Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Lancer 1.8 Intense


Препоръчано мнение

Някой знае ли как работи тази система в този автомобил? Защото я има, а никаде не пише как се привежда в действие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да знам предполагам, че това е функция на навигацитята (нали има) да изчисли маршрута до дома и са го сложили на по-удобно място. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да знам предполагам, че това е функция на навигацитята (нали има) да изчисли маршрута до дома и са го сложили на по-удобно място. 

Това е системата след като си загасил и заключил колата фаровете да ти светят още 30 - 40 сек.

Васе може да и опция само за моделите с навигация, трябва да питаш Ранглел дали я има ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да знам предполагам, че това е функция на навигацитята (нали има) да изчисли маршрута до дома и са го сложили на по-удобно място. 

Без навигация е Интенз нивото, но има тази функция. По някога остават да светят фаровете или халогените, ама не спират 2-3 минути и са връщам да ги спра ръчно. Случвало ми се е и когато отивам към колата и я отключа, да светнат фаровете, но това е по някога не винаги. Как става, не ми е ясно. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я звънни на Балкан стар в Пловдив. Нали са ти приятели...

Питал съм ги и тях. Не знаят. :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе, моята на ML работи само когато, копчето за фаровете е оставено на AUTO.През деня когато е светло не светват, когато е мрачно светват за около 30 сек., а когато е тъмно за 2-3 мин., това за периода на светене май се определя от датчика, който е под вътрешното огледало. Цялата тази дивотия сработва, когато изгася колата, слезна и заключа.

Но при мен не светят точно фаровете, а фарчетата за мълга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а ти сигурен ли си, че я има тази система?

Да сигурен съм. :icon_rock:

Ясно. Значи за това на мене не ми става.

Никога не са ми на Ауто. Винаги си светят.

Забелязах и друго. Когато карам и съм светнал фаровете и халогените, след като изгася колата и те автоматично се гасят, но като карам на габарити, като загася колата и извадя ключа не гаснат. :icon_hmm: Не знам що???????????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да сигурен съм. :icon_rock:

Ясно Краш. Значи за това на мене не ми става.

Никога не са ми на Ауто. Винаги си светят.

Забелязах и друго. Когато карам и съм светнал фаровете и халогените, след като изгася колата и те автоматично се гасят, но като карам на габарити, като загася колата и извадя ключа, не гаснат да ги ева. :icon_hmm: Незнам що???????????

 

Да не би само Американските да я имат тая система. Те например в Щатите има много Лансери с daytime running lights, даже има сумати теми по тамошните форуми как да ги спрат. А мойте са винаги на ауто и си гаснат веднага, като загася колата. А ако пусна фаровете ръчно, като загася колата не гаснат, а ми се включва предупреждението за пуснати фарове. А то между другото, всичко може и да се настройва така, че ако искаш нещо - може да питаш в БС, макар че те сигурно не знаят как става, толкова са зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би само Американските да я имат тая система. Те например в Щатите има много Лансери с daytime running lights, даже има сумати теми по тамошните форуми как да ги спрат. А мойте са винаги на ауто и си гаснат веднага, като загася колата. А ако пусна фаровете ръчно, като загася колата не гаснат, а ми се включва предупреждението за пуснати фарове. А то между другото, всичко може и да се настройва така, че ако искаш нещо - може да питаш в БС, макар че те сигурно не знаят как става, толкова са зле.

Ама аз точно тва казвам, че ако са пуснати фаровете не на АUTO и изгася колата, те си гаснат сами. Никога не съм ги пробвал как са на AUTO режим.

Тая вечер ще ги пробвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз точно тва казвам, че ако са пуснати фаровете не на АUTO и изгася колата, те си гаснат сами. Никога не съм ги пробвал как са на AUTO режим.

Тая вечер ще ги пробвам.

 

Мойте не са така. Остават си пуснати,което е тъпо. Сигурно всичко е до настройки, ама не знам дали могат да ги направят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойте не са така. Остават си пуснати,което е тъпо. Сигурно всичко е до настройки, ама не знам дали могат да ги направят.

Е, как така не гаснат? Трябва да гаснат ! Като изгасиш колата и извадиш ключа, не ти ли изписва на дисплея "търн оф да лайт" и после "гуд бай"? При мене е така и си гаснат. НО !!! Понякога остават да светят или фаровете или само халогените. А ми се е случвало и да си изгаснат, както винаги когато загася и заключа, но когато се върна да се кача в колата и отключа - те светват. Ей тва не го разбирам? Има някава схема, ама никой не знае и никъде не пише как става номера. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пробвах само фаровете да светят (не на AUTO) и след като заключих колата те изгаснаха но след 3 минути

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пробвах само фаровете да светят (не на AUTO) и след като заключих колата те изгаснаха но след 3 минути

 

А виж не съм пробвал да чакам 3 минути да видя дали ше изгаснат. Трябва и аз да пробвам значи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е системата след като си загасил и заключил колата фаровете да ти светят още 30 - 40 сек.

