Премини към съдържание

Въпрос отн. доп. монтиране на партроник?


f18

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам Лансер 1.5 Инвайт - който няма парктроник и искам да ви попитам каква е възможността да се добави такава екстра и съответно съпътстващи трудности, за които трябва да внимавам? Някой сблъсквал ли се е с подобен казус?

Като взимах колата преди 3 месеца на тази екстра не и давах подобаващ приоритет, но сега разбирам че не съм бил прав, щото Лансера в някои случаи трудно се паркира поради факта че задницата му е много вдигната и не виждам задната кола, а и инфото от страничните огледала не е достатъчно щото отзад се получава някаква заобленост и няма как да видя нещо като заден ръб който да ми служи за ориентир

(проблеми които в интерес на истината при предишната кола нямах и това ) ...

Мерси :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам Лансер 1.5 Инвайт - който няма парктроник и искам да ви попитам каква е възможността да се добави такава екстра и съответно съпътстващи трудности, за които трябва да внимавам? Някой сблъсквал ли се е с подобен казус?

Като взимах колата преди 3 месеца на тази екстра не и давах подобаващ приоритет, но сега разбирам че не съм бил прав, щото Лансера в някои случаи трудно се паркира поради факта че задницата му е много вдигната и не виждам задната кола, а и инфото от страничните огледала не е достатъчно щото отзад се получава някаква заобленост и няма как да видя нещо като заден ръб който да ми служи за ориентир

(проблеми които в интерес на истината при предишната кола нямах и това ) ...

Мерси :)

 

Еми 500 лв. е в Балканстар иначе аз доколкото знам ако няма да е проблем на гаранцията, много добре слагат парктроници в R'n'B audio а и със сигурност ще ти излезе по-евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какъв тип е?

Безжичен - индикацията получава данните по безжичин метод (с радиоканал) или не?

Вграден в огледалото за задно виждане или е допълнителен блок, който се поставя върху таблото?

Или се вгражда по някакъв начин в автомобила без да се нарушава интериора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В БС цената само за заден е 465лв. без монтаж(звуков).От друго място не признават гаранцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В БС цената само за заден е 465лв. без монтаж(звуков).От друго място не признават гаранцията.

 

Е да де 500 и нещо с монтажа. А иначе в R'n'B има най различни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега прегледай този сайт:

www.parkingdynamics.co.uk

 

Това е парктроник с антена (без да се разпробива бронята).

Остава да решиш проблема с гаранцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В някакъв сайт бях гледал преди 2 години парктроник, който се монтира някъде около номера или по точно пластмасовата осново на самия номер.

Тогава цената ми се видя солена - 650 лв., но сега е доста примамлива.

http://www.inesauto.com/product.php?iid=1663&so=1

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

234.00 с ДДС Прожекционен 4 сензорен парктроник + 20 лева монтаж(330 лева с ДДС е 6 сензорния) .

 

EEE тва трябваше преди да сложа моя да го кажеш. Нищо де може отпред да си сложа.

Редактирано от DANI MG
Реклама
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

EEE тва трябваше преди да сложа моя да го кажеш. Нищо де може отпред да си сложа.

 

 

Нищо де , за другите колеги да знаят :) :mitsu-smiley: Между другото обикновеният парктроник с монтажа е 125 лева с ДДС :)

Редактирано от ceno83
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели...

Какво значи обикновен? С два сензора ли?

 

 

Не , с 4 сензора е но не е прожекционен , най-обикновен си е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели...

Какво значи обикновен? С два сензора ли?

 

 

Вальо, най-обикновен бе! :) Не е прожекционен, ти не разбра ли?

 

ПП Цено, обясни на нас най-обикновен парктроник, що е?

Някой застава и ти маха с ръка колко да даваш и кога да спреш ли? :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Някой застава и ти маха с ръка колко да даваш и кога да спреш ли? :lol:

 

Е, аз такъв си имам - даже е с гласова навигация! И преди да тресна другата кола - приказва! Вика "СПРИ".

Ма ми излиза по 60 лв на месец.

За сина говоря. След всяка асистенция по паркиране ми иска по 10 лв за дискотека.....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо, най-обикновен бе! :) Не е прожекционен, ти не разбра ли?

 

ПП Цено, обясни на нас най-обикновен парктроник, що е?

Някой застава и ти маха с ръка колко да даваш и кога да спреш ли? :lol:

 

 

Прожекционния се лепи една лепенка на предното стъкло, под нея на таблото има едно прожекционно апаратче. При движение на заден ход , апаратчето приема сигнали от датчиците и прожектира разстоянието на челното стъкло :) :icon_clap:

 

Ето го обикновения: (Мисля, че снимката показва какво е обикновен , няма нужда от допълнителни разяснения :) )

 

http://store.picbg.net/pubpic/49/87/75a280531ef74987.jpg

 

 

п.с - Безплатен монтаж и гаранция :)

Редактирано от ceno83
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз едно друго въпросче искам да задам за тези парктроници. Колко разстояние има до другата кола/дърво/сграда когато парктроника вече ти е казал да спреш и ти е надул главата от пищене или съответно извадил очите с червената светлина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно на почти всички е 30 см. Като имаш в предвид че нормална грешка имат от 10-20 см - съвсем навреме е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно на почти всички е 30 см. Като имаш в предвид че нормална грешка имат от 10-20 см - съвсем навреме е :)
Че аз си спирам и по близко от 30 см. и без парктроник... B)

Само си давате парите за тези джиджавки, и на всичкото отгоре, ви лъжат с 10-20 см.... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като вземеш така да паркираш ще те призная http://www.vbox7.com/play:736319de

А на парктроника ползата е, че можеш докато те чакат/свирят да се завреш в единственото свободно място сравнително бързо и без много оглеждане и мислене. Идеята е да му се довериш, че щом не е взел да пищи непрекъснато няма да се удариш и да даваш смело, пък колко точно см. са не винаги има време за гледане...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно на почти всички е 30 см. Като имаш в предвид че нормална грешка имат от 10-20 см - съвсем навреме е :)

 

Ето с това изречение ме отказа. Просто няма смисъл според мен, но това разбира се си е мое мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да нямаш нужда, виж горното клипче. Другото е да се качиш на някоя и да пробваш. Третия вариант - виждаш място за паркиране между две коли, паркираш за 10 сек и мериш колко разстояние имаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте!

Искам да попитам някой има ли парктроник на Bulgaria NAVI и какви са впечатленията му за него? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, погрешно съм изписал името на производителя. :icon_blush: Парктроникът е NAVI Bulgaria и е с 4-8 сензора, както и различни видове дисплеи. :)

 

Благодаря предварително на всички, отговорили на въпроса ми :) :thx:

Редактирано от followed
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...