Премини към съдържание

Тракане на спирачни апарати


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Колата е Mitsubishi Space Star 1.9 D-ID 2002. След смяна на шапките на амортисьорите които бяха си направили дупка колкото за още един амортисьор горе и са направени напълно необмислено с пластмасови лагерчета, остана следната повреда:

Спирачния апарат от лявата страна трака при всяко малко по-неравно място. Смяна на спирачен апарат едва ли е най-удачния вариант. Имате ли идея как може да се ремонтира това досадно тракане.

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте,

 

Колата е Mitsubishi Space Star 1.9 D-ID 2002. След смяна на шапките на амортисьорите които бяха си направили дупка колкото за още един амортисьор горе и са направени напълно необмислено с пластмасови лагерчета, остана следната повреда:

Спирачния апарат от лявата страна трака при всяко малко по-неравно място. Смяна на спирачен апарат едва ли е най-удачния вариант. Имате ли идея как може да се ремонтира това досадно тракане.

 

Благодаря.

По първият въпрос, срещу 2 бири предоставям Ноу-хау за решаване на проблема..... B) ..

А по втория въпрос, апаратите ли тракат, или накладките ?...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По първият въпрос, срещу 2 бири предоставям Ноу-хау за решаване на проблема..... B) ..

 

Да пратя по Еконт две бири, че и мен ме интересува?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да пратя по Еконт две бири, че и мен ме интересува?
И на теб ли амортисьора ти е протрил чашката на пружината ?...

Кофти ситуация, все едно някой Французин го е измислил това окачване... :tooth: :tooth: :tooth:

Не знам дали ще се справиш с изпълнението, иначе за теб технологията е безплатна..... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи бирата остава да се студи и чака. Чашка наричате металната част над лагера на макферсона или тампона? Сменила съм, не аз де, имам си съпружеско тяло за това, амортисьорите и лагерите с нови, оригинални, но тази част я поизпилихме да догодим отвора кръгъл и така го събрахме. Не се бях подготвила и с това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По първият въпрос, срещу 2 бири предоставям Ноу-хау за решаване на проблема..... B) ..

А по втория въпрос, апаратите ли тракат, или накладките ?...

 

 

По първия въпрос,вдигам залога на 4 бири,само кажи Ноу-хау то.Поздрави. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не накладките а апаратите тракат. интересно че за решаване на проблема и моя майстор искаше Heineken и по точно тенекииките от кутиите на Heineken-a ;) Има ли нещо общо и твоето Ноу-Хау с неговия битово-алкохолен метод за ремонт на ходовата част:)

 

 

По първият въпрос, срещу 2 бири предоставям Ноу-хау за решаване на проблема..... B) ..

А по втория въпрос, апаратите ли тракат, или накладките ?...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За чашките се реши повредата със смяна с нови. Само че като гледам самия принцип на окачването, не ми е ясно след колко месеца ще е пак на същото дередже. Та тези чашки казваш като се напълнят с бира и става:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За чашките се реши повредата със смяна с нови. Само че като гледам самия принцип на окачването, не ми е ясно след колко месеца ще е пак на същото дередже.
По последни данни от тестовете по нашите хубави пътища, изкарват към 4-5000 км....

А бирата е за пиене, а не за подлагане.... :lol: ...Процедурата е със смяна на чашките и тампоните, от друга кола...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ужас с кисело зеле :(. Аз преди да ги купя търсих от Volvo V40 или S40 само че разстоянието поне между болтовете горе беше различно. От каква кола може да стават....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От каква кола може да стават....
Стават от червена кола, стават и от зелена, ама трябва да е металик... :lol: :lol: :lol: ....

Верният отговор на лични, срещу разписка за бирите... :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стават от червена кола, стават и от зелена, ама трябва да е металик... :lol: :lol: :lol: ....

Верният отговор на лични, срещу разписка за бирите... :drinks:

 

От зелен метализе, цвай кома беш турбонафта, с шоне гуте фарбе стават ли :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За чашките се реши повредата със смяна с нови. Само че като гледам самия принцип на окачването, не ми е ясно след колко месеца ще е пак на същото дередже. Та тези чашки казваш като се напълнят с бира и става:)

 

Колега,прав си за тези "лагерчета".Но.....след пазарене 10-11лева на парче при арабите на ул.Симеон си решаваш проблема и то метални.Само не знаеха от каква кола са....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,прав си за тези "лагерчета".Но.....след пазарене 10-11лева на парче при арабите на ул.Симеон си решаваш проблема и то метални.Само не знаеха от каква кола са....
Той проблема не е в лагерчето, а в плаващата чашка на пружината...

При повечето коли, амортисьора се захваща за чашката и не и позволява да се криви насам натам, под натиска на пружината....

А при вас захващането на амортисьора е само за планката на тампона, и за това се получава това триене между него и чашката и резултата е ето такъв...

http://media.snimka.bg/3041/012336695-big.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бах маа му Марине, това на снимката изглежда зле... :icon_blush:

Че гнездото не е ли поне малко закалено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img188.imageshack.us/img188/9990/35946700.jpg

 

Хм, този документ има реквизити на фактура, но се казва "Стокова разписка". Изобретателността на хората, които крият данъци е пословична. Да знаете да се искате фактури, а не стокови разписки, дори когато го правите в качеството си на физически лица....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, този документ има реквизити на фактура, но се казва "Стокова разписка". Изобретателността на хората, които крият данъци е пословична. Да знаете да се искате фактури, а не стокови разписки, дори когато го правите в качеството си на физически лица....

А какви данни трябва да има за купувача/получателя/ ако е физическо лице?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, този документ има реквизити на фактура, но се казва "Стокова разписка". Изобретателността на хората, които крият данъци е пословична. Да знаете да се искате фактури, а не стокови разписки, дори когато го правите в качеството си на физически лица....
Спокойно бре... Аз исках две бири, човека праща четири....

Ще дадем две на данъчните и готово.... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, човека взе бирите и каза "ще видим". А мисълта ми беше за тракането на спирачните апарати, то къде се отплеснахме по хмелопроизходните.....

 

 

 

Спокойно бре... Аз исках две бири, човека праща четири....

Ще дадем две на данъчните и готово.... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, човека взе бирите и каза "ще видим". А мисълта ми беше за тракането на спирачните апарати, то къде се отплеснахме по хмелопроизходните.....
Верно сме забравили да ти кажем за спирачните апарати... :icon_doh:

Сменяй водачите и маншоните им и ще спре да трака....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези водачи и маншони имат ли някакъв номер като за Space Star 1,9 D-ID 2002. Благодаря предварително.

 

 

Верно сме забравили да ти кажем за спирачните апарати... :icon_doh:

Сменяй водачите и маншоните им и ще спре да трака....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

51064L и 51064R в квадратчето са нарисувани водачите и маншоните... Маншоните са отбелязани с буквата "А"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...