Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Покупка на Outlander


Препоръчано мнение

Ще съм благодарен на компетентни мнения за OUTLANDER 2003-2004 г. , 2.0 или 2.4 бензин

Много съм се влюбил в тоя автомобил и мисля да скачам , но незнам кой мотор да избера,

2.0 мисля че е малко слаб за това купе, но за 2.4 съм чувал доста лоши отзиви

Всъщнос 2.4 на Аутлендъра MIVEC или GDI е , кой от двата, или слагат и двата. Защото всъщност MIVEC-a е по-добрия вариант, за GDI знам че е доста капризен на гориво, а за Б-я това е от значение.

Както и 2.0 -я и MIVEC-a нямат проблеми с монтирането на газова уредба , докато при GDI е абсурд да се сложи нещо подобно.

Какъв е реалния разход на двата мотора ?

Интерсесува ме как са като подръжка, колко се трошат и какви слаби места имат ?

Колко са надеждни като 4х4 , доколкото знам серийно имат блокаж на централен диференцеал, режима 4х4 е механичен а не електронен, посредством бутон.

Държа на проходимостта , в момента карам Subaru Impreza AWD и съм доста доволен, евентуално ще остане за жена ми, а аз ще взема OUTLANDER.

 

Благодаря на всички предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май няма любители на тоя автомобил във форума, като гледам колко малко е писано , започвам да се позамислям дали това е правилния избор или по-добре Subaru Forester сходна година на производство. :blink:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай 2.4 автомат. Газифицира се сравнително лесно и евтино. За останалото - някой от колегите с Аутлендъри да се изкажат. Можеш да пишеш и на колегата , pepes , той кара точно такъв и ще ти отговори на въпросите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината предпочитам ръчни скорости, 4 - скоростния автомат е малко тромав и разхода му е с около 2 литра отгоре, поне това четох из руските форуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен на компетентни мнения за OUTLANDER 2003-2004 г. , 2.0 или 2.4 бензин

Много съм се влюбил в тоя автомобил и мисля да скачам, но незнам кой мотор да избера,

2.0 мисля че е малко слаб за това купе, но за 2.4 съм чувал доста лоши отзиви

Всъщнос 2.4 на Аутлендъра MIVEC или GDI е, кой от двата, или слагат и двата. Защото всъщност MIVEC-a е по-добрия вариант, за GDI знам че е доста капризен на гориво, а за Българияя това е от значение.

Както и 2.0 -я и MIVEC-a нямат проблеми с монтирането на газова уредба, докато при GDI е абсурд да се сложи нещо подобно.

Какъв е реалния разход на двата мотора ?

Интерсесува ме как са като подръжка, колко се трошат и какви слаби места имат ?

Колко са надеждни като 4х4 , доколкото знам серийно имат блокаж на централен диференцеал, режима 4х4 е механичен а не електронен, посредством бутон.

Държа на проходимостта , в момента карам Subaru Impreza AWD и съм доста доволен, евентуално ще остане за жена ми, а аз ще взема OUTLANDER.

 

Благодаря на всички предварително.

 

Щом си се влюбил какво чакаш .... взимай един :icon_thumbup:

За 2,0l не мога да коментирам - аз исках много кончета. Затова 2,4l - 160к.с.

Всички двигатели са 4 цилиндрови. Моя е MIVEC. На американския пазар са по 140к.с. и са от този тип (при тях MIVEC слагат от 2005).

GDI не се монтира на Аутлендър.

Ако почетеш във форума, ще разбереш че всяко бензиново :mitsu-smiley: (без GDI) ще работи на газ....

4х4 е прерфектно - постоянно е зацепено 50/50.

Следи къде пребуксуват гумите и се прехвърля натоварването съответно на другите (отпред/отзад).

Аз си мисля, че с този клиренс няма да се изложи пред Subaru Impreza AWD :icon_rock:

За разхода ... зависи от крачето. От 8,5 (с немския бензин) до 18л/100 (в големото село -моя дом :icon_blush: ).

Тук (не на последно място) ще отбележа че съм с автомат. скоростна кутия (типтроник)....голЕм КЕф

Държа да отбележа последното!

Ако искаш бегачка - питай колегите с Еклипс-и и Галант-и.....но на мен 160 кончета с тази кутия са ми добре.

Имаш и 4х4 (по тромаво ще е при всички случаи)...

Тук се подвизават още няколко колеги с Аутлендър - нека и те да кажат.

За 10 месеца и 11300 км мога да кажа че смених 2 филтъра (въздушни) и ми предстои смяна на маслото ... толкова

А мога и да те повозя .... няма да разлюбиш машината :D

 

 

 

Какво лошо си чувал за 2,4l агрегат???? Те и второто поколение са с такъв(170к.с.)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Относно 2.4 лоши отзиви съм чувал единственно за GDI -мотора, но той така или иначе не се монтира тук. И по-добре !

