Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Тракане на спирачни апарати


Препоръчано мнение

Темата не е нова,но аз да си кажа!

Вместо водачи, направи бронзови втулки и ги набий в шината. Ще забравиш за тях. А водачите, мисля,че са ти здрави-защо да си правиш други,дето не е ясно как ще паснат на разбития отвор. Мойте така ги ремонтирах и се сетих за тях покрай тая тема тук - не са мръднали!

Редактирано от ArSey
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Честит ми сбор - 20 000 км и проблема с изяждането на пластмасовите лагерчета пак си е там. Амортисьорът яде от шапките отново и хвърчат стружки. Моля кажете от коя кола става за да ги сменя така че да си отдъхна.....

 

 

По първият въпрос, срещу 2 бири предоставям Ноу-хау за решаване на проблема..... B) ..

А по втория въпрос, апаратите ли тракат, или накладките ?...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 години ...

Доста стара тема повдигам, ама и аз опрях до този проблем...

Явно колицата не е била карана известно време, защото като я купих преди месец нямаше тропане. Ама от 1 седмица вече се усеща. Днес бях на стенд и като хванеш спирачния апарат си играе и явно от това тропат, особено десният (нормално - десен).

Гледам, че има цели автомати, ремонтни к-ти, държачи и т.н. но въпросът ми е какво точно ми трябва, за да си реша проблема? Не искам цени (не е тук мястото), а само да ми помогнете да се ориентирам какво да търся. Защото ми казаха, че в Пловдив имало на Пещерско шосе някаква фирма, дето възстановявала такива апарати, но сумата не ми хареса (около 100 лв. ама изобщо не съм сигурен дали е толкова, информацията не е проверена).

Та ако някой е така добър да помогне може и бири да има, нали тук така се плащало... :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малък ъп (не мога да редактирам вече). Ето това намерих, ама дали е това, което ми трябва?

http://i.imgur.com/TnzyuP7.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малък ъп (не мога да редактирам вече). Ето това намерих, ама дали е това, което ми трябва?

http://i.imgur.com/TnzyuP7.jpg

Искам само да вмъкна ,че предните водачи са различни от задните.Тези от снимката не мога да определя кои са,но в повечето от случаите се износва супорта, а не водача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, и аз така си мисля. Май ще трябва да се влага инженерна мисъл и да си припомним принципа на самозадоволяването. Иначе доста книжни ще заминат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...