нея толкова време, не е ясно колко време ще караш така ,преди да се подпали и т.н.

Не съм въобще "отворен" ама щом ти си казал............. :D Експериментатори всякакви, аз не съм обаче такъв и не ми се експериментира в/у колите на клиенти ............. :icon_bye:

Не не съм дал колата 3 месеца а само таблото но той не се е занимавал по цял ден с него защото ходи на работа а само когато има време,между другото таблото си ставаше без никакви проблеми само не му работише осветлението,всички уреди си работеха перфектно.

Проблема беше че не светеше но той го направи, каза че било елементарно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм дал колата 3 месеца а само таблото но той не се е занимавал по цял ден с него защото ходи на работа а само когато има време,между другото таблото си ставаше без никакви проблеми само не му работише осветлението,всички уреди си работеха перфектно.

Проблема беше че не светеше но той го направи, каза че било елементарно!

Ще ме накараш сега отново да изровя оптитронното табло и отново да видя и проследя сигналите или по точно пиновете на едното и на другото ..............подсветката на таблото е най малкия проблем, тъй като неона и неговото управление е на самото табло,просто трябва да се знае кои пинове го захранват..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме накараш сега отново да изровя оптитронното табло и отново да видя и проследя сигналите или по точно пиновете на едното и на другото ..............подсветката на таблото е най малкия проблем, тъй като неона и неговото управление е на самото табло,просто трябва да се знае кои пинове го захранват..............

точно там е проблема както казах самото табло си работи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да задам един много тъп (като мене) въпрос...

 

Взимаш една тоталка с оптитронно табло. Изкормваш всички кабеляци, компютри, табла, лампи, часовници и т.н. Насаждаш го на твоята кола и си в джаза ;)

 

Възможно ли е това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да задам един много тъп (като мене) въпрос...

 

Взимаш една тоталка с оптитронно табло. Изкормваш всички кабеляци, компютри, табла, лампи, часовници и т.н. Насаждаш го на твоята кола и си в джаза ;)

 

Възможно ли е това?

Какво значи ТОТАЛКА

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...