Мисля обаче, че съм категоричен за М/Т .

Аутлендъра постоянно ли е 4х4 , аз мислех, че е с предно и има бутон за режим 4х4 ?

Имаше някакъв сайта за разходите на гориво, но не мога нещо да го открия, сре]ал съм го из форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://rutube.ru/tracks/1131166.html?v=d2a...eb68b6a396431b9

Ето какво намерих

Тест-драйв на OUTLANDER първа генерация от братята братушки :icon_clap:

 

 

Много вярно.... :icon_clap:

Виж как хвалят 2,4 с автомат (бих се качил на 2,0 турбо ...ако имаха автомат. скоростна кутия)

Mисля ,че извода е един голям "+" (е няма ESP :icon_blush: )

 

 

Няма да сбъркаш :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Молба за тестдрайв до притежателите на Аутлендър 1ва ген., 2.4, 160кс., автоматик.

 

Не съм карал такъв СУВ до сега и искам да "усетя" колата.

Предполагам и няколко допълнителни въпроса БЕЗ да ставам досаден.

 

В удобно за Вас време в района на София.

Ако имам някой съсед в подвитошкия район - Бистрица - Симеоново - Драгалевци ще е най -добре.

Надявам се да не отнеме повече от половин час.

Благодаря предварително.

 

Почерпката не е на последно място!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Молба за тестдрайв до притежателите на Аутлендър 1ва ген., 2.4, 160кс., автоматик.

 

Не съм карал такъв СУВ до сега и искам да "усетя" колата.

Предполагам и няколко допълнителни въпроса БЕЗ да ставам досаден.

 

В удобно за Вас време в района на София.

Ако имам някой съсед в подвитошкия район - Бистрица - Симеоново - Драгалевци ще е най -добре.

Надявам се да не отнеме повече от половин час.

Благодаря предварително.

 

Почерпката не е на последно място!

 

 

Не мога да кажа нищо за баткото (2.4), но аз съм с малкия мотор и съм адски доволен от количката. Вярно, че я имам от месец и съм навъртял само 1000-1200км, но съм вече влюбен в тази кола. 2.0 дърпа достатъчно добре, за да имаш мощ трябва да я държиш в обороти, а това значи и разход на гориво. Над 180 става прекалено нестабилна, а тази скорост можеш да я достигнеш без проблеми и с малкия двигател.

Очаквах по-мека возия, но все пак е SUV, а не лимо. Ако колата е наред технически, не му мисли. :icon_thumbup:

 

Само така ли ми се струва, но за мен 1вия Аутлендър е по-красив от новия? :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Аз карам 2003 Outlander 2.4l, A/T, AWD внос от САЩ от една година вече.

Още не мога да свикна колко е тромав и бавен.

Като пример мога да дам прохода предела на път за Банско.

По баира не мога да вдигна повече от 80 км/ч.

Много ми се иска да се срещна с някой със същата кола,

за да преценя дали моята няма проблем или аз искам повече от нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Аз карам 2003 Outlander 2.4l, A/T, AWD внос от САЩ от една година вече.

Още не мога да свикна колко е тромав и бавен.

Като пример мога да дам прохода предела на път за Банско.

По баира не мога да вдигна повече от 80 км/ч.

Много ми се иска да се срещна с някой със същата кола,

за да преценя дали моята няма проблем или аз искам повече от нея.

Моят е същата година 2003,но като демараж нямам оплаквания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Аз карам 2003 Outlander 2.4l, A/T, AWD внос от САЩ от една година вече.

Още не мога да свикна колко е тромав и бавен.

Като пример мога да дам прохода предела на път за Банско.

По баира не мога да вдигна повече от 80 км/ч.

Много ми се иска да се срещна с някой със същата кола,

за да преценя дали моята няма проблем или аз искам повече от нея.

 

Заради постоянното 4х4 и четири степенния автомат е малко по тромав, но като го настъпиш и влезе в обороти си ускорява доста добре. Аз карам газ и дори на пътя Сл.Бряг-Варна като е в обороти си драпа яко по баирите.

 

п.с. Ако идваш към морето се обади ще ти дам да пробваш моя и да прецениш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих, че американските са 140к.с.(някой да ме поправи ако греша), така че е нормално да е по-тромав. Разликата, мисля че е само в софтоера, самите двигатели са еднакви. Провери как седи въпроса за чипосване, би трябвало да стане около 170 к.с. и 240н.м. въртящ момент ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих, че американските са 140к.с.(някой да ме поправи ако греша), така че е нормално да е по-тромав. Разликата, мисля че е само в софтоера, самите двигатели са еднакви. Провери как седи въпроса за чипосване, би трябвало да стане около 170 к.с. и 240н.м. въртящ момент ;)

 

Точно това и аз исках да кажа, че американските модели на Митсубиши са различни от европейските. Харчат повече и вървят по-малко. За съжаление...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заради постоянното 4х4 и четири степенния автомат е малко по тромав, но като го настъпиш и влезе в обороти си ускорява доста добре. Аз карам газ и дори на пътя Сл.Бряг-Варна като е в обороти си драпа яко по баирите.

 

п.с. Ако идваш към морето се обади ще ти дам да пробваш моя и да прецениш.

 

 

Днес пътувам за Созопол и ще съм там през weekend-а. Ако искаш остави телефон да се чуем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

krasidisk имаш ЛС.

 

Точно това и аз исках да кажа, че американските модели на Митсубиши са различни от европейските. Харчат повече и вървят по-малко. За съжаление...

 

Въпроса е дали е само в софтуера разликата, ако е само там един "чип" и литва :D

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте, тъй като току-що се регистрирах и почти нищо не съм чел се надявам да ме извините ако задам някои глупав въпрос - а именно... по стечение на обстоятелствате и независещи от мен фактори станах собственик на Аутлендър, 2.4 4X4, автоматик. Имам го от 2 дни и за скромните 100-тина километра не мога да добия никакви впечатления, освен че е висока и удобна кола.....и според мен доста мудна, но какво да се прави.... Но идеята ми е друга - какво да очаквам от тази кола, разход, консумативи, дефекти, проблеми и др. Едно пояснение - изобщо не съм сигурен дали е американска или японска....само знам че на страничните огледала има някви йероглифи....да не би да е за арабския свят или нещо подобно. Изобщо има ли смисъл да я държа или да я продавам....ако има някакво значение колата е с типтроник....а и друго, чейнджъра в купето не работи по никакъв начин...моля дайте съвет къде да ходя да го оправя (за нормални пари ако е възможно), тъй като ми предстои дълго пътуване и касетката не е оферта. Благодаря предварително и се извинявам че се намесих в чуждата тема.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2.4MIVEC-160к.с. , автомат-типтроник и върви като щур /сигурно защото не е 4X4/.Мотора е направен в гр. Шига,а асемблирането на автомобила в Курашики-100 % JAPAN. Досега съм имал ядове с течове на антифриз и масло, ама ги "зачепих".До известна степен е логично,защото колата е на 15 000 км. и на 2.5 год.-отвисяла се е някъде...ама па да се разсъхне като бъчва!Това е - за скоростите чувам няма ядове- на 90 000 км. се сменя масло и филтър и това е. Малка е според мен,но си има и предимствата на "шосейния кросоувър", особено за екстремна София.Доволен съм.Имам усещането за "сигурна" кола. Всичко е ново и бачка. Няма луфтове и неприятните поскърцвания от таблото/като се има предвид,че е доста спартанско и пластмасово/,ама така ще е вече-законите на световната икономика и Новия Ред. Харчи ми 13 /с климатик/ в града и не повече от 9 на дълго.

Редактирано от nekrolog
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2.4MIVEC-160к.с. , автомат-типтроник и върви като щур /сигурно защото не е 4X4/.Мотора е направен в гр. Шига,а асемблирането на автомобила в Курашики-100 % JAPAN. Досега съм имал ядове с течове на антифриз и масло, ама ги "зачепих".До известна степен е логично,защото колата е на 15 000 км. и на 2.5 год.-отвисяла се е някъде...ама па да се разсъхне като бъчва!Това е - за скоростите чувам няма ядове- на 90 000 км. се сменя масло и филтър и това е. Малка е според мен,но си има и предимствата на "шосейния кросоувър", особено за екстремна София.Доволен съм.Имам усещането за "сигурна" кола. Всичко е ново и бачка. Няма луфтове и неприятните поскърцвания от таблото/като се има предвид,че е доста спартанско и пластмасово/,ама така ще е вече-законите на световната икономика и Новия Ред. Харчи ми 13 /с климатик/ в града и не повече от 9 на дълго.

 

Може ли да се видим с теб за 15 минути, да разгледам аутландъра и, ако нямаш нищо против, да го покарам 300 метра. Просто искам да опитам аутландър, че галантите май почнаха да ни отесняват. Иначе понеже не ме е пуснала крастата, съм харесал турбо аутландъра, но преди да се мятам искам да придобия преки впечатления от вътрешното пространство, возията и поведението на колата. Ще черпя, както там си е прието :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се видим с теб за 15 минути, да разгледам аутландъра и, ако нямаш нищо против, да го покарам 300 метра. Просто искам да опитам аутландър, че галантите май почнаха да ни отесняват. Иначе понеже не ме е пуснала крастата, съм харесал турбо аутландъра, но преди да се мятам искам да придобия преки впечатления от вътрешното пространство, возията и поведението на колата. Ще черпя, както там си е прието :icon_clap:

Няма проблем.Пуснал съм ти ЛС да се разбереме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...