Премини към съдържание

Избор на спирачни дискове?


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, искам да си сменя предните дискове, скоро ще се наложи да сменям накладки и ще гледам да комбинирам операциите. Та някой знае ли колко е минималната дебелина на дисковете за автомобила (без АБС е)?

Предлагат ми тука Локхиид или NK, долу горе на една цена 60-70 лв. Стават ли или да търся нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Много ръб ли имат? Моите ги шлайфах на специална машина и съм доволен.

Иначе дискове за 60-70 лв ми се виждат несериозни (аз толкова дадох за шлайфа + още разни дребни манипулации по почистване и пр.)....

Нека кажат и по-запознатите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миленски, забравих допуските, хем ги четох някъде. Че не мога да намеря и къде съм ги чел, дявлоите да го вземат. Все някой ще пише.

А, я се зарови из мануалите, че ти ще се оправиш по-лесно от мен, май там имаше инфо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами намерих - като нови 24 мм, граница на износване 22.4 мм. Ще ги чукнем с микромера но според мен са доста под нормата, няма хляб в тях да се пристъргват. Остава въпроса какви да взема на разумна цена, някой ако има опит с горните 2 марки...

А, човека ми предлага също и някакви Минтекс, уж от Англия.

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях взел Делфи (Локхийд) предни спирачни дискове и накладки за предишната ми кола (Опел Вектра). Като цяло съм доволен от тях, евтини са, в сравнение с други маркови дискове, но ми направи неприятно впечатление, че ръждясваха прекалено много. Аз ги взех от дилър на Делфи, чувал съм, че имат и ментета...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че имало и Valeo пак на същата цена. Ама ако взема такива трябва ли да внимавам и да не отляпям самолета от пистата че с тези френски части май май...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kanex.bg/bg/bendix

Ето един вариант за дискове и накладки,за които срещнах добри думи.Прегледай за какво става въпрос и действай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.kanex.bg/bg/bendix

Ето един вариант за дискове и накладки,за които срещнах добри думи.Прегледай за какво става въпрос и действай.

Как да дийства по точно, като те накладки не предлагат даже за Спейс вагон... :icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че имало и Valeo пак на същата цена. Ама ако взема такива трябва ли да внимавам и да не отляпям самолета от пистата че с тези френски части май май...

Те не са френски ,а китайски...........прочети на тях какво пише и ще се убедиш , иначе дебелината на тоите дискове са 24 мм, мин. доп. е 22.4 мм, диска ти е точно като на Галант ЕАхх сериите 256 мм диаметър.............70 лв. за диск - бегай по далече ,освен ако не искаш да трупаш за вторични суровини , но сега в тази криза килото желязо и чугун паднаха до 6 ст. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе имат дискове, Bendix - http://www.kanex.bg/shop/avtochasti/p/spir...97ccm&ln=bg

Но с помоща на бат Марин ще пробвам да реша проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз и предни накладки виждам ,че предлагат и дискове.Не съм казал ,че са най-добрите,а още един вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ги, но ги нямат в наличност. Нито дискове, нито накладки. Иначе аз на Галанта съм с дискове Бендикс, купени точно от тях и съм много доволен. И накладки си купих от тях, но за парите които ги предлагат има доста по-добри - например Кашияма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ги, но ги нямат в наличност. Нито дискове, нито накладки. Иначе аз на Галанта съм с дискове Бендикс, купени точно от тях и съм много доволен. И накладки си купих от тях, но за парите които ги предлагат има доста по-добри - например Кашияма.
Е щом Кашияма са много по добри, работата е ясна, тези не струват...Тя и Кашиямата е толкова стока, ама кво да се прави, финансова криза... :)

Аз на Галанта съм с Кашияма, и докато загреят си свирят яко, а на Хондата ми са Феродо и не съм им чул гласът, а за спирането да не говорим, ама и цената си я бива, почти колкото 2 Кашиями... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е щом Кашияма са много по добри, работата е ясна, тези не струват...Тя и Кашиямата е толкова стока, ама кво да се прави, финансова криза... :)

Аз на Галанта съм с Кашияма, и докато загреят си свирят яко, а на Хондата ми са Феродо и не съм им чул гласът, а за спирането да не говорим, ама и цената си я бива, почти колкото 2 Кашиями... :lol:

 

Тя разликата от колата идва, не от накладките :icon_clap: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя разликата от колата идва, не от накладките :icon_clap: :rolleyes:
Абе не е баш така...Преди Кашиямата бях с TRW-Лукас на Галанта, не даваше да барна педала...

Кашиямата са си твърдички и спира с една идея по слабо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогаз да питам аз, защо навремето бяха доста читави и не свиреха аааа .... :spamer: Аз пък съм косвено по твоя препоръка с кашиямката и съм си доволен. Само първите две леки натискания просвирват....

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогаз да питам аз, защо навремето бяха доста читави и не свиреха аааа .... :spamer:

Те пак са си читави и просвирват само на първите 4-5 натискания, но не са най доброто на пазара...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо си им няма, само като тръгвам сутрин, на 10 м намалям на кръстовище, съвсем лекичко изцъркват и туй то. И спират, дори по-добре от предните ми (което не е гаранция, че вече бяха изпечени). Отделно - моите просвирват само на първото натискане мнооооого нежно, и то ако е леко. Ако натисна - нищо не свири....

Може и да има по-добро на пазара, ама нема левове за него! Тъй сме си добре!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бат Марине и другите, в предвид зора с намиране на подходящи дискове да попитам. Намерих още 2 варианта след като се оказа че Монтайн-а отпада (питах и ми казаха средата на октомври) Нипон и Брембо. Нипона е доста евтин, брембото 80+ лева. Струва ли си някой от тези варианти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отделно - моите просвирват само на първото натискане мнооооого нежно, и то ако е леко. Ако натисна - нищо не свири....

 

Точно...може би и на второто.....

 

Бат Марине и другите, в предвид зора с намиране на подходящи дискове да попитам. Намерих още 2 варианта след като се оказа че Монтайн-а отпада (питах и ми казаха средата на октомври) Нипон и Брембо. Нипона е доста евтин, брембото 80+ лева. Струва ли си някой от тези варианти?

 

Определено брембото. При мен поне доста добре се представя.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Нипона е доста евтин, брембото 80+ лева. Струва ли си някой от тези варианти?
Брембо :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Брембо :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брембо и накладки Текстар :specool:- ''неочаквано добра комбинация'' :drive:

Редактирано от dobri1200
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брембото е заръчано, очаквам го сряда-четвъртък, от Италия ке дойде, дано само не го правят сега в някое гаражче ;) За накладки мисля Акебоно пак да си сложа, доволен съм от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...