Васе може да и опция само за моделите с навигация, трябва да питаш Ранглел дали я има ;)

 

 

Това е верния отговор .... изпращането до вкъщи е чрез светнати фарова (ако е тъмно върши чудесна работа)

Вероятно времето се програмира ..... Зависи колко си пил и дали ще нацелиш ключалкато за 3(три) мин. :beer:

 

:rulez: Don't drink & drive :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пробвах само фаровете да светят (не на AUTO) и след като заключих колата те изгаснаха но след 3 минути

Аз като и приложа същия номер и гаснат след 5-7 секунди да я е...а в тъпата кола. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като и приложа същия номер и гаснат след 5-7 секунди да я е...а в тъпата кола. :mad:

Абе, Васе, все се каня да те питам...

Как можа да се набуташ с тоя автомобил??? :icon_doh:

Вземи го изхвърли!!! Но гледай да е по-далеч.... Еееее.... - някъде към Плевен, да речем....

Даже като пристигнеш в Плевен, ми се обади.

Аз съвсем точно ще ти покажа къде да го захвърлиш този гаден лансер :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Васе, все се каня да те питам...

Как можа да се набуташ с тоя автомобил??? :icon_doh:

Вземи го изхвърли!!! Но гледай да е по-далеч.... Еееее.... - някъде към Плевен, да речем....

Даже като пристигнеш в Плевен, ми се обади.

Аз съвсем точно ще ти покажа къде да го захвърлиш този гаден лансер :giggle:

Вал, ако реша да го хвърлям в Плевен знам каде да го хвърля. На високо ще е.

Ако ходиш редовно на работа ще имаш късмет да го намериш Наглестин. :icon_thumbup:

Ама за сега съм в криза и ще се въздържа от нови покупки. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до Бургас и по-точно до Дарс Аути, Васалите на Балкан Стар за южното черноморие. :D

Оказа се, че там не могат да се справят със системата "изпрати до вкъщи". След час и повече борба с техниката на :mitsu-smiley: , ми казаха че се предават, впреки че в книжката за експлоатация на колата пише, че трябва да светят 3 минути след определена комбинация от движения на стартерния ключ. Пробите бяха многократни и даже някои в мое присъствие, но фаровете си светеха и не желаеха да гаснат дори и след 10 минути. Но въпреки неуспеха с въвеждането в експлоатация на тази система на Наглестин, не изневериха на доброто държание с клиентите и ми измиха колата "гаранционно" :icon_clap:, за коети им благодаря и да знаят, че вече ще ходя там да ми мият колата докато е в гаранция. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато съм пуснал фаровете на къси светлини и загася колата при мен те продълзават да светят докато не отворя вратата а когато е на ауто при гасене на двигателя загасват :icon_dance:

 

Има и 3-ти вариант когато си пуснеш фаровете на къси светлини и не си запалил колата колата има защита която прекъсва тока след определено време , при мен се настроива в навигацията

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

в книжката за експлоатация на колата пише, че трябва да светят 3 минути след определена комбинация от движения на стартерния ключ.

 

В кой раздел е това и на коя страница, че ми стана интересно. Трябва да има начин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В кой раздел е това и на коя страница, че ми стана интересно. Трябва да има начин.

Нямам идея в кой раздел е. Онея пичове го бяха открили някаде в нея и четяха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

На 3-59 от "Наръчник на собственика" пише:

"Ако контактния ключ се завърти в положение "LOCK" или "АСС" или ключът се извади от контактния ключ, докато превключвателят на лампите е в положение "(символ за дълги светлини"), лампите автоматично изгасват при отваряне на шофьорската врата."

И малко надолу:

"Ако контактния ключ се завърти в положение "LOCK" или "АСС" или ключът се извади от контактния ключ, докато превключвателят на лампите е в положение "(символ за дълги светлини"), лампите ще останат да светят за около 3 минути след затваряне на шофьорската врата, след което ще загаснат автоматично."

 

Сега някой, ако може да ми обясни с какво се различават действията в 2та варианта, че да се изпълняват различни действия. :icon_hmm: :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 3-59 от "Наръчник на собственика" пише:

"Ако контактния ключ се завърти в положение "LOCK" или "АСС" или ключът се извади от контактния ключ, докато превключвателят на лампите е в положение "(символ за дълги светлини"), лампите автоматично изгасват при отваряне на шофьорската врата."

И малко надолу:

"Ако контактния ключ се завърти в положение "LOCK" или "АСС" или ключът се извади от контактния ключ, докато превключвателят на лампите е в положение "(символ за дълги светлини"), лампите ще останат да светят за около 3 минути след затваряне на шофьорската врата, след което ще загаснат автоматично."

 

Сега някой, ако може да ми обясни с какво се различават действията в 2та варианта, че да се изпълняват различни действия. :icon_hmm: :mad:

Мисля , че в случая се се получило "Lost in Translation"

Но проблема не е само в това с Васко цял ден мъчихме момчетата на Дарс Ауто и не намерихме отговор .